Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2017., 09:32   #281
Quote:
seeni kaže: Pogledaj post
Meni je on izgledao mršavo, valjda zbog uskih hlača koje nosi još kažu kamera dodaje kilograme, ali super je, nek nije onaj previše nabildani golać (inače ja ne volim to u serijama ono u prvom fragmanu odmah nabildani neki polugoli maneken, znaj taj nema pojma glumiti i glavni je adut baš to...Ali Asaf me osvojio osmjehom ). Oyku je čačkalica još kad je naštele na one štikle, dobro može hodati..
Večeras fragmana yok, jer epizode u petak (zbog Bajrama) yok....ne očekujem nešto od sledeće epizode pa mi je nekako sve jedno Bolje i da nema fragmana nego da vidim neki bezvezni i da me nerviraju, ovako se trudim zaboraviti prošlu epizodu.
Seriju gledam zbog priče ili nekog detalja koji me privuče, al nikad zbog facea, nabilandnih tricepsa i toga sličnog. Al ako u seriji koju volim tip dobro i izgleda nemam ništa protiv s tim da i ulogu koju nosi dobro iznosi

Neyse, da se vratim na seriju, čula sam da nema u petak ep. al kao što kažeš kako su krenuli čisto me strah sljedeće ep jer ovo njihovo razvlačenje radnje i vrćenje u krug me počelo zamarat. Deseta ep a još se nisu makli s početka.
Doduše vidim da im je rejting odličan, čak najbolji od ovih ljetnih serija iako mi nije jasno kako vjerojatno oružje, nasilje mafija policija kod turaka prolazi najbolje
Kao da i oni stalno kalkuliraju, i nisu sigurni di da krenu, pa tako imamo Bahar koja je čas psiho nestabilna, a čas jedna topla dušica, onda Mehmet za kojeg mi se čini da pojma nemaju kako da ga uklope u priču, a Ey i AA uopće ne znam što da očekujem od njh, jer Ey jednostavno nije spremna ne nikakvu vrstu veze, niti je ona osoba za ljubav, tako da tu ljubavne priče nema niti će je bit bar u romantičnom smislu(kako sad stvari stoje), al isto tako ne vidim normalnim da AA i dalje izigrava potrčka, što mi se čini da je on to napokon i shvatio u ovoj 9 ep. Tako da ako ništa čekam ovu 10 da vidim jesam li u pravu ili ne
makiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 09:58   #282
Quote:
makiba kaže: Pogledaj post
Seriju gledam zbog priče ili nekog detalja koji me privuče, al nikad zbog facea, nabilandnih tricepsa i toga sličnog. Al ako u seriji koju volim tip dobro i izgleda nemam ništa protiv s tim da i ulogu koju nosi dobro iznosi

Neyse, da se vratim na seriju, čula sam da nema u petak ep. al kao što kažeš kako su krenuli čisto me strah sljedeće ep jer ovo njihovo razvlačenje radnje i vrćenje u krug me počelo zamarat. Deseta ep a još se nisu makli s početka.
Doduše vidim da im je rejting odličan, čak najbolji od ovih ljetnih serija iako mi nije jasno kako vjerojatno oružje, nasilje mafija policija kod turaka prolazi najbolje
Kao da i oni stalno kalkuliraju, i nisu sigurni di da krenu, pa tako imamo Bahar koja je čas psiho nestabilna, a čas jedna topla dušica, onda Mehmet za kojeg mi se čini da pojma nemaju kako da ga uklope u priču, a Ey i AA uopće ne znam što da očekujem od njh, jer Ey jednostavno nije spremna ne nikakvu vrstu veze, niti je ona osoba za ljubav, tako da tu ljubavne priče nema niti će je bit bar u romantičnom smislu(kako sad stvari stoje), al isto tako ne vidim normalnim da AA i dalje izigrava potrčka, što mi se čini da je on to napokon i shvatio u ovoj 9 ep. Tako da ako ništa čekam ovu 10 da vidim jesam li u pravu ili ne
@Makiba, slažem se , i ja mislim da će nekako meni ova 10-a epka biti prelomna.
Teško mi je nekad provariti ćušpajz koji Turci ubace u seriju, s ciljem što veće zbrke i gledanosti, a ne razmotavanja teme i priče.

Ali mi je još uvijek ok lik i njegova strpljiva ljubav je i dalje lijepa ( iako ja osobno više volim vatru i buru pa tko preživi, preživi), ali ako postane papak, onda i ja odustajem od njega.

Eylul i njen autizam mi ne sjedaju nikako. Ona prema nikome nema emocija pa ni prema "svojoj" Esmi, jedino je cmoljava prema Mehmetu ( i to radi love koju joj je dao, ako ćemo pravo, osjećaj duga, što li?).

