Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2017., 16:57   #2641
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
meni je misterija kako netko tko ne piše zadaće može biti odlikaš, but that's just me...
Pa mozda ne mozes biti odlikas ako ih uopce ne pises no ako ih pod regularno prepisujes prije sata mozes sasvim lagano vit odlikas.

Ali ontopic ocjene iz vladanja - ima li dakle ta ocjena apsolutno ikakvog utjecaja na bodovanje i upis u ss ili opcenito za daljnje skolovanje?
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 17:44   #2642
trenutno nikakve.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 11:15   #2643
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
a jel ima roditelja koji "zicaju" uzorno vladanje

bod za uzorno vladanje za upis u srednju je ukinut prije par godina. ne znam dal se vratio
Ima.
Ne radi upisa više, ali ima.
Ima jedan topik na jednom drugom forumu gdje je žena popizdila jer su joj malom smanjili vladanje na dobro, a mali je bio četvrti razred tada.
Poludjela je navodno zbog toga što ne možeš biti učenik generacije (e, to ja nisam znala da postoji) na kraju osmog ako imaš samo jednu godinu dobro vladanje.
Naravno, tu ulazi još hrpa parametara osim toga.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 12:02   #2644
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
mi svake godine na sjednici muku mucimo kome dati kakvo vladanje.. jer su kriteriji loši i dano nam je da "biramo" izmedju ove tri ocjene, što je katastrofa i jako loše. jednostavno, nedovoljno je "ocjena" za vladanje...

u čemu je stvar- većina djece, roditelja pa i učitelja polazi od postavke da dijete ima uzorno vladanje. što znači, da neko dijete koje dobije ocjenu DOBRO vladanje, to doživljava kao kaznu i kao nižu ocjenu.
što uopće nije nikakva loša ocjena, ali iz odabira ovog troje, kad bolje nemaš- puno puta ne možemo drukčije..

kako će kriterije postaviti pojedino učiteljsko vijeće, to je na njima, ali se slažem s tim da treba krenuti s pretpostavkom da svi imaju DOBRO vladanje, a onda će neki svojim (ne) ponašanjem zaslužiti loše vladanje (i to bi bila kao, ajmo reći kazna), a oni koji se zaista ističu će zaslužiti uzorno vladanje..

dogodi se da imamo u razredu 15 učenika zaista dobrog, primjerenog i kulturnog ponašanja... međutim, od tih 15- njih dvoje zaista iskače po nečemu... npr, spremni su uvijek pomoći slabijem učeniku kojemu nešto zapinje, najrevnije izvršavaju svoje zadake redara, njegova klupa je uvijek perfektno uredna, maniri su vrhunski u svakom pogledu i naprosto vidiš da to dijete zaista odskače po nečemu i da drugoj djeci zbilja može biti UZOR.
e , to bi trebalo biti uzorno vladanje.
a DOBRO vladanje treba prestati doživljavati kao nekakvu kaznu i lošu ocjenu, jer ona to nije.

i zaista, ako se krene iz perspektive da su svi dobri, a samo neki loši ili uzorni, onda ta ocjena zbilja ima svoje neko značenje i smisao. barem dok su nametnute ovako glupe ocjene u nedostatku boljih. po meni, treba skroz promijeniti ocjene iz vladanja, jer ove su zaista glupe, al trenutno s njima moramo baratati.
bez nekih jasnih kriterija tko je točno uzoran- dogodi se da na kraju godine uzorno vladanje imaju oni koji pokreću sve akcije, pomažu drugima, najjaktivniji su na satu i vanškoslkim aktivnostima, uvijek im je sve po peesu i uzorno vladanje imaju oni koji se zabiju u zadnju klupu i ne dignu ruku cijelu godinu (neprimjetan je, al kao, bar ne smeta), ni po čemu se ne ističu i dobiju uzorno najčešće zato što su odlični učenici (a ni svi odlični nisu "jednako" odlični) i ne prave nered pod satom.

