Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2017., 14:52   #1
[Iznajmljivači] Agencije za posredovanje

Pozdrav!!

Da li netko slučajno zna ako se netko bavi iznajmljivanjem tuđih apartmana preko airbnb-a ili booking-a za proviziju i postotak od iznajmljene cijene?

Naime, upozano sam dosta ljudi koji bi na ovaj način htjeli iznajmljivati svoj stan ili apartman, međutim zbog posla nemaju vremena baviti se time, i htjeli bi da netko u njihovo ime obavlja dogovore i iznajmljuje.

Za sada sam preko interneta našao isključivo usluge čišćenja za iznajmljivače preko airbnb-a.
marinFF is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 23:02   #2
Quote:
marinFF kaže: Pogledaj post
Pozdrav!!

Da li netko slučajno zna ako se netko bavi iznajmljivanjem tuđih apartmana preko airbnb-a ili booking-a za proviziju i postotak od iznajmljene cijene?

Naime, upozano sam dosta ljudi koji bi na ovaj način htjeli iznajmljivati svoj stan ili apartman, međutim zbog posla nemaju vremena baviti se time, i htjeli bi da netko u njihovo ime obavlja dogovore i iznajmljuje.

Za sada sam preko interneta našao isključivo usluge čišćenja za iznajmljivače preko airbnb-a.
Ne treba ti agencija. Dovoljna ti je jedna studentica koja će ti ljeti visiti navečer na kompjuteru a tijekom dana ti čistiti apartmane i dočekiviti turiste !
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 21:59   #3
Dosta ljudi uz posao žele zarađivati i rentanjem apartmana turistima, to je sad neki trend, a to je itekako teško uskladit tj.nije problem ako imate dolaske/odlaske vikendom kako je slučaj na moru.

Problem je ovima šta se bave gradskim turizmom pa su dolasci/odlasci preko tjedna. Uz stalni posao teško se time bavit tj.ako ideš nekoga plaćat ne ostane ti na kraju previše s obzirom koje su cijene najma. Bolje je olakšat si život i rentat dugoročno ili dati otkaz i sve sam odradit pa si zaradiš sam pristojnu plaću.

Poznaniku je "iznajmljivač" htio platit 100€ na mjesec po apartmanu za vođenje rezervacija i doček gostiju. S obzirom da je gradski turizam to je par dolazaka na tjedan. Procijenio je da mu se za te pare ne isplati zezat sa tim jer nemaš nikakvu slobodu. Moraš bit stalno na raspolaganju, ne znaš kad će se gosti pojavit, ne mozes mrdnut iz grada....Kad je tvoje, ako želiš slobodno, zatvoris kalendar na 1-2 dana i nikome ništa...kada radiš za drugoga zaboravi na slobodno. Bolje radit ko prodavačica i imat normalno radno vrijeme nego se ovako patit za nekoga za 100€.....na crno.

Na moru su možda već spremni više platit pa bi se dalo razmislit o tome...

Ali eto ja sam mišljenja bolje dati otkaz i sam se posvetit tome....ako možeš. Ako ne...dugoročni najam i točka. Treće je jedino da se osobu pošteno plati pa je ne bi bio problem naći, a takvi su rijetki...


Inače ima jedna agencija u Zadru za vodenje apartmana.
http://www.mozaikzd.hr/vodenje-apartmana tako nesto tebi treba.

