Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Fotoalbumi ljubimaca

Fotoalbumi ljubimaca Dogodovštine u riječi i slici

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2017., 14:24   #1
Boni - hrabro srce

Nakon pet godina, naš samojed je sa kćerkom promijenio mjesto stanovanja. Bili smo tjedan dana u kući u tišini, bez veselog laveža i trčkaranja po štengama, bez jutarnjeg gurkanja njuškom po nosu i buđenja, bez večernjih šetnji. Zdjelice prazne, njegove loptice stajale su tamo gdje se zadnji puta igrao sa njima...Koma!!

Tražili smo po oglasniku, dogovorili udomljenje jedne ženkice ali kada je došao dan upoznavanja i eventualnog udomljenja, vlasnica je počela spominjati novce, kao, pa ona je čistokrvna, bla bla... Nije nama bed kupiti peseka, ali ako se "poklanja u dobre ruke nakon provjere", onda me nemoj #$%& na kraju balade! Ipak smo pitali i za cijenu, pa kad su skužili da smo zagrizli, onda je cijena skočila u nebo. Samojed bi koštao kao zlatno tele. Odustali smo i tražio sam dalje po oglasniku. Našao sam jednog samojeda kojemu je potreban dom, ljubav i pažnja. Htjeli smo usrećiti nekog psa udomivši ga, kada već želimo psa. I tako, gledajuči fotke, skužio sam zašto ga "nitko neće". Jadan, ali ono, baš jadan! Na pola ošišan sa repom poput lava. Od korijena do vrha ćelav a na vrhu - coflek Pola zadnjeg dijela tijela obrijano, a prednji dio, nekak'...U najmanju ruku izgledao je kao da je sklepan od dva psa.
Ipak nazovem, dogovorimo sve sa gospođom iz Slavonije, oni pošalju curu u provjeru i potpisivanje ugovora i nakon tjedan dana, stiže u noćnim satima.
Dalje je sve povijest!

...u oglasniku...



Prva večer kod nas. Pogledom je ispratio udomiteljicu...Valjda je mislio da će opet biti ostavljen, gladan i zlostavljan. Stvarno je bio utučen i tužan cijelu noć i stiskao se uz nas, mazio, tražio pažnju...



Već nakon par dana oporavio se od promjene sredine, zavladao dvorištem, i svim psima u ulici javio da je u kvart stigao novi šerif! Potpuno se stabilizirao i počeo jesti toliko da smo mislili da je to pasmina "svejed". Nije bitno da li je maznuo novčanicu sa stola ili letke koje je ostavljao poštar. Sve je bilo reciklirano na veličinu 1x1 mm, hehehe. Susjedu je maznuo sa stola 10 Kuna pa susjed još danas traži "kusur2 , a mi pazimo da našem kuštravom nije pri ruci ništa za reciklažu!

Nestala mi rukavica usred posla. Okrenem se, nema je, sad je bila tu! Tražim, pitam po kući, nitko nema pojma! Rastrgao sam se od potrage, a onda mi je sinulo...!! :-)



Prvi samojed ovu je loptu imao 5 godina a ovaj ju je pobijedio za 5 minuta!


Iako smo sa njim dobili papire od veterinara da je cijepljen, kastriran, tretiran, svejedno smo sutradan posjetili kvartovsku ambulantu i sa pesonjom je bilo apsolutno sve ok! Obzirom da gotovo da i nije imao dlake na zadnjem dijelu tijela, morali smo pričekati sa odlaskom u salon. Ali nakon što mu je dlaka skroz narasla otišli smo na kompletni tretman. Češljanje je gotovo svakodnevno, razigran je i valjda je tek počeo živjeti pa se veseli svemu, a najviše izmišljanju nepodopština. Čvrst je karakter, pomalo svojeglav kakvi samojedi i jesu, sluša samo mene a ženu - baš ako mora. U svakom slučaju pokušat će eskivirat bilo kakvu njenu zapovijed. Reakciju žene ne trebam opisivati, hehehe. Sa svim psima i ljudima je izuzetno druželjubiv i samo da mu se igrati i maziti. Nije bitno da li je pas ili...konj!




Nakon godinu dana...Prosudite sami ;-)
__________________
Uspori malo! Već sutra ćeš biti samo ime na spomeniku!

Zadnje uređivanje fermina-daza : 13.07.2017. at 10:51. Reason: preširoke fotografije prebačene u link
merllin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 19:37   #2
Prekrasan je, prekrasaaaan
Slaba sam na ove blesavce do bola, a ovakve price mi samo dokazuju da nisam jedina i drago mi je zbog toga!
Drago mi je da ste udomili ljepotankovica, uzivajte s njim, sretan je jer dosao u obitelj koja ga je zaista zeljela.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 21:40   #3
Predivna prica
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 11:32   #4
U prošlom postu nisam nešto važno spomenuo! Htio sam u par rečenica i jednom fotkom pokazati našeg kuštravog, a na kraju je ispala biblija :-), ali...

