Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2017., 20:05   #10321
Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
ili rijecima Labour MP- Sarah Champion (i uz to istaknute kompanjerice za protekciju djece od vrsta eksploatacije):

'Great Britain has a problem with British-Pakistani men raping and exploiting white girls.

i onda:

'These people are predators and the common denominator is their ethnic heritage'.


Prestrasno!

(U biti i opcenito govoreci kod tih nekih organiziranih gangova, ajmo reci degerenika...iz ovog ili onog razloga namjerno se biraju bijelkinje = domace cure/djevojcice, o tome se govori, a ne one iz iste etnicke grupe npr )

i dalje, govori se o tome da konkreto jedna etnicka grupa, kako sada se potvrdjeno zna, je najcesce odgovorna za najgore vrste exploatacije (ugrozene) djece i maloljetnika u UK.
Ali ako se ta MP Sarah Champion oglasila tek sada, treba primijetiti da je britanska Pakistanka iz radničke obitelji koja je postala istaknuta britanska političarka, ministrica, pa barunica, Sayeeda Warsi, otvoreno rekla da neki od "njenih" gledaju žene kao građane drugog reda, a upravo domaće "nevjerničke" žene vide (i tretiraju!) kao građane trećeg reda, a takvih ima i među religioznim učiteljima (imamima), biznismenima i općenito inače "normalnim" obiteljskim ljudima, što omogućuje ovakvu seksualnu zloupotrebu siromašnijih britanskih maloljetnica (pa i mnogo djece!):
https://en.wikipedia.org/wiki/Rochda...afficking_gang
Quote:
Sayeeda Warsi, co-chairperson of the Conservative Party, in an interview with the Evening Standard, said "You can only start solving a problem if you acknowledge it first," and added, "This small minority who see women as second class citizens, and white women probably as third class citizens, are to be spoken out against." She described the Rochdale case as "even more disgusting" than cases of girls being passed around street gangs, as the perpetrators "were grown men, some of them religious teachers or running businesses, with young families of their own."[40]
Dakle, bitno je shvatiti da NISU u igri bili samo tih nekoliko svodnika (većinom ujedno "u civilu" taksista i vlasnika zalogajnica).
Oni su bili glavne kolovođe i protiv njih se, i uz nevoljki rad policije, skupilo dovoljno i predovoljno dokaza da ih se stavi pred sud kad je stvar pukla. Ono što stvar čini posebno značajnom za kulturološki odnos lokalnih Pakistanaca i podređenog "bijelog smeća", i kao takav zloslutni predznak za budućnost bar nekih dijelova Europe, je da su "korisnici" bili tisuće ljudi iz obiteljskog, prijateljskog, poslovnog i poznaničkog miljea tih taksista-svodnika. Evo ova Emma se čudi zašto se ništa nije poduzelo preko 250 "mušterija" čija je imena dala, ali tu čak razumijem policiju - jer kako sad dokazati ovo na sudu:
http://www.mirror.co.uk/news/uk-news...victim-4120446
Dakle kad je imala 12 godina, zaveo ju je bogati 17-godišnjak, dakle najprije tinejdžerska klasika - ali poslije ju je naprosto "proslijedio dalje", "pass around" starijim rođacima i prijateljima a oni pak svojim rođacima i prijateljima, itd. itd. - i kako sad iz toga napraviti sudski proces, kad nije bilo volje ni za "jače" slučajeve, gdje su i mlađa djeca (11 god) bila zavedena/silovana od početka od strane punoljetnih, i gdje je "jedna mlada osoba rekla autoru članka da je grupno silovanje bilo uobičajeni dio odrastanja u Rotherhamu":
http://www.bbc.com/news/uk-england-s...shire-28939089

