Natrag   Forum.hr > Razno > Četeraj

Četeraj Raj za chatere, bivši Off Topic

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2017., 19:14   #5281
Quote:
Glo kaže: Pogledaj post
To vam prva doza? I kak je bilo na moru?
Je prva doza.

More na žalost skratili za 4 dana jer se vrijeme pokvarilo. Ali mala je uživala, fino u hladu u košari od kolica, a kad bi sunce bilo na zalazu, bi je stavili na ručnik. fascinirale su je krošnje drveća dok se vozala u kolicima

Quote:
Mighty S kaže: Pogledaj post
Hvala vam na dobrodoslici!

Divno. U ponedjeljak na pregledu sam bila otvorena 4 cm pa sam napravila sve sto postoji da potaknem porod. U subotu smo se muz i ja zaigrali , pola sata nakon toga trudovi na 3 min, sat vremena kasnije puknuo vodenjak onako filmski, rodila sam 4 sata nakon. Bez epiduralne, dobila sam malo dolantina, ali nije utjecao na bolove. Najgore mi je bilo prodisavati trudove zadnjih sat i pol, bila sam potpuno otvorena, ali beba se jos morala spustiti. Koja ironija, cijelu trudnocu je toliko nisko da joj se glavica nije mogla izmjeriti preko trbuha. Kad je krenulo, mala je bila vani u dva-tri truda. Nazalost morali su me malo zarezati i sad me ti savovi bas zezaju. Imam osjecaj da je sve zaraslo, ali me ti konci uzasno zatezu i smetaju, gore nego prvih dana. Inace je sve ostalo super.
Divna priča!
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 22:43   #5282
Dobrodošla Mighty, stvarno super porod
Ja sam imala 18 savova sta vanjskih sta unutarnjih tako da te razumijem tek kad su poceli zarastat onda je i svrbilo i peklo i zatezalo....
Bitno da je malena mrvica sad uz tebe i mazite se i pazite

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
tina1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 11:48   #5283
Ola, cure i bebice!
Kod nas sivilo, maleni šmrkav, aspiriram ga svako malo.
Mighty, nadam se da su šavovi bolje, mene su ubijali neka dva tjedna, ili sam ležala ili stajala.
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 12:50   #5284
Bokić!

Mi smo bili prošli tj kod pedijatrice i sad imamo 5740g i 61cm (veli da je baš velika - veli nije to od zraka :P). Danas 3mj i 2tj

I mi smo svi šmrkavi. Noćas mi je bilo grozno slušati kak kašlje, al odmah zaspi dalje, pa mi je bilo žao sauger vadit. Ujutro je bio show - mrzi aspirator.
Prije joj nakapam s čajem od korijena slijeza da malo omekša sluz.
Grozno jer kak je zaštopana, nemre cicat kak spada pa se ljuti :\

Jel netko od vas cijepio protiv pneumokoka i kad ste to zbavili?

I novost je da se jučer sama okrenula s leđa na trbuh
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 13:38   #5285
Pozdrav mamice
evo i ja da vam se malo javim. Dora mi ima skoro 5 mjeseci, ne mogu vjerovati da je vec toliko proslo

