Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Sportska oprema

Sportska oprema Od kupaćih gaća do trkaćih konja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2009., 10:10   #21
Quote:
Petar Popara Crni kaže: Pogledaj post
Mislim da za sada jedino Coregym kod rotora i klub na kvatriću...
Ne znam da li za sada Core radi neki grupni tečaj. Bio je jedan besplatni seminar na Jarunu.
Bila su u zadnje vrijeme dva druga tečaja (u stvari prezentacija plus trening) od jednog sportskog društva i bili su besplatni.

Nešto o tome sam napisao ovdje:
http://girevoysport.blogspot.com/200...tacije-po.html

Ovo što spominjem su WKC orijentirani tečajevi prezentacije ili seminari.

Jedini RKC seminar koji preporučam (dvodnevni za puno para) je onaj koji vode Davor (prvi hrvatski rkc) i Marijan Kudrna (rkc) iz aikido kluba u Draškovićevoj u Zagrebu.

Nešto i ja planiram uskoro, ali to će biti različito od svega što se nudi kod nas.
vicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 20:19   #22
Quote:
vicar kaže: Pogledaj post
Ne znam da li za sada Core radi neki grupni tečaj. Bio je jedan besplatni seminar na Jarunu.
Bila su u zadnje vrijeme dva druga tečaja (u stvari prezentacija plus trening) od jednog sportskog društva i bili su besplatni.

Nešto o tome sam napisao ovdje:
http://girevoysport.blogspot.com/200...tacije-po.html

Ovo što spominjem su WKC orijentirani tečajevi prezentacije ili seminari.

Jedini RKC seminar koji preporučam (dvodnevni za puno para) je onaj koji vode Davor (prvi hrvatski rkc) i Marijan Kudrna (rkc) iz aikido kluba u Draškovićevoj u Zagrebu.

Nešto i ja planiram uskoro, ali to će biti različito od svega što se nudi kod nas.
Seminari su svakako poželjni i korisni, ali mislim da je bolje za početnika neko vrijeme provesti u klubu redovito trenirajući pod nadzorom. Sa seminara je moguće otići bez usvajanja ključnih dijelova tehnike i loše prakticirati kod kuće bez nadzora. Naravno, i drugačiji scenariji su mogući.
__________________
www.strongfirst.com.hr
Petar Popara Crni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 11:56   #23
JelenaMarija
U Sportskom društvu Kvatrić u Šubićevoj imaš RKC treninge. Tamo će biti i seminari RKC instruktora iz Hrvatske te vodećih ljudi RKC u Europi tj. Team Leader-a RKC Peter Lakatoš - Mađarska i Kenneth Jay - Danska, pa i seminari te certifikacija za HKC licencu ( pogledaj na dragondoor.com o HKC )
Uskoro su i FMS seminari ( isto dragondoor.com )
Obični seminari su cijena oko 150-250 kuna, a treninzi 200 kuna mj. (2xtj. ) i možeš nabaviti kbell od 360gear ili dragondoor. Starija varijanta kbell-a i kvalitetna je u Bjelovaru jako sam zadovoljan a vidio sam ih i u Coregymu ( pitaj Press-a na forumu preko pm ).

Također, seminari braća Kudrna ( ne znam zadnje cijene prije je bilo dva dana 1200 ili 1500 kuna - vjerojatno sa kbellom ) te Coregym ( WKC - kettlebell lifting sa Gregom Sobočanom ) najbolje kontaktiraj Mlinarića ili mi se javi na pm pa ti dam kontakt za Grega.

