Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2017., 19:24   #6701
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Neka on nađe talentirane, pametne i inovativne klince pa neka ih o svom trošku školuje.
Ja sam mislio da je on "problem solver" a koliko vidim, kuka konstantno po novinama (ili barem novinari to tako prikazuju) rekao bih da se radi o klasičnom Rvackom poduzetniku.
Ma mislim, u Hrvatskoj postoji nula istrazivackih laboratorija, i ako ne racunamo AD plastik, Cimos i par slicnih firmi koji su kooperanti u autoindustriji, imamo ukupno nula tvornica automobila, jednog proizvodjaca automobila (koji ima jedan model, proizveden u 8 primjeraka, koji je odavno rasprodan, ali je toliko popularan da ga isti ljudi kupuju po tri puta, i dalje se prodaje, usprkos cinjenici da je rasprodan), i nula dizajnerskih studija, ali je veliko cudjenje sto na biru ne postoji nezaposlen Dizajner automobila. hajdemo sad napisati clanak o tome i dati intervju u novine.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 26.08.2017., 00:44   #6702
Imamo dosta firmi koje proizvode dijelove za automobile. Nije da nemamo. Samo kada ih staviš na kup zajedno ne mogu proizvesti ni skuter od 50 kubika. Ali svaka im čast u svakom slučaju. Rimac naravno tvrdi (ili je tvrdio, nisam u toku) da sve proizvodi sam.

Šteta je da ne objasni drugima gdje griješe. AD Plastik treba pola Jankomira samo da proizvedu branik za Clio, Rimac već godinama cijele superautomobile sklapa u bivšem servisu Citroena.
Zek0slav is offline  
Old 26.08.2017., 07:21   #6703
Zašto bi itko proizvodio automobile ili još gore, skutere, ako jako dobro zarađuju na dijelovima?

Isto tako, svjesni su da je proizvesti automobil ili skuter, za njih prevelik zalogaj - ponajviše zbog investicije i rizika.

Ti slobodno počni proizvoditi skutere, ja ti se odmah predbilježim kao prvi kupac, ako će imati imalo normalnu cijenu i pristojnu kvalitetu. Čak ne mora biti ni nešto konkurentan.
rocker1987 is offline  
Old 26.08.2017., 07:47   #6704
Jedva čekam vidjeti tu flotu fantastično dizajniranih vozila koju će Rajmek konačno moći dizajnirati kad nađe dedicated dizajnera koji će dizajnirati 50 sati tjedno.


Btw., nisam našao članak gdje Rajmek tvrdi da mu treba dizajner.
Da možda naši vrli educirani novinari ne prevode krivo englesku riječ "designer" što u strojarskom kontekstu najčešće znači "konstruktor"?
eqinor is offline  
Old 26.08.2017., 08:56   #6705
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post

AD Plastik treba pola Jankomira samo da proizvedu branik za Clio, Rimac već godinama cijele superautomobile sklapa u bivšem servisu Citroena.
Ima mate ispod porpalog salona auta pod zemljom tri kata na tisuće kvadtarnih metara proizvodnih hangara ko u onom filmu James Bond Doktor No (1962)
Čak imaju i tajni -4 kat di kopaju rudaču i vagončićima je furaju na lijevanje na -3 pa u proizvodnju na -2
Kaj si ti mislil da je to salon Citraća
Loui is offline  
Old 26.08.2017., 20:51   #6706
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Zašto bi itko proizvodio automobile ili još gore, skutere, ako jako dobro zarađuju na dijelovima?

Isto tako, svjesni su da je proizvesti automobil ili skuter, za njih prevelik zalogaj - ponajviše zbog investicije i rizika.

Ti slobodno počni proizvoditi skutere, ja ti se odmah predbilježim kao prvi kupac, ako će imati imalo normalnu cijenu i pristojnu kvalitetu. Čak ne mora biti ni nešto konkurentan.
Ma ne da nista nije lose u tome, da pace to je super, samo sam se osvrnuo na nedostatak ''dizajnera u autoindustriji'' na burzi rada.

