Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2012., 09:57   #181
Bilo bi zanimljivo vidjeti i kako automatski hub izgleda i radi.
Ima li netko shemu automatskog huba?
Moram priznati da, ako je hub automatski, ne vidim svrhe u vožnji unatrag.
Zato bi volio vidjeti shemu pa da se uvjerim kako radi i u kojem trenutku iskapča poluosovinu odn. kako je to tehnički riješeno.
I nije mi problem voziti par metara u rikverc, ali ako nema potrebe...
takolako is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 10:17   #182
Quote:
lasta-1 kaže: Pogledaj post
ako su hubovi manualni i nisi ih uključio diff se vrti skupa s poluosovinama ali
se poluosovine vrte u hubovima
ako je automacki onda se okretanjem poluosovine on automacki uključi,čime poluosovina stane hub se isključi
tko priča o ručnim hubovima?
to se više ne ugrađuje na nijedan auto. a oni koji su imali ručne, oni i nisu imali problema.

automatski trebaju 1/2 okretaja ili tu negdje da bi se uključili, isto toliko da bi se isključili.
bilo bi izuzetno glupo da u vožnji unaprijed imam 4 pogona a u vožnji u rikverc ne. a znam da sam 4 pogona imal stalno, čim je reduktor u 4H, i naprijed i natrag.
Quote:
1.neznaš sastav huba i vrste huba te njihovu funkciju
2. osovina-poluosovina
3.ovo kaj si naveo zadebljano slično ti ima terenac musso
4.rekao si da si ih se naskidao,ali opet ne kužiš osnove rada i ukopčavanja huba
5.đabe je meni objašnjavat kad nemreš skužit
http://www.youtube.com/watch?v=dxSBcAyt2WA
pa probaj shvatit kako funkcionira
manualni
ne, nego ćeš mi ti reć kak hubovi rade?

ajmo pitati stručnjake
http://www.aa1car.com/library/2004/bf60414.htm

Automatic hubs should remain in the locked position as long as the transfer case is in 4WD, even if the vehicle is being driven in reverse or coasting down hill. But some automatic hubs have to be manually locked to prevent slipping when engine braking is being used on a downgrade. Most automatic hubs will only unlock when the transfer case is shifted back to 2WD. Some types of hubs also require the vehicle to come to a halt and be backed up about six feet before they will disengage. As long as the transfer case remains in the 2WD mode, the front wheels are undriven. When shifted into 4WD, the unlocked hub automatically slides into position and locks the axle so both front wheels become drive wheels.


da se hubovi sami isključe čim auto stane, onda nebi bilo upozorenja na suncobranu svakog takvog auta da je OBAVEZNA vožnja u rikverc nakon iskapčanja 4WD.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 14:37   #183
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
tko priča o ručnim hubovima?
to se više ne ugrađuje na nijedan auto. a oni koji su imali ručne, oni i nisu imali problema.

automatski trebaju 1/2 okretaja ili tu negdje da bi se uključili, isto toliko da bi se isključili.
bilo bi izuzetno glupo da u vožnji unaprijed imam 4 pogona a u vožnji u rikverc ne. a znam da sam 4 pogona imal stalno, čim je reduktor u 4H, i naprijed i natrag.

ne, nego ćeš mi ti reć kak hubovi rade?

ajmo pitati stručnjake
http://www.aa1car.com/library/2004/bf60414.htm

Automatic hubs should remain in the locked position as long as the transfer case is in 4WD, even if the vehicle is being driven in reverse or coasting down hill. But some automatic hubs have to be manually locked to prevent slipping when engine braking is being used on a downgrade. Most automatic hubs will only unlock when the transfer case is shifted back to 2WD. Some types of hubs also require the vehicle to come to a halt and be backed up about six feet before they will disengage. As long as the transfer case remains in the 2WD mode, the front wheels are undriven. When shifted into 4WD, the unlocked hub automatically slides into position and locks the axle so both front wheels become drive wheels.


da se hubovi sami isključe čim auto stane, onda nebi bilo upozorenja na suncobranu svakog takvog auta da je OBAVEZNA vožnja u rikverc nakon iskapčanja 4WD.
zato je tako
svi sami stručnjaci
i majstorčine
ajde ti reci
zašto se kod ukopčavanja reduktora 4h
kad digneš jedan prednji kotač
zašto se on vrti u prazno
a kad okreneš kardan onda se se vrti kotač ???
lasta-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 15:38   #184
dobiš odogovor čim odgovoriš na moje pitanje:

Quote:
da se hubovi sami isključe čim auto stane, onda nebi bilo upozorenja na suncobranu svakog takvog auta da je OBAVEZNA vožnja u rikverc nakon iskapčanja 4WD.
ja sam bil prvi
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 08:51   #185
Pitanje i dalje visi u zraku.
Konkretno: Sorento.
Prema wonderovim stručnim izvorima samo neki automatski hubovi zahtjevaju vožnju unatrag nakon isključivanja 4wd dok većina iskopčava nakon prebacivanja iz 4wd u 2wd i kod takvih nije obvezna vožnja u rikverc da se iskopčaju hubovi.
I sad, na suncobranu od Sorenta nema upozorenja o vožnji unatrag.
U uputama piše da se unatrag vozi jedino kad se lampica 4WD nije ugasila(nakon prebacivanja gumba iz 4wd u 2wd) inače ne. Točnije, spominju i zacukivanje auta gasom u takvom slučaju pa ako ne ugasi onda u rikverc.
Ponovo pitam: ima li svrhe i potrebe stati i voziti u rikverc ako se lampica ugasila nakon prebacivanja iz 4wd u 2wd, a pri tom se auto nije zaustavljao?
takolako is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 09:49   #186
kia hubove nema. barem ih se ne može naći na netu pa vjerujem da ih ni nema.
ni na jednoj slici ne postoji sorento i da se na njemu vidi specifična izbočina huba na prednjoj osovini i zato vjerujem da hubove nema.

neznam, trebalo bi naći detaljne knjige o tom autu pa onda reć jer postoje doslovno deseci raznih varijanti prednjih pogona i uključivanja osovina (neki pnumatski ukapčaju i iskapčaju prednju osovinu). možda se kod sorenta uopće ne može iskopčati prednja osovina, što bi bilo u skladu sa time da ne postoji upozorenje o vožnji unatrag nakon iskapčanja.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:05.