nije fer prema onima koji su zaista uzorni. a ima djece koja se svojim trudom i zalaganjem zaista ističu i pružaju pozitivan primjer drugima.. npr, imali smo sportašicu koja je bila prva na europskim prvenstvima, trenirala dva puta dnevno, a NIKAD, baš nikad nije zaboravila zadaću ili nešto od pribora. Stigla je i pomoći jezike kojima je zapinjalo, UVIJEK je sve nastavnike kulturno pozdravljala i naprosto je dijete kakvo bismo svi htjeli imati. u tom istom razredu, bili su odlikaši koji su češto ne imali pribor/zadaće jer nisu stigli zbog treninga (koji je btw 2x tjedno) pa bi im neki progledali kroz prste, nisu uopće sudjelovali na satu, nastavnike nisu pozdravljali, a nerijetko su bili i jedni od onih koji se izruguju ili vrijeđaju drugu djecu (samo neuhvatljivi da bi im se dao ukor).
i oba učenika dobiju uzorno vladanje.
sa ovime se slazem i sve si dobro rekla, ali opet se postavlja pitanje cemu da se vladanje ocjenjuje nosenjem opreme ili pisanjem zadaca kada za to postoji odovarajuce sankcija ocjenom?
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 15:34   #2645
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Ima.
Ne radi upisa više, ali ima.
Ima jedan topik na jednom drugom forumu gdje je žena popizdila jer su joj malom smanjili vladanje na dobro, a mali je bio četvrti razred tada.
Poludjela je navodno zbog toga što ne možeš biti učenik generacije (e, to ja nisam znala da postoji) na kraju osmog ako imaš samo jednu godinu dobro vladanje.
Naravno, tu ulazi još hrpa parametara osim toga.
no, pa ovo je zbilja divljenja vrijedan potez... ona njega već od 1. razreda priprema za učenika generacije?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 15:36   #2646
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
sa ovime se slazem i sve si dobro rekla, ali opet se postavlja pitanje cemu da se vladanje ocjenjuje nosenjem opreme ili pisanjem zadaca kada za to postoji odovarajuce sankcija ocjenom?
mislim da ti ovo kod nepisanja zadaća više igra ulogu u nižim razredima, kad jedna učiteljica promatra njihovo ponašanje kroz sve sfere taj dan, a tu je i dio odgovornosti prema radu (ako ne pišeš zadaće, kasniš u školu, ne donosiš pribor- ne pokazuješ baš odgovoran pristup radu).
u starijim razredima se konkretnije sankcioniraju za nedonošenje zadaća i pribora (u nižim je često puta samo usmena opomena) , pa se vladanje onda zaista tiče vladanja- jel se dere po hodnicima, radi nered, priča, ometa, upada u riječ, ne diže ruku, itd..itd..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:58   #2647
Da bi se učeniku snizilo vladanje, mora se složiti cijelo Razredno vijeće s tom ocjenom.
To znači svaki nastavnik mora reći da dijete ne zaslužuje uzorno vladanje. Dakle, ako netko ima dobro vladanje, to znači da je cijelu godinu bio lijeni, neodgojeni, bezobrazni serator koji je ometao djecu, nastavnike i nastavu, možda čak zaslužio i opomenu razrednika.

Ove ambiciozne matere i njihove psihoze nikog ne zanimaju.


Isto tako, loše vladanje u osnovnoj školi ima netko čije je vladanje zaista katastrofalno, tko ima već ukor ili mu prijeti prebacivanje u drugu školu. To su baš iznimke.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 17:36   #2648
Baš sam htjela reći, za sniženu ocjenu iz vladanja u osnovnoj školi treba se dobro potruditi, ne može to svatko.

Žao mi je što majci koja je osmislila projekt "učenik generacije# netko ne navali socijalnu službu na vrat. Jesu li takve luđakinje proizvodi nekakvog novog doba? Ja se ne sjećam da je takvih ludosti bilo dok sam ja išla u školu. Doduše, tada su još okolo hodali dinosauri, ali svejedno.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 11:28   #2649
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
mislim da ti ovo kod nepisanja zadaća više igra ulogu u nižim razredima, kad jedna učiteljica promatra njihovo ponašanje kroz sve sfere taj dan, a tu je i dio odgovornosti prema radu (ako ne pišeš zadaće, kasniš u školu, ne donosiš pribor- ne pokazuješ baš odgovoran pristup radu).
u starijim razredima se konkretnije sankcioniraju za nedonošenje zadaća i pribora (u nižim je često puta samo usmena opomena) , pa se vladanje onda zaista tiče vladanja- jel se dere po hodnicima, radi nered, priča, ometa, upada u riječ, ne diže ruku, itd..itd..
u nasoj skoli se vec od prvog razreda za ne pisanje zadaca daju minusi a 2 minusa iz istog predmeta automatski prelaze u jednicu.

Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Da bi se učeniku snizilo vladanje, mora se složiti cijelo Razredno vijeće s tom ocjenom.
To znači svaki nastavnik mora reći da dijete ne zaslužuje uzorno vladanje. Dakle, ako netko ima dobro vladanje, to znači da je cijelu godinu bio lijeni, neodgojeni, bezobrazni serator koji je ometao djecu, nastavnike i nastavu, možda čak zaslužio i opomenu razrednika.

Ove ambiciozne matere i njihove psihoze nikog ne zanimaju.