BTW. Jel itko zna jel krenula ona stanca elektricnih automobila za tajnog kineskog partnera. Probna serija od 50tak komada se trebala raditi u hrvatskoj, Rimac je sve odradio, cijeli inzenjering, a proizvodnja smao sto nije krenula. Prodavati pod drugim kineskim brandom za kojeg se ne smije znati jer je u pitanju tajna.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 28.08.2017., 13:20   #6707
Britanski Autocar isprobao Rimčev Concept_One: 'Oduzima dah'

Isprobali C1 sa suvozačevog sjedala
Istiphul Amue is offline  
Old 20.09.2017., 08:11   #6708
Evo kinezi investiraju pare

TVRTKA Mate Rimca, Rimac Automobili, osigurala je investiciju od 30 milijuna eura od Camel Groupa, najvećeg proizvođača baterija u Aziji.

Slabo pamtim, nekako mi se cini kao da sam vec citao takvu pricu?
addx is offline  
Old 20.09.2017., 08:21   #6709
Čitat ćeš istu stvar opet za godinu. Pa godinu nakon toga. Pa opet.

Isto kao što zubar svake godine kupi auto.
_MK_ is offline  
Old 20.09.2017., 09:00   #6710
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Evo kinezi investiraju pare

TVRTKA Mate Rimca, Rimac Automobili, osigurala je investiciju od 30 milijuna eura od Camel Groupa, najvećeg proizvođača baterija u Aziji.

Slabo pamtim, nekako mi se cini kao da sam vec citao takvu pricu?
Ukucaš u tražilicu pojmove "Liu Changlai Rimac" i dobiješ ovo:

https://www.marklines.com/en/top500/s500_512

Na dnu je neka tablica u kojoj piše da je u Aprilu 2017. grupa kamila uložila 27 miliona u Rimac Auto.
vamvam is offline  
Old 20.09.2017., 10:27   #6711
Taj kinez ulaže u svoju kompaniju. Rimac više ni nije vlasnik "Rimac automobili" nego ovi dolje navedeni.

https://www.fininfo.hr/Poduzece/Preg...etaljno/123147
bullseye13 is offline  
Old 20.09.2017., 10:58   #6712
Pa dobro, onda je Rimac CEO sa tudjim (i nepokradenim) parama, sto je sigurno bar nekakav uspjeh
addx is offline  
Old 20.09.2017., 11:38   #6713
Sad sam zbunjen, zar nije Rimac oduvijek proizvodio sam svoje baterije.
AndrejX is offline  
Old 20.09.2017., 11:39   #6714
Kinezi žele njegovu tehnologiju obrade litija!
_MK_ is offline  
Old 20.09.2017., 11:59   #6715
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Pa dobro, onda je Rimac CEO sa tudjim (i nepokradenim) parama, sto je sigurno bar nekakav uspjeh
A možda Rimac samo pere pare?
bullseye13 is offline  
Old 20.09.2017., 12:13   #6716
Quote:
bullseye13 kaže: Pogledaj post
A možda Rimac samo pere pare?
You are 100% right!
RinT is offline  
Old 20.09.2017., 13:09   #6717
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
Ukucaš u tražilicu pojmove "Liu Changlai Rimac" i dobiješ ovo:

https://www.marklines.com/en/top500/s500_512

Na dnu je neka tablica u kojoj piše da je u Aprilu 2017. grupa kamila uložila 27 miliona u Rimac Auto.
Ima i ovo

BRIEF-China's storage battery firm Camel Group to set up JV with Croatia's Rimac Automobili

Says it plans to set up JV with registered capital of 12.5 million euros ($14.98 million) with Croatia’s Rimac Automobili d.o.o
Source text in Chinese: bit.ly/2h3AVX1

reuters
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Old 20.09.2017., 14:01   #6718
Kinezi kupuju firme po cijeloj Europi da kroz njih prodaju baterije. Nekako sumnjam da će proizvodnju dovesti tu.
Zek0slav is offline  
Old 20.09.2017., 14:41   #6719
Kako sad pa Kinezi?!?
A di su vodeće tehnološke kompanije a koje su prepoznale Rimčevu svjetsku kvalitetu?
Di je Ferrari da otkupi njegove tehnologije prije nego to u rade Kinezi i sutra kineski auto ponizi LaFerrari?
Spavaš li mirno Porsche?
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 20.09.2017., 14:50   #6720
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Evo kinezi investiraju pare

TVRTKA Mate Rimca, Rimac Automobili, osigurala je investiciju od 30 milijuna eura od Camel Groupa, najvećeg proizvođača baterija u Aziji.

Slabo pamtim, nekako mi se cini kao da sam vec citao takvu pricu?
http://www.index.hr/vijesti/clanak/v...ra/963328.aspx

iz travnja ove godine
rintintin is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.