Stvar je bila tim gora što se uskrata zaštite koji je klasistička britanska policija "dala" disfunkcionalnim obiteljima iz bijele radničke klase, onda po uhodanoj špranci protegla i na sređene obitelji srednje klase kojima po nesreći djeca dođu u dodir s nevoljom: ovaj članak u NYT ističe slučaj Lucy iz sređene obitelji koji je policija također zataškavala tako da je jedini izlaz bio da roditelji prodaju obiteljski biznis i sklone se na 18 mjeseci u Španjolsku - tako da se obitelj očito ne može kriviti za nebrigu:
http://www.nytimes.com/2014/09/02/wo...-of-girls.html
Hlebyn is offline  
Old 22.08.2017., 22:05   #10322
Hlebyn, postavlja se pitanje koliko visoko na društvenoj ljestvici mora kotirati netko sa svojom obitelji da bi imao pravnu i policijsku zaštitu državnih službi... pred onima koji su organizirani na mafijaški način, otprilike.
cestar is offline  
Old 22.08.2017., 23:43   #10323
Ma čekaj Gigi G, ovo što pišeš je samozavaranje, jer britanska realnost u tim četvrtima ima previše ružnog i zlog da bi se s tim suočila pa minoriziraš. Čak i barunici Warsi, iako joj svaka čast na kritici "svojih", bih rekao da minorizira razmjere problema, jer očito jako MNOGO ih
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
... domaće "nevjerničke" žene vide (i tretiraju!) kao građane trećeg reda, a takvih ima i među religioznim učiteljima (imamima), biznismenima i općenito inače "normalnim" obiteljskim ljudima, što omogućuje ovakvu seksualnu zloupotrebu siromašnijih britanskih maloljetnica (pa i mnogo djece!):https://en.wikipedia.org/wiki/Rochda...afficking_gang

Dakle, bitno je shvatiti da NISU u igri bili samo tih nekoliko svodnika (većinom ujedno "u civilu" taksista i vlasnika zalogajnica).
Oni su bili glavne kolovođe i protiv njih se, i uz nevoljki rad policije, skupilo dovoljno i predovoljno dokaza da ih se stavi pred sud kad je stvar pukla. Ono što stvar čini posebno značajnom za kulturološki odnos lokalnih Pakistanaca i podređenog "bijelog smeća", i kao takav zloslutni predznak za budućnost bar nekih dijelova Europe, je da su "korisnici" bili tisuće ljudi iz obiteljskog, prijateljskog, poslovnog i poznaničkog miljea tih taksista-svodnika. Evo ova Emma se čudi zašto se ništa nije poduzelo preko 250 "mušterija" čija je imena dala, ali tu čak razumijem policiju - jer kako sad dokazati ovo na sudu:
http://www.mirror.co.uk/news/uk-news...victim-4120446
Dakle kad je imala 12 godina, zaveo ju je bogati 17-godišnjak, dakle najprije tinejdžerska klasika - ali poslije ju je naprosto "proslijedio dalje", "pass around" starijim rođacima i prijateljima a oni pak svojim rođacima i prijateljima, itd. itd. - i kako sad iz toga napraviti sudski proces, kad nije bilo volje ni za "jače" slučajeve, gdje su i mlađa djeca (11 god) bila zavedena/silovana od početka od strane punoljetnih, i gdje je "jedna mlada osoba rekla autoru članka da je grupno silovanje bilo uobičajeni dio odrastanja u Rotherhamu":
http://www.bbc.com/news/uk-england-s...shire-28939089
Ta kulturno-vjerski uzrokovana MASOVNA bezobzirnost MNOGIH prema "nevjerničkim engleskim droljama" je dakle jedno. (Je li ti jasno da je tokom desetljeća bili na TISUĆE žrtava?)

Drugo na što zatvaraš oči je zločinački kukavičluk i pasivnost institucija, kad si napisala
Quote:
ne bih trosila rijeci na taj scum of the earth (koji organizirano prostiruiraju djecu, trguju djecom na zapadu i sl) ili pisajuci o tim ljudima im davala vaznost, vi kako znate...


to je dno dna, svima nam je jasno valjda, i mnogima ustvari nesto poprilicno nepojmljivo tu u UK.... ljudi se valjda zato i ne zele baviti time, osim ako moraju i to im je posao i placeni su za to.
Radi se o tome da barem od 1997. NISU radili taj posao (i ne samo u Rotherhamu), a posljedice su izgleda male.
A zapravo je to puno dulje, i ne samo s Engleskinjama, i ne samo u Britaniji, vidi ovu knjigu na Amazonu:
https://www.amazon.com/Easy-Meat-Bri.../dp/1943003068
Besplatno možeš downloadati nešto stariju verziju te McLoughlinove studije ovdje:
https://www.mensenhandelweb.nl/Easy-...05-03-2014.pdf

Ja sam još 2015. na ovoj temi pitao kako to da se krivično ne gone policajci koji nisu po službenoj dužnosti pokrenuli postupak s djecom od 11 i 12 godina (bez obzira što oni mislili o bezvrijednosti tih djevojčica, što je također šokantno).