No slažem se sa Petrom, redovni treninzi su najbolji. Seminari su dobri za popraviti tehniku iskusnijima ili da te zapale za kbell. čak i ako vježbaš doma, dobro je da te netko ispravi ili malo potjera. A i imaš veći izbor težina.
Definitivna preporuka Cortez RKC. Zanimljiv u treningu, mana - čovjek živi u USA.
Sretno Petru danas na seminaru.
kamakura-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 20:25   #24
Quote:
kamakura-san kaže: Pogledaj post
JelenaMarija
...Također, seminari braća Kudrna ( ne znam zadnje cijene prije je bilo dva dana 1200 ili 1500 kuna - vjerojatno sa kbellom )
Čini mi se da kbell nije uračunat u cijenu...
Spomenuo sam već da je to jedini rkc seminar koji preporučam u Hrvatskoj (davno kad je koštao 2000 kn bio sam i ja na njemu).
Evo i detaljnih informacija:

Informacije o KB seminaru Braće Kudrna:
- 07. i 08. 11. 2009., adresa, DRAŠKOVIĆEVA 46/dvorište (uz HAK) - 4 treninga (2,5 – 3,5 sata) ujutro i popodne oba dana - ukupno 12 sati treninga i edukacije - kondicijski napredak u samo dva dana (savjetuje se svima koji su do sada bili neaktivni da počnu bilo kakav oblik fizičke aktivnosti kako ne bi došli na seminar potpuno nepripremljeni. Iako prilagođavamo intenzitet stanju kondicije svakog sudionika, bolja kondicija ne olakšava samo lakši fizički prozalak kroz seminar već i bolje zadržavanje koncentracije za usvajanje dosta teoretskog znanja) - za žene nema nikakvih ograničenja osim trudnoće - obavezno prijaviti svaku povijest bolesti - ponijeti vodu i ručnik (nema mogućnosti tuširanja)
Redovna cijena: 1500,00 kn
Učenici, studenti, sudionici Domovinskog rata, umirovljenici i nezaposleni - redovna cijena 1200,00 kn; Prijašnji sudionici mogu ponoviti seminar besplatno, upoznajte potpuno nove koncepte.
Svatko tko dovede novog sudionika
dobiva 200 kn popusta.
Prijave i obavijesti o uplati na tel: 091/120-3-021
Svi koji završe mogu pristupiti treninzima koji će se održavati
u Draškovićevoj 46, Zagreb.
Sudionici seminara oslobođeni su članarine
za prvi mjesec treniranja.
vicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 11:27   #25
Evo, dao sam oglas u malim oglasima, pa da ponovim tu da kupujem kbell od 16 kg. Za sve ponude, javite mi se na pp. kao i tamo i tu napominjem da mi se ne javljate sa astronomskim cijenama tipa 900 kn i tako to.
__________________
najkraca ljubavna pjesma: Da
croatian6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 21:22   #26
Quote:
croatian6 kaže: Pogledaj post
Evo, dao sam oglas u malim oglasima, pa da ponovim tu da kupujem kbell od 16 kg. Za sve ponude, javite mi se na pp. kao i tamo i tu napominjem da mi se ne javljate sa astronomskim cijenama tipa 900 kn i tako to.
Možeš kupiti na RuskoZvono.com vrhunsku izradu iz nodularnog ljeva (nije otpadni sivi ljev s istoka), ručno brušen (cca 3h) i bojan tekućim vinilom. Mogu dodati da je nodularni ljev blago zakaljen po cijeloj površini ruskog zvona što daje dodatnu čvrstoću i žilavost.