Nego dali neko hrani bebača po bwl metodi? imate li knjigu?
šminkerica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 14:58   #5286
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Jel netko od vas cijepio protiv pneumokoka i kad ste to zbavili?
I meni je ovo zanimlljiva tema.
Ja vodim malog u 10.mjesecu na sistematski pa ću razgovarati s pedijatricom o tome.
__________________
I have seen the whole of the Internet
Ingrein is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 15:04   #5287
Charm, velika cura, nema što! I bravo za okretanje, samo neka tako nastavi!
Pisala sam tu već, nama na hitnoj su pokazali pravilno čišćenje s aspiratorom; u jednu nosnicu uštrcavaš fiziološku (15ml), a u drugoj je istovremeno usisavač koji sve to vuče van. Gadno, ali djeluje. Mi smo noćas u jedan budili susjede
Nismo nikakva dodatna cjepiva uzimali i za sad ni nećemo.
Šminkerice, mi probamo tu i tamo, ali se on i dalje guti na komade...mora biti sve baš mixano. Ak se sjećam, Dust je na bwl-u.
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 12:34   #5288
Pozdrav! Evo da vam se i ja pridruzim. Nasa mala curica rodjena je 15.9. s 2910kg i 50cm (iako su joj prognozirali na uzvu 3400-3500!) Otpusteni smo s 2720kg 3.dan.
Mrvica stalno hoce biti na cicki, spava minimalno po 15tak minuta pa opet plac da bi cicu. Jako se ne voli prematati. Place ko luda ali je i nervozna na pokakanoj peleni. Zadnjih par dana sam imala par malih slomova jer sam mislila da je stalno gladna kada je non stop na cici, malo spava i kad se probudi odmah gura rukice u usta, cak i ne guta bas jako aktivno, gucne 3 puta pa stane pa duda pa opet gucne i tako u krug. Moram ju buditi dok cica. 2 puta smo ju cak dohranili jer ja nisam oka sklopila od kada je krenuo porod odnosno od kada mi je u 3h ujutro pocela s cetvtka na petak curkat plodna pa sam se u utorak, 6.dan od poroda, navecer skoro onesvijestila od umora i nespavanja ni barem 1h, zato smo joj dali par ml dohrane al sad je opet samo na cici. Uspijela sam se jucer i izdojiti 20tak ml pa sam joj i to dala. Pocicala je to u 5 sec. Inace kolko je na cici nis ni ne stignem drugo. No dobro lakse mi je jer ju je danas patronazna vagala i 3.dan od otpustanja ima 2890kg dakle od ponedjeljka je dobila 170grama. I to me tjesi i drzi i sad me cak i ne brine vise jel gladna s obzirom na kolicinu popisanih i pokakanih pelena +6 i toga sto je dobila na tezini
Ima li koja od vas iskustva sa stalnom zeljom bebe da je na cici i kratkim periodom spavanja bez cice?