...psa su kupili, igrali se sa njim par mjeseci dok je bio čupava igračka kao ona na polici trafike, a nakon toga stavili su ga u skučeno ograđeno betonsko obitavalište (čitaj: zatvor). Tu je tugovao sam i zanemaren, na kiši, vjetru, suncu i zimi, gotovo dvije godine! Koliko je bio jadan i napušten govori podatak da je živio i spavao u svom izmetu i na kraju, zadnji dio tijela mu se ucrvao! Da, dobro ste pročitali!

Kada su "vlasnici" vidjeli da pas kopni i da mu više nema spasa, odveli su ga vetu i tražili da ga eutanizira. Srećom, savjest i profesionalnost je bila na nivou te je veterinar pozvao policiju koja je oduzela psa "vlasnicima". Koliko znamo, dobili su nekakvu kaznu. Bitna riječ i žalosna činjenica je - "nekakvu". Kod nas će još dugo kazne biti - "nekakve", a tek kada postanu primjerene, stvari će krenuti na bolje. Imam i priču sa njemačkom ovčarkom koju smo htjeli udomiti, ali tema je samojed pa da ne trolam...Uglavnom, zamislite sličnu situaciju, plus - lik je registrirani uzgajivač!!

Da se vratim na temu.
Spomenuti veterinar morao je psa obrijati, očistiti mu tu polovicu tijela i sanirati rane. Cijepljen je, kastriran, čipiran i u suradnji sa frendicom koja zbrinjava napuštene pse, veterinar i frendica liječili su ga punih šest mjeseci te odlučili udomiti ga i pružiti kuštravom šansu za novi i normalan život. Tu, sa onom prvom fotkom iz prethodnog posta, u stvari mu počinje život.

Pukom srećom, njegova životna tragedija nije mu ostavila (pre)duboki trag pa je nastavio sa životom kao veseli i zadovoljan pas. Kada god ga vidimo u igri i radoznalom prilaženju ljudima i psima, sjetimo se da on u stvari kao da ima jednu godinu. Prve dvije ionako nije živio niti se družio sa ljudima i životinjama. Tek je ovu jednu godinu koliko je kod nas počeo njuškati, istraživati, isprobavati naše granice strpljenja...Ako ga za nepodopštinu zašpotamo pa pokunjeno otiđe na svoje mjesto i povremeno nas pogledava "preko ramena", nešto nas štrecne u želucu i stegne u grlu.

Tada nam se poslože slike u glavi i imamo onaj loš osječaj, kao da nam kaže: "pa zar me opet netko tjera od sebe?!". Nemamo srca gledati u njegov molečljiv pogled, u ta dva tamna badema od oka. Sažalimo se i već je tu u sekundi. On nije zlopamtilo, ne zamjera ako smo ga zašpotali. Dotrči u hipu, mazi se i veselo "priča", da, ne laje nego priča, pa skoči na kvaku, otvori si vrata i zbriše u dvorište na "radno mjesto", veselo pozdravlja svoje ulične frendove i prolaznike, hehe

Vjerujte, ne laje nego pjeva - u duetu!


Imao sam pse i drugih pasmina, ali samojed je fakat drugačiji tip psa. Ukoliko se saživite sa njim i shvatite njegovu filozofiju i karakter, osjetit ćete da ta pasmina bezuvjetno ima terapijski učinak na čovjeka. Veliki su oportunisti, tvrdoglavost im je vrlina ali, ono što pružaju samojedi, upravo je to ono što ih izdvaja od ostalih pasmina. Rekao bih, ne-standardnost.

Novi frend. Odmah su se skompali


Novim i potencijalnim vlasnicima savjetovao bih da se naoružaju strpljenjem i - češljevima! Za uzvrat, imat će karakterno veselog i razigranog prijatelja koji se uvijek "smije" a često će se moći i "svađati" sa njim. Naime, samojedi "pričaju" (karakteristično glasanje) ako sa njim pričate, ili na neko vaše negodovanje odgovara "negodovanjem". Mi svojega zašpotamo a on počne "odgovarati". Onda mi njemu često odgovorimo - "i ja tebi!". Imamo osječaj da kada ga čujemo da potiho počne 2pričati", da "psuje" ako mu se ne sviđa ton kojim mu se obračamo ili nešto zahtjevamo od njega. Od tuda nam to: "i ja tebi". Rastumačite si sami

Glumac!


Tako završava, odnosno počinje priča o našem kuštravom frendu. Pružit ćemo mu apsolutno sve što je potrebno da veselo, zadovoljno i bezbrižno provede život. Neka nas ponekad i ne posluša, neka nam pili živce, neka prolije vodu po tek obrisanoj kuhinji i potrga sve reklame koje poštar donese. Neka "psuje" i dalje i neka opet mazne kilu brašna i kroz cijelu kuću niz dva kata otfura na dvorište, raščereči ga do kraja i pobrašni svaki kvadratni centimetar vrta...Čistili smo dva dana, čistit ćemo i opet ako treba.
Radi njegovog "osmijeha" mi pristajemo na sve!

