Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2017., 09:32   #8641
Drugi put se vozi striktno po pravilima a takve koji u principu sa svojim #dobročinstvom# sjebu promet čekaj pa ak treba i 5 min i ne odustaj.
Ak treba, sva četiri, pa do frajera ili ženske i reci mu da si ti na ispitu i da nek se drži prometnih pravila.

Jebiga stari, striktno i samo striktno pravila...
Čak i da ti ovaj iza veli kreni, pušta te, vjerojatno je navlakuša jer su cigani.
Moment torzije is offline  
Old 22.08.2017., 09:31   #8642
Molim vas preporuke za autoškolu na području novog zagreba. svaki savjet je dobrodosao!
ovčica5 is offline  
Old 23.08.2017., 00:45   #8643
Remetinec
Atmosfera je lezerna, instruktor mi je bio odlican, smiren i nije mu bilo tesko nesto par puta ponoviti, polozila sam sve iz prve
__________________
-There's a higher power that will judge you for your indecency. -Tom Cruise?
ketty_me is offline  
Old 24.08.2017., 19:12   #8644
Exclamation

Moze too preporuciti instruktora u as siget?
__________________
Gabrijel 14. 11. 2011.
mcik is offline  
Old 28.08.2017., 10:31   #8645
Da li možda netko ima za podijeliti materijale za polaganje ispita. Prije dvije godine sam išao u AŠ Končar i tamo uz teoriju smo dobili hrpu materijala s pitanjima i odgovorima koje smo prolazili bjesomučno. Jednom sam prošao te materijale prije polaganja i bilo je dovoljno.. Brat mi sada ide mislim AŠ As na Kvatriću i nije dobio ništa takvo nego samo knjigu.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Old 28.08.2017., 10:48   #8646
Neka ode na web stranicu autoskole sunce, ima hrpu ispita i ako ih moze sve poloziti spreman je. Tako sam ja i polozio sam iz prve, ali moram reci da sam sve online ispite prosao dvaput i rjesavao ih u ispod 5 min pitanja se stalno ponavljaju..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
__________________
Being second is to be the first of the ones who lose.

Ayrton Senna
maxkuki is offline  
Old 31.08.2017., 14:34   #8647
Dakle, išao sam u AŠ Mandić 2 u blizini autobusnog.
Od upisa do položenog ispita (iz prve) prošlo nekih 5 mjeseci, najviše zbog čekanja termina i godišnjeg. Čekao sam na termin propisa i vožnje cca 2 tjedna, isto tako 2 tjedna godišnjeg u 7 mjesecu.
Propisi nisu bili problem, sve je bilo ok.
Instruktor Tomislav jako dobar, objašnjava čovjek vrhunski i uči te kako voziti inteligentno + sigurno (što je po meni najbitnije).
Preporuke svima!
kalepopolare is offline  
Old 08.09.2017., 08:54   #8648
Molim vas iskustva s autoskolom jarun, tocnije s instruktorima i voznjom? Hvala
Candice is offline  
Old 09.09.2017., 20:40   #8649
Ako položiš neku od A kategorija i onda polažeš za B piše da trebaš odslušat 4 sata iz Prometni propisi i sigurnosna pravila, treba li i ispit ponovno polagat?
JohnnyBB is offline  
Old 12.09.2017., 22:31   #8650
Quote:
JohnnyBB kaže: Pogledaj post
Ako položiš neku od A kategorija i onda polažeš za B piše da trebaš odslušat 4 sata iz Prometni propisi i sigurnosna pravila, treba li i ispit ponovno polagat?
naravno jer su debili. osim ako se nesto nije promijenilo unazad godinu dvije. a ako polazis b kat i ides na a kat onda eto nemoras polagati ppsp, da se propucas
Alfa KT is offline  
Old 25.09.2017., 13:26   #8651
Problemi kod voznje

