Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2007., 13:05   #1
Cetnicki mitovi i lazi

Trazio sam temu koja je vec postojala na forumu o mitovima da postavim ovo,ali je izgleda izbrisana,tako da pokrecem novu temu.Zadnjih dana sam razmisljao o jednoj lazi koja se konstantno provlaci kroz medije i s kojom se susrecem na ovom forumu.Nije mi bilo mrsko pa da potrazim genezu te lazi i na ovom forumu.Prije par sedmica berseker je tvrdio da je broj ubijenih Srba u okolini Srebrenice,prije genocida 95.,iznosio 5000.

https://www.forum.hr/showthread.php?p...33#post8096033

berseker:
da ti nisi mozda vidovit?okle znas da sam srbin?i sta lupas 10 000 kada je tacan broj utvrdjen!a sta je sa onim ljudima ubijenim ;neznam tocno oko 5 000 ;sto je prethodilo tome?a to da nisu ubijali zene i decu pitaj hrvatska sela ili one mudjahedine sto se raznesu bombom!ti mora da si mlad ili neupucen cim hoces opet da koljes!vrati se malo unazad i vidinesto o handzar diviziji!vidim da vehabije lepo uce ljude a to je da mrze hriscanstvo,ako si vidovit daj mi brojeve za evroloto

Nakon toga je smanjio brojku sa 5000 na 4000

berseker:
dobro si shvatio!ja sam otiso na drugu stranu a u vezi broja procitao sam i nekim pstovima i novinama i to ne srpskim da je cifra 4OOO INESTO pa sam zato rekao oko 5000 !a decko kaze njih10 000 hiljada!ali nema svrhe ko je koliko jer su zlocini isti i nikako da razumem negiranje da mudze nisu ubijali civile kada su hrvati stradali od njih isto koliko i srbi

pa je rekao da je taj podatak iz unhcr

berseker:
ne crpim svoje znanje odavde i ta cifra od 4000 i nesto je iz unhcr i nije izmisljotina ili mozda unhcr laze kad govori o srbima a govori istinu kada je o drugom narodu;nevredi se ovako prepirati;ja sam hteo misljenja ljudiju u vezi zlocina mudzahedina na avim ratistima

zebu:
Hajde molim te daj neki link gdje unhcr kaze da je ubijeno 4000 Srba u okolini Srebrenice.

berseker:
kad nadjem dacu ti!neshvataj da bezim vec sam novajlija sa racunarima

Cekao sam nekoliko sedmica da odgovori,ali se vise nije javljao.Kada sam ga na kraju sam pitao da li je nasao te podatke unhcr,priznao je da unhcr nije dao te podatke.Juce je lik sa nickom "Crni guber" tvrdio da je prema istrazivanju Mirsada Tokace u okolini Srebrenice,prije genocida,ubijeno 995 Srba imenom i prezimenom,ali ovaj put civili i vojska zajedno

https://www.forum.hr/showthread.php?t=215130&page=4

Crni guber:
U toku 3 godine rata sve srpske vojne i civilne zrtve u okolini Srebrenice su kod Tokace tacno 995 imenom i prezimenom

Kada sam opet trazi da mi izbaci podatke Mirsada Tokace o tome,priznao je da to ipak nije njegovo istrazivanje nego komisije za ratne zlocine RS

https://www.forum.hr/showthread.php?t=215130&page=5

Crni Guber:
Moram se ispraviti nije te podatke dao Tokaca vec komisija za ratne zlocine iz rs

Dakle na pocetku je bilo cak 5000 ubijenih Srba.Kada sam trazio podatke receno mi je da je 4000 i da za to postoji izvjestaj unhcr.Nakon toga mi je receno da ipak ne postoji izvjestaj unhcr.Nakon toga mi je receno da ipak nije 4000 nego 995 imenom i prezimenom prema dokumentaciji Mirsada Tokace.Nakon toga mi je receno da to ipak nema u dokumentaciji Mirsada Tokace nego da je izvor komisija RS.Ovo je tipican primjer kako se stvaraju mitovi i lazi.Niko ne zna odakle mu podaci,koji su izvori,ali svi su culi od nekog drugog i tako se nastavlja lavina lazi i mitova koji se bez ikakvih dokaza prenose od covjeka do covjeka kao igra gluhih telefona.

