Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2017., 23:19   #1361
Da li se vi zezate da vam je odlicna ova epizoda? Hajde,objasnite mi sta ste videli u ovoj 8-oj epizodi?Lynch je definitivno bio na nekim drogama kad je radio ovu sezonu ili se sprda sa fanovima,treceg nema.Zali Boze utrosenog vremena na ovu epizodu.Bolje da je okupio stare glumce i odradio to kako treba sa 9 epizoda a ne ovo smaranje.Ali ajde,odgledacu do kraja da vidim sta je pisac hteo da kaze!
simmke is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 23:20   #1362
Više sam bio pristalica duhova dobra i zla od ove klišeizirane varijante zli bijelci i ugroženi svi drugi manjinci al ok što je tu je.Zanemarit ću ovu teoriju i koncentrirati se na samu radnju i borbu dobra i zla.
saruman_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 00:28   #1363
Prekrasno. Ova epizoda trebala bi biti zasebna projekcija u kinu. Vidi se hommage Kubricku. Estetski savrseno. Ulazak u bombu i projekcija zemlje, levitirajuci Div...nadmasio je samog sebe. Jedinstveno iskustvo.
Prostorije (svjetionik) sa zvonom je White Lodge? Tamo se odvija i razgovor Coopera i Diva u 1.epizodi.
Mala koja je progutala kukca je Laurina mama (je li moguce?)
Je li crazy bastard ubacio kod u zvonjavu, kao i u avion u 7.ep.?
kakva je spodoba ono sto pusta sluz u kojem je kugla Boba? Zena, ili ono bice iz boxa???😄
Fun fact: Coopa opet ustrijelilo u 8. epizodi 😈
Dobro da je pauza, 2 tjedna, za oporavak 😃 i da, i meni je na momente falio Dougie (gledala sam u mrraku &#128561.


Leave the gun. Take the cannoli.
__________________
Leave the gun. Take the cannoli.
essence is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 01:41   #1364
Quote:
simmke kaže: Pogledaj post
Lynch je definitivno bio na nekim drogama kad je radio ovu sezonu ili se sprda sa fanovima,treceg nema.
Šta imaš protiv umjetnika na drogama?

Quote:
saruman_ kaže: Pogledaj post
Više sam bio pristalica duhova dobra i zla od ove klišeizirane varijante zli bijelci i ugroženi svi drugi manjinci al ok što je tu je.Zanemarit ću ovu teoriju i koncentrirati se na samu radnju i borbu dobra i zla.
Pa čega se bojiš, kako zamišljaš zlo? Sigurno ne kao bijelog pristojnog bijelog gospodina, nego kao siromašnog i prljavog cigana / crnca / indijanca.
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 02:22   #1365
Lynch je najavio da nece vise snimati filmove, pa je sve svoje gluposti nadrobio ovdje. Kao sto netko rece, ovakvim stvarima je mjesto u muzickim spotovima i eksperimentalnim filmovima. Ne skodi nesto surealizma po cemu Twin Peaks i jeste bio poznat, ali ovo nema nikakvog smisla i veze sa serijom. Osma epizoda, dakle vec sredina sezone, a ni traga konkretnoj radnji. Mjesto Twin Peaks i glavni karakteri gotovo ne igraju nikakvu ulogu nego su tu samo kao dekoracija da kao ne zaboravimo da se radi o seriji koju smo nekada gledali. Ja nisam ni ocekivao bukvalni revival stare serije, ali ovo je besmisleno glupiranje covjeka koji glavnu inspiraciju pronalazi u nekakvoj indijskoj sekti i sve to ubacuje u svoju post-post-post-post-post-modernu "umjetnost".

Naravno, njegovi fanaticni fanovi ce za svaku njegovu glupost pronaci opravdanje, te izmisljati razne interpretacije ovih "transcendentalnih" tripova. Ja sam bio sokiran kada sam cuo da Twin Peaks dobiva trecu sezonu, s obzirom da je i druga bila besmislena. Mozda bi Lynch bolje prosao da je snimio nekakav dodatak filmu Fire Walk With Me.

Mozda je ovo i razlog zasto Michael Ontkean nije htio ucestvovati. Sigurno je procitao skript i rekao "ne hvala".
Freidenker is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 07:09   #1366
Quote:
Freidenker kaže: Pogledaj post

Mozda je ovo i razlog zasto Michael Ontkean nije htio ucestvovati. Sigurno je procitao skript i rekao "ne hvala".
A možda je prezaposlen, jer je nakon Twin Peaksa redao hit za hitom.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 09:54   #1367
Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
Šta imaš protiv umjetnika na drogama?



