Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2017., 17:02   #1
HP Pro Curve Switch spanning-tree problem???

Pozdrav Ekipa,

Imam na brodu HP Pro Curve 2626 switch koji je poceo zezati sa CRC error te smo odlucili kupiti novi.
Novi model je Pro Curve 2920.
Ja bih sada htio sam izvaditi konfiguraciju iz staroga (primary config) te je ubaciti u Primary config u novi switch. Kada ja extractam config file sa TFTp serverom H.10.83 te kada je pregledam vidim samo configuraciju koja je vidljiva sa #show run, ali s tom konfiguracijom moji edge portovi ne mogu izaci na internet.
Mislim da je problemu spanning-tree protocol je je stari switch bio root bridge the kada spojim novi mozda njega ne izabiru za root bridge.

Da li mi netko moze reci kako da izvucem puni config.file iz HP switcha?
dknezic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 05:42   #2
Quote:
dknezic kaže: Pogledaj post
Pozdrav Ekipa,

...

Da li mi netko moze reci kako da izvucem puni config.file iz HP switcha?
Kod:
# copy startup-config tftp xxx.xxx.xxx.xxx
<downloadpath>
__________________
“ teško je nama šta bi tili bit ljudi parimo nenormalni, ludi al’ smo oni šta se bore i kad je najgore dio smo faune i flore imamo ljubav i more”
z3r01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 10:34   #3
CRC error ne mora znacit da je switch propuca (poglavito Cisco). Iako je moguce.
Prije je kabel sjeban. Ili je node na kraju kabela u banani.
Generalno, STP ti dolazi u igru samo kad spajas dva ili vise switcheva. Ako nemas taj preset, odjebi razmisljanje o STP-u.

Kako mislis edge port ne izlazi vanka. Jel ima dodijeljenu IP adresu?
Jeli pod DHCPom ili statikom?
Dali se iza tog switcha nalazi neki fw? Ako je, mozda je pristup WAN-u definran po MAC adresi gw porta na switchu.

Ima tu vise stvari, izjasni se
__________________
/j #nirvana
DoubleShot is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:01.