Ide li ovo u krimić sa pucačinom ili ne , ne znam, ali da će se nastaviti u nedogled hoće... bolnica je dušu dala za epizode od 129 komada.
__________________
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
ribica0903 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 11:08   #283
Quote:
ribica0903 kaže: Pogledaj post
@Makiba, slažem se , i ja mislim da će nekako meni ova 10-a epka biti prelomna.
Teško mi je nekad provariti ćušpajz koji Turci ubace u seriju, s ciljem što veće zbrke i gledanosti, a ne razmotavanja teme i priče.

Ali mi je još uvijek ok lik i njegova strpljiva ljubav je i dalje lijepa ( iako ja osobno više volim vatru i buru pa tko preživi, preživi), ali ako postane papak, onda i ja odustajem od njega.

Eylul i njen autizam mi ne sjedaju nikako. Ona prema nikome nema emocija pa ni prema "svojoj" Esmi, jedino je cmoljava prema Mehmetu ( i to radi love koju joj je dao, ako ćemo pravo, osjećaj duga, što li?).

Ide li ovo u krimić sa pucačinom ili ne , ne znam, ali da će se nastaviti u nedogled hoće... bolnica je dušu dala za epizode od 129 komada.
Upravo ovaj tvoj, točan,btv, opis Ey budi opravdano pitanje, pa šta su svi muškići odreda našli na njoj, tu su barem mogli malo smanjiti doživljaj. Dobro, ona i Ali imaju prošlost, pa i Meho, ali pustite ove druge nek malo primjete da u priči ima još ženskih. Ja mislim da je ona onom predstavom sa šakama skupila podosta bodova, ali, tabike, to se ne uklapa u romantiku, pa ćemo malo mijenjati sve odreda... Oprostite, nisam ništa pisala do sada, pa se nakupilo toga...
Inače, Bahar ako preživi, a valjda hoće, mislim da će i dalje imati svojih momenata, krijese se njoj okice na Alija itekako, a ako bi je skroz ispeglali, onda je to tek neuvjerljivo.

Kad sam spomenula šaketanje, mogli su u prošloj bar dati naznaku njenog pokušaja da fizički onesposobi onog luđaka, ali onda ne bi mogli dramiti do zadnje sekunde.

Zadnje uređivanje hepp : 29.08.2017. at 11:11. Reason: edit
hepp is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 11:53   #284
Quote:
hepp kaže: Pogledaj post
Upravo ovaj tvoj, točan,btv, opis Ey budi opravdano pitanje, pa šta su svi muškići odreda našli na njoj, tu su barem mogli malo smanjiti doživljaj. Dobro, ona i Ali imaju prošlost, pa i Meho, ali pustite ove druge nek malo primjete da u priči ima još ženskih. Ja mislim da je ona onom predstavom sa šakama skupila podosta bodova, ali, tabike, to se ne uklapa u romantiku, pa ćemo malo mijenjati sve odreda... Oprostite, nisam ništa pisala do sada, pa se nakupilo toga...
Inače, Bahar ako preživi, a valjda hoće, mislim da će i dalje imati svojih momenata, krijese se njoj okice na Alija itekako, a ako bi je skroz ispeglali, onda je to tek neuvjerljivo.

Kad sam spomenula šaketanje, mogli su u prošloj bar dati naznaku njenog pokušaja da fizički onesposobi onog luđaka, ali onda ne bi mogli dramiti do zadnje sekunde.
E, ja sam ovo očekivala i to bila uvjerena 100% kak će ga u klizećem startu srušiti, a ona drami i sakinol, sakinol pa tamam tamam i ... ič. (kak ja znam turski, hihihi).
__________________
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
ribica0903 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 10:11   #285
Quote:
ribica0903 kaže: Pogledaj post
E, ja sam ovo očekivala i to bila uvjerena 100% kak će ga u klizećem startu srušiti, a ona drami i sakinol, sakinol pa tamam tamam i ... ič. (kak ja znam turski, hihihi).
Obavezno sakin ol...tamam jedno pola sata,dok svi ostali "dejstvuju"... abla,lütfen
Ali meni obavezno pada na pamet uvijek,zašto ti poludjeli manijaci uvijek ubijaju druge??Kako to da nemaju nasilnih misli prema sebi?'I vidjeli ste tu pušketinu
Pa odakle samo??
A doktorica promijenila vazda sandala u epizodi,ali vrh je penjanje uza stepenice u najmodernijem modelu za večernji izlazak,eh,eh..

