Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2017., 13:52   #561
meni shippana narudžba sa službene stranice isti dan ostala sam

ugl. uzela sam 1. njihov proizvod, buffet naravno i sad, malo sam googlala okolo i naišla na par recenzija nekakvih blogerica izvana, koje tvrde da onaj arigireline izaziva skin sagging i da je prijavljeno od strane korisnica buffeta

i kaj sad? koliko dugo koristite taj buffet? ima li itko negativnih iskustava?

mene sad, malo je reći, malo strah


edit: ja sam izgleda pomiješala buffet sa drugim proizvodom - Argireline

ispričavam seeeeeeeeee
__________________
παντα ρεϊ
Don`t cry is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 13:55   #562
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post

koristi li netko

Ascorbyl Tetraisopalmitate Solution 20% in Vitamin F
Koristim, ujutro nakon Buffeta. Kao uljni je, a nije...ne znam kako bi bolje opisala, odmah se upije pa ga treba jako brzo nanositi, ne ostavlja masan osjećaj na koži, ugodan, nema peckanja ni neugodnog osjećaja. Iznad stavim spf i puder po potrebi, dobro se ponaša.
Radi li nešto dobro mojoj koži nemam pojma, ali ne radi mi nikakve probleme.
Ostale oblike vitamina c se nisam usudila probati, jer mi je koža osjetljiva i prije je znala loše reagirati na proizvode s vit C (alergijska reakcija). Inače je mješovita, površinski dehidrirana, jako lako i burno reagira na proizvode koji joj ne odgovaraju.
Sad sam naručila EUK 134, njega ću stavljati ujutro umjesto ovog, jer je pri kraju. Euk ne smije s kiselinama i vitaminom c, i prema uputama idealan je ujutro prije spf.
Jako sam zadovoljna Ordinary proizvodima, baš su , nikakve loše reakcije, koža mi dobro izgleda otkad ih koristim, a cijenu za ovakve aktivne sastojke ne moram ni komentirat.
Lactic acid, ona slabija je odlična (mislim da ću uzeti i jaču, ako ovu ikad potrošim ), ali nikako da naletim na glikolni toner, nikad ga nema...
Lilivanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 14:13   #563
Quote:
Lilivanili kaže: Pogledaj post
Koristim, ujutro nakon Buffeta. Kao uljni je, a nije...ne znam kako bi bolje opisala, odmah se upije pa ga treba jako brzo nanositi, ne ostavlja masan osjećaj na koži, ugodan, nema peckanja ni neugodnog osjećaja. Iznad stavim spf i puder po potrebi, dobro se ponaša.
Radi li nešto dobro mojoj koži nemam pojma, ali ne radi mi nikakve probleme.
Ostale oblike vitamina c se nisam usudila probati, jer mi je koža osjetljiva i prije je znala loše reagirati na proizvode s vit C (alergijska reakcija). Inače je mješovita, površinski dehidrirana, jako lako i burno reagira na proizvode koji joj ne odgovaraju.
Sad sam naručila EUK 134, njega ću stavljati ujutro umjesto ovog, jer je pri kraju. Euk ne smije s kiselinama i vitaminom c, i prema uputama idealan je ujutro prije spf.
Jako sam zadovoljna Ordinary proizvodima, baš su , nikakve loše reakcije, koža mi dobro izgleda otkad ih koristim, a cijenu za ovakve aktivne sastojke ne moram ni komentirat.
Lactic acid, ona slabija je odlična (mislim da ću uzeti i jaču, ako ovu ikad potrošim ), ali nikako da naletim na glikolni toner, nikad ga nema...
E, ovaj EUK 134 me jako zanima kao i rezervatol. Mada ne kužim šta je to EUK 134. Kao neki superoksidans, al mi je ime malo bez veze kao da mi prodaju maglu...Inače i ja sam jako zadovoljna sa svim njihovim proizvodima. Buffet trošim već drugu bočicu i odličan mi je.

Jedino nisam zadovoljna serum foundation. Izgleda mi kao neka loša kopija F6B od MAC. Meni inače puderi drže dok ih ne skinem, ali ovaj nestaje s kože i daje nekakav masnjikavi sjaj. Imam 2.O N. Nijansa je zbilja lijepo neutralna, i negdje je oko MAC 25.
livy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 14:27   #564
livy javim kad ga malo isprobam, još mi nije stigao. ime je i meni smiješno, zvuči mi kao ime planete u nekoj galaksiji
Ali ja se potpuno izbezumim na imena NIOD proizvoda, pogotovo kad krenem čitat o rutinama...zavrti mi se u glavi i gasim internet.
Lilivanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 15:01   #565
Quote:
Don`t cry kaže: Pogledaj post
meni shippana narudžba sa službene stranice isti dan ostala sam

ugl. uzela sam 1. njihov proizvod, buffet naravno i sad, malo sam googlala okolo i naišla na par recenzija nekakvih blogerica izvana, koje tvrde da onaj arigireline izaziva skin sagging i da je prijavljeno od strane korisnica buffeta

i kaj sad? koliko dugo koristite taj buffet? ima li itko negativnih iskustava?