I ovaj slučaj, što @cestar kaže, kad već "white trash" preziru i izručuju pakistanskoj mafiji, zar onda i "middle class" počinju prezirati kad se trebaju suočiti s "mafijom" (joj, za policiju "strašno opasna" mafija, pakistanstvom povezani taksisti+kebabdžije+sitni dileri koji su uhvatili priliku da se bave svodništvom):
Quote:
Stvar je bila tim gora što se uskrata zaštite koji je klasistička britanska policija "dala" disfunkcionalnim obiteljima iz bijele radničke klase, onda po uhodanoj špranci protegla i na sređene obitelji srednje klase kojima po nesreći djeca dođu u dodir s nevoljom: ovaj članak u NYT ističe slučaj Lucy iz sređene obitelji koji je policija također zataškavala tako da je jedini izlaz bio da roditelji prodaju obiteljski biznis i sklone se na 18 mjeseci u Španjolsku - tako da se obitelj očito ne može kriviti za nebrigu:
http://www.nytimes.com/2014/09/02/wo...-of-girls.html
EDIT: Sad vidim @Gigi da si odustala od posta, OK, valjda si i sama shvatila to što sam u ovom dokazivao.

Zadnje uređivanje Hlebyn : 22.08.2017. at 23:58.
Hlebyn is offline  
Old 25.08.2017., 08:44   #10324
PREHRAMBENA industrija u Velikoj Britaniji upozorava da nedostatak radne snage zbog Brexita može trećinu poslovanja učiniti neodrživim.

Udruga proizvođača hrane i pića priopćila je u četvrtak da se njihov sektor suočava s ubrzanim približavanjem nedostatku radne snage te kvalificiranih radnika s određenim vještinama.

U njihovom istraživanju gotovo polovica od svih ispitanih poslodavaca reklo je da građani EU koji rade za njih u Britaniji razmatraju odlazak. Pritom je njih 31 posto kazalo da su neki njihovi radnici iz EU napustili zemlju.

Udruga je pozvala britansku vladu da zajamči prava građanima iz svih zemalja europskog gospodarskog prostora.

'Samo je pitanje vremena kada će nesigurnosti na koje su upozorili poduzetnici rezultirati nepovratnim odljevom radnika. Bez naše posvećene i cijenjene radne snage nećemo biti u mogućnosti hraniti naciju", kazao je generalni direktor udruge Ian Wright.

U travanjskom izvješću Odbora za okoliš, hranu i poljoprivredu stoji da postoji opasnost da trenutni problem preraste u krizu, ako se hitnim mjerama ne popune manjkovi u ponudi radne snage.

"Nakon što napustimo EU, moramo imati imigracijski sustav koji će djelovati u najboljem interesu Velike Britanije. Ključni za razvoj toga će biti i mišljenja i stavovi iz brojnih tvrtki, uključujući poljoprivredni, sektor hrane i pića te proizvodni sektor ", istaknuo je glasnogovornik Vlade.

Kako je napomenuo, inicijalni prijedlozi za taj sustav bit će objavljeni na jesen, no ističe kako je već sada jasno da će postojati razdoblje za implementaciju nakon izlaska iz EU kako bi se 'izbjegli veći rizici za poslovne subjekte'.

U dužem razdoblju, iz Udruge proizvođača hrane i pića kažu da prihvaćaju činjenicu da će biti manji broj radnika iz zemalja EU.