Pa čega se bojiš, kako zamišljaš zlo? Sigurno ne kao bijelog pristojnog bijelog gospodina, nego kao siromašnog i prljavog cigana / crnca / indijanca.
Pa ne mora zlo izgledati kao zlo da bi bilo zastrašujuće.Jači je dojam kada je zlo maskirano i zamotano u naizgled nevini oblik
saruman_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 09:58   #1368
Quote:
saruman_ kaže: Pogledaj post
Pa ne mora zlo izgledati kao zlo da bi bilo zastrašujuće.Jači je dojam kada je zlo maskirano i zamotano u naizgled nevini oblik
Pa zlo i je maskirano u nevini oblik. Koliko znam, Leland Palmer je bio ubojica. Čovjek toliko nevin da smo zaključili da ga je opsjeo strašni zloduh dok je silovao i ubijao.
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 10:11   #1369
Quote:
essence kaže: Pogledaj post
Prostorije (svjetionik) sa zvonom je White Lodge? Tamo se odvija i razgovor Coopera i Diva u 1.epizodi.
Tamo se 100% događa razgovor Coopa i Diva iliti lika ?????. Rekao bih da je riječ o White Lodgeu.

Quote:
essence kaže: Pogledaj post
Mala koja je progutala kukca je Laurina mama (je li moguce?)
Jesam li ja jedini koji misli da je riječ o Cooperovoj majci?
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 10:13   #1370
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Jesam li ja jedini koji misli da je riječ o Cooperovoj majci?
Nisi. Ja se nadam da je ona jer mi je više dosta Laure i ćaće.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 10:19   #1371
Ja ne znam... Nine Inch Nailsi u prvom dijelu epizode mi nisu sjeli. Sve do pred kraj pjesme kad su se počeli mantrično ponavljati, onda mi je bilo nešto.

Iako supportam ideju da se prikaže uzročni dio uz datiranje kako je sve počelo, tripoidne scene (vezan uz nuklearnu eksploziju i druge seemingly endless apsraktne scene) su mi bile malo too much.

Giantovo kino mi je prikazano kao predivni ambijent, ali i to mi je djelovalo presporo.

Dosta tog dijela me podsjećalo na neke prijašnje Lynchove ideje i radove, tako da part 8 se po meni može zvati "Erasrehead 2"

But nevertheless, haunting and beautiful. Kao što sam rekao negdje prije, ostavi vrlo jak i zbunjujuć dojam, kaj je Lynch vjerojatno i htio. Makar se ne bih čudio padu gledanosti...

This is the water... this is the well...
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 11:08   #1372
Quote:
Funny Queen kaže: Pogledaj post
Mislim da ni originalna serija nije rađena po mjeri prosječne publike, a ni zato da bi publiku zadovoljila. Zato je i 2. sezona onako završila. Nije se baš svidjela rukovodstvu tadašnje televizije. Možda TP na ovim prostorima ima status kultne serije (sigurno ima), ali ona nikada u USA nije bila ni približno popularna kao ovdje. Ne kažem da nemaš u jednome dijelu pravu, da se ide u ekstreme, ali Lynch ionako nije prosječni redatelj koji radi snima sladunjke. Može se uvijek očekivati neočekivano. Uspjela sam odgledati 4 epizode i za sada mi je dojam ovakav: previše je toga nejasno, radnja se odvija posvuda, a najmanje u TP-u. Nekadašnji glavni likovi tu su samo kao podsjetnik i sjećanje na ono što je bilo (James, Donne i Audrey ni nema, šerif Truman je odustao od showbizza, Nadine). Gdje su nestali Patuljak i BOB? Frank Silva je umro još 1992. i vjerovatno Lynch nije ni u primislima imao neku zamjenu.
James se pojavio nakratko u jednoj epizodi. Patuljak se posvađao sa Lynchom i umjesto njega su stavili one armed man-a i električno drvce. Michael Ontkean je u mirovini. Log Lady je umrla, također i Miguel Ferrer, ali njih dvoje su uspjeli snimiti scene. Mayor Briggs je ist davno umro.. Itd
xenofex is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 12:24   #1373
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
jer je nakon Twin Peaksa redao hit za hitom.
Kao i svi ostali iz ekipe, a?
Freidenker is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 12:49   #1374
Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
Pa zlo i je maskirano u nevini oblik. Koliko znam, Leland Palmer je bio ubojica. Čovjek toliko nevin da smo zaključili da ga je opsjeo strašni zloduh dok je silovao i ubijao.
to je sve ok al tražiti izvore zla u nuklearnom testiranju nikako mi ne odgovara za TP. Za neku drugu seriju ok al ovu ne.
Što ne znači da sam sad negativan prema 3. sezoni kao "stara duša" već više onako podignutih obrva
saruman_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 12:50   #1375
Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
Pa zlo i je maskirano u nevini oblik. Koliko znam, Leland Palmer je bio ubojica. Čovjek toliko nevin da smo zaključili da ga je opsjeo strašni zloduh dok je silovao i ubijao.
A oni koji namjerno prolaze kroz crveno i gaze djecu su takodjer opsjednuti?
stumper is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 14:07   #1376
Quote:
saruman_ kaže: Pogledaj post
to je sve ok al tražiti izvore zla u nuklearnom testiranju nikako mi ne odgovara za TP. Za neku drugu seriju ok al ovu ne.
Što ne znači da sam sad negativan prema 3. sezoni kao "stara duša" već više onako podignutih obrva
Ja od TP tražim da mi podigne obrve pa mi ovo sasvim odgovara.