Ali ako si npr u Zagrebu sa onim cijenama od 30-40€ za noć gdje gosti ostaju po 1-3dana ne isplati se to. Samo za čišćenje apartmana plaća se minimalno 30€, a onda još sve druge usluge, pa plus režije, paušal, članarine, renoviranja, potencijalne štete...nema tu neke računice.
JustSpicy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 10:04   #4
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ne treba ti agencija. Dovoljna ti je jedna studentica koja će ti ljeti visiti navečer na kompjuteru a tijekom dana ti čistiti apartmane i dočekiviti turiste !
Ovisi.
Npr.tko će prati i peglati plahte i ručnike? Što sve ulazi u dogovor?
To se najčešće napravi tako da se apartman ili sobe daju u najam nekome, i dogovori za koju svotu i za koji period. Dogovor može na određeni iznos ili postotak (samo je lagano pitanje kako pratiti taj postotak).
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 15:33   #5
Ma svi sad iznajmljivanje doživljavaju kao brzo okretanje love bez da se prstom mrdne. Studentica bi trebala sve obavljat, platit će je 200-300 eur i kao to joj je dosta jer je ona studentica. To šta obavlja ono najvažnije i najodgovornije, a to je rješavanje rezervacija, čišćenje i dočekivanje gosti to nema veze....Najlakše je sredit app, a za bit uspješan veliku ulogu igra taj prvi dojam, komunikacija sa gostima, čistoća apartmana...

Ma ja općenito smataram da su sobarice i recepcioneri u hotelima potplaćeni....

Ja osobno ne bi to za nikoga radila. Jedino bi pristala na opciju da mi da u najam apartmane za određenu fiksnu svotu i na meni je sve ostalo...Ili postotak od svake rezervacije, ali to mora bit neki odličan smještaj da se imaš za naplatit od neke razumne svote.
JustSpicy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 22:34   #6
Imamo kucu koju smo preko firme registrirali. U sustavu smo pdv-a. Dali je neko stavio apartman tako na airbnb ili booking? Kako i kome racune izdavat? Airbnb odmah prebacuje novac na ziro racun, a proviziju su vec odbili. Hvala na savjetu!
BASILISTA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 19:49   #7
legalno

ima li netko ovjde iskustva s iznajmljivanjem stana i sl. na airbnb-u ? Naime zanima me, jeli potrebno imati kategorizaciju ili nesto prijaviti turistickoj zajednici ili samo se prijavim i postam oglas tamo? Isto tako me zanima sto je s porezima? Koliko citam, dosta ljudi ih ne placa. Kakva su vaša iskustva?
detexr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 20:18   #8
Quote:
detexr kaže: Pogledaj post
Isto tako me zanima sto je s porezima? Koliko citam, dosta ljudi ih ne placa. Kakva su vaša iskustva?
raspravu u ovom smjeru neću tolerirati, tu možeš raspravljati jedino o legalnom iznajmljivanju

da, kategorizaciju je potrebno imati
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 20:39   #9
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
raspravu u ovom smjeru neću tolerirati, tu možeš raspravljati jedino o legalnom iznajmljivanju

da, kategorizaciju je potrebno imati
hvala na odovoru.
Moje pitanje je i bilo usmjereno upravo zato da napravim sve kako treba, nije mi u cilju iznajmljivati na crno i imati problema kasnije.
detexr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 21:18   #10
za to imaš drugu temu na kojoj je sve preko nekoliko puta objašnjeno

ukratko, sve točne informacije možeš dobiti jedino u uredu za gospodarstvo u svom mjestu (to nema veze sa mojom dobrom voljom nego ima veze da svi gradovi nemaju isto tumačenje pravilnika za kategorizaciju i ne inzistiraju svi na istim stvarima)
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 10:56   #11
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ne treba ti agencija. Dovoljna ti je jedna studentica koja će ti ljeti visiti navečer na kompjuteru a tijekom dana ti čistiti apartmane i dočekiviti turiste !
To sam i ja mislila, ali ajde nađi nekog tko će ti svako jutro biti dostupan za čišćenje, za ostalo da ne govorim.

Probala sam i s nekoliko agencija, zadnje s Direct Booker agencijom iz Dubrovnika i stvarno sam zadovoljna. Uzimaju 5 %, nešto više ako ćeš i čišćenje ali to nisam uzela, snalazim se za čišćenje kako mogu

Samo dobijem mail kad mi gosti dolaze i to je to, o ničemu drugom ne mislim
Lanica Ka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2018., 11:43   #12
Ja sam ovako odredio cijene:

25% od prihoda ako ti nabavljam i dočekujem goste
50% od prihoda ako ti uz to i čistim (režije dijelimo 50:50)