"Naš opskrbni lanac svjestan je očekivanja da smanji oslonac na radnike iz EU te je usredotočen na školovanje i usavršavanje gdje god je to moguće na lokalnoj razini u Velikoj Britaniji, sa snažnim naglaskom na izgradnji vještina kroz osposobljavanje i ulaganje u tehnologiju za podršku automatizaciji", kažu iz udruge.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 02.09.2017., 22:56   #10325
OPORBENI laburisti će predložiti promjene zakona britanske vlade o izlasku iz Europske unije kako bi osigurali da se u njemu ne isključuje mogućnost ostanka Velike Britanije na jedinstvenom tržištu i u carinskoj uniji tijekom tranzicijskog perioda Brexita, piše britanski The Times.

Britanski zastupnici će u četvrtak održati svoju prvu parlamentarnu debatu o mjeri prozvanoj "Veliki zakon o poništenju" koja će prekinuti odnose Londona i Bruxellesa.

Oporba će prvu priliku za predlaganje amandmana na taj zakon imati u kasnijoj fazi.OPORBENI laburisti će predložiti promjene zakona britanske vlade o izlasku iz Europske unije kako bi osigurali da se u njemu ne isključuje mogućnost ostanka Velike Britanije na jedinstvenom tržištu i u carinskoj uniji tijekom tranzicijskog perioda Brexita, piše britanski The Times.

Britanski zastupnici će u četvrtak održati svoju prvu parlamentarnu debatu o mjeri prozvanoj "Veliki zakon o poništenju" koja će prekinuti odnose Londona i Bruxellesa.

Oporba će prvu priliku za predlaganje amandmana na taj zakon imati u kasnijoj fazi.

Laburisti će konzervativnu premijerku Theresu May pozvati da napravi niz izmjena, uključujući i omogućavanje parlamentu da replicira bilo kakve nove zakone EU-a o pravima zapošljavanja, okolišu ili zaštiti potrošača, piše The Times, pozivajući se na pismo koje glasnogovornik laburista poslao ministru za Brexit Davidu Davisu.

Ta stranka koju predvodi Jeremy Corbyn tvrdi i kako Britanija tijekom prijelaznog perioda mora i dalje sudjelovati u carinskoj uniji, jedinstvenom tržištu i Europskom sudu za ljudska prava, a u tome se nadaju da će dobiti podršku proeuropskih konzervativnih zastupnika.

Laburisti su prošlog tjedna istaknuli da žele zadržati Britaniju na jedinstvenom tržištu i u carinskoj uniji nakon što ta država napusti EU 2019., što je alternativa planu konzervativaca.

Izglasavanje ovog zakona u parlamentu odredit će sudbinu premijerke May nakon što je na prijevremenim izborima u lipnju izgubila većinu u parlamentu i ponovno pokrenula debatu o naravi Brexita.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/b...tu/992118.aspx

već su dosadni s tim
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 03.09.2017., 11:40   #10326
Britanski premijer Edward Heath (1970-te) je bio pedofil, ucijenjen od MI5 i CIA.
https://twitter.com/Ian56789/status/904273804456857601
Ta je činjenica očito bila instrumentalna u "nagovaranju" istoga da popularizira među Britancima pristupanje EU.
https://twitter.com/Ian56789/status/904268215739719680
ruka-slave is online now  
Old 03.09.2017., 12:03   #10327
Zasto bi MI5 nagovarao ikoga na pristupanje EU?
Ovako na prvu bih pomislio da su u MI5 protiv pristupanja EU.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is online now  
Old 03.09.2017., 13:02   #10328
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Britanski premijer Edward Heath (1970-te) je bio pedofil, ucijenjen od MI5 i CIA.
https://twitter.com/Ian56789/status/904273804456857601
Ta je činjenica očito bila instrumentalna u "nagovaranju" istoga da popularizira među Britancima pristupanje EU.
https://twitter.com/Ian56789/status/904268215739719680
to boldano je tocno, mada nista on nije popularizirao ustvari.

