Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2017., 14:00   #1
Catering za manja okupljanja

pozdrav svima uskoro u stanu planiramo okupljanje za 30-40 ljudi, hranu za toliko ljudi nećemo pripremati sami, pa me zanima koji biste catering u zagrebu preporučili za finger food i hranu sličnog koncepta za takve situacije? u pitanju je rođendan, dakle ništa pretjerano formalno tipa vjenčanje i sl., ne trebaju nam topli/hladni sljedovi, glavna jela i sl., već samo hrpa raznog finger fooda po konceptu švedskog stola kakve cijene mogu očekivati? razmišljala sam o cateringu restorana kvatrić, oni su nam blizu + vidim da imaju dosta toga u ponudi, pa ako netko slučajno ima iskustva....

hvala svima na bilo kakvim info
melodies moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 14:19   #2
Quote:
melodies moon kaže: Pogledaj post
pozdrav svima uskoro u stanu planiramo okupljanje za 30-40 ljudi, hranu za toliko ljudi nećemo pripremati sami, pa me zanima koji biste catering u zagrebu preporučili za finger food i hranu sličnog koncepta za takve situacije? u pitanju je rođendan, dakle ništa pretjerano formalno tipa vjenčanje i sl., ne trebaju nam topli/hladni sljedovi, glavna jela i sl., već samo hrpa raznog finger fooda po konceptu švedskog stola kakve cijene mogu očekivati? razmišljala sam o cateringu restorana kvatrić, oni su nam blizu + vidim da imaju dosta toga u ponudi, pa ako netko slučajno ima iskustva....

hvala svima na bilo kakvim info

Iz vlastitog iskustva mogu preporučiti Favory, Kvatrić i Zvona. Lisak je navodno isto dobar, ali tu nemam neposredno iskustvo. Ivić je dobar ali preskup.
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 14:23   #3
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Iz vlastitog iskustva mogu preporučiti Favory, Kvatrić i Zvona. Lisak je navodno isto dobar, ali tu nemam neposredno iskustvo. Ivić je dobar ali preskup.
a znate možda koliku bar okvirnu cijenu mogu računati? po čemu se to gleda, broju ljudi, po komadu..?
melodies moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 11:54   #4
Najbolje im je reći, "imam budžet od xy kuna za xy osoba, što mi možete za tu cijenu ponuditi?"
Naprave ti 3 prijedloga menjia i odabereš koji ti je najbolji.
Finger-food ti se računa po broju zalogaja, neki standard ti je 5 slanih i 3 slatka po osobi. Ali ako ti je neformalni ambijent bi ti prije savjetovao varijantu švedskog stola jer je FF skuplji (jer je priprema dulja).
Mi smo prije par godina iz Zvona naručili catering za krstike, za 15 osoba nas je izašlo mislim oko 2.500-3.000 kn. Dođu, postave sve, i na kraju odnesu prljavo suđe, a i ostalo je hrane da par dana nismo morali kuhati.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 13:04   #5
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Najbolje im je reći, "imam budžet od xy kuna za xy osoba, što mi možete za tu cijenu ponuditi?"
Naprave ti 3 prijedloga menjia i odabereš koji ti je najbolji.
Finger-food ti se računa po broju zalogaja, neki standard ti je 5 slanih i 3 slatka po osobi. Ali ako ti je neformalni ambijent bi ti prije savjetovao varijantu švedskog stola jer je FF skuplji (jer je priprema dulja).
Mi smo prije par godina iz Zvona naručili catering za krstike, za 15 osoba nas je izašlo mislim oko 2.500-3.000 kn. Dođu, postave sve, i na kraju odnesu prljavo suđe, a i ostalo je hrane da par dana nismo morali kuhati.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
uh, pa meni onda ne gine soma eura za 30ak ljudi mislila sam finger food na švedskom stolu, a što vi točno mislite pod tim da je bolje švedski stol a ne ff, konkretnija jela, ili?
melodies moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 13:28   #6
Ja ti svakako preporucam Zvona. Najbolje bi bilo da im posaljes mail sa svojim zeljama,potrebama i financijskim mogucnostima. Mislim da imas na njihovom webu neki upitnik sto ti je sve potrebno. Ff ti je najskuplja opcija, ja predlazem da uz hladne plate uzmes strukle,salate ili sl opcije,nista formalno ali opet dovoljno za najesti se.
tartic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 13:42   #7
Quote:
melodies moon kaže: Pogledaj post
uh, pa meni onda ne gine soma eura za 30ak ljudi mislila sam finger food na švedskom stolu, a što vi točno mislite pod tim da je bolje švedski stol a ne ff, konkretnija jela, ili?
Fingerfood su zalojačići (kanapeići i sl.) za pripremu kojih treba puno vremena jer je pimplavo raditi zalogajčiće - kanapeiće i sl. pa su zato skupi.

Jeftinije ti je naručiti normalnu konkretnu hranu/jela koja nije servirana u obliku zalogaja, a i gosti će se konkretno najesti jer tko se najede od 5 slanih kanapeića i 3 isto toliko malecna slatkiša

Moja taktika ne bi bila reći caterinzima odmah na prvu kojim budgetom raspolažem, već bih najprije tražila ponude za obje verzije - fingerfood i švedski stol s normalnim jelima (cijena za švedski stol s normalnom klopom je izražena po osobi za svaki ponuđeni menu).

Ako imaš neka ograničenja ili zahtjeve tipa vege, bezglutenska ili sl. hrana, onda im to navedi u upitu.