pozz ekipa, evo hvala bogu ja na nekom 13. satu, naime problem je u tome šta mi instruktor govori da bi više trebo pazit kad skrecem, da bi vec sve trebo znat, jos sa njim vozim svaki dan ali 20-30 minuta ako i tolko..on bi doma sto prije svaki put, oko zmigvaca mrtvi kut i ostale pm.. ali jednostavno još imam premalo sati za volanom, vožnja mi je još nešto novo, nije mi postala automatiziana radnja na svakom šaltanju gledam mjenjac da ne falim brzinu, gledam koje pedale stišćem, gledam kolko mi je volan okrenut...nemogu se istovremeno fokusirat na auto+zmigavce+traku+ostale sudionike..sta bi vi rekli, da odustanem ili da vozim što više da mi ta vožnja postane automatizrana radnja da se ne brinem oko voznje nego samo stanje prometa i ostale sudionike?
Fycola123 is offline  
Old 25.09.2017., 17:24   #8652
Kakvo odustajanje?!
Uzmi auto od staraca ak ga mozes dobiti, ili od frenda i odes na neku malu cestu, parking i vjezbas kretanje, skretanje, saltanje dok ti ne postane automatski...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
__________________
Being second is to be the first of the ones who lose.

Ayrton Senna
maxkuki is offline  
Old 25.09.2017., 17:39   #8653
13 sati je jako malo
nema šanse da ti u tako kratkom vremenu vožnja postane nešto što činiš automatski
treba još puno sati da dođeš do te točke
nemoj se obeshrabrit i nastavi dalje vozit, pokušaj biti što koncentriraniji i izvući maksimum od svakog sata vožnje
ako instruktor i dalje bude nezainteresiran i ako misliš da radi posao površno, mijenjaj ga
dobar instruktor je jako važan za uspješno savladavanje vožnje, to su sati koje ti plaćaš i nema razloga da ih netko s tobom odrađuje ofrlje
Exene is offline  
Old 25.09.2017., 17:53   #8654
samo da vam kazem(btw nisam iz zg nego ck) instruktor me prvih par "sati" vodio po brdima po dionicama bez stajanja i odjednom se prebacio u grad u svu silu auta znakova itd itd cak i okej vozim po dionicama di nema stajanja nakon tih par sati dao stari da se vozim iz kraljevice do crikvenice, kolko tolko ravna dionica bez stajanja covjek nije mogo vjerovat kako sam dobro proso, nego problem mi je to kreni stani kreni stani plus kuplug saltanje pod pritiskom prometa..a ovo nez dal je istina cuo sam u haku da je bas moj instruktor jedan od najboljih u regiji, i sve nedavno se vjenco pa mozda je to..haha,

Zadnje uređivanje Fycola123 : 25.09.2017. at 18:53.
Fycola123 is offline  
Old 25.09.2017., 19:33   #8655
Quote:
Fycola123 kaže: Pogledaj post
samo da vam kazem(btw nisam iz zg nego ck) instruktor me prvih par "sati" vodio po brdima po dionicama bez stajanja i odjednom se prebacio u grad u svu silu auta znakova itd itd cak i okej vozim po dionicama di nema stajanja nakon tih par sati dao stari da se vozim iz kraljevice do crikvenice, kolko tolko ravna dionica bez stajanja covjek nije mogo vjerovat kako sam dobro proso, nego problem mi je to kreni stani kreni stani plus kuplug saltanje pod pritiskom prometa..a ovo nez dal je istina cuo sam u haku da je bas moj instruktor jedan od najboljih u regiji, i sve nedavno se vjenco pa mozda je to..haha,
Svima je to problem u većoj ili manjoj mjeri. To je puno radnji odjednom koje je teško izvoditi na početku jer još uvijek moraš razmišljati o svakom pokretu i postupku, dok će kasnije to biti automatski. Jednostavno samo praksa. S vremenom će ti postat lakše sve skupa pratiti.
Mislim da se bezveze zabrinjavaš, ali te razumijem, jer sam i ja to radila, ali jednostavno je nemoguće sve znati na početku i voziti odmah glatko, bez poteškoća. Vidjet ćeš da će to sve sjest na svoje mjesto s vremenom. Pa ti si još na samom početku nemoj uopće ni razmišljati o ikakvom odustajanju, nego zauzmi pozitivan stav i kao što rekoh, koncentriraj se i upijaj što više savjeta. Nadam se da ti je instruktor s razlogom na dobrom glasu i da će se sredit
Exene is offline  
Old 25.09.2017., 20:29   #8656
Nedavno se oženio pa mu se žuri doma? To je to. Sad zaozbiljno. Ako ti instruktor otima vrijeme koje je dužan s tobom provesti u autu, prigovori. Ako ne urodi plodom, mijenjaj ga.