(lik je bio pozat kao weirdo i dosta kasnije se ustanovilo da je to sto jeste i on je odgovoran sto se Otok (UK) prikljucila u tadasnju Uniju).


ali ljudi su masovno demonstritali zbog toga vec tada jer nisu htjeli clanstvo ili se smatralo da je to dobra ideja, susjedna (liberalna) Francuska se bunila isto jer stav francuskih politicara otpocetka je bio : bit ce 'problema' sa Britancima, jer oni stvari rade drukcije, bolje da niti ne ulaze.


sto bi se reklo: the rest is history - tako je i bilo...mada jedino me cudi da tog ozloglasenog lika nitko nije roknuo tada, ako cemo iskreno budici kolike pobune su bile.

Zadnje uređivanje Gigi G. : 03.09.2017. at 13:46.
Gigi G. is offline  
Old 03.09.2017., 13:51   #10329
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Ma čekaj Gigi G, ovo što pišeš je samozavaranje, jer britanska realnost u tim četvrtima ima previše ružnog i zlog da bi se s tim suočila pa minoriziraš. Čak i barunici Warsi, iako joj svaka čast na kritici "svojih", bih rekao da minorizira razmjere problema, jer očito jako MNOGO ih

ja ne znam kakve ti teorije slazes, ali meni je sasvim logicno da ih se nece prozivati na etnickoj osnovi i nece iz vise razloga.

i to tesko da je 'minoriziranje' icega i valjda vise znak (visoko) civiliziranog drustva.

i naposljetku sto tocno se postize poticanjem panike ili mrznje prema ikome -nismo divljaci.

( a zakon i praksa jeste da se svi tzv sex offenders stave na posebnu listu i to je javno dostupno i cesto se objavi i po novinama kada su takve stvari aktualne u javnosti, kao i tu sto je bio slucaj. ja sam pisala u tom kontextu)

Zadnje uređivanje Gigi G. : 03.09.2017. at 14:07.
Gigi G. is offline  
Old 04.09.2017., 09:39   #10330

Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
ja ne znam kakve ti teorije slazes, ali meni je sasvim logicno da ih se nece prozivati na etnickoj osnovi i nece iz vise razloga.

i to tesko da je 'minoriziranje' icega i valjda vise znak (visoko) civiliziranog drustva.

i naposljetku sto tocno se postize poticanjem panike ili mrznje prema ikome -nismo divljaci.

( a zakon i praksa jeste da se svi tzv sex offenders stave na posebnu listu i to je javno dostupno i cesto se objavi i po novinama kada su takve stvari aktualne u javnosti, kao i tu sto je bio slucaj. ja sam pisala u tom kontextu)
Ovaj odgovor MENI (koji zvuči kao prigovor da ja iz necivilizirane Hrvatske slažem teorije etničkog optuživanja), dakle gornji odgovor meni zvuči zbilja nelogično i čudno nakon što si sama citirala MP Sarah Champion:
Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
ili rijecima Labour MP- Sarah Champion (i uz to istaknute kompanjerice za protekciju djece od vrsta eksploatacije):

'Great Britain has a problem with British-Pakistani men raping and exploiting white girls.

i onda:

'These people are predators and the common denominator is their ethnic heritage'.


Prestrasno!

(U biti i opcenito govoreci kod tih nekih organiziranih gangova, ajmo reci degerenika...iz ovog ili onog razloga namjerno se biraju bijelkinje = domace cure/djevojcice, o tome se govori, a ne one iz iste etnicke grupe npr )

i dalje, govori se o tome da konkreto jedna etnicka grupa, kako sada se potvrdjeno zna, je najcesce odgovorna za najgore vrste exploatacije (ugrozene) djece i maloljetnika u UK.
(a onda si odmah nakon toga, u postu skroz gore, citirala Trevora Kavanagha i njegov članak "What could be done about 'the Muslim problem' ").
Nije mi zato jasno da se u tom smislu nešto može prigovarati mojim postovima, u kojima sam ukazivao i na kolaboracionist(ic)e iz redova autohtonih Britanaca, te osobito propitivao stav institucija, a ne razvijao neke teorije.

Dakle uglavnom sam postavljao pitanja.
Osobito me čudi da od 2015. nitko od "znalaca Britanije" da odgovori je li poveden ijedan krivični postupak (a ne samo "slap on the wrist" za karijeru) protiv policajaca koji nisu ODMAH poveli po službenoj dužnosti krivični postupak, čim je postalo jasno da je bilo seksualne aktivnosti s djecom od 13, 12, pa i 11 godina. a ne da se to odvija godinama. (Jer očito su below age of consent, bez obzira što policajci mislili o njima.)