Kad dobiješ ponude, vidiš koja jela i po kojim cijenama ti nude pa si iskombiniraš menu sastava koji ti odgovara (nešto dodaš, nešto oduzmeš) i pregovaraš dalje o cijeni. U pravoj fazi pregovora im kažeš koji ti je max budget po osobi i zamoliš da se prilagode.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 14:40   #8
Quote:
melodies moon kaže: Pogledaj post
pozdrav svima uskoro u stanu planiramo okupljanje za 30-40 ljudi, hranu za toliko ljudi nećemo pripremati sami, pa me zanima koji biste catering u zagrebu preporučili za finger food i hranu sličnog koncepta za takve situacije? u pitanju je rođendan, dakle ništa pretjerano formalno tipa vjenčanje i sl., ne trebaju nam topli/hladni sljedovi, glavna jela i sl., već samo hrpa raznog finger fooda po konceptu švedskog stola kakve cijene mogu očekivati? razmišljala sam o cateringu restorana kvatrić, oni su nam blizu + vidim da imaju dosta toga u ponudi, pa ako netko slučajno ima iskustva....
ja imam dobra iskustva sa catering franja (rakov potok). postena cijena i solidna hrana svatovskog tipa (npr, lungic u umaku od gljiva). imaju i finger food, al to nisam bio uzeo.
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 08:08   #9
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Iz vlastitog iskustva mogu preporučiti Favory, Kvatrić i Zvona. Lisak je navodno isto dobar, ali tu nemam neposredno iskustvo. Ivić je dobar ali preskup.
Quote:
tartic kaže: Pogledaj post
Ja ti svakako preporucam Zvona. Najbolje bi bilo da im posaljes mail sa svojim zeljama,potrebama i financijskim mogucnostima. Mislim da imas na njihovom webu neki upitnik sto ti je sve potrebno. Ff ti je najskuplja opcija, ja predlazem da uz hladne plate uzmes strukle,salate ili sl opcije,nista formalno ali opet dovoljno za najesti se.
Zvona i Lisak

imala sam priliku XY puta surađivati sa oba i odlična su
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 11:57   #10
a koji su među jeftinijima? ili je to sve tu negdje?
melodies moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 17:48   #11
Quote:
melodies moon kaže: Pogledaj post
a koji su među jeftinijima? ili je to sve tu negdje?
Zvona mi se čine kao najbolji omjer cijene i količine
Favory je nekoć bio super no više ne....a Lisak je malo skuplja
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 22:44   #12
evo da ponovno aktiviram malo temu... odlučili smo se za catering zvona definitivno su nam ponudili najbolji omjer cijene i vrste hrane.

sad me samo zanima sljedeće, je li pametno da recimo ako druženje bude za 35 ljudi, službeno ga naručiti za manje, recimo 30? svi pišu da uvijek ostane hrpa hrane, pa zato pitam... ako da, za koliko manje? nas očekuje između 30 i 40 ljudi, ovisno o odazivu, ne bih uzimala baš točno na broj jer mi je žao hrane
melodies moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 22:33   #13
dižem temu jer ćemo uskoro imati proslavu rođendana i tražimo povoljni catering- zar osim zvona i lisaka ništa kvalitetno nema u zg?!? molila bih vas za preporuke i iskustva. cilj je da se ljudi dobro najedu, nikakvi kanapei i slično. hvala!
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 23:15   #14
Okus doma
https://catering.okus-doma.hr/hr
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 23:28   #15
Pogledaj i sto nudi sveprisutni Catering Kvatric. Frendica je na rockasu za 40ak ljudi imala njih u nekom kaficu. Pristojno bilo, dosta hrane. Usluga odlicna.

A uzmi u obzir i bivse postove na ovoj temi (od prosle god npr.)
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 00:44   #16
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Pogledaj i sto nudi sveprisutni Catering Kvatric. Frendica je na rockasu za 40ak ljudi imala njih u nekom kaficu. Pristojno bilo, dosta hrane. Usluga odlicna.

A uzmi u obzir i bivse postove na ovoj temi (od prosle god npr.)
hvala!!!
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 20:17   #17
Mi smo nedavno u firmi imali neku festicu i bio je Catering Lobaris. Bio je uglavnom finger food, salate i topla predjela tak da ne znam kakvi su s glavnim jelima, ali ovo sve sto sam probala je bilo ukusno. Za cijenu stvarno ne znam, ali s obzirom na politiku firme, vjerujem da su trazili nesto povoljnije
njanja6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2018., 15:20   #18
Iz svog iskustva mogu preporučiti Catering Muring, hrana je bila odlična, konobari brzi i pristupačni i cijena prihvatljiva. Po meni najbolji omjer cijene i dobivene usluge
tea25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2021., 16:20   #19
Zadnji odgovori na ovu temu su već pomalo stari pa da vidimo imate li kakve nove preporuke. (Hvala! )

Trebao bi mi catering u Zagrebu za nekih 45 ljudi koji podrazumijeva i dostavu pića i deserta. Posluživanje ne trebam jer vjerujem da si ljudi sami mogu uzeti hranu i piće, ali s obzirom na to da sam trudna (i ne želim kolege maltretirati oko pomoći organizacije oproštajke i nošenja jer oni ne znaju da sam trudna) voljela bih da catering sam skupi kasnije čaše, pladnje/tanjure i ostalo.
Naravno da je poželjnije da su jeftiniji nego skuplji, ali ustvari mi je najbitnije da su uhodani, profesionalni, da se mogu lako dogovoriti, da ispoštuju dogovor, da je hrana ok i da mi organizacija istog ne bude stresna…. A ako to znači da moram više platit – ok.
ljubavmevoli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:41.