Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2011., 11:49   #1
Nova greda na stari zid

Želimo produžit balkon od 1.25m na 2.60m jer je ispod tolika taraca(balkon).
Sve u svemu ideja nam je dignit dva stupa i od svakog stupa povuć gredu prema zidu na koji je sad oslonjen balkon. Zanima me da li je dovoljno u zid uštemat željeza od grede ili je potrebno i štemat rupu za beton.
Osim uravno željeza dodatna željeza planiram ubost i pod nekim kutem tako da nedozvoljavaju gibanje grede.

Na te grede ćemo kasnije nalit armiranu ploču do starog balkona i to je to!

hvala na pomoci.
galiot is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 18:17   #2
Quote:
galiot kaže: Pogledaj post
Želimo produžit balkon od 1.25m na 2.60m jer je ispod tolika taraca(balkon).
Sve u svemu ideja nam je dignit dva stupa i od svakog stupa povuć gredu prema zidu na koji je sad oslonjen balkon. Zanima me da li je dovoljno u zid uštemat željeza od grede ili je potrebno i štemat rupu za beton.
Osim uravno željeza dodatna željeza planiram ubost i pod nekim kutem tako da nedozvoljavaju gibanje grede.

Na te grede ćemo kasnije nalit armiranu ploču do starog balkona i to je to!

hvala na pomoci.
pa u svakom slučaju bi bilo pameno otvorit zid i sa gredom se uvatit na serklaž, rub stare terace treba stuš sa štemalicom da se dobije dupli zub (kao na falcovanom stiroporu za fasadu) i da se vide željeza, barem 30 - 40 cm, onda matu od stare ploče navariš na matu od nove ploče, na teraci di prolaze grede otvoriš rupe recimo 30 cm za livat beton

ako nema mate u staroj teraci, onda je sruši, ušlicaj se u kuću i napravi bez greda (sa odgovarajučom armaturom)

ovo drugo ti je bolja opcija (razlika je u 1,53 betona) jer spoj terace i terace je uvik kritičan

i naravno, posavjetuješ se sa statičarem
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 19:48   #3
Quote:
galiot kaže: Pogledaj post
Želimo produžit balkon od 1.25m na 2.60m jer je ispod tolika taraca(balkon)..
A da nešto nacrtaš, po opisu ima nekih nejasnoća
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 07:25   #4


Evo plavo je trenutno stanje a crveno i zeleno ono što mislim napravit.
Ideja vezivanja dviju ploča nije loša ali dosta posla a grede od ispod tako nedozvoljavaju preveliko micanje istih tih ploča tako da je pitanje da li to uopće treba radit.
Kod susjeda su meštri nesto slicno napravili ali nisu štemali taracu nego svako 20cm izbušili rupu i uboli željezo.
galiot is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 19:58   #5
Quote:
galiot kaže: Pogledaj post


Evo plavo je trenutno stanje a crveno i zeleno ono što mislim napravit.
Ideja vezivanja dviju ploča nije loša ali dosta posla a grede od ispod tako nedozvoljavaju preveliko micanje istih tih ploča tako da je pitanje da li to uopće treba radit.
Kod susjeda su meštri nesto slicno napravili ali nisu štemali taracu nego svako 20cm izbušili rupu i uboli željezo.


napravi i ti tako, zašto nas uopče pitaš.
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 21:13   #6
Pitam zato jer ni ja ni susid neznamo da li su mu grede samo izbusili u zid ili su mu i stemali a ako nemoram nebi stemao :-)
zato i pitam jeli netko vec slicno radio
galiot is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 22:37   #7
Quote:
galiot kaže: Pogledaj post
Pitam zato jer ni ja ni susid neznamo da li su mu grede samo izbusili u zid ili su mu i stemali a ako nemoram nebi stemao :-)
zato i pitam jeli netko vec slicno radio
pa ja sam ti napisao šta trebaš napravit
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 07:09   #8
ok.tnx
galiot is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 11:54   #9
Quote:
galiot kaže: Pogledaj post
Pitam zato jer ni ja ni susid neznamo da li su mu grede samo izbusili u zid ili su mu i stemali a ako nemoram nebi stemao :-)
zato i pitam jeli netko vec slicno radio
nije dovoljno ubušiti, treba uštemati 20cm dubine, 30tak cm širine,a visoko kao greda, stari balkon sruši do starog zida, armaturu ostavi duljine 40cm, da se preklopi sa novom armaturom ploče.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 19:57   #10
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
nije dovoljno ubušiti, treba uštemati 20cm dubine, 30tak cm širine,a visoko kao greda, stari balkon sruši do starog zida, armaturu ostavi duljine 40cm, da se preklopi sa novom armaturom ploče.
ma vidiš da su njemu rekli da netriba
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:16.