Pozdrav svima
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 12:54   #5289
@tynna ja bih rekla da je to normalno, pogotovo kad je skok u pitanju. Moja je isto tako kad se tek rodila vjecito bila na sisi, nocu se budila svakih sat i pol i jednako tako dugo sisala, bas sam bila izmorena i ne naspavana. Poslje se to sve unormalilo
__________________
I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
lilli7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 13:40   #5290
Pozdrav cure! Evo da vam se i ovdje pridružim. Ja kukala na trudnicama da nemam vremena pisati, a sad nemam vremena ni čitati. Evo prošli smo mjesec dana, pa tek dolazim sebi. Maleni je rođen 15.8 54 cm, i 3590 g., završili na kraju na carskom, nismo uspjeli dojiti. Bradavice mi se uvukle, nitko u bolnici nije htio pomoći da ga namjestim na cicu. Rodila u utorak 4 minute prije ponoći a poslali me doma već u petak ujutro, kad je nadošlo mlijeko, mučili se ja i muž doma ali mali nikako povući, patronažna došla tek u ponedjeljak, ali tad već bilo kasno. Uglavnom je vesela i živahna beba, ali je dobio samo 600 g u mjesec dana. Patronažna kaže malo, pedica da je to ok. Kupila sam vagu pa ću ga pratiti ovaj mjesec. Uzimao je manje količine mlijeka od predviđenog, ali zadnjih par dana je počeo bolje jesti. Ima grčiće pa se i s tim mučimo, ali nadam se da će uskoro proći. A od jučer smo i šmrkavi i kašljucamo. Stavljam mu fiziološku i čistim onim ručnim aspiratorom nosić. Neznam je li to dovoljno. Zvat ću popodne pedicu. Prva mi je beba pa sam u panici. Da li da kupim arianu aspirator? Bojim se da je još rano za usisavač, ima tek pet tjedana i dva dana. Trebam li još što raditi osim čistiti nosić? Temperature nema, varira od 36,8 do 37,2 u guzi.
Čestitam svim mama kojima nisam čestitala na temi trudnice!:klap:
lea13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 14:34   #5291
@tynna
To ti je potpuno normalno. Beba si navlaci mlijeko. Zaboravi bapske price o stavljanju ruka u usta kao znak gladi. Ima beba koje imaju jaci nagon za sisanjem.
Mozda ti cak neko i uleti s teorijom kako imas slabo mlijeko i da beba nakon cicanja ne smije plakati i opet traziti cicu za manje od 3 sata.
Meni jesu
Moj je isto cijelo vrijeme cicao po danu. Odspavao bi mozda 40 min u komadu. Nocu je posteno spavao s budjenjem za 2-3 cicanja.
Drzi se onog sto ti kazu pedijatrica i patronazna.
__________________
I have seen the whole of the Internet
Ingrein is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 14:39   #5292
Lea ja sam njemu uvela arianu za ciscenje nosa tek tamo kad je imao 9 mjeseci. Kad je bio smrkav sa 6 mjeseci cistila sam s rucnim aspiratorom jer mi se usisavac cinio prejak.
Na tvom mjestu bi ja slusala pedijatricu po pitanju dobivanja na tezini.
__________________
I have seen the whole of the Internet
Ingrein is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 15:09   #5293
Pozdrav mamice!
Da se i mi javimo malo. Prehlada i kod nas vec par dana, uz to i kasalj. Danas sam je odvela da je poslusa pa nam je dala bisolvon kapi. Uz to je inhaliram i pumpam nos. Mi od par mjeseci koristimo usisivac za nos jer se vakuum prilagodi tako da nema straha i za najmanje bebe. Velika je curka od 9700kg i 73cm sa 8 mjeseci, sve papa sta joj napravim tako da nemamo s tim problema. Isto voli samo kasasto, malo me strah kako ce se naviknuti na zvakanje jer komade nece.
Tynaa sto se tice dojenja kod nas je bila ista situacija, slicna porodajna tezina i stalno plac i sisanje. Uz to grcevi koji su trajali dugo. Mi smo nazalost presli na AD sa dva mjeseca jer je ona bila stalno gladna, stalno na sisi, mlijeka nije bilo dovoljno. Izdajala sam dok je bilo. Ja sam bila iscrpljena i slabo jela tako da je mozda i to bio razlog sto mlijeko nije nadolazilo. Nadam se da ce kod vas biti uspjesno
Cjepivo- isto smo samo redovna primili. Sljedece nam je rekla s godinu dana.
Inace uzivamo, curka je vesela i lijepo se zaigra. Puzi svukud po kuci i posjeda se sama. Ocekujem uskoro penjanje po namjestaju. Bit ce veselo
Novim mamama cestike i dobrodosle!


Sent from my iPhone using Tapatalk
kitty03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 17:00   #5294
Curke, dobro nam došle!
Što se dojenja tiče, normalno je da je bebo stalno na sisi jer ima jako mali želudac i jede koliko može u tom trenutku. Moj isto nije puno dobivao, niti dobiva, prosjek 500g mjesečno, ni patronažna, ni pedijatar nisu iskazali brigu zbog toga, dapače, patronažna me tješila da je bitno da dobiva, tj ne pada sa kilažom.
Mi smo s 2 mj prvi put morali uporijebiti aspirator i koristimo na usisavač.
Kitty, malena ti je baš velika i lijepo napreduje. Mi smo i dalje na vojničkom puzanju, još se ne posjeda i jako se ljuti jer bi sjedio, a ne može. Vježbam s njim i nadam se da će uskoro i to usvojiti.
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 20:59   #5295
Cure, kad vase bebe navecer idu spavati? Mi muku mucimo s nasom da je stavimo u krevet do 8-8.30 i iako nekad zaspe na cici odmah se probudi puna energije i nekad sve do 11 ne zaspe. Imamo rutinu s kupanjem i pricom, pazim da joj je zadnje dnevno spavanje najkasnije do 4, cesto i dosta ranije. Stvarno vise ne znam sto uciniti. Kad zaspe oko 8 mi je preporod imati par sati za sebe.

