Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2017., 09:07   #21
Mene živo zanima korelacija uvoza/zarade u turizmu.
naime,hrana u hotelskim lancima,kemikalije i slično,koliko naše tvrtke uspiju toga više plasirati na našem tržištu za vrijeme sezone.
Ako švabo jede švapsku hranu,pere se švapskim sapunom u švapskom hotelu za čije je bukiranje platio proviziju švapskoj agenciji a došao je švapskim autobusom.....
trut is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 09:16   #22
Ja bi jednostavno ukinula ovu temu. Iz više razloga.
Prvo, Dalmacija će uvijek biti atraktivna za ljetni odmor.
A drugo, ovo se pretvorilo u financijsku analitiku. Trebalo bi možda preimenovati temu.
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 09:20   #23
Quote:
dalmatin kaže: Pogledaj post
Prvo, Dalmacija će uvijek biti atraktivna za ljetni odmor.
jesi siguran ?
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 09:58   #24
Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
jesi siguran ?
Jesam.
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 11:17   #25
Quote:
trut kaže: Pogledaj post
Mene živo zanima korelacija uvoza/zarade u turizmu.
naime,hrana u hotelskim lancima,kemikalije i slično,koliko naše tvrtke uspiju toga više plasirati na našem tržištu za vrijeme sezone.
Ako švabo jede švapsku hranu,pere se švapskim sapunom u švapskom hotelu za čije je bukiranje platio proviziju švapskoj agenciji a došao je švapskim autobusom.....
Čija zarada? Ako tu hranu i sapune Švabo ne donese sa sobom u autobusu nego je ona kupljena ovdje na to je obračuat PDV i sasvim svejedno gdje je proizvedena.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 01:07   #26
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Čija zarada? Ako tu hranu i sapune Švabo ne donese sa sobom u autobusu nego je ona kupljena ovdje na to je obračuat PDV i sasvim svejedno gdje je proizvedena.
Nije to baš tako jednostavno, makar se na prvu loptu i površno čini da jest.

Ovakva logika govori da smo samo trgovci koji preprodajemo, i to još u sektoru turizma od kojeg debelo ovisimo i koji je isto usluga/trgovina.

Sapun se u švabiji ne proizvede sam niti ga materijalizira Sai Baba, nego ga netko proizvede. Što našem turizmu treba više sapuna iz uvoza, to će više Hrvata odlaziti u Njemačku proizvoditi te sapune ....

(dok netko ne nađe financijsku logiku proizvoditi taj sapun ovdje)

Pa sad, tko shvatio, tko ne
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 06:44   #27
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Nije to baš tako jednostavno, makar se na prvu loptu i površno čini da jest.

Ovakva logika govori da smo samo trgovci koji preprodajemo, i to još u sektoru turizma od kojeg debelo ovisimo i koji je isto usluga/trgovina.

Sapun se u švabiji ne proizvede sam niti ga materijalizira Sai Baba, nego ga netko proizvede. Što našem turizmu treba više sapuna iz uvoza, to će više Hrvata odlaziti u Njemačku proizvoditi te sapune ....

(dok netko ne nađe financijsku logiku proizvoditi taj sapun ovdje)

Pa sad, tko shvatio, tko ne
Kužim što želiš reći ali to je problem općenito i ne tiče se samo turizma.

Kad smo kod toga neki dan sam čuo da u jednom našem gradu svim hotelima posteljinu pere firma iz inozemstva. I tko onda očekuje proizvodnju u Hrvatskoj kad je i usluga pranja nemoguća misija? :klap:
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 08:07   #28
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Kužim što želiš reći ali to je problem općenito i ne tiče se samo turizma.

Kad smo kod toga neki dan sam čuo da u jednom našem gradu svim hotelima posteljinu pere firma iz inozemstva. I tko onda očekuje proizvodnju u Hrvatskoj kad je i usluga pranja nemoguća misija? :klap:
Nemrem belivit.

To je vjerojatno rekla-kazala...
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 09:00   #29
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Baš gledam te 2014. Turska je bila na visokom 6. mjestu
Šta je tu čudno? Sigurno je i dalje u samom vrhu.
Bozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 13:48   #30
Quote:
dalmatin kaže: Pogledaj post
Nemrem belivit.

To je vjerojatno rekla-kazala...
Ništa čudno, zakon velikih brojeva, hoteli voze šleperima posteljinu na pranje. Mi smo slično doživjeli na lokalnoj razini. Mi peremo posteljinu u praonici koja je ajmo reći među većima (od tih manjih). I jedan frend je otvorio praonicu, kao pređite kod mene biti ću jeftiniji, i na kraju em je skuplji čak i sa "prijateljskom cijenom", em loše isplegla, em nema parkinga...
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 13:51   #31
Quote:
Bozy kaže: Pogledaj post
Šta je tu čudno? Sigurno je i dalje u samom vrhu.
Nije čudno nego respektabilno.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 23:41   #32
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Zbog klimatskih promjena

Na ovo i ja tu nerijetko upozoravam. Gospođa je jako pesimistična, ona ovaj crni scenario predviđa već za 2020. Meni se to čini ipak prerano, ali stvari idu u tom pravcu. Unatoč rekordnoj sezoni. Te vručine je teško podnositi. Npr. razgledavanje gradova na 40 Celzija. Velika suša ( najgora u zadnjih 70 godina), od ranog proljeća skoro ni kapi kiše. Nije pitanje samo, dali ima još vode u pipi, ali je i to. Vrhunski turizam bi trebao ići uz lokalno ribarstvo i poljoprivredu. Ali, jeli će lokalne poljoprivrede uopče još biti?
Velika suša, pa velike poplave ?!!!
Trebalo bi Novigradsko more pretvoriti u jezero za navodnjavanje i neće biti problema.
A što se tiče vrućine, ako u Dalmaciji bude prevruće onda će svi njemci uteći iz Baleara gdje bi trebalo biti još toplije.
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 14:44   #33
hrvatske misle uvoze tudi standard umjesto da se prilagodi svojim potrebama

sve sto nam donosi danas turizam nije izgradeno od nas. a mi nismo u stanju prosirit pjescane plaze i napravit od njih boom rajske destinacije. pjescanje plaze mogu bit turizam bez da se spominju imena gradova.

ako jedna amerika moze imat ducane za marihuanu/travu, zasto bi se mi ustrucavali proizvodit isto. a gledamo i kupujemo americke filmove pune opijata? vjerujem da je to isti problem kako nasi domaci nemogu plasirat svoje proizvode. a ne treba tu puno samo katalog zbivanja za male proizvodade. aplikacija pa nek gosti dnevno obilaze opegeovce ili neciju privatnu kucnu galeriju.

ako jedna njemacka mozes imat legaliziranu prostituciju, ne znam sto mi zaobilazimo tu temu. a vozimo njemacka auta.

i na krajupod sezone. to je ono sto nama treba. potisnut festivale u pod sezone, jeftiniji zivot i prehrana u tim periodima. dosta punuda za 1 kn u svrhu da se druga punuda do proda.

totalno ne razvijen ronilacki, surferski, religijozni i skijaski turizam. neke plaze mozda zasluzuju i solarno grijenje vode u podsezonama. cemu je covjek smislio bojler za toplu vodu u kuci?
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:39.