Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2017., 23:07   #1
Baby Driver (2017)



Summary: A talented, young getaway driver (Ansel Elgort) relies on the beat of his personal soundtrack to be the best in the game. When he meets the girl of his dreams (Lily James), Baby sees a chance to ditch his criminal life and make a clean getaway. But after being coerced into working for a crime boss (Kevin Spacey), he must face the music when a doomed heist threatens his life, love and freedom.

IMDb

Dobivam notifikacije na youtube za recenzije, gledam ih, svi oduševljeni filmom, jedan od najboljih ove godine, mora se pogledati bla bla bla...
Idem pogledati kad dođe kod nas... Za 2 mjeseca
halek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 02:02   #2
Iz nekog razloga se jako radujem ovom filmu. Mislim da će biti dobra blesava zabava, ali i mogao bi ispasti stvarno kvalitetan. Edgar Wright radi filmove po mom ukusu.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 09:54   #3
Jeste... A i mladi Ansel je stvarno kvalitetan glumac. Jedva cekam ovaj film.



Sent from mTalk
Slobodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 10:02   #4
Uff jedva čekam, Edgar je sve.

Sve od njega mi je super, od Spaceda to Worlds End. Glumačka ekipa mi je isto odlična, Spacey negativac...dugo nije bio u dobrom filmu.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 10:17   #5
Ako ste u Zagrebu, 29.6. u 21:15 igra u sklopu Fantastica na Ljetnoj pozornici Tuškanac
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 22:14   #6
Film obećava ....jedva čekam pogledati
__________________
I'm the law bitch!!!!!
DougMacRay is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 09:25   #7
Simpa je film, blesavo smo se kesili cijelo vrijeme, ima i stvarno dobrih fora. Imala sam dojam na izlasku da je sve ostavio u super raspoloženju. Glazba u filmu igra posebnu ulogu, kao da je dodatan lik. Mislim da je soundtrack, uz lik Babyja*, a i lagani retro feeling na trenutke, ono što baš izdvaja ovaj film iz mora sličnih crime-action-adventure blockbustera, iako je rađen po istoj šabloni. Vrlo zabavan i adrenalinom nabijen film koji treba pogledat u kinu.

*Malom Anselu je odlično sjela uloga, bit će nešto od njega!
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 10:45   #8
Meni je ugoda gledat Wrightove filmove pa mi je i ovaj bio zajebantski zabavan. Da lik snimi festivalsku dramu ala Ida, bio bih uvjeren kako je mi je bilo zabavno.

Btw, je li bila kome smiješna scena s glazbom B. Whitea, slušalicama i Jonom Hammom? Sinoć sam samo sebe čuo da se smijem. A nije baš meni posvećena fora.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 13:01   #9
Joj jedva čekam, vidim većina je oduševljena filmom.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 16:48   #10
Precijenjena srednja žalost.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 16:49   #11
Miriši mi na dobro, ako ništa očekujem zabavan film.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 17:47   #12
Kada ima ovoliko poznatih imena u filmu, načelno sam skeptičan. Ali čuo sam OK stvari.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 08:21   #13
Zanimljiva je stvar s nekim filmovima. Režirao ga je netko tko ima dobar odnos s publikom i kritikom, odmah stvari izgledaju bolje. Gledam trailer i vidim... pa gomilu klišeja. Možda griješim, ali ti filmovi, o liku koji mora napraviti još jedan posljednji posao, koji će krenuti krivo, mi stvarno ne nude nešto posebno novo. Možda griješim, možda je sve super, ali... ne znam. Da je režirao bilo tko drugi, neki lumen tipa Michael Bay, cijela priča bi bila satrana do pepela.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 08:55   #14
A zato što je Edgar dosta zabavan redatelj i filmovi su mu odlično režirani. Pa prva 2 filma, koja su po meni remek djela, su isto puna klišeja pa opet donose nešto novo. Čitam da je u ovome isto muzika korištena na najbolji mogući način te da je dio filma.

https://www.youtube.com/watch?v=3FOzD4Sfgag

Još kada vidiš koji glumci su u igri, mislim da će ovo biti pravi mali ljetni hit. Šteta što ga tek u 8. mj. možemo gledati.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 20:53   #15
http://www.indiewire.com/2017/07/chr...rk-1201858311/

Dobra konverzacija između Edgara i Nolana.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 18:38   #16
I za Nolana i Dunkirk vrijedi isto ovo što je Deckard rekao gore.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 12:08   #17
Baby Driver jest scenaristički tanašan i nije to neka nikad viđena priča. Ali pusti ti to, kad je toliko magnetski kul da već danima idem po kavu uz Harlem shuffle, praveći se pritom da glumim u uvodnoj špici filma.

Mene inače obično smore car chase scene dulje od 5 minuta, nisam fan žanra, ali u ovom filmu sam baš uživala. Stvar je u tome da imaš osjećaj kao da gledaš (superzabavno) ispoljenje jedne dječačke fantazije, kao da je u ovom filmu ubacio i ostvario sve o čemu je maštario kao klinac. I to je naravno onda i pretjerano i ponekad nelogično i šlampavo, ali ipak imaš jako dobre zanatske sposobnosti kad uspješno koreografiraš cijeli film na ritmove glazbe koja je, usput, svojevrsni POV glavnog lika kakav 'nedostaje' za buđenje empatije i emocionalnog angažmana kod gledatelja. Jer lik sam po sebi je, jel, teško shvatljiv.
Onda je ljubavna priča dvoje mladih zgodnih, hip odjevenih ljudi, na razini neke staromodne romanse, i cheesy, i zapravo su ti super takvi.

Ma, mislim, jest prehajpan film, ali meni je beskrajno simpatičan i rado mu se 'vraćam'.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 09:29   #18
spoileri

Ja baš ne shvaćam zadnjih 30 minuta filma, je li namjerno onako neralno i glupo ili što? Od trenutka kad Baby sjebe pljačku, pa cijela potjera kad trče, pa se magično Jon Hamm i ona ženska pojave tamo na parkiralištu, pa ih policija opkoli a Baby uspije pobjeć iako svi pucaju na njega, pa Jon Hamm nekako preživi sve to i postane over-the-top zlikovac koji se pojavljuje svugdje, i kod Kevin Spaceya i u zalogajnici, pa i u toj zalogajnici cijele gluposti koje se odvijaju i kako opet ovo dvoje uspije pobjeći, pa završni duel kad auto padne i gori ali Jon Hamm se ipak pojavi i živ je i ovaj ga nije vidio, pa i prije toga kako ga namame Baby i ova njegova u zamku kao, toliko sam prevrtala očima i nisam mogla vjerovati da gledam takve gluposti, pogotovo jer je do toga film bio relativno realan i prizemljen (ajde ona Tequila scena i pucnjava je isto bila malo bedasta).

Ima kul stvari i referenci, ali od Wrighta očekujem više. Pogotovo od scena potjere, dobre su, ali nema neke koja se izdvaja od druge, sve su nekako iste, štajaznam. Muzika je kul i svaka mu čast na montaži kadrova i pokreta sa zvukom muzike i svime, cijenim trud i detalje ali nisam zadovoljna nimalo.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 11:49   #19
Film je jebeno zabavan i to je to. Zadnjih dvadesetak minuta je loše. Lik Kevina Spaceya nema veze s mozgom.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 18:20   #20
Trebali ste mi odma reć da je film spektakularno sranje - čemu okolišanje?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:37.