Ajde,dobro ukomponirana ljubavna izjava prema Aliju..nije znao da li da se raduje ili tuguje
__________________
Tanka je granica između netko i nitko..
11tena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 16:59   #286
Ozel fragman očekivan nakon prošle epizode .... https://www.youtube.com/watch?v=7iyzqcOBydg
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 19:22   #287
Quote:
seeni kaže: Pogledaj post
Ozel fragman očekivan nakon prošle epizode .... https://www.youtube.com/watch?v=7iyzqcOBydg
Ništa novo

svi trče ko muve bez glave, mogli su i bez njega

bitno da su tu specijalci, iako mi nije jasno zašto, ipak je Ey ta koja sve može potaracat,........ a da ne može u velikim štiklama je

Sve mi se nešto čini da sve ode u mp3 čak mi ne mogu ni dramu prodat, jer ovo ranjavanje Bahar ili moguće Ey me previše ne uzbuđuje jer ne očekuje da će im se nešto ozbiljno dogodit, aj da je kraj serije pa da se i zamisliš, a ovako prozirno do bola, kao i ovaj kraj s AA i pištoljem

znači, čak me ne mogu više ni zainteresirat nekom scenom koja bi me potakla na neko ozbiljno razmišljanje

da se nadovežem na prošlu ep.....sakinol sakinol
makiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 20:30   #288
Quote:
makiba kaže: Pogledaj post
Ništa novo


znači, čak me ne mogu više ni zainteresirat nekom scenom koja bi me potakla na neko ozbiljno razmišljanje
Meni smiješno kad čitam komentare fanova tipa "bit će uzbudljiva epizoda", te kako ne mogu dočekati sledeći petak....a meni sve nekako i glupo i smiješno koliko je naivno sve.. nisu mi prodali ovo...samo su me iznervirali.
Daleko od toga da ću odustati imaju zbog Ali Asafa još kredita kod mene da trpim nebuloze a i svakako ovo je jedina serija koja mi je uspjela privući pažnju i zadržati dosta dugo, čak niti jedna od novih koje najavljuju nisu mi nešto.

Produkcija je najavila tek za sutra novi fragman da će biti u vrijeme kolažne epizode,ne znam šta im je bilo da daju danas, a možda sutra bude neki drugi