mene sad, malo je reći, strah.


edit: ja sam izgleda pomiješala buffet sa drugim proizvodom - Argireline

ispričavam seeeeeeeeee
Hej, baš sam jučer čitala ovaj blog i ono - šok na n-tu!!!

https://beautyeditor.ca/2017/08/04/the-ordinary

Buffet spominje tamo pod molekulama koje ne bi preporučila.

Ja isto imam Buffet, koristim ga svakodnevno ujutro i navečer već oko 2 mjeseca i baš sam mislila kako ću uskoro trebati naručiti novu bočicu, kad ono...

Ajde, nije mi se koža od njega objesila (još) , al ne bih ni čekala da do toga dođe

I još nešto: sjećate se da sam prije cca mjesec dana poslala pitanje Ordinaryju u vezi redoslijeda korištenja Buffeta i Lactic 5% i da su mi odgovorili prvo Buffet pa onda Lactyc, ali meni još uvijek nije jasno zašto? Jednostavno mi nije logično...
I koliko vi koje koristite Lactyc čekate prije nego što nastavite sa sljedećim korakom?
kukumka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 16:02   #566
Moram stati u obranu Deciema kad smo na temi matriksila. Matrixyl 3000 je u vlasništvu Sederme čiji dokumenti i brošure uglavnom nisu javno dostupne (ali ja sam ih pročitala zbog prirode posla). Peptidi su trenutačno najrevolucionarnija tehnologija u anti-ageu, uz neke jake derivate vitamina A koji imaju svoje probleme, recimo dugoročna nepodnošljivost i jake iritacije u većine korisnika (što nije zanemariv postotak). Peptidi su second best thing iza jakih retinoida, ako pričamo o proizvodima koji imaju klinički dokazane beneficije na bore. Naravno, ništa od tih podataka se ne može podijeliti javno jer su zaštićeni zbog povjerljivosti informacija unutra. Linkani tekst ima dosta neispravnih podataka i laičko znanje o sastojcima.

Ono što ću reći vezano za matriksil je da je njegova maksimalna koncentracija u proizvodima relativno niska. Na netu možete naći milijun seruma pod imenom npr. '30% matrixyl solution' i slično, ali ovdje se radi o igri riječima koja je prilično zavaravajuća. 30% otopine matriksila ne znači 30% matriksila. To znači 30% otopine matriksila u kojem se može nalaziti 1% matriksila, ili 0,000003% matriksila, a proizvođač uglavnom ne želi reći koliko. Zato što je ta količina uglavnom mala. Nažalost.

Uglavnom... Nikome se neće lice objesiti od matriksila. Da je tako, Sederma bi bankrotirala od tužbi.
WhateverCupcake is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 17:49   #567
Quote:
WhateverCupcake kaže: Pogledaj post
Linkani tekst ima dosta neispravnih podataka i laičko znanje o sastojcima.
D
Slazem se.
Za ostalo hvala na info
andyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 23:21   #568
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
koristi li netko

Vitamin C Suspension 23% + HA Spheres 2%

ili
Ascorbyl Tetraisopalmitate Solution 20% in Vitamin F
ili
Vitamin C Suspension 30% in Silicone

da podijeli iskustva....
koristim ovaj s vitaminom f. prije njega sam koristila niod-ov elan (Ethylated L-Ascorbic Acid 30% Network) i bio mi je fenomenalan (ne znam objasniti, ali znam da mi je koza super izgledala i tocno znam kad sam ga prestala koristiti da je taj efekt poceo izostajati). onda su ga prestali proizvoditi zbog neke regulative u americi, pa sam trazila najjacu mogucu dostupnu koncentraciju kod ordinary-a.

ovaj 20% je skroz drugaciji, ne mogu reci je li bolji ili losiji, jer ovaj mozda ima postupnije djelovanje pa nije tako ocito. mislim da mi koza od svih tih tretmana izgleda zdravije, blistavije, svjezije.