Quote:
stumper kaže: Pogledaj post
A oni koji namjerno prolaze kroz crveno i gaze djecu su takodjer opsjednuti?
Nemam pojma, budemo vidjeli.
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 20:40   #1377
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
Ja ne znam... Nine Inch Nailsi u prvom dijelu epizode mi nisu sjeli. Sve do pred kraj pjesme kad su se počeli mantrično ponavljati, onda mi je bilo nešto.
Da nije bilo te scene, mislim da bi mi ovo bila i najbolja i najdraža tv epizoda ičega što sam ikad gledao. Lynch ponekad, jako rijetko, ima soundtrack fail, kao npr. Rammstein u Lost Highway. Da se razumijemo, fan sam oba banda, tj. njihovih jako ranih radova ali u ovom kontekstu razlika između kvalitete glazbe i onoga što gledamo je zapravo histerično smiješna.

No, dobro...priznajem da se zbog ostatka Twin Peaksa jako veselim ovom paklu od ljeta.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 20:53   #1378
Odvratno loša serija. Lynch se sam sebi posrao u usta s ovim govnetom od serije.
xenofex is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 21:45   #1379
Quote:
xenofex kaže: Pogledaj post
Odvratno loša serija. Lynch se sam sebi posrao u usta s ovim govnetom od serije.
e ovo se zove argumentirano izložiti stav.
Nek si ti nama objasnio
saruman_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 21:56   #1380
Moram priznati da mi se nakon drugog gledanja epizode dopala, osim NIN-a koji su mi predugo trajali. Njih sam shvatio kao nekakav svojevrstan ritual da se oživi dvojnik Coopa (ne zovem ga sad zli, jer ne znam da li je zao kad je Bob izašao iz njega?!). Zeznuo sam se nakon prvog gledanja jučer ujutro što je bilo previše svjetla i malog ometanja sastrane, ovo se mora gledati u totalnom mraku i ako je moguće, sa slušalicama.

Ajde mogu reći da su neke stvari jasnije, ali i dosta pomažu ovi komentari na forumu. Taj trinity test, koliko sam skužio, je otvorio nekakav krater ili procjep prilikom čega je nastao Bob i oni drugi zlodusi izašli. Ona spodoba iz koje je izašao Bob i druga jajašca doista nalikuje na spodobu iz staklene kutije koja je ubila ono dvoje mladih na početku.

Gotovo sam siguran da je ono mjesto (netko ga nazvao svjetionik), gdje su div i ona žena, da je to white lodge. Div kad je otišao gore na kat, pa pogotovo ona scena kad on i žena gledaju "Zemlju", imao sam osjećaj da su oni sa neke druge planete, pa promatraju "Zemlju". Div je "stvorio" Lauru (ili njen duh) i poslao je na "Zemlju", ali stvorio kao neko "dobro" kao odgovor na Boba (zlo). Dobro ste primjetili, jako slična usporedba kad žena gleda tu zlatnu kuglu i Laura onog anđela na kraju FWWM, možda je i ova žena nekakav anđeo.

Ono dvoje mladih, onaj mladić mislim da nema šanse da je Leland, ali isto tako da je potpuno nevažan i da je to neki deseti lik. Mislim da je bitna samo djevojka, a isto sam pomislio da je ona Sarah Palmer. Prema nekim saznanjima, godine i sve paše. 11 godina je trebalo onom jajetu da sazrije (45'-56') i da se izlegne kukac/žaba, ali sad je pitanje što je to?

Da li je to ono što je Div poslao na "Zemlju" (Laura, njen duh) ili je Bob? Znam da ste komentirali da smo Boba prilikom stvaranja vidjeli posebno. Ali ako je Bob slučajno, i ako je djevojka Sarah Palmer, možda to objašnjava što je ona imala one vizije i često viđala Boba u sezonama prije.

Opet, sjetio sam se kad je Laura Haroldu predavala onaj tajni dnevnik, rekla je Haroldu da ju je Bob imao od njene 12.godine (a ova djevojka/djevojčica je negdje tih godina). Da li je ova djevojčica bila prvi domaćin koju je naselio Bob?!

Uglavnom, neću previše razbijati glavu (10h je još pred nama), nije u konačnici bila loša epizoda, svidjela mi se. Da me netko pita, da li bi želio i preostalih 10 epizoda da budu ovakve, vjerojatno bi rekao NE, ali ne bi imao ništa protiv da u pokojoj epizodi i bude ovakvih elemenata, ali samo da ne bude to čitavih sat vremena u komadu.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.