Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Sportska oprema

Sportska oprema Od kupaćih gaća do trkaćih konja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2015., 22:03   #1
Post Tenisice.hr reklamacija

29.03.2015. kupio sam sinu (14 godina) tenisice MIZUNO model WAVE STREAM 3 veličina 47 u trgovini TENICICE.HR u Arena centru u Zagrebu.
Nakon mjesec dana primijetio sam na tenisicama da je došlo do skidanja boje te otišao reklamirat u trgovinu gdje sam iste kupio. Prodavačica mi je rekla da tenisice treba poslati sudskom vještaku u Sloveniju i da postupak traje do 15 dana. Prilikom kupovine tenisica nigdje se ne spominje da reklamacije rješava sudski vještak iz Slovenije. Kako je sin imao još utakmica do kraja sezone, a druge nismo imali za period dok bi tenisice bile na reklamaciji prodavačica mi je savjetovala da dođemo po završetku prvenstva jer garancija još vrijedi.
28.06.2015. donosim tenisice u trgovinu i prijavljujem reklamaciju.
03.07.2015. naziva me voditeljica dućana (nije se predstavila) i kaže da je sudski vještak odbio reklamaciju i istu mi šalje na mail. U nalazu između ostalog stoji da oštećenje nije posljedica sirovinskih ili proizvodnih grešaka nego mehanička oštećenja nastala kao posljedica upotrebe. Kako smo kupili tenisice, a ne kristalnu vazu koja će stajat u regalu i svi će joj se divit, naravno da će se tenisice koristit i da će kroz period doći do oštećenja ali da će oštećenje biti vidljivo nakon mjesec dana to nisam očekivao kao ni da nošenje tenisica u dvorani izazva mehanička oštećenja. Mehaničko oštećenje po meni bi bilo oštećenje nekim predmetom (nožem), a nikako nošenjem u dvorani.
Dalje navodi da je životni vijek rukometnih tenisica oko pola godine i da igranje u raznim ligama znači izrabu 3 do 5 pari tenisica godišnje. Napominjem da se ovdje radi o djetetu od 14 godina i ne igra nikakve razne lige. Cijena ovih tenisica je 599,00 kn i nisam očekivao da će ovako izgledat za mjesec dana. Do sada je koristio Adidas, Nike i nikad nije bilo problema (uredno smo ih mijenjali kad je trebalo zbog većeg broja).
Mizuno tenisice nose mnogi rukometaši i sigurno nisu loša marka ali ove koje smo mi kupili to nisu pokazale.
Kad je moj sin od 14 god uspio ovako uništit tenisice za mjesec dana pitam se što bi napravio malo bolji rukometaš.
Prilikom preuzimana tenisica 03.07.2015. u trgovini nazvala me je voditeljica i pokušala mi objasnit da je politika tvrtke da reklamacije rješava sudski vještak (iako to nigdje kod kupovine nije navedeno) i da se mogu žalit na njegov nalaz (nije rekla komu) i kako ona nema ništa s tim kao da sam kupio tenisice kod njega, a ne u njihovoj trgovini.
Sudski vještak kad sam ga nazvao postavio se kao sudac Vrhovnog suda riječima otkud meni pravo da njega nazivam kad je on izdao svoje mišljenje i zar su jedne tenisice od 599,00 kn nekakav problem. Možda njemu nisu problem ali meni je.
Kako mi je i sama voditeljica u tel razgovoru rekla da imaju puno reklamacija i da su se zbog toga odlučili na sudskog vještaka vjerojatno ima još ljudi koji će se naći u ovom i zaobilazit Vašu trgovinu i Mizuno tenisice.
Tvrtka koja uvozi Mizuno za Hrvatsku (sport agent) je iz Slovenije,
odgovorna osoba u tvrtci TENISICE HR (Špela Cerjak) reko bi iz Slovenije
sudski vještak (Jože Urankar) iz Slovenije.
FIMISA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 23:16   #2
koliko kila ima ak ima br 47?
ja raubam vec 3. model wave bolta i osim asics dvoranskih modela nijedne im ne mogu konkurirati po udobnosti, a i najbolje mi drže petu..imam 70kg, traju mi oko godinu dana, kombinirano parket/guma..

osim boje sve je bilo ok ili? mislim, boja ne utjece bas na udobnost i funkcionalnost sportske tenisice..
mogao si sliku koju okacit

bijele nosene oko godinu, crne su nosene mjesec dva





Zadnje uređivanje nvn : 10.07.2015. at 00:13.
nvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 22:24   #3
Kakve veze imaju kile s brojem tenisica? Ali ak te baš zanima visok je 187 i ima 70 kila.
Problem je u odnosu trgovine i uvoznika prema kupcu. Tvoje tenisice od godinu dana izgledaju kao nove u odnosu na njegove od mjesec dana. Sigurno nebi bio sretan da izgledaju ovako. Adidas su stare koje je prije koristio



FIMISA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 08:23   #4
Ne vide se fotke...
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 12:23   #5



FIMISA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 19:46   #6
Kile s brojem tenisica imaju veze utoliko da ak kazes broj 47 onda sigurno nije perolaka kategorija 40-50 kg kao sto bi se po godinama reklo..
nvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 20:40   #7
evo sad tek vidim slike, meni to zguljeno zgleda s necim izvana, a ne od savijanja ..

dosta jeftinijije se moze inace sve vrste tenisica nabaviti ovdje, cesti su popusti
http://sportshoes.com/

Zadnje uređivanje nvn : 12.07.2015. at 20:58.
nvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 22:11   #8
WAVE STEAM 3 SS15 Mizuno
Ukoliko proizvod nije zadovoljio vaša očekivanja, bez razmišljanja ga možete vratiti u originalnoj ambalaži, u neoštećenom stanju (nenošen). U roku od 14 dana od primanja artikla potrebno je javiti da ga želite vratiti, i u roku od 30 dana od javljanja izvesti povrat. Bez riječi ćemo vam vratiti uku…
WWW.TENISICE.HR

Ovo je skinuto s njihove stranice.
Kako da znam da li proizvod zadovoljava moja očekivanja ako ga ne nosim. Naravno ako ga budete nosili dogodit će Vam se isto što i mom sinu.
Inače cijena tenisica je danas 30% niža od one koju smo mi platili (sigurno zato jer su dobre kvalitete).
FIMISA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 14:10   #9
Od cega su ove crne mrlje bas na tim mjestima gdje je otisla boja?