Čini mi se da smo dobili sponzora za štiklice u seriji tako da vjerujem da ćemo ih se sada tek nagledati u svim nemogućim situacijama i mjestima.
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 01:39   #289
Tek sad sam odgledala epizodu, ali utisci su mi potpuno drugaciji od vasih. Meni je epizoda odlicna. Iskljucila sam se po pitanju AA&Ey po svaku cenu i ne dozivljavam seriju kao ljubavnu pricu njih dvoje. Tacno je sve sto se tice Eylul, drvena i emocionalno zakrzljala da to na momente uzasno iritira, ali ja sam se udubila u njen lik i zaista mogu da razumem osobe kao sto je ona. Ne kazem da je to nesto sto uvek treba opravdati, ali treba se staviti na mesto one devojcice koju majka ostavlja onda kada joj je bila najpotrebnija i na mesto one tinejdzerke koju otac izbacuje na ulicu kao psa. Odbacile su je dve najbitnije osobe u zivotu i od koga je ona mogla da nauci sta to znaci ljubav?! Nikada necu zaboraviti reci jednog meni dragog malog bica, decaka koji je imao sedam godina kada je rekao ja bih se ubio da me mama ostavi. Kada smo pokusali da mu objasnimo da se to njemu nece desiti i da ne sme tako da razmislja jer ima mnogo dece koja su izgubila majku, on je rekao, da, ali to nije isto, kada bi me namerno ostavila to bi znacilo da me vise ne voli. I dan danas se stresem kada se toga setim, i onda mogu da zamislim kako se oseca neko kao Eylul kome majka donese secernu vunu a onda se naguta tableta jer joj muz ima drugu zenu. Onda joj u zivot ulazi zmija od macehe koja joj od oca pravi jos veceg mekusca i ljigavca, a ona ostaje sama , odbacena, nevoljena i sikanirana od svih. Trauma koju je prezivela zbog onakvog majcinog napustanja projektovala se kroz otpor prema uzrocnicima tog gubitka i otuda onaj oklop buntovnice jer je jedino na taj nacin mogla da im se suprotstavi. To joj je ujedno i odbrambeni mehanizam da vise niko nikada ne moze i ne sme da je povredi. A otac cak i da je hteo da joj pokaze ljubav nije mogao od onakve pogani od zene pred kojom i dan danas pezi kao poslusno kucence. I kako onda od jedne takve Eylul ocekivati da se preko noci otvori i postane osoba koja zna da prima i uzvraca ljubav. Da je bilo srece i da joj je baba pozivela sada bi smo gledale jednu potpuno drugaciju zenu, ali na zalost to se nije desilo i ona nije imala uz sebe osobu koja bi otopila led i pomogla joj da se resi tog oklopa koji nosi od detinjstva. AA to sada pokusava, ali nista ne moze na brzinu i preko noci cega je i on svestan i otuda sve ovo sto radi a nama izgleda kao trckaranje zaljubljenog kuceta. On je osoba koja je najbolje razume i jedini koji je zagrebao ispod tog oklopa i to jos onda u Marmarisu kada se i zaljubio u nju. On jedini vidi koliko je ranjiva i koliku traumu nosi iz detinjstva, dok drugi bez obzira sto to znaju vide samo ono sto je na povrsini. Vide jednu jaku Eylul koja stoji cvrsto na nogama i nikome ne pokazuje osecanja. Mozda je on za trenutak i pomislio da mu je takav odnos postao zamarajuci, ali morace vremenom da shvati da je kljuc Eylulinog eventualnog otvaranja istina o babinoj smrti i svim onim mutnim radnjama koje se i dan danas vrte oko toga. Pravda i istina ce joj jedino dati mir da sutra mozda okrene novu stranicu, jer baba je bila jedina osoba koja joj je pokazala sta to znaci ljubav. Njemu je lako da kaze saslusaj oca, kako ces mu oprostiti ako ne pokusas, ali ja je tu potpuno razumem bez obzira sto je ovaj sadasnji otac skrusen i ponizan pod teretom grize savesti. Pa ybt ne moze se tek tako lako zaboraviti i oprostiti ono sto je bilo toliko ogavno, da jedan otac svoje dete onako ostavi na ulici, i jos joj baci novac pred noge kao da kucetu baca kosku da je oglodje. I sad se posle 10 godina setio da je bio kreten i da bi trebao da joj bude pravi otac. AA je takodje preziveo traumu u detinjstvu zbog gubitka oba roditelja, ali on je roditelje izgubio u saobracajnoj nesreci i moze da zivi sa uspomenom da su ga voleli, a kakve ona ima uspomene? Ali jedno je sigurno, njoj pre svega treba jedan dobar psihijatar, jer osobe poput Eylul nisu za osudjivanje vec im je potrebna strucna pomoc da prevazidju traume i strahove sa kojima zive i kojih ne mogu da se oslobode.
I mene je ona kao lik uzasno iritirala, pa me cak i sad u pojedinim momentima iziritira do bola, ali mogu da razumem zasto je ovakva i ne mogu da je osudjujem samo zato sto odbija onako cok sexy muskarca. A da je on muskarac za pozeleti, to je definitivno tacno. Uzivanje je gledati ga
Modesty78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 11:08   #290
Modesty, da, čak bi se vrlo lako ova sudbina mogla usporediti sa onom drugom našom heroinom od koje smo se oprostili sa toliko oduševljenja, međutim, ako mi sad izuzmemo ovu ljubavnu priču i ona nam nije u fokusu, tamama, ali ja ne vidim šta nam ostaje od kostura priče uopće. Ovdje meni nema ništa zanimljivo u radnji osim toliko puta viđenih klišeja, u bolnici su podbacili sasvim, pa to nažalost pokušavaju nadomjestiti uvođenjem što više luđaka i čiste surovosti ne bili nas što više šokirali, mene nisu nimalo...
hepp is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:13   #291
hepp canim, ja sam i napisala da sam izbacila ljubavnu pricu njih dvoje kao prioritet, zato i gledam sve ovo na drugaciji nacin. Znam da vecini ostatak price nije previse interesantan, ali ja volim te ''bolnicke'' serije tako da mi se ova nista previse ne razlikuje od recimo onih americkih gde isto tako imamo glavne likove kao okosnicu a sve ostalo je vezano za bolnicu i medicinske slucajeve. Drago mi je sto sam pogresila u proceni da ce opsada bolnice biti zbog mafije, jer i ovaj slucaj snajperiste na krovu je vezan za temu serije. Odlicna mi je ta paralela izmedju devojcice iz Sirije sa jedne strane i bivseg vojnika kome je taj isti rat doneo teske psihicke poremecaje. Ali naravno, svi mi imamo razlicite ukuse i drugacija ocekivanja. Meni epizoda nije bila ni jednog trenutka dosadna niti sam imala zelju da neki deo premotam i ubrzam. Svidja mi se i to sto nisu previse duzili sa onom laznom optuzbom protiv Eylul i sto je Esma to odmah skontala, a sudeci da se konstantno muva po bolnici ne sumnjam da ce vrlo brzo naleteti i na zenu koja je dala novac. Scena sa Bahar me je bas pogodila i nadam se da nece zavrsiti tragicno. Jos je ona potrebna ovoj seriji i ja od srca navijam za nju i Oguza u buducnosti.
Modesty78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:31   #292
Quote:
Modesty78 kaže: Pogledaj post
Tek sad sam odgledala epizodu, ali utisci su mi potpuno drugaciji od vasih. Meni je epizoda odlicna. Iskljucila sam se po pitanju AA&Ey po svaku cenu i ne dozivljavam seriju kao ljubavnu pricu njih dvoje. Tacno je sve sto se tice Eylul, drvena i emocionalno zakrzljala da to na momente uzasno iritira, ali ja sam se udubila u njen lik i zaista mogu da razumem osobe kao sto je ona. Ne kazem da je to nesto sto uvek treba opravdati, ali treba se staviti na mesto one devojcice koju majka ostavlja onda kada joj je bila najpotrebnija i na mesto one tinejdzerke koju otac izbacuje na ulicu kao psa. Odbacile su je dve najbitnije osobe u zivotu i od koga je ona mogla da nauci sta to znaci ljubav?! Nikada necu zaboraviti reci jednog meni dragog malog bica, decaka koji je imao sedam godina kada je rekao ja bih se ubio da me mama ostavi. Kada smo pokusali da mu objasnimo da se to njemu nece desiti i da ne sme tako da razmislja jer ima mnogo dece koja su izgubila majku, on je rekao, da, ali to nije isto, kada bi me namerno ostavila to bi znacilo da me vise ne voli. I dan danas se stresem kada se toga setim, i onda mogu da zamislim kako se oseca neko kao Eylul kome majka donese secernu vunu a onda se naguta tableta jer joj muz ima drugu zenu. Onda joj u zivot ulazi zmija od macehe koja joj od oca pravi jos veceg mekusca i ljigavca, a ona ostaje sama , odbacena, nevoljena i sikanirana od svih. Trauma koju je prezivela zbog onakvog majcinog napustanja projektovala se kroz otpor prema uzrocnicima tog gubitka i otuda onaj oklop buntovnice jer je jedino na taj nacin mogla da im se suprotstavi. To joj je ujedno i odbrambeni mehanizam da vise niko nikada ne moze i ne sme da je povredi. A otac cak i da je hteo da joj pokaze ljubav nije mogao od onakve pogani od zene pred kojom i dan danas pezi kao poslusno kucence. I kako onda od jedne takve Eylul ocekivati da se preko noci otvori i postane osoba koja zna da prima i uzvraca ljubav. Da je bilo srece i da joj je baba pozivela sada bi smo gledale jednu potpuno drugaciju zenu, ali na zalost to se nije desilo i ona nije imala uz sebe osobu koja bi otopila led i pomogla joj da se resi tog oklopa koji nosi od detinjstva. AA to sada pokusava, ali nista ne moze na brzinu i preko noci cega je i on svestan i otuda sve ovo sto radi a nama izgleda kao trckaranje zaljubljenog kuceta. On je osoba koja je najbolje razume i jedini koji je zagrebao ispod tog oklopa i to jos onda u Marmarisu kada se i zaljubio u nju. On jedini vidi koliko je ranjiva i koliku traumu nosi iz detinjstva, dok drugi bez obzira sto to znaju vide samo ono sto je na povrsini. Vide jednu jaku Eylul koja stoji cvrsto na nogama i nikome ne pokazuje osecanja. Mozda je on za trenutak i pomislio da mu je takav odnos postao zamarajuci, ali morace vremenom da shvati da je kljuc Eylulinog eventualnog otvaranja istina o babinoj smrti i svim onim mutnim radnjama koje se i dan danas vrte oko toga. Pravda i istina ce joj jedino dati mir da sutra mozda okrene novu stranicu, jer baba je bila jedina osoba koja joj je pokazala sta to znaci ljubav. Njemu je lako da kaze saslusaj oca, kako ces mu oprostiti ako ne pokusas, ali ja je tu potpuno razumem bez obzira sto je ovaj sadasnji otac skrusen i ponizan pod teretom grize savesti. Pa ybt ne moze se tek tako lako zaboraviti i oprostiti ono sto je bilo toliko ogavno, da jedan otac svoje dete onako ostavi na ulici, i jos joj baci novac pred noge kao da kucetu baca kosku da je oglodje. I sad se posle 10 godina setio da je bio kreten i da bi trebao da joj bude pravi otac. AA je takodje preziveo traumu u detinjstvu zbog gubitka oba roditelja, ali on je roditelje izgubio u saobracajnoj nesreci i moze da zivi sa uspomenom da su ga voleli, a kakve ona ima uspomene? Ali jedno je sigurno, njoj pre svega treba jedan dobar psihijatar, jer osobe poput Eylul nisu za osudjivanje vec im je potrebna strucna pomoc da prevazidju traume i strahove sa kojima zive i kojih ne mogu da se oslobode.
I mene je ona kao lik uzasno iritirala, pa me cak i sad u pojedinim momentima iziritira do bola, ali mogu da razumem zasto je ovakva i ne mogu da je osudjujem samo zato sto odbija onako cok sexy muskarca. A da je on muskarac za pozeleti, to je definitivno tacno. Uzivanje je gledati ga
Nije da se ne slažem ali...Ja bi razumila Eylul da je ovo neka ozbiljna drama i gdje su se zadubili u psihološki aspekt likova. Ali ovo je laganini serija gdje se ne udubljuju u detalje....sirotinjski odrađena serija u svakom pogledu.