__________________
Uspori malo! Već sutra ćeš biti samo ime na spomeniku!
merllin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 01:06   #5
Predivan pas i taj osmijeh obara sa nogu. Pravi mali veseljak.
Sad se pitam psuje li i moj pas?
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 10:53   #6
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Predivan pas i taj osmijeh obara sa nogu. Pravi mali veseljak.
Sad se pitam psuje li i moj pas?
Pa naravno da psuje, ali na nekakvom dijalektu pa još ne kužiš do kraja! Pametni su oni, pametni!

Mi svojega učimo da "priča sa nama". Kada nam kratkim lavežom pokušava nešto "objasniti", ponavljamo mu.."pričaj Boni...Ajde pričaj nam, šta je bilo...reci ti nama, reci..." Ako počne standardno lajati, opet ponavljamo tu frazu, "ispravljamo ga", i onda počne "pričati". Odmah ga pohvalimo i potaknemo da na taj način nastavi "razgovarati" Više nije klasično glasno vaauu-vauuu, nego sjedne, malo digne njuškicu i potmulo se glasa sa vuuu-vuuu-vuuu
__________________
Uspori malo! Već sutra ćeš biti samo ime na spomeniku!
merllin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 13:43   #7
Fala Merllin, na razmazanoj maskari, rasplakao si me.

Predivna priča, predivni ste ljudi i taj medo vas zaslužuje. Veselim se novim pričama i slikama tog ljepotana.

Sama sam udomila "zanemarenu" psicu, pa znam kako dođe to da ih žališ zbog svega što su prošli (ali i kad me naljuti znam joj reć: zato te mater ostavila! - zla sam, znam )
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 21:32   #8
Unhappy Tuga velika, prevelika...

Napustio nas, ostavio nas je naš Boni, naš dlakavac, kuštravi, lopina, debeli, cirkus, pas sa još sto etiketa koje smo mu prišivali zavisno od nestašluka i podvala kojima nas je uveseljavao i nasmijavao. U ovo kratko vrijeme koliko je bio sa nama, Boni je prema svima ispucao veselja i ljubavi za tri pseća života. I još bi ali, veliko i dobro srce otišao je dijeliti na neko drugo, bolje mjesto. Iza sebe ostavio nam je duboku prazninu. Mi ćemo ju popuniti brdom uspomena koje su zapečaćene u našim srcima. Volio je sve i svi su ga voljeli. Sa svima dobar, druželjubiv, spreman na igru, šarmer za kvartovske pudlice. Živio je kratko ali sa osmjehom na licu. Kako god, ne zovu uzalud samojede - psi sa osmjehom.
Pa i ovih zadnjih sedam paklenih dana stoički je podnosio i šutke izdržao sve što ga je snašlo. U petak, netom nakon buđenja poslije operacije, dignuo je glavu i dijelio puse u ambulanti, kažu veterinari. Ni glas nije ispustio nakon brojnih pikica, a sve duge sate uz infuzije uz koje smo odsjedili sa njim potrošio je mirno ležeči. Više je on tješio nas nego mi njega. Eto, takav je bio naš Boni. Nesebičan, dobar i nezaboravan, hrabar i naposljetku, nezamjenjiv.

Trenutke koje je odabrao da nas napusti, želio je provesti uz ženu i mene. U nedjelju u 02.15, smirio se, legnuo joj u krilo i preko ramena očima potražio mene. Tek kada se uvjerio da smo svi troje zajedno i da je ispunio svoju misiju u ovom životu, udahnuo je zadnji puta...
Tako je otišao naš pas sa osmijehom, naš Boni.
Nakon svega, šaljemo i u njegovo ime velike puse i riječi zahvale tetama spasiteljicama Valentini, Klaudiji a od kojih smo ga i udomili. Naravno, beskrani pozdravi svim kvartovskim pesekima sa kojima je proveo svoj kratki, veseljem ispunjen život.

Hvala ti naš kuštravi prijatelju za svaki trenutak, za sve po dvorištu razbacane novine, za potrgane zastore i razvučene role toaletnog papira! Igraj se i dalje jer znamo da tvoj život opet počinje tamo daleko...

Zbogom naš micek, naš Boni! Zbogom hrabro srce!

Prvi dani na infuziji (hint:Titlovi na tv-u!)
   

__________________
Uspori malo! Već sutra ćeš biti samo ime na spomeniku!
merllin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 18:13   #9
Ovo je pretuzno. Jako mi je zao. Imali ste kratak ali ispunjen zajednicki zivot


Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 02:10   #10
Prestrašno. Što se psiću desilo?
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:36.