Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2016., 21:02   #1
Stanje duše neposredno nakon smrti

Prije dva tjedna umrla mi je susjeda koja je dva mjeseca umirala od raka želuca i bila na infuziji.

Dva-tri tjedna prije nego što je umrla, u noči s petka na subotu negdje oko jedan iza ponoći učinilo mi se kao da je umrla i kao da ćemo svaki čas dobiti vijest o njenoj smrti. Međutim, bio je to samo pričin.

Rekao sam odmah rano ujutro mami: - Mama, nešto bih ti rekao ali nemoj me izdat. Imam osjećaj da nam je susjeda umrla. I nju je pratio isti taj osjećaj.

Možebit da je susjeda baš u to vrijeme jako intenzivno razmišljala o nama, i/ili doživjela spontano astralno putovanje izvan tijela (bila je Katolkinja, vjerovala u općinstvo svetih i druge katoličke dogme; te ne vjerujem da je svjesno radila astralnu projekciju). Što mislite koji je od ova dva scenarija vjerojatniji?

Ja vjerujem u reinkarnaciju pa me zanima što se događa s dušom (ili bolje rečeno suptilnim / eteričkim tijelom) ""umrle"" osobe? Precizno zanima me što se događa od trenutka smrti pa sve do recimo dva-tri dana nakon tovba. Svi znamo da je vrijeme u astralnom / eteričkom svijetu puno drugačije, te vjerojatno nema nekog velikog smilsla mjeriti vrijeme našim mjerilima ali ono...

I kako to da kad je umrla, ni mama ni ja nismoo osjetili baš ni naznaku toga da je umrla. (bila je pod morfijem pa je to možda faktor koji je utjecao na naše ne-saznavanje za njenu smrt. Inače sebe smatram dovoljno intuitivnim da sam jednostavno morao nešto osjetiti, ali nisam osjetio ni najmanji nagovještaj.

Je li ""umrla"" osoba svjesna da je ""umrla"" i sjeća li se u takvom stanju (i) svojih prošlih života?

Ili ju grizdošje i vezanost toliko pate da joj je sve nebitno osim njenog umrlog tijela i ""njenih najbližih?""

Da li joj netko dođe pomoć da raskine preduboke veze sa tim ""svojim"" bližnjima, ili je proces kidanja takvih veza dugotrajan????????

-------------------------

Da pojednostavnim i razjasnim stvar, ja sam po vjerovanju ""Hindus"", sva duhovna znanja crpim skoro isiključivo iz ISKCON literature (Hare Krišna).

Oni tvrde da je duša presuptilna da bi ušla u grubo fizičko tijelo, pa je stoga ""zaogrnuta"" s osam omotača. Suptilno tijelo duhovne duše sastoji se od Lažnoga Ja (ahamkara) koji je nasuptilniji materijalni element i zadužen da nas održi u iluzornom stanju (maya); zatim inteligencije (budhi) i uma (manas).

Grubo tijelo sastoji se od etera, zraka, vatre, vode i zemlje. Suptilno tijelo obavija duhovnu dušu sve dotle dok se ona ne oslobodi materijalnog ropstva. Lažni ja je zadužen za imenovanja i lažni identitet duhovne duše. Svi mi mislimo da smo ljudi, muškarci/žene, Hrvati, Zapadnjaci, Europljani ovi-oni, ali su sva ta imena privremena i lažna.

Možebit da kad ""umre"" osoba koja nije bila obrazovana u duhovnosti, da ju sile njenog Lažnog Ja drže u toliko vezaom stanju za nedavno umrlo tijelo da ta osoba skoro ničeg nije svjesna ili se može skoncentrirati samo na svoje nedavno umrlo tijeli i ""svoje"" najbliže.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10

Zadnje uređivanje piskavac : 14.11.2016. at 21:29.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 19:09   #2
Hmmm i mene zanima odgovor...ali zar duse ako su bez ikakvih daljnih zudnji i svjetovnih veza napustile 3 dimenziju ulaze u duboki san, to je ujedno i trenutak kada se dusa odmara, plakanje i tugovanje onih na zemlji za preminulom im osobom otezava dusi taj iznimno bitan san i oporavak te na kraju dolazak u 5 dimenziju. Zanima me naravno sto drugi misle.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Veuliahzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 19:32   #3
Quote:
Veuliahzg kaže: Pogledaj post
Hmmm i mene zanima odgovor...ali zar duse ako su bez ikakvih daljnih zudnji i svjetovnih veza napustile 3 dimenziju ulaze u duboki san, to je ujedno i trenutak kada se dusa odmara, plakanje i tugovanje onih na zemlji za preminulom im osobom otezava dusi taj iznimno bitan san i oporavak te na kraju dolazak u 5 dimenziju. Zanima me naravno sto drugi misle.
Moglo bi bit. Samo imaš uvijek osoba-medija navodno kadrih komunicirati s (nedavno) preminulima, koji to dobro naplačuju.

Prilikom jedne takve seanse živuče osobe sa svojom bližnjom umrlom osobom, umrla osoba joj je savjetovala da ne popije previše sedativa i da pretjerano ne žali zbog njezine smrti. Čak je, koliko se sječam, umrla osoba točno imenovala koji sedativ živuča osoba pije, ali u ovo nisam siguran. I činjenica što je medij bio kadar točno imenovati vrstu sedativa, pobudila je vjeru u naručitelja te seanse da je komunikacia s mrtvima zaista moguća.

