Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Gitaristički kutak

Gitaristički kutak Gitare, bass gitare, pojačala, oprema, tehnike sviranja, akordi, tablature...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2011., 00:00   #201
Quote:
rocker182 kaže: Pogledaj post
sviđa mi se screamin blues, a od bossa sam prije gleda ds-1 i ds-2 nisu loši... i samo me još jedno muči, zvučat će smišno, al kad nikad nisam koristio pedalu i nitko je nema oko mene pa i neznam. kad ja uključum gitaru<->pedala<->pojačalo i šta bi onda stavio npr. na mom sad pojačalu onaj switch clean/overdrive?? kako bi zvučalo kad je uključen, a kako kad je isključen??
Ako uzmeš overdrive pedalu onda ju koristi na clean kanalu. Možeš i na overdrive kanalu ali generalno na jeftinijim pojačalima to ne zvuči predobro. Plus ako pedalu budeš napajao baterijom obavezno nakon svirke izvadi kablove jer pedala kao i aktivni pickupovi srču energiju iz baterije ako je kabal ukopčan.
__________________
“There is usually nothing wrong with compromise in a situation, but compromising yourself in a situation is another story completely.”
m4rko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 01:31   #202
tnx na svemu. ako nezaradim za sve to uzet ću edition blue 15r pa screamin blues il boss ds-2 vjerojatno ovu prvu..a gitara će pričekat jer mi za sad ova dobra iako kad sam svira na onoj gibsonovoj kod prije je velika razlika.tnx još jednom
__________________
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu, kopiraj si ovo u potpis.
rocker182 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 11:18   #203
Quote:
rocker182 kaže: Pogledaj post
tnx na svemu. ako nezaradim za sve to uzet ću edition blue 15r pa screamin blues il boss ds-2 vjerojatno ovu prvu..a gitara će pričekat jer mi za sad ova dobra iako kad sam svira na onoj gibsonovoj kod prije je velika razlika.tnx još jednom
Nema problema, ako budeš imao još kakvih pitanja slobodno javi
__________________
“There is usually nothing wrong with compromise in a situation, but compromising yourself in a situation is another story completely.”
m4rko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 08:44   #204
možda upadam s pitanjem, ali evo :

ja molim pomoć, kupila bih mužu pojačalo za električnu gitaru, molim gitariste da mi jave svoje savjete , uključujući i onaj: bolje nemoj sama to kupovat, bolje da on to sebi kupi ....
& 4U is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 02:34   #205
ako je za kućnu uporabu onda je dovoljno 10-15w, ali mislim da on to sam sebi kupi jer ako ne bude zadovoljan...onda vraćaj, pa ponovo uzimaj......(po mom mišljenju)
__________________
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu, kopiraj si ovo u potpis.
rocker182 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 11:50   #206
to je teze pogodit nego npr da mu ides kupit cipele. lipo odete zajedno nek on bira a ti plati
tomo_pajser is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 22:37   #207
Molio bih za savjet. Sviram Bossa novu na Ibanez klasik akustičnoj gitari koju uključujem u NAD 304 pojačalo s Infinity reference zvučnicima i imam probleb feed - back-a. Čuo sam da postoji stanoviti notch filter koji riješava taj problem. Malo pobliže o tome? Ako neko zna...
pinotnoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 05:05   #208
Quote:
pinotnoir kaže: Pogledaj post
Molio bih za savjet. Sviram Bossa novu na Ibanez klasik akustičnoj gitari koju uključujem u NAD 304 pojačalo s Infinity reference zvučnicima i imam probleb feed - back-a. Čuo sam da postoji stanoviti notch filter koji riješava taj problem. Malo pobliže o tome? Ako neko zna...
Može se koristiti grafički eq za rezanje neželjenih frekvencija kao što su frekvencije koje su uzrok pojave povratne veze (popularnog "feedback"-a, "sound loop"-a..etc).. Googlaj "Ringing out".

Postoje notch filteri u uređajima s algoritmima za suzbijanje feedback-a (feedback destroyeri, feedback eliminatori..etc).. ali pokušaj ovo s graphic eq prvo..

Pozz..
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 10:42   #209
Trebam pomoć ljudi,jel netko možda imao iskustva s ibanez mimx150h gitarskom glavom ili ako bi mi netko mogao nešto drugo preporučiti neko pojačalo,treba mi uglavnom za probe s bendom i za manje nastupe,ako netko zna do nekih 2000-2300kn.... Hvala
grgic95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 20:53   #210
Sviram elektro akustičnu gitaru s plastičnim žicama. Glazbeni stil je klasika - bossa nova - lagani jazz. Da li je bolji izbor marshall as 50 d ili ibanez troubadur? Da li netko ima savjet? Možda nešto treće?
pinotnoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 11:19   #211
Planiram uzeti pretpojacalo za gitaru pa me zanima dali slave(pojacalo) utjece na boju zvuka ili je to samo do predpojacala a pojacalo daje samo snagu.
vstrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 22:28   #212
Imam Laney Prism P35 pojačalo.
Imam i elektroakustičnu gitaru (tj. običnu gitaru sa ozvučenjem).
Eh, sad... kad je spojim na pojačalo zvuk nema uopće neke velike varijacije kad mijenjam efekte i sl.