Ja razumijem Eylul kao žena ženu kad je nadrndana, e vala to smo sve, posebno u određenim danima, razumijem je i što je zlopamtilo, i sama sam takva kad me neko (posebno blizak) povrijedi.
Ono što mi ne¸razumijem i gdje mi je najveći propust u seriji je ta njena kao ljubav prema AA. Ok ona neće vezu, riješeno, nije mi to problem. Ali čemu ponašanje prema njemu kao najvećem neprijatelju? Ne mora pristati izaći s njim, ne mora biti kisseva ili bilo čega, zbližavanja ako je već tako traumatizirana, ali ne vidim niti jedan razlog da ona bude odvratna prema njemu, a jest. Nije niti prema kome (eto nabacuje joj se otvoreno i Dr Guz) kao prema njemu.
Kaže ti ona njega voli više od ikoga uključujući i sebe. Nisu li nam režiser i Oyku K. trebali to prikazati? Znači to su one sitnice koje ne pišu u scenariju, koje režiseri i glumci dočaravaju (u kojim sam uživala gledajući u MYK Kosem i Kemankesa (Nurgul i Ismail Demircija)). Pod te sitnice mislim neke krišom poglede, brigu za njega... ne vezu s njim. Ja sve od nje što vidim prema njemu je hladnoća. I onda na sve to on njoj priča kako se oni vole. E sad mene zanima kako je to AA vidjeo? Kako on to zna? Da li je uhvatio njen skrivan pogled, kojeg nije bilo, pa zna da ona njega voli. Dakle tu mislim da su scenaristi predvidjeli da se to vidi, a da jednostavno režiser i Oyku nisu to dočarali (kao što mi je npr Beren u FGSN sjajno dočaravala te poglede prema Keremu kada se počela zanimati za njega)