Postoje tu i neka odstupanja kao npr. da vlasnik plaća režije a ja uzmem malo manju proviziju (slučaj ako mi apartman daje od recimo desetog u mjesecu pa da ne gatamo tko je koliko struje potrošio).
Rizik od štete dijelimo u omjeru podjele prihoda.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2018., 11:55   #13
Quote:
miroslav kadlec kaže: Pogledaj post
Ja sam ovako odredio cijene:

25% od prihoda ako ti nabavljam i dočekujem goste
50% od prihoda ako ti uz to i čistim (režije dijelimo 50:50)

Postoje tu i neka odstupanja kao npr. da vlasnik plaća režije a ja uzmem malo manju proviziju (slučaj ako mi apartman daje od recimo desetog u mjesecu pa da ne gatamo tko je koliko struje potrošio).
Rizik od štete dijelimo u omjeru podjele prihoda.
Dali imaš nekog klijenta koji je spreman toliko platiti?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2018., 12:16   #14
Kako misliš je li imam?
Od tog živim.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2018., 12:24   #15
Quote:
miroslav kadlec kaže: Pogledaj post
Kako misliš je li imam?
Od tog živim.
Čini mi se puno, to je ok za neki jeftiniji smještaj btw. pogrešno sam pogledao, mislio sam da je 25+50 ali i 50 čini mi se puno.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2018., 15:05   #16
Bome nije puno..
Ipak je ovo posao, dočekivanje, obrada stranica i rezervacija (odgovaranje na pitanja i ostalo)..Plus čišćenje..
Brate ful tajm job za jednu osobu uz dvije tri jedinice..

Još ako su kraći boravci jedna noć, dvije, više jedinica..
Svaki dan se radi par sati efektivno..

Samo mi ovo oko štete nije baš..Tvoj apartman tvoja šteta..
Čak i režije, kakvih pola pola, da li tu spada i komunalna naknada, mogući popravci..
Monro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2018., 15:14   #17
Quote:
Monro kaže: Pogledaj post
Bome nije puno..
Ipak je ovo posao, dočekivanje, obrada stranica i rezervacija (odgovaranje na pitanja i ostalo)..Plus čišćenje..
Brate ful tajm job za jednu osobu uz dvije tri jedinice..

Još ako su kraći boravci jedna noć, dvije, više jedinica..
Svaki dan se radi par sati efektivno..

Samo mi ovo oko štete nije baš..Tvoj apartman tvoja šteta..
Čak i režije, kakvih pola pola, da li tu spada i komunalna naknada, mogući popravci..
Jest puno ako je smještaj skuplji jer je posao uvijek isti.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2018., 15:26   #18
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Jest puno ako je smještaj skuplji jer je posao uvijek isti.
A dobro u pravu si, ako je vila pet zvjezdica i slično onda je pola puno..
Monro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2018., 15:34   #19
Ma to su jeftiniji apartmani, ali s kraćim boravcima. Tako da ja od jednodnevnog gosta nemam baš zaradu značajnu. Ali naravno, primam sve bez obzira na koliko će dana, kako bi se baza stalnih gostiju održavala i povećavala.

A što se tiče štete, izbor gostiju je moj, tako da i ja snosim dio rizika za štetu.

Režije su struja, voda, TV, internet, smeće...
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2018., 15:50   #20
Quote:
miroslav kadlec kaže: Pogledaj post
Ma to su jeftiniji apartmani, ali s kraćim boravcima. Tako da ja od jednodnevnog gosta nemam baš zaradu značajnu. Ali naravno, primam sve bez obzira na koliko će dana, kako bi se baza stalnih gostiju održavala i povećavala.

A što se tiče štete, izbor gostiju je moj, tako da i ja snosim dio rizika za štetu.

Režije su struja, voda, TV, internet, smeće...
Vjerujem da se dade pristojno zaraditi za cijelu sezonu..
No, kako ide usklađivanje svega na više jedinica..Kako stizati sve na vrijeme..
Kažem, za jednu osobu ima tu posla preko glave..

Što ako crkne bojler, primjer..Polomi se krevet, vodokotlić..
Monro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:47.