Mišljenja sam da se te osnovne radnje (stani-kreni-skreni-šaltaj) najbolje uvježbaju na poligonu, bez pritiska prometa. Ja sam imao instruktora koji me nije pustio s poligona kakvih 5-6 sati, tj. dok mi osnovne radnje STVARNO nisu ušle u naviku. Kad je procijenio da sam spreman, naprosto me istjerao s poligona na Branimirovu, gdje sam koliko-toliko normalno sudjelovao u prometu.

Moraš reći instruktoru što te muči, zašto misliš da blokiraš itd. Na njemu je da ti pomogne.

Možeš probati vježbati na autu koji je doma, ali svaki auto je različit i možda je pametno biti naviknut na jedan te isti - onaj na kojem ćeš polagati. I pazi da ne napraviš neku nezgodu ili da te ne ulovi policija, prijeti ti zabrana polaganja na 2 godine.
Lyman is offline  
Old 26.09.2017., 07:05   #8657
Zaboravio si gdje zivimo. Do kad njegovava, moguca, zabrana polaganja dođe na red, on ce vec vozit na veliko

Ne podrzavam voznju bez vozacke, bez daljnjeg, ali znam za primjer iz prakse gdje se dogodilo tocno ovo o cemu pisem gore.
Decko je napravio 2 totalke za vrijeme polaganja vozacke (2 vikenda za redom ). Auto maznuo starcima, svaki put pijan. Prvi put cak i zbrisao s mjesta nesrece. Polozio vozacku bez ikakvih problema i sad (proslo je cca. 1-1,5g od nesreca) vozi kombi po EU, jedino sto su starci platili neku novcanu kaznu
nigda_vz is offline  
Old 29.09.2017., 11:47   #8658
Interesira me koja je procedura odustanka od auto-škole, odnosno što je sve potrebno da se prekine polaganje ispita iz prometnih propisa tijekom auto-škole te se odgodi za neka bolja vremena. Položen je samo ispit iz hitne pomoći, no dva puta se palo na ispitima iz prometnih propisa, a na treći put više nema motiva niti mogućnosti, pa se traži ispis iz auto-škole te da će opet doći nazad u nekoj boljoj prilici.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Old 01.10.2017., 13:25   #8659
Svi bih preporučio da ne odustaju od autoškole. Velika većina ljudi ju može savladati. Kao netko tko jako dobro razumije teoriju i kome je to struka mogu slobodno reći da je vožnja nešto sasvim drukčije od teorije. Položio sam nakon jako puno sati i više padanja ali može se. Najvažnije je uvidjeti probleme i njih rješavati. Nisam imao dobrog instruktora i sate sam dobivao na kapaljku, u HAK-u se nakon pada na ispitu na novi ispit čeka mjesec dana, ali ostvario sam cilj. Znači nikakvog odustajanja nema. 35 sati je svakako premalo za savladati vožnju pa neka vam ne bude problem uzimati dodatne sate.
timothy88 is offline  
Old 02.10.2017., 01:47   #8660
Svaki ALI svaki auto može krenuti bez gasa kada si početnik, bio benzinac, dizel, jer to je početnicima teško. Ako toliko teško raditi "vagu" otpusti kupling "just a tad" dakle ono da se auto počne rulati i onda daj gas i ostpusti kuplung bez problema. Kod viših brzina samno paziš da polako otpustiš kuplung.

Pogoditiu brzinu? ako stvarnoi ne voziš yugo drek ili tako nešto, onda ti je sve samo gore dole osim pete i rikverca, nemožeš ako baš nisi blesav promašiti.

ako ti se i ugasi auto, samo bez panike, kuplung do kraja i okreni ključ.

ako si baš tolika kukavica, nemoj ići više od treće i 40km/h, to je regularno, dozovljeno i po poropisima.

kakvo odustajanje od škole, imam poznanike takve degenerike kojima ne bi dao da mi šilje olovku pa su prošli, palo koncentracije i bok.

što se tiche znakova možeš sjebati pitanje tipa "ako je magla jkel se vozite bliže desnom rubu, po sredini ili lijevom" ili one gluposti oko max brzine ako imaš prikolicu, ali ostalo ne baš. Raskršća samo pažnja policjot - semafor - znakovi - desna strana.

ili ovo pitanje koje pojma nemam "Vozite noću. Razmak između smjerokaznih stupića na kolniku se smanjuje. Što to znači?"
klingonac_worf is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:37.