Ovdje jednostavno samo s ovom akcijom odugovlače otkrivanje toga što AA za o smrti njene bake a to će biti nekad kad se budu vraćale stare serije. I slijedi nam totalno zahlađenje, ako je uopće i moguće više od ovoga, a da Ey nije ni otopila. Tipično turski rastavljaju par koji nije ni postao par
Meni žao što će nasmijane oči biti tužne a ne zato što oni neće biti par
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 19:23   #293
seeni, veruj mi da razumem i postujem tvoj dozivljaj i Eylul i serije, ali ja kao sto sam vec napisala izgleda gledam malo drugacije. Serija nije neka teska drama, ali je ne dozivljavam ni kao klasicnu opustalicu, i da imam samo malo vise vremena mogla bih da se udubim u svaki lik i izanaliziram ga do najsitnijih detalja. A to recimo ne mogu u onim opustalicama gde su svi likovi povrsni i iskarikirani.
Sto se tice Eylul i mene iritira njeno ponasanje kad ga pogledam onako povrsno i gledam samo njih dvoje kao par, ali po tom pitanju sam se iskljucila i njihov odnos mi nije ono zbog cega gledam seriju. E sad, kako on zna da ona njega voli...ja jednostavno mislim da se takve stvari osete nekom intuicijom. On mozda nije bio bas sasvim siguran kad se pojavio pred njom posle deset godina i mislim da je isao vise na bum i provokaciju, ali ona prazna kutijica koju je sacuvala dala mu je najbolji dokaz da ga osecaj nije prevario. Da ne gaji nikakve emocije ona mu se ne bi ni priblizavala i sigurno bi mu to dala do znanja, bas onako kako je Oguzove nade sasekla u korenu, ali ona ga nikada nije direktno odbila na taj nacin. Da ne gaji nikakve emocije ne bi prihvatila onaj poljubac niti se zatrcala da ga zagrli posle onog rodjendanskog inenadjenj, to su sve sitnice gde se mnogo toga moze procitati izmedju redova. Ona jednostavno pobegne svaki put kad mu se previse pribliz i to je ono sto ga izuva iz cipela i lagano mu trenira zivce. Njega nose emocije i ne moze da shvati da ona ne moze na isti nacin da mu uzvrati potpuno otvoreno i opusteno. Sa te strane razumem i nju i njega, jer dok ona ima kocnicu i emotivnu blokadu on bi to sve sad i odmah kao i svaka normalna osoba koja voli i koja uz to zna da ona druga strana oseca isto. Ali Eylul nije ''normalna'' osoba vec emocionalno opustosena i duboko povredjena, i proci ce jos puno vremena dok se u potpunosti ne otvori.
Ni meni se mnogo toga kod nje ne dopada, izula me je iz cipelana na pocetku ove poslednje epizode kad prvo sto radi zove Mehmeta i jos gomila gluposti koje je natrabunjala, ali to sto me u pojedinim momentima iritira ne sprecava me da neke druge stvari razumem. Pa sad ako cu iskreno, da sam na AA mestu i da je pored mene neko poput Eylul, da znam da oseca isto ali da mi je uvek dalek i nepristupacan sto se kaze tako blizu a tako daleko, mislim da bih iskocila iz sopstvene koze. Ali tako je kako je, pa sad je na njemu da napravi izbor, ili da digne ruke ili da bude onaj koji ce joj pomoci da prevazidje stanje u kome se nalazi.