koristim ga ujutro na buffet i gore spf ili kremu izmedju ako osjetim da treba. ono sto sam skuzila kod svih ovih layer-astih seruma i dodataka je da je vazno pricekati da se sto vise upiju u kozu i osuse prije nanosenja sljedeceg sloja (osim tonera i hijalurona). ako stavljam vitamin c na buffet dok je jos vlaznjikav, pocne mi se "runiti". isto tako, sve serume "utiskujem" u lice, ne razmazujem (opet "runjenje") i tad nemam tih problema.
countrywoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 05:34   #569
Quote:
Lilivanili kaže: Pogledaj post
Koristim, ujutro nakon Buffeta. Kao uljni je, a nije...ne znam kako bi bolje opisala, odmah se upije pa ga treba jako brzo nanositi, ne ostavlja masan osjećaj na koži, ugodan, nema peckanja ni neugodnog osjećaja. Iznad stavim spf i puder po potrebi, dobro se ponaša.
Radi li nešto dobro mojoj koži nemam pojma, ali ne radi mi nikakve probleme.


staviš buffet pa C pa kremu ili bez kreme?
koliko čekaš da se upije?

jel ti se runi?

Quote:
countrywoman kaže: Pogledaj post
koristim ovaj s vitaminom f. prije njega sam koristila niod-ov elan (Ethylated L-Ascorbic Acid 30% Network) i bio mi je fenomenalan (ne znam objasniti, ali znam da mi je koza super izgledala i tocno znam kad sam ga prestala koristiti da je taj efekt poceo izostajati). onda su ga prestali proizvoditi zbog neke regulative u americi, pa sam trazila najjacu mogucu dostupnu koncentraciju kod ordinary-a.

ovaj 20% je skroz drugaciji, ne mogu reci je li bolji ili losiji, jer ovaj mozda ima postupnije djelovanje pa nije tako ocito. mislim da mi koza od svih tih tretmana izgleda zdravije, blistavije, svjezije.

koristim ga ujutro na buffet i gore spf ili kremu izmedju ako osjetim da treba. ono sto sam skuzila kod svih ovih layer-astih seruma i dodataka je da je vazno pricekati da se sto vise upiju u kozu i osuse prije nanosenja sljedeceg sloja (osim tonera i hijalurona). ako stavljam vitamin c na buffet dok je jos vlaznjikav, pocne mi se "runiti". isto tako, sve serume "utiskujem" u lice, ne razmazujem (opet "runjenje") i tad nemam tih problema.


hvala ti na recenziji/iskustvu

i mene runjenje muči, zato ne bi više naručila Mag.Asc.Phosphate. u toliko slojeva ujutro, treba dočekati da se sve upije

koliko čekaš da se buffet upije?
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 08:27   #570
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post


hvala ti na recenziji/iskustvu

i mene runjenje muči, zato ne bi više naručila Mag.Asc.Phosphate. u toliko slojeva ujutro, treba dočekati da se sve upije

koliko čekaš da se buffet upije?
par minuta, onako pipnem lice (ko gothamista ), u medjuvremenu radim nesto drugo, oblacim se, pijem kavu, malo poredim po stanu ... tak isto i nakon vitamina c. ne mislim da mi rutina znatno dulje traje nego prije deciema .

ali cak ni ako ne docekam da se skroz upije i "osusi", samo pazim da ne razmazujem, nego kapnem par kapi na dlanove (ne treba puno), razmazem po njima i onda "utiskujem" u lice. nikakvog runjenja nema tako. opcenito sam s tim proizvodima navikla da vise skoro nista ne razmazujem, pogotovo (ot)kad sam "u slojevima".

ujutro mi je zadnja stavka spf i njega moram razmazati da ne ostanu fleke, do tada mi vise nista od ovoga ispod ne reagira i ne smeta.
countrywoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 13:42   #571
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post

staviš buffet pa C pa kremu ili bez kreme?
koliko čekaš da se upije?

jel ti se runi?
Buffet, pričekam koju min. ako imam vremena, ako ne - nastavim s vit C. Kremu ne stavljam preko ljeta jer mi je previše još sa spf iznad, ali kad zahladi i krene sezona grijanja, uvest ću je u rutinu. Buffet nanesem normalno, ali sve nakon buffeta nanosim tapkanjem, jer mi je on ljepljiv na koži, a nemam obično vremena za čekanje da se baš dobro upije. Ako koristim puder iznad spf, isto nanosim tapkanjem i ništa mi se ne runi.