Zadnje uređivanje zebu : 25.04.2007. at 15:30.
zebu is offline  
Old 25.04.2007., 13:11   #2
nit ce ti itko ovdje ikad dati nekakav popis zrtava, nit ces iz njega saznati tko je bio civil a tko vojnik (jedino po spolu i godinama), i nije Srebrenica jedino takvo mjesto. gdje su napravili neki masovni zlocin, tu su, uglavnom, i izmislili neki masovni zlocin druge strane koji je prethodio njihovom i tako ga opravdali.
i tako godinama. lazi, lazi, lazi...
goldietrickz is offline  
Old 25.04.2007., 13:13   #3
zebu, mitovi i proizvodnja mitova su stvar politickog marketinga. prouci malo tu oblast, pa ce ti biti jasnije zasto se to radi i kako. vjerujem da se mnogi likovi ovdje keshiraju upravo sirenjem politickog marketinga i indoktrinacijom....
i da, napomena- svaka podudarnost sa pojedinim forumashima je slucajna )
Hladna is offline  
Old 25.04.2007., 13:17   #4
Ja ne bih ni reagovao na ovakve prepiske,nego zastrasujuce je kada cujem ovo isto na tv,a te ljude koji bubaju ciframa i navodnim zlocinima niko ne pita za dokaze nego ih se pusti da truju narod.I jos gore je kada se na takvim lazima zasniva opravdanje za genocid u Srebrenici.
zebu is offline  
Old 25.04.2007., 13:28   #5
Quote:
zebu kaže: Pogledaj post
Ja ne bih ni reagovao na ovakve prepiske,nego zastrasujuce je kada cujem ovo isto na tv,a te ljude koji bubaju ciframa i navodnim zlocinima niko ne pita za dokaze nego ih se pusti da truju narod.I jos gore je kada se na takvim lazima zasniva opravdanje za genocid u Srebrenici.
to je to sto ti pricam...malo izucis materiju, i onda ti nece biti tesko prepoznati pol. marketing i na njihovim i na nasoj strani
Hladna is offline  
Old 25.04.2007., 13:32   #6
995 srpskih civilnih i vojnih zrtvi na podrucju opstina Srebrenica i Bratunac. To je jedini oficjelni podatak koji ja poznajem a posto dolazi od komisije za ratne zlocine rs mozda ga i srbi mogu uzeti relevantnim. To je podatak koji se uopste ne promovise medijima a svi mogu shvatiti zasto.

Prvi je o podatcima o 3500 civilnih srpskih zrtvi samo oko Srebrenice poceo Milivoje Ivanisevic sa knjigom HRONIKA NASEG GROBLJA. Ta knjiga je svojevrsni propagandni projekat sto se vidjelo i u Haagu kada se pokazalo da nema nikakvih dokaza za takve tvrdnje. Ivanisevic je po direktivi bio na podrucju opstine Bratunca i skupljao sve usmene price o zatvorima u Srebrenici, mudjahedinskim zlocinima itd stavljajuci sve u knjigu kako bi pokusao opravdati genocid.
Crni Guber is offline  
Old 25.04.2007., 13:41   #7
Ubrojimo u mrtve i ;
prirodno umrle, pa ponekog živog koji je valjda vaskrsnuo, pa brojne civile koji ispalo poginuli u akciji, pa dosta imena koji spadaju pod drugu regiju.

Bilo tu sve i svašta a na kraju se zločini Bošnjaka sveli na spaljivanje i pljačkanje srpskih sela oko Srebrenice koje su i neki strani analitičari pravdali time što su bili potpuno opkoljeni i gladni.
Ber is offline  
Old 25.04.2007., 14:06   #8
i iskreno... bilo je toga i na druge dvije strane, u puno manjoj mjeri. tesko je s njihovom propagandom se takmiciti.
goldietrickz is offline  
Old 25.04.2007., 14:07   #9
recimo: gradjanski rat 1990 - 1997
Mezomorph is offline  
Old 25.04.2007., 14:08   #10
štos je što su to svi popušili
Mezomorph is offline  
Old 25.04.2007., 14:19   #11
naravno, manipuliranje najbolje ide sa neukima...prikrivanje informacija, stvaranje mitova, laziranje istine, izazivanje straha i osjecaja ugrozenosti, velicanje= kompleks velicine, super nacije i povjesnih heroja + koruptivni i nepismeni politicari kojima se lako poigravati ( 2 koke, auto, stan, kuca, djeca na skolovanje vani, hrani mu sujetu-lutka je u tvojim rukama)+ mediji= ostvarenje cilja, tj. it s all about money!
Hladna is offline  
Old 25.04.2007., 14:19   #12
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
i iskreno... bilo je toga i na druge dvije strane, u puno manjoj mjeri. tesko je s njihovom propagandom se takmiciti.
Naravno da je bilo,za vrijeme rata.Svi su imali propagandu.Medutim bitno je danas da ne koristimo propagandu nego cinjenice.Postoje sasvim relevantni dokazi za zlocine,od presuda haskog tribunala do mnogih nevladinih organizacija.Komisiju tvorevine koja je pocinila genocid u ovom slucaju nikako ne mozemo uzeti relevantnom jer njima i jeste u interesu da traze opravdanje az ono sto su pocinili.
zebu is offline  
Old 25.04.2007., 14:27   #13
Quote:
zebu kaže: Pogledaj post
Naravno da je bilo,za vrijeme rata.Svi su imali propagandu.Medutim bitno je danas da ne koristimo propagandu nego cinjenice.Postoje sasvim relevantni dokazi za zlocine,od presuda haskog tribunala do mnogih nevladinih organizacija.Komisiju tvorevine koja je pocinila genocid u ovom slucaju nikako ne mozemo uzeti relevantnom jer njima i jeste u interesu da traze opravdanje az ono sto su pocinili.
Pssst, niko se ne javlja. Prikupljaju "argumente" u polutami arhiva države Srbije.