ako ti nije bitno da kad kettlebell padne na ručku da napukne, imaš hrpu jeftinjaka s istoka, jer samo 3 firme proizvode u USA, u Skandinaviji 1, u Engleskoj par i evo mi u HR...
Pres is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 21:32   #27
Quote:
kamakura-san kaže: Pogledaj post
Vidio sam taj plastični komad. Nažalost ne bi izdržao mjesec dana treninga. Doduše, vidio sam i kvalitetne kbelle na punjenje željeznom piljevinom koji nisu baš jeftini kao i kbelle koji se "pune" pločama iz teretane- no i dalje sam za lijevani kbell. Razlog - dugotrajnost, kvaliteta treninga i sl. Cijena - set za čovjeka od 75-80 kg - 16, 20, 24 kg - ukupno oko 2000 kuna, uz još jednu od 16 kg - 2500 kuna. Puno ? pa i ne. Dvije godine svakodnevnog treniranja - 3,5 kune na dan ili 105 kuna mjesečno.
Dodao bih da 2 komada od 16kg mogu potrajati i 2-3 godine što se tiče kilaže jer za razliku od bućica i teretane ne diže se kilaža nego se kreće od jednostavnijih do sve kompleksnijih vježbi... tako da 2 kom od 16kg koji su najidelniji težinom za 70% vježbača (za vježbačice to su 4kg ili 8kg) potraju jako dugo i odlična su investicija, i za 5g će vrijediti slično jer su dva komada željeza ne mobitel ili grafička kartica od 2000Kn...

Kod Ruskog zvona ili Kettlebella izvode se sve kompleksnije vježbe i zahtjevniji trenizi, a DVA KETTLEBELA SU KOMPLETNA KUĆNA TERETANA... nema krame koje zauzima pola prostorije i 90% vremena tamo smeta pa završi u garaži dok vlasnik odustane od treniranja, nego su ovo dvije čelične kugle, interesatna izgleda, čak ukras u domu.
Pres is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 14:10   #28
ja sam bio dva mjeseca na Trešnjevci na treninzima s girjama u klubu koji se zove SNAGA. Imam samo riječi pohvale za dečke koji drže treninge. Ne rade fitnes treninge nego onako kako je radila ruska vojska i kako se radi na natjecanjima u girji. Ono što me se dojmilo je nekakva atmosfera mentalnog mira i istočnjačkog spokoja koju sam dobio u toj prostoriji gdje sam trenirao.. Tamo se može trenirati i ving čun ili tako nekako - ona drevna kineska vještina koju je Bruce Lee trenirao u Kini - možda radi toga i je takva atmosfera...
hjurko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 15:13   #29
Ima li ko da prodaje 16 ili 20 kg, onak da mu ne treba, skuplja prašinu a dao bi ispod cijene?

Kakvi su KB sa njuškala? 16 kg 420 kn...
djoli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 22:45   #30
Jel zna netko gdje ima za kupit najjeftinije pro grade girje , osim u polleosportu? (i okvirna cijena)
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 19:37   #31
Quote:
Pres kaže: Pogledaj post
vanstandardna težina, premala ručka, i kilaža samo 5 i 2,5kg, zbog ručke nefunkcionalno za većinu vježbi jedino što dobro izgleda. Krivo izrađna ili ovako mala ručka najčešće dovede do ozljede ručnog zgloba, mala je kilaža pa teško, možda kod žena.
Da li se ova od 5 kg može koristiti u treningu dobi 13, 14 g. u nogometu - dečki?
gimino is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 23:59   #32
Pozz ekipa. Zanima me koja bi mi tezina girje najbolje odgovarala kao trkaču na duge pruge ? Imam 75 kg.
HARRY JACKSON is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 21:20   #33
Quote:
HARRY JACKSON kaže: Pogledaj post
Pozz ekipa. Zanima me koja bi mi tezina girje najbolje odgovarala kao trkaču na duge pruge ? Imam 75 kg.
Ovisi o stanju snage u kojem trenutno jesi.Moraš probati pa vidjeti sa kojom težinom početi.No,uglavnom su to one od 10,12 ili 16kg za rekreativce koji tek započinju sa treninzima snage.
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 15:42   #34
Ima li tko da mu više ne treba i da bi prodao kettlebell?
4,8,12kg
duksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 16:22   #35
Prodajem kettlebell Domyos 6 kg za 90 kuna.
Ukoliko je netko zainteresiran
amadiktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 21:44   #36
kupijem giriju 12 ili 16kg! Zagreb
iva1505 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:10.