Ali to bi onda značilo da duša ipak ne spava kad ""umre"".

Harekrišnjevci smrt nazivaju napuštanje tijela, i vjerujem da je to točan tehnički opis što se ustvari događa prilikom smrti, te ću nadalje, umjesto riječi smrt koristiti termin napuštanje tijela.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 23:46   #4
...dusa odleti u bolji zivot, a na zemlji je cistiliste za nas koji smo jos zivi
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 23:47   #5
Quote:
WIKY kaže: Pogledaj post
...dusa odleti u bolji zivot, a na zemlji je cistiliste za nas koji smo jos zivi
Odleti u lošiji ili bolji život ovisno o zaslugama koje je stekla (ili nije stekla) ovdje na Zemlji.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 09:28   #6
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Moglo bi bit. Samo imaš uvijek osoba-medija navodno kadrih komunicirati s (nedavno) preminulima, koji to dobro naplačuju.

Prilikom jedne takve seanse živuče osobe sa svojom bližnjom umrlom osobom, umrla osoba joj je savjetovala da ne popije previše sedativa i da pretjerano ne žali zbog njezine smrti. Čak je, koliko se sječam, umrla osoba točno imenovala koji sedativ živuča osoba pije, ali u ovo nisam siguran. I činjenica što je medij bio kadar točno imenovati vrstu sedativa, pobudila je vjeru u naručitelja te seanse da je komunikacia s mrtvima zaista moguća.

Ali to bi onda značilo da duša ipak ne spava kad ""umre"".

Harekrišnjevci smrt nazivaju napuštanje tijela, i vjerujem da je to točan tehnički opis što se ustvari događa prilikom smrti, te ću nadalje, umjesto riječi smrt koristiti termin napuštanje tijela.


Moguce ako dusa jos nije napustila 3 dimenziju da je lakse stupiti u kontakt s njom, sve u svemu jako zanimljivo pratim temu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Veuliahzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 17:03   #7
U što vjeruješ tamo i završiš. Bojle rečeno "zaglaviš".
MrZZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 21:36   #8
Quote:
MrZZ kaže: Pogledaj post
U što vjeruješ tamo i završiš. Bojle rečeno "zaglaviš".
Nebi reko.

Pretpostavimo da postoji negdje neka osoba koja nit je posebno dobra, nit je posebno zla. Ona za sebe vjeruje da će nakon smrti dobiti specijalni tretman u raju, da će se moći družiti s najboljim i najljepšim ženama/muškarcima, jesti najbolju hranu i da će je čak posluživati četa ostalih stanovnika raja.

Znači li to nužno da će joj zaista tako i bit?

Ako možda ciljaš na Isusovu uzrečicu: - ""Neka ti bude po vjeri tvojoj"", kad je ozdravljivao ljude, mislim da ta uzrečica vrijedi samo donekle. Eto, možda je mogo neke ozdravit, ali nije onome tko je bez noge mogao vratiti nogu ili ruku ili bilo koji ud.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 23:48   #9
nema veze u sto vjerujes i u kojeg 'boga', druga dimenzija je takva kakva je i nikakva religija ju nece 'popravit',jedino zaljenje i prevelika vezanost za zemlju bi mogli dusu skrenut s pravog puta ili zadrzat ovdje u nasoj zemaljskoj dimenziji
znaci letis u raj
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 17:02   #10
Quote:
WIKY kaže: Pogledaj post
nema veze u sto vjerujes i u kojeg 'boga', druga dimenzija je takva kakva je i nikakva religija ju nece 'popravit',jedino zaljenje i prevelika vezanost za zemlju bi mogli dusu skrenut s pravog puta ili zadrzat ovdje u nasoj zemaljskoj dimenziji
znaci letis u raj
Ma letiš u drugo tijelo, (ako si to zaslužio). Ili prebivaš u nižem astralu žudeći za reinkarniranjem u novo tijelo.

Ali to su prognoze što se događa s dušom dugo nakon napuštanja tijela, a ne što se događa s njom minutu-dvije, sat-ili-dva, dan-ili-dva nakon napuštanja tijela.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 10:48   #11
ne,nije tako kako ijedna religija propovjeda
neposredno nakon smrti vjerojatno si zbunjen ili osjecas olaksanje
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 05:40   #12
je a sta ces reci za bebe koje umru ?
nit su svjesna, nit su imale prilike ista nauciti niti razviti intelekt ni skupiti znanje ni nista
__________________
Grab the sword and fight the Horde !
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 07:49   #13
Quote:
Kukulkan kaže: Pogledaj post
je a sta ces reci za bebe koje umru ?
nit su svjesna, nit su imale prilike ista nauciti niti razviti intelekt ni skupiti znanje ni nista
ne letis u raj zato sto znas matematiku i kemiju
U raj letis kad nemas nikakvih dugova
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 18:57   #14
Ako su gnostici u pravu onda je reinkarnacija, raj, pakao ili koja već konstrukcija prevara. U svrhu ograničavanja potencijala koji posjedujemo kako bi prihvatili uvjete koje u biti ne moramo prihvatiti kako bi smo nastavili dalje.
MrZZ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:11.