Jesu li policajci u UK dužni povesti po službenoj dužnosti krivični postupak u takvim slučajevima? A ako ne povedu, podliježu li sami krivičnoj (kaznenoj) odgovornosti ili ne?
Hlebyn is offline  
Old 12.09.2017., 09:39   #10331
ZASTUPNICI u britanskom parlamentu glasali su u noći s ponedjeljka na utorak za potporu zakonu o izlasku Britanije iz Europske unije, omogućivši da on uđe u sljedeću fazu parlamentarnog procesa, te su se izjasnili protiv pokušaja oporbenih Laburista da blokiraju nastavak donošenja zakonodavnog okvira kojim će se razvrgnuti političke, financijske i pravne veze s EU.

Laburisti su vladu pozvali da popusti prilikom donošenja zakona o povlačenju Britanije iz EU, navodeći da nekoliko članaka zakona omogućuje vladi da "ugrabi moć".

Nakon više od osam sati rasprave, zastupnici u britanskom parlamentu su, s 326 glasova 'za' i 290 'protiv', glasali za odbijanje amandmana Laburista, koji bi zaustavio zakon i onemogućio da on prijeđe u sljedeću fazu parlamentarnog procesa te su u drugom čitanju poduprli zakon o povlačenju iz EU.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/b...it/993918.aspx

mislim da povratka više nema
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 12.09.2017., 11:11   #10332
ma nek idu van, dosadni su svima već
hmore85 is offline  
Old 14.09.2017., 07:01   #10333
U međuvremenu malo britanskog humora.
Koji ste tip Brexitera?
Snack is offline  
Old 16.09.2017., 18:24   #10334
Quote:
hmore85 kaže: Pogledaj post
ma nek idu van....
yep. EU neka zadrzi horde imigranata /izbjeglih iz Azije i Bliskog Istoka, nama to na Otoku ne treba . i glasalo se protiv (kako znamo, najvise zbog toga, a i svega ostaloga je Brexit i prosao. masovna i nekontrolirana imigracija, plus dijelom ilegalna takodjer, gdje tocno to na svijetu ima i postoji?)


jer koliko znamo ne postoji. ili bi bilo iti logicno da postoji.

Zadnje uređivanje Gigi G. : 16.09.2017. at 19:16.
Gigi G. is offline  
Old 27.09.2017., 00:40   #10335
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post

Osobito me čudi da od 2015. nitko od "znalaca Britanije" da odgovori je li poveden ijedan krivični postupak (a ne samo "slap on the wrist" za karijeru) protiv policajaca koji nisu ODMAH poveli po službenoj dužnosti krivični postupak, čim je postalo jasno da je bilo seksualne aktivnosti s djecom od 13, 12, pa i 11 godina. a ne da se to odvija godinama. (Jer očito su below age of consent, bez obzira što policajci mislili o njima.)

Jesu li policajci u UK dužni povesti po službenoj dužnosti krivični postupak u takvim slučajevima? A ako ne povedu, podliježu li sami krivičnoj (kaznenoj) odgovornosti ili ne?
Sa velikim zakasnjenjem, ali ako te doticna tematika zanima ovo ti je link na trailer za BBC dramu o Rochdale slucaju:
https://www.youtube.com/watch?v=VQ2ryGqF2es
rokolina is offline  
Old 27.09.2017., 14:48   #10336
Vlada UK drži u tajnosti izviješće o utjecaju Brexita na cijene hrane, jer tvrdi da objavljivanje “nije u javnom interesu”.
(DEFRA je akronim za Department for Environment Food & Rural Affairs, koji momentalno vodi Michael Gove kao Secretary of State for Environment Food & Rural Affairs.)