Quote:
Ovdje jednostavno samo s ovom akcijom odugovlače otkrivanje toga što AA za o smrti njene bake a to će biti nekad kad se budu vraćale stare serije. I slijedi nam totalno zahlađenje, ako je uopće i moguće više od ovoga, a da Ey nije ni otopila. Tipično turski rastavljaju par koji nije ni postao par
Sa ovim se apsolutno slazem, ali kao sto i sama kazez tipicno turski, i bez toga na zalost ne moze vise ni jedna njihova serija
Modesty78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 21:54   #294
"Ali Asaf, sevmekten yorulmayan hiçbir şeyden korkmayan biri!" Kalp Atışı'nın 10. Bölüm fragmanı
http://www.showtv.com.tr/dizi/fragma...fragmani/41049
Gle tih štiklica u akciji..

Žene moje ja vas pozdravljam, ne odustajem, ali putujem pa se vjerovatno neću imati priliku javljati duži vremenski period a ako se i javim to će biti bez gifića Čitam vas i gledam i dalje Dr Savršenog
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 10:45   #295
Modesty slažem se ja s tobom i s ovim tvojim napisanim o Ey i njenom stanju, to već i mačke na grani znaju da je ona emocionalni invalid i da je potpuno cijpljenea od bilo kakve bliskosti. Al ono što meni smeta je sporost radnje i razvlačenje u nedogled ni sama više ne znam čega pa tako imamo već 10 ep a što se dogodilo ništa AA i dalje lijepo voli, Ey se malo otvori pa brže bolje zatvori, Mehmet se pojavi pa nestane, trag o babi i dalje tinja al ništa konkretno, bace nam udicu i navuku na misao da AA nešto zna ili bar pretpostavlja al Ey ništa ne govori S Bahar nam lutaju, od psiha postaje umiljato janje i to tako brzo što mi ne pije vodu, kao da nam sve zbrda zdola miješaju pa tako u jednoj ep kao nešto počmu razrađivat, a onda u sljedećoj savim nešto drugo ako isključimo ljubavnu priču kao prioritet, onda nam ostaje osveta i potraga za pravdom al i tu lutamo i nikako da se nešto dogodi Sve u svemu vidim da će se jedno s drugim ispreplest i da će ljubavna priča i prije nego postane biti bivša

hepp ja još uvijek bacim pogled na "našu" seriju koja nam je toliko ostala u srcu, a Ey nije ni do kolina "našoj" junakinji ona bi već riješila i Sulejmana i Sinana, a u arhivu bi davno provalila

seeni želim ti da se lipo provedeš gdje god bila, i naravno da čekam da se što prije vratiš ,pa da i dalje možemo uživat u tvojim gifićima
makiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 12:16   #296
Quote:
makiba kaže: Pogledaj post
Modesty slažem se ja s tobom i s ovim tvojim napisanim o Ey i njenom stanju, to već i mačke na grani znaju da je ona emocionalni invalid i da je potpuno cijpljenea od bilo kakve bliskosti. Al ono što meni smeta je sporost radnje i razvlačenje u nedogled ni sama više ne znam čega pa tako imamo već 10 ep a što se dogodilo ništa AA i dalje lijepo voli, Ey se malo otvori pa brže bolje zatvori, Mehmet se pojavi pa nestane, trag o babi i dalje tinja al ništa konkretno, bace nam udicu i navuku na misao da AA nešto zna ili bar pretpostavlja al Ey ništa ne govori S Bahar nam lutaju, od psiha postaje umiljato janje i to tako brzo što mi ne pije vodu, kao da nam sve zbrda zdola miješaju pa tako u jednoj ep kao nešto počmu razrađivat, a onda u sljedećoj savim nešto drugo ako isključimo ljubavnu priču kao prioritet, onda nam ostaje osveta i potraga za pravdom al i tu lutamo i nikako da se nešto dogodi Sve u svemu vidim da će se jedno s drugim ispreplest i da će ljubavna priča i prije nego postane biti bivša