Sent from my GT-I9190 using Tapatalk
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 21:01   #5296
Plus, pocela se dizati na nogice u krevetu, bas je jako ojacala. Mislim se je li moguce da ne spava jer joj je sad zanimljivo to sto puze po citave dane i hoce stajati?

Sent from my GT-I9190 using Tapatalk
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 21:09   #5297
Oj, Dust! Ne znam kaj bih ti rekla...moj je po ljeti išao spavati oko pol 10-10, sad se vratio na pol 9-9. Od frendice mali od rođenja spava od pol 8-8 do 6 u komadu bez klope. Nema pravila...mom zadnje spavanje zna biti i do pol 8, pa ga to ne remeti baš. Ali se budi oko 11 za klopu i onda u nedogled do jutra

Edit: čitate vi svojim mališanima? Ja mu čitam navečer dok se uspavljuje na sisi i češkam ga u nadi da će uskoro i bez sise zaspati
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 22:16   #5298
Dust moguce da je motorika ali ja mislim da jednostavno ima takav ritam....moj od rođenja zaspi izmedu 8 i 9 bez nekih prevelikih rituala....evo i sad malo se mazili pogledao malo crtic i vec spava a zadnje spavanje isto katkad ima iza 18h....
Mi smo morali spustit podnicu jer vrag odnio salu samo cekam kad ce past preko jer isto stane po noci na noge i nasloni se preko kao da bi doso do mene jer nam je krevetic blizu kreveta sreca pa imam lak san i cula sam ga cim bi se poceo dizat inace bi ronio s nosom ....
Danas ga gledam digne se uz naslon kutne garniture i po dva koraka bocno se pomakne puze malo pravilno malo vojnicki al dizanje mu je sad glavna zanimacija za sve se hvata i dize i onda ga lovim....
Ja planiram drugi obrok uvest drugu tjedan, dam mu odmah normalnu kolicinu kasice koju pojede i za doručak ili moram malo po malo?
Pozdrav novim mamama i bebicama dobro nam došle

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
tina1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 13:42   #5299
Cure, hvala svima na odgovorima. Nisam se stigla javiti jučer. Zvala sam pedicu, rekla mi da odmah dođem jer je još mali. Poslušala ga, nije se još ništa spustilo. Isto mi je dala bisolvon da kapam u 2 ml fiziološke u inhalator. Kupila sam omron inhalator 2 u 1, s aspiratorom za nos, tako da ne trebam koristiti usisavač, i čini mi se super stvar. Baš isisa one šmrklje iz nosa. Mislila sam kupiti ariannu na usisavač, pa sam pitala može li za tako male bebe i rekla je da može, a poslije sam čula za ovaj 2 u 1 pa mi se to činila bolja opcija. Jutros sam je zvala i rekla je da još bolje da sam kupila taj inhalator i da je bitno da jede normalno, da nema temperaturu i da mu se ne čuje ništa u plućima. Ako bilo što od toga bude, mogu je zvati na njen privatni telefon i tijekom vikenda. Tek smo drugi put bili kod nje, i baš mi djeluje super doktorica. U ponedjeljak idemo na kontrolu.
I da se pohvalimo, sestra ga jučer stavila na vagu, od prvog pregleda u šest dana dobio 250g. Sad mi baš super popapa skoro 750 g, koliko je i predviđeno za drugi mjesec, smo ne u pet nego u 9 obroka u 24 sata. Već je krenuo po noći spavati i ne budi se više sam, nego mu ja otprilike 4 sata nakon zadnjeg večernjeg obroka dam jesti, ali ga ne razbuđujem i ne presvlačim, nego onako pospan pojede.
lea13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 18:40   #5300
Quote:
tina1984 kaže: Pogledaj post
Ja planiram drugi obrok uvest drugu tjedan, dam mu odmah normalnu kolicinu kasice koju pojede i za doručak ili moram malo po malo?
Pozdrav novim mamama i bebicama dobro nam došle

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
ja sam odmah dala puni obrok kad sam pocela davati taj drugi.
__________________
I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
lilli7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:02.