Glede Hlebynovog upita (je li ikoji policajac suđen ...) - osobno sumnjam. A da i je, sumnjam da bi to bila vijest dana.
Nisam pravnik, no mislim da je procedura ovakva:

-Ako tko prijavi zločin, i ako policija ustanovi da je prijava kredibilna, policija bi trebala pokrenuti istragu.
-Ako nađu dokaze koji bi po njihovoj procjeni bili dovoljni da se okrivljenika osudi, oni bi predmet morali prosljediti javnom tužiteljstvu.
-Ako pak tužiteljstvo prosudi da su dokazi dostatni, trebalo bi podići optužnicu i pokrenuti sudski postupak. Sud može odrediti da se proces odvija u tajnosti.
-Ako sud osudi okrivljenog, i dopusti podnošenje žalbe, ovaj može podnijeti žalbu.
-Ako izgubi i taj spor, e, tek je onda osuđen.

E, sad vidi koliko tu gore ima "ako", a u svakom se slučaju radi nečijoj osobnoj prosudbi. Ako recimo neki policajac što krivo procijeni, to ne može samo po sebi biti krivično djelo, osim ako je namjerno prikrivao zločin, no tako što bi trebalo dokazati.

S druge strane, ako komu imućnomu pripišete kakvu nepodopštinu (ili recimo čak samo javno ustvrdite da je o nečem lagao), može vas tužiti za klevetu, i zatražiti odštetu od recimo 40 000 funti plus 100 000 za svojeg advokata. Na to morate naći još valjda 50 000 za vašeg advokata. Pa ako ne uspijete na sudu dokazati da je to istinito, propali ste na prosjački štap.

Velim "imućnom", jer se normalan građanin ne može upuštati u takav rizik. Tako da se malo tko usudi izjaviti što protiv bogatih "uglednih" a la Saville, za života. Nakon smrti to se može, jer vas pokojnik ne može tužiti za klevetu.
jhnp is offline  
Old 28.09.2017., 12:36   #10337
u jucerasnjem Metro-u. (tko ne razumije engleski: Macron najavljuje i obecaje 'reformiranu Eurupu' i poziva UK nazad)

Quote:
Macron: Britain could still return to a reformed Europe

'France's president Emmanuel Macron has laid out his vision for a more interagrated Europe and said:
' I can't imagine Britain won't be able to find its place'


Speaking in Paris, he backed away from previous comments when he described Brexit as 'a crime' but said he wanted the UK to 're-establish its role in a reformed 'sovereign Europe'

etc etc

Gigi G. is offline  
Old 30.09.2017., 17:33   #10338
Baš čitam na Spiegelu članak o mogućem protukandidatu za čelno mjesto Torya, Jacob Rees-Mogg. Zanimljiv čovjek, koji je utjelovljenje autentičnog britanskog konzervativizma.

http://www.spiegel.de/politik/auslan...70687-amp.html

Kakve su mu šanse da postane šef Torya?
DJTcro is offline  
Old 30.09.2017., 19:38   #10339
joj njega volim .

lik je legenda, katolik ( a rijetkost za Engleza koji su vecinom anglican vjere), klasicni old-school konzervativac i gentleman, ima cini mi se 5 ili 6 djece, obiteljski covjek.



prilicno popularan MP, to da bi mogao biti sef Torijevaca prvi put cujem. PM Theresa May se dobro drzi i nije bilo otvorenih govora da ce je itko smijeniti kao lidericu stranke u neko dogledno vrijeme.

Jacob Rees-Mogg je cvrst ko stijena, moralna vertikala i svjetlo Torijevaca trenutno, ne bi me cudilo da traze da on bude sef stranke i Vlade umjesto May koja je kako svi znamo gotovo pa izgubila autoritet unutar Tory stranke.
Gigi G. is offline  
Old 01.10.2017., 09:28   #10340
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Baš čitam na Spiegelu članak o mogućem protukandidatu za čelno mjesto Torya, Jacob Rees-Mogg. ...

Kakve su mu šanse da postane šef Torya?
Izvrstan članak, i kao što Spiegel veli na kraju, ovaj čudak nema šanse postati šefom konzrevativne stranke. To bi bilo isto tako nevjerojatno kao da UK izađe iz Europske Unije ili da Donald Trump postane predsjednikom SAD.
jhnp is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:32.