Danas je stigao paket naručen 8.9. shippan 11.9. Naručila sam s njihove stranice.
Jedva čekam da izbace SPF, jer dobar spf za lice, osim preskupe Paula's Choice još nisam našla, tako da polažem nade u Ordinary.
Lilivanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 14:16   #572
Ja trenutno imam Buffet (vec sam potrosila jednu bocicu, peptidi mi se svidaju), Granactive Retinoid 5% in Squalane (ovo sam koristila samo 1x i nije bilo nezeljenih reakcija za sad, vec sam koristila retin A i to mi je bilo ok), Ascorbyl Glucoside Solution 12% (ovo se lako razmaze i upije se u sekund) i Resveratrol 3% + Ferulic Acid 3% (ovo je nekako suse i teze od vit C, isto sam koristila samo par puta pa nemam nista pametno za rec).
Planiram vit C i Ferulic 3% ujutro, buffet i retinoid navecer. za hidrataciju imam azijske stvarcice, za kiseline PC 10% aha. Valjda ce bit sve okej. Inace imam normalno do suhu kozu i cilj mi je preventivno djelovati na bore.
__________________
Coffee, chocolate, men... Some things are just better rich.
royal blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 20:44   #573
Prvi put sam danas probala aha30+bha2, i evo prvi dojmovi;
Tekstura mi se jako svidja, ne kapa, vrlo nadogradivo, razmazivo, za cijelo lice mi je doslovno trebalo 5kapi...
Drzala sam 8min za prvu ruku, i nisam imala nikakav osjecaj peckanja ili zarenja, zapravo nikakav filing , samo se osjeti slatkasto vocni miris. Nakon ispiranja s vodom koza je na dodir puno gladja i meksa

Za prvi put dojam je odlican, i nakon 10x nadam se da cu vidit vidljivu razliku u teksturi koze
plavadjevojka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 08:59   #574
I ja probala taj aha 30%. Nemam nikakav osjecaj ni reakciju. Drzala sam 20 min. Po mojoj procjeni to je prije 5% aha nego 30%.
Retinol 1% in squalen mi je isto slab, nikakva reakcija. Koristit cu ga zbog squalena jer je bas ugodan na licu.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
iva1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 10:59   #575
Ja nikako da se usudim isprobati taj 30% AHA jer nikad nisam tako visoke koncentracije kiselina koristila.

A vitamin C suspension mi se uopće ne sviđa na prvu, samo me zamasti i peče.
Yellowrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 15:09   #576
Quote:
plavadjevojka kaže: Pogledaj post
Prvi put sam danas probala aha30+bha2, i evo prvi dojmovi;
Tekstura mi se jako svidja, ne kapa, vrlo nadogradivo, razmazivo, za cijelo lice mi je doslovno trebalo 5kapi...
Drzala sam 8min za prvu ruku, i nisam imala nikakav osjecaj peckanja ili zarenja, zapravo nikakav filing , samo se osjeti slatkasto vocni miris. Nakon ispiranja s vodom koza je na dodir puno gladja i meksa

Za prvi put dojam je odlican, i nakon 10x nadam se da cu vidit vidljivu razliku u teksturi koze
Bas se veselim, trebao bi moj AHA stici sutra/prekosutra, vidim da je u Njemackoj trenutno! Jako mi pase aha kiselina, ali mi se cosrx-ova prolila po torbi pa trenutno nemam nista

Isto tako totalno iznenadjenje da su mi sa sluzbene stranice shippali paket odmah sljedeci dan od narudzbe. Dolaze i puderi
Quistis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 09:46   #577
Aha 30+Bha 2-jučer stavila na lice...
i da,peckalo me ali ništa neugodno i nepodnošljivo)
lice je svježije, glađe i definitivno zdravije na dodir...zadovoljna sam
naručen Buffet, a mjerkam i Retinol 1%
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 16:26   #578
Ima li zainteresiranih za narudžbu nečeg sa njihove službene stranice? Besplatna pt je iznad 25 eura.
NinaDrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 09:56   #579
Ovo sve zvuči super samo sam ja totalni laik i bojim se da ne pomješam nešto što ne bi trebalo i da mi lice otpadne
Šta bi preporučili za početak suhoj dehidriranoj koži sa malo borica oko očiju i na čelu? Koristim serum sa vit C svaki drugi-treći dan i kreme i uljne mješavine iz kućne radinosti u kojima nema nekih posebnih aktivnih sastojaka.Uglavnom BU, EU,alantoin, extrakt krastavca, ekstrakt algi, vitamin E.
Razmišljam o kiselinama i retinolu.
Kakav je ovaj fluid primer i posebno me interesuje serum foundation.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 10:46   #580
Meni je aha 30% sjajan
Koristim kiseline vec par godina no najjaca je bila 8% od PC i ovo mi je super sjelo.Malo me kao svrbi lice tih 10min no nista strasno.
Lice je lijepo ujednaceno i glatko.

Pocela sam i sa retinolom 2% zasada 4x koristila i za njega nemam neko posebno misljenje jos
andyca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:14.