Isto tako, loše vladanje u osnovnoj školi ima netko čije je vladanje zaista katastrofalno, tko ima već ukor ili mu prijeti prebacivanje u drugu školu. To su baš iznimke.
Eto vidis, u nasoj skoli to ne gledaju tako - za njis su svi dobri, a uzorni su samo oni istaknuti jer je po njima nonsens da 90% razreda bude uzorno. Oni tvrde da uzorno vladanje zasluzuje samo nekolicina ucenika na cijeloj skoli.
A prema kriterijima jedna opomena razrednog vijeca srozava vladanje na lose i ono vise tu skolsku godinu ne moze popraviti vladanje.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 12:54   #2650
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Eto vidis, u nasoj skoli to ne gledaju tako - za njis su svi dobri, a uzorni su samo oni istaknuti jer je po njima nonsens da 90% razreda bude uzorno. Oni tvrde da uzorno vladanje zasluzuje samo nekolicina ucenika na cijeloj skoli.
A prema kriterijima jedna opomena razrednog vijeca srozava vladanje na lose i ono vise tu skolsku godinu ne moze popraviti vladanje.
I oni su u pravu. Samo što to u praksi, gdje god poznajem, izgleda ovako.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 13:13   #2651
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
no, pa ovo je zbilja divljenja vrijedan potez... ona njega već od 1. razreda priprema za učenika generacije?
Ne, brijem da nije tako bilo, već se zapjenila jer to više nije ni teoretski mogao biti.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 13:39   #2652
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Ne, brijem da nije tako bilo, već se zapjenila jer to više nije ni teoretski mogao biti.
Pa, nadam se da shvaća da laje na krivo drvo.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 13:42   #2653
Moj od prvog ima dobro vladanje, tako ima većina, uzorno samo njih nekoliko koji su stvarno za uzor. I to mi je ok. Ne doživljavam to dobro vladanje kao nešto loše, mislim dobro je.

Inače dobio je konačan raspored i četvrtak je katastrofa. u suprotnoj smjeni su tjelesni i blok sat informatike. Tako da kad je škola popodne u srijedu mu je škola do 6 i 20, onda ide na trening od 7 i po do 9, dok dođe, tušira se, večera nema šanse da išta uči. A u četvrtak ujutro ima od 8 i 45 do 11 i po školu. Kući u podne, ruča već je podne i po i ima sat vremena do škole.

A hrv, mat, eng su mi u srijedu i četvrtak tako da ne može ništa dan radnije napravit.

Sreća da sam ga uspila nagovorit da odustane od njemačkog, ove suprotne smjene su koma.
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 15:16   #2654
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Pa, nadam se da shvaća da laje na krivo drvo.
Ma teška je tema bila.
I stara je, nije aktualna, al ja čitam sve od tipa 2007. naovamo.
A ona pravnica, a popizdila i htjela se žalit, pa izvukla pravilnike, pa ovo, pa ono...ljudi su ju jedva uvjerili da se smiri.
Mora da je bilo zanimljivo tada.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 10:48   #2655
Kojem stručnjaku se obratiti ako se primjetila da dijete ima poteškoća s učenjem, koncentracijom i izvršavanjem školskih obveza?
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 10:58   #2656
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Kojem stručnjaku se obratiti ako se primjetila da dijete ima poteškoća s učenjem, koncentracijom i izvršavanjem školskih obveza?
Kompletna obrada u Suvagu ili u Kukuljevićevoj (preporucam Kukuljevicevu jer se ceka termin cca 2-4 tjedna i obrada se izvrsi u jednom danu, za razliku od Suvaga gdje ces termin cekati par mjeseci i jos ti treba par mjeseci da obavis sve)- uputnicu ti daje skolska medicina rada.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 11:57   #2657
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Kojem stručnjaku se obratiti ako se primjetila da dijete ima poteškoća s učenjem, koncentracijom i izvršavanjem školskih obveza?
PC Sever, Zagreb, guglaj malo.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 12:46   #2658
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Kompletna obrada u Suvagu ili u Kukuljevićevoj (preporucam Kukuljevicevu jer se ceka termin cca 2-4 tjedna i obrada se izvrsi u jednom danu, za razliku od Suvaga gdje ces termin cekati par mjeseci i jos ti treba par mjeseci da obavis sve)- uputnicu ti daje skolska medicina rada.
školska medicina rada?
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 12:49   #2659
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Kojem stručnjaku se obratiti ako se primjetila da dijete ima poteškoća s učenjem, koncentracijom i izvršavanjem školskih obveza?
strucnom suradniku u skoli
onda tek nekoj zdravstvenoj ustanovi,u svom gradu ili gdje ti je najblize.

ako ide prilagodba programa, onda prek skolske medicine, al sve ces upute i korake dobit od strucnog suradnika
(i svakak izrazgovaraj i s uciteljicom da kreces u neku obradu/tretman)

osima ko zelis izbjec dg, etiketiranje i sl, onda nadjes nekog logopeda, psihologa, defektologa-rehabilitatora koji radi privatno, pa odradis s njim.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 13:27   #2660
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
školska medicina rada?
joj skolska medicina

Eto, na poslu sam i radim uputnice za medicinu rada pa mi je uletilo to RADA
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:18.