Malo strpljenja, sad će oni.
__________________
Da li ste znali?
Izrael je najhumanije snabdjevao oružjem Hutue (Ruanda) koji su tim istim oružjem 1994. godine počinili genocid nad Tutsima. I da, Izrael je bio svjestan toga šta se dešava.
COD2 is offline  
Old 25.04.2007., 14:56   #14
Najjace mi je kada o mitovima i lazima govore ljudi koji su izmisljali 300 000 poginulih Muslimana , 100 000 silovanih muslimanki ...
Da ne pricamo kakav ste propagandni cirkus napravili od zlocina u Srebrenici.
Predrag Zivkovic is offline  
Old 25.04.2007., 15:11   #15
Quote:
Predrag Zivkovic kaže: Pogledaj post
Najjace mi je kada o mitovima i lazima govore ljudi koji su izmisljali 300 000 poginulih Muslimana , 100 000 silovanih muslimanki ...
Da ne pricamo kakav ste propagandni cirkus napravili od zlocina u Srebrenici.
ma daj molim te, ko ce povjerovati u to o silovanju tolikog broja zena...pa nemate vi toliko muskaraca sposobnih za taj broj
e sad, silovanja je bilo, ali i meni to 100 000 nije bas realno...
broj ukupno poginulih( ratiste, civilne zrtve, logori, srebrenica i zepa) je vjerovatan
Hladna is offline  
Old 25.04.2007., 15:12   #16
Quote:
Hladna kaže: Pogledaj post
ma daj molim te, ko ce povjerovati u to o silovanju tolikog broja zena...pa nemate vi toliko muskaraca sposobnih za taj broj
e sad, silovanja je bilo, ali i meni to 100 000 nije bas realno...
broj poginulih je vjerovatan
Sta ti je verovatno da je poginulo 300 000 Muslimana ?
Predrag Zivkovic is offline  
Old 25.04.2007., 15:12   #17
Quote:
Hladna kaže: Pogledaj post
ma daj molim te, ko ce povjerovati u to o silovanju tolikog broja zena...pa nemate vi toliko muskaraca sposobnih za taj broj
e sad, silovanja je bilo, ali i meni to 100 000 nije bas realno...
broj poginulih je vjerovatan
Daj hladna je li moras odmah pucati po izvidnici, pustih malo neka ih dodje vise ovako sad ce samo ignorisati temu.
ghoust26 is offline  
Old 25.04.2007., 16:26   #18
Quote:
Predrag Zivkovic kaže: Pogledaj post
Najjace mi je kada o mitovima i lazima govore ljudi koji su izmisljali 300 000 poginulih Muslimana , 100 000 silovanih muslimanki ...
Da ne pricamo kakav ste propagandni cirkus napravili od zlocina u Srebrenici.
Ma mi rvati, muslimani, slovenci, albanci i još poneko.. mi se samo šalimo - niste vi srbi nikoga napali - to si mi samo umišljamo....
Mezomorph is offline  
Old 25.04.2007., 16:31   #19
Quote:
Mezomorph kaže: Pogledaj post
Ma mi rvati, muslimani, slovenci, albanci i još poneko.. mi se samo šalimo - niste vi srbi nikoga napali - to si mi samo umišljamo....
Tacno ... mi smo samo branili svoje , a vi ste napadali .
Predrag Zivkovic is offline  
Received Infraction
Old 25.04.2007., 17:08   #20
Quote:
Predrag Zivkovic kaže: Pogledaj post
Tacno ... mi smo samo branili svoje , a vi ste napadali .
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:17.