Osobno, ono što sad čujem mi nije baš lijepo (mislim, zvuk mi ne leži baš).
Sad se mislim, dal' da ostavim ovo pojačalo pa da pričekam električnu gitaru - pa da vidim kakav je zvuk uživo. Postoje i video demonstracije ali bih se htio uvjerit ovako, na ruke.
ILI... da prodam ovo, i kupim neko drugo pojačalo. Neko bez ovih efekata, điđa miđa i ostalih gluposti. Ciljam na neki rock zvuk, naravno da bude fleksibilan dovoljno da mogu svirat funk i pop iz sedamdesetih
LeteciPrsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 13:34   #213
Quote:
LeteciPrsut kaže: Pogledaj post
Imam Laney Prism P35 pojačalo.
Imam i elektroakustičnu gitaru (tj. običnu gitaru sa ozvučenjem).
Eh, sad... kad je spojim na pojačalo zvuk nema uopće neke velike varijacije kad mijenjam efekte i sl.

Osobno, ono što sad čujem mi nije baš lijepo (mislim, zvuk mi ne leži baš).
Sad se mislim, dal' da ostavim ovo pojačalo pa da pričekam električnu gitaru - pa da vidim kakav je zvuk uživo. Postoje i video demonstracije ali bih se htio uvjerit ovako, na ruke.
ILI... da prodam ovo, i kupim neko drugo pojačalo. Neko bez ovih efekata, điđa miđa i ostalih gluposti. Ciljam na neki rock zvuk, naravno da bude fleksibilan dovoljno da mogu svirat funk i pop iz sedamdesetih
kad otvoriš laney-ovu stranicu di su ti navedene sve serije pojačala (http://www.laney.co.uk/products) otkotrljaš mišom do otprilike polovice- i vidiš da imaju posebno akustična pojačala ; možda je problem u odabiru pojačala ?
fatamata is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 15:45   #214
Nadam se da netko prati temu - htjela bi dragom kupiti malo pojačalo za el. gitaru za Božić, koja se može spojiti sa efektima (da li može bilo koje?).
Ono oko 500kn.
Što mislite o ovom?
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 01:51   #215
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Nadam se da netko prati temu - htjela bi dragom kupiti malo pojačalo za el. gitaru za Božić, koja se može spojiti sa efektima (da li može bilo koje?).
Ono oko 500kn.
Što mislite o ovom?
Ovisno kakvu vrstu glazbe voli. Za 500kn možeš naći polovno pojačalce sa 4 efekta, a to je ovo
mislim da nećeš fulati s tim. Pričekaj nek' neko drugi predloži još.
__________________
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu, kopiraj si ovo u potpis.
rocker182 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 07:48   #216
Hvala, pedale s efektima već ima ali je do sad svirao na slušalice, a sad želim napakostiti susjedima jer su kreteni i maltretiraju nas lupanjem. Ova jačina će biti dosta?
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 22:34   #217
ako je kuća u bloku bit će dosta , po mom nije neka distorzija na tom pojačalu, al' ako ne svira 'teške' stvari bit će ok.
__________________
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu, kopiraj si ovo u potpis.
rocker182 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 18:34   #218
Pozdrav ekipo. Mene zanima kako dobiti maiden zvuk? Planiram zavrsiti osnovnu glazbenu koju sam prije zapustio pa onda na elektricnu mislio sam uzeti marshall dls serije neko od njih posto maideni sviraju na marshallu non the less svakako mislim uzeti lampasa. Treba mi za kucnu svirku i tu i tamo za frendove oa sam mislio ili ovaj od 5w ili ovaj od 15w. Ako imate koje preporuke ili iskutva sa maiden zvukom dobro bi mi dosli. Hvala
Malvareman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 13:20   #219
Quote:
BassQ kaže: Pogledaj post
u dobrim rukama sasvim solidno zvuci za taj financijski okvir...
Gitarica je fina, vrat je onak slatki debeli, baš mi je po mjeri
I lijepa je

E sad me zanima nešto o pojačalima i aktivnim kutijama
Ne kužim razliku između aktivne kutije i pojačala?

Da si uzmem recimo ovu aktivnu kutiju
http://www.audiopro.hr/proizvod/behr...5w?idPro=14810
Mogu li na nju pjevati i spojiti se s električnom gitarom?
Ili moram s elektroakustičnom?

Je li velika razlika acc+pickup i elektroakustična, u kvaliteti zvuka?
Imam acc i neka 2 pickupa nisu baš neki zadnji krik tehnike...sad kontam da li da kupim bolji pickup ili elektroakustičnu ili sve mogu odrađivati s električnom+aktivna kutija?

Moram li električnu spajati isključivo na pojačalo za električnu?
Ili ako imam pojačalo za akustičnu, kako bi na njemu zvučala clean električna?

Imam i miksetu sa 6 kanala, valjda mogu nekakav solidan zvuk iz svega toga izvući...

Komplicirana je ta tehnika, al polako prikupljam informacije

Svaka pomoć je dobrodošla
__________________
As long as you trust yourself, you will know how to live (Goethe)
Biznismen75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 14:38   #220
Samo imam komentar za sviranje električne gitare kroz pojačalo za akustičnu gitaru. Ovaj dečko radi isto, svira kroz akustično pojačalo i zbilja djeluje super što se tiće zvuka. Sad ne znam jel' postoji neka razlika u frenkvenciji, kao i kod bassa i el. gitare. Ugl. bass se ne smije svirat kroz pojačalo za el. gitaru, jer će radi razlika u frekvencijama poderati zvučnik. Ne znam jel' to slučaj kod el. i aku. gitare i pojačala. Ugl. video:

https://www.youtube.com/watch?v=w5SC1uIxXhk
__________________
"No, you've already made the choice. Now you have to understand it."
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:42.