hepp ja još uvijek bacim pogled na "našu" seriju koja nam je toliko ostala u srcu, a Ey nije ni do kolina "našoj" junakinji ona bi već riješila i Sulejmana i Sinana, a u arhivu bi davno provalila

seeni želim ti da se lipo provedeš gdje god bila, i naravno da čekam da se što prije vratiš ,pa da i dalje možemo uživat u tvojim gifićima
A što si me slatko nasmijala s ovom arhivom, Pa to ja kažem, briga mene za njihovu ljubaF, ali daj mi likove i radnju da o njoj mislim do druge epizode. Modesty nam je pronašla motivaciju u bolničkom okruženju, i to je dobro, nisam ni ja protiv takvih priča ono skroz, ali zadnje tri epizode a vidim da i nastavak slijedi, previše je horora.
Ništa, gledamo i dalje ono milo dijete
hepp is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 08:43   #297
Dakle... moram ovo reći.

Odgledala sam sinoćnju epizodu i samo mogu reći: kao da ju je radio 8-i C osnovne škole na satovima kreativnog izražavanja bez učešća profesora.

Joooj!!!! ne znam što je bilo gore, od režije, radnje, glumaca i glume, kostimografije, kamere, statista, sve zajedno katastrofa i to diletantska.

Uopće mi se ne da razrađivati po detaljima, znam samo da više neću gledati jer je žali bože vremena. Čak me ni Mr. Osmijeh ne drži više u pažnji, uostalo i on je jučer bio grozan.
Loše, loše.
__________________
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
ribica0903 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 11:55   #298
Evo, gledam..nakon sve pucnjave pojavili se specijalci.Ono,sve cakum pakum od glave(šapka) do pete (čizme)..NATO standard..Ali što napravi zapovjednik(neću reči glupi,jer to bi bila uvreda za iste)..Zapovijeda aman
Priča(zahtijeva odgovor a doktor se bori za život)
Zatvara liftove..ma čuda..
Ovo mi je toliko diglo živac da sam eto morala napisati i sad nastavljam gledati..
Ne znam što je pisac htio reči zapravo?Hvaliti ili kuditi vojsku(ili žandarmeriju,ili specijalce,što li su)
__________________
Tanka je granica između netko i nitko..
11tena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 13:04   #299
Hoce li uspeti da sprece Fatiha da nikoga ne povredi usled traume koju je kod njega izazvala Baharina smrt? Hoce li Eylina sestra koju ona ne prihvata postati jos jedna prepreka za zblizavanje Ali Asafa i Eylul? Bas usled tog ispitivanja Eylul ce biti na pragu suocenja sa nekim istinama. Ali Asafa cekaju neki odgovori o njihovoj vezi.


Sazetak 12. epizode

Odnos izmedju Ali Asafa i Eylul ce se promeniti.
Ponasanje Ali Asafa kao tjelohranitelja nakon Selimovog priznanja, prouzrokuje napetost kod Eyul. Ali ovaj put on postaje drugaciji i Eilyul shvata da pred sobom ima potpuno izmenjenog Ali Asafa. U svoj toj napetosti prisustvo njene sestre Ipek pored AA jos vise ljuti Eylul. Ipek vec prvog dan u bolnici ostavlja impresivan utisak na sve. Sinan, preduzimajuci korake da bi osvetio Bahar, susrece se sa novim iznenadjenjem. Eylul uz pomoc Ziyanura dobija pristup vrlo vaznim informacijama o smrti svoje bake, ali ta informacija je za Ali Asafa pocetak velikog kraja. Sve to ce promeniti i odnos izmedu Eylul i Ali Asafa.


''Izvini, ali ja nisam tvoja igracka, Eylul.''
Modesty78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 01:17   #300
Quote:
Modesty78 kaže: Pogledaj post

''Izvini, ali ja nisam tvoja igracka, Eylul.
Opa izrasli "cojones" kad ja ne gledam

Umesto razrađivanja sporednih likova i napretka u odnosu AA i Eylul imamo sad tu sestru koja će da se bacaka Aliju A Oguz kao mlada uvaljuju ga svakoj kontaju da lik ima fanove na druš. mrežama pa malo ovo -malo ono gde klikne
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:42.