Popusti su 30-50% uvijek na mizuno i u tenisice hr i intersportu kad dolaze nove kolekcije, tak da to nema veze s kvalitetom.. Samo treba docekati popust.. Meni uletile na 50% wave lightening..
nvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 18:56   #10
nvm vidim da imaš odličnu moć zapažanja za bitne stvari u cijeloj ovoj priči (koliko dijete ima kila, od čega su crne mrlje, šalješ mi gdje kupit jeftinije tenisice). Problem je kao što sam već rekao u odnosu trgovca i uvoznika prema kupcu.
Tvrtka se zove TENISICE.HR i na taj način obmanjuje javnost jer zbog oznake HR ljudi misle da je riječ o Hrvatskoj tvrtci, a ne o tvrtci u vlasništvu tvrtke Tomas sport 2 d.o.o. iz Ljubljane, koja robu uvozi od tvrtke Sport agent iz Slovenije, a reklamacije rješava sudski vještak Jože Urankar iz Slovenije.
Ja sam ovom pričom samo htio upozorit tebe i druge na problem koji možete imat u ovoj trgovini.
FIMISA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 22:22   #11
U cemu je problem s pitanjem odakle crne mrlje?
Vjerojatno zbog toga od cega su one nastale je nestalo i boje na tom dijelu..
A posto je od vanjskog djelovanja stvarno me ne cudi da ti nisu uvazili reklamaciju..

Za kg sam ti objasnio u postu prije..

A link na online shop ti je cisto dobronamjeran savjet da ne placas nesto 600kn ako mozes 300-400..
nvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 13:55   #12
Ne znam zašto bi itko kupovao sa tenisice.hr kad može sa sportsshoes.com
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 13:54   #13
tvuk kaj hoćeš reć da bi sportsshoes.com prihvatili reklamaciju? Radi se o djetetu koje želi probat tenisice, a i plaćanje je u više rata. Ja samo znam da više nikad neću kupi tenisice kod njih kao ni nitko od roditelja iz njegovog kluba. Ima u Zagrebu dovoljno trgovina s tenisicama.
FIMISA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 14:13   #14
Kako se nosit sa negativnim kritikama tvrtka je najbolje pokazala na svojoj facebook stranici. Sve negativne kritike nezadovoljnih kupaca (ne samo moje) jednostavno su obrisali i blokirali pristup da napišem bilo kakav komentar.
Svima koji će te kupovat u TENISICE.HR želim puno sreće jer će Vam biti potrebna
FIMISA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 17:02   #15
Quote:
nvn kaže: Pogledaj post
Od cega su ove crne mrlje bas na tim mjestima gdje je otisla boja?
pretpostavljam ljepila ?
nvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 20:24   #16
Mi smo svom sinu prosli tjedan kupili Solomon tenisice u Tenisice.hr i obukao ih je znaci par puta. Jucer smo cijeli dan bili na izletu na seoskom imanju+setnja sumom. Danas primjetim da je na obe tenisice odozgo "ogulio" boju kao da je puzao po asfaltu. A jedina mogucnost gdje ih je mogao oderati bi bio tobogan ali to se do sada nije desilo niti jednim tenisicama. Sutra idem reklamirati pa sta bude. Tenisice su kostale 529 kn i ocekujem bar malo duze da izdrze... Btw- u humaniku smo prije par godina reklamirali tenisice nakon 2 mjeseca nosenja i bez ikakvih pitanja su ih zamijenili.
bebica2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 21:31   #17
bebica2010 nisi napisao kak si prošao s reklamacijom.
Stavljam slike još jedanput jer su se izbrisale




FIMISA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 12:07   #18
Tenisice.hr reklamacija

Moje iskustvo s Tenisice.hr je sasvim suprotno. Negdje u 11mj 2014 kupio sam Nike airmax (najskuplji model, one sa narandžastim- prozirnim đonom). Ove godine u drugom mjesecu mi je ispustio jedan đon. Pri kupovini novih sam saznao da mogu reklamirat te stare, ako imam račun i orginalnu kutiju. Nekim čudom sam to imao i odnio ih u dućan u arena centru. Tamo sam popunio neki formular i tamo sam još naveo da želim zamjenu, mada je bila i mogućnost povrata novca. Iskreno sam mislio da novac nema šanse da vrate i da je veća šansa da dobijem zamjenu. Moram da priznam da nisam baš polagao puno nade ni na zamjenu jer nosio sam tenisice oko godinu i dva,tri mjeseca. Isto mi je rečeno, da to ide u Sloveniju na vjestačenje i da ću dobiti odgovor u roku 15 dana. Negdje 13ti dan sam dobio odgovor da mi je odobrena zamjena ili povrat novca iako nisam ni tražio povrat novca. Pošto već imam najnovi model airmax, tražio sam povrat novca. Ostavio sam broj računa i za dva dana dobio novce. To je moje iskustvo sa Tenisice.hr. Stvarno korektno i za svaku pohvalu !!! Čuvajte kutije i račune !!
Denaboy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:34.