Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2017., 19:16   #101
Quote:
Potokus kaže: Pogledaj post
Znači nostalgičari su ljudi koji govore da su Sopranosi, Žica, Deadwood, Oz, The Shield, Homicide, Rome bolji od The Walking Deada, Game of Thrones i ostlaih današnjih sapunica. Ok :rofl
Ne, nostalgičari bi bili ljudi koji bi govorili da su Sopranosi, Žica, Deadwood, Oz, The Shield, Homicide, Rome daleko bolji od Narcos, True Detective, Twin Peaks the Return, House of Cards, Orange is the New Black, Bojack Horseman...

Što ćemo s Breaking Bad?

Nedavno sam pogledao pokoju reprizu epizoda Oz-a i moram priznati da ga imam u boljem sjećanju nego što je.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 19:18   #102
Mani se etiketiranja nostalgičari jer to nije argument.

Ja govorim o serijama koje se smatraju najboljima nevezano za žanr.

Sopranosi, Žica, Twin Peaks, Homicide, Seinfeld, The X-Files, Oz, The Shield, Deadwood, Crna Guja, Mućke i da dalje ne nabrajam

Tu imaš drame, krimiće, horor, komedije. Danas nema serija na toj razini i to nije ni moje ni tvoje mišljenje već općeorihvaćeno. Znači da su svi nostalgičari. Jeben argument. Nostalgičar si ako misliš da danas nema serije koja je na razini Sopranosa ili Žice. Nema šta, argumenti su ti vrh. Koje su to danas serije na razini ovih. Koje su tako općeprihvaćene. Da ti kažem. Nema ih. Tako da prestani koristiti jadne argumente koji to nisu.
Potokus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 19:18   #103
Quote:
Potokus kaže: Pogledaj post
1985 USA DOMESTIC GROSSES


Nisu to ne znam kakvi filmovi da bi spadali među najbolje, ali su kvalitetni sa šarmom.
1987. je meni isto genijalna.

No danas je ipak druga priča. Stripovski junaci su zauzeli blockbuster tržište i teško da će se promijeniti nešto uskoro.
I onda naiđe izvrstan poput Logana i zaradi manje nego što bi trebao. To mi je neshvatljivo.

Gotovo mi je nezamislivo da danas jako dobar akcijski triler kao The Rock upadne na top 10 listu.
__________________
The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why.
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 19:18   #104
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Problem je što vi želite još istog.
Zašto bi htjeli opet istu seriju? Crime Story je naslijedio Soprano, Soprana Breaking Bed... uvijek dolaze nove serije koje su na isti kalup. Problem je u tome što uleti netko ovako kao ti i kaže - oh, vi nostalgičari - a pojma nema da gleda isti kalup serije koja se već vrti desetljećima.

Quote:
Da se vas pita, i danas bismo onda gledali Miami Vice.
I gledaš ga. Policijskih proceduralki ima... koliko ono? CSI, Miami CSI, NCIS, ako ćemo ozbiljnije, tu su bili NYPD Blue, pa Blue Blood, stalno isti koncept serije se vrti već desetljećima (prije Miami Vice je bio Hill Street Blues) tako da... ne vidim baš nekog smisla u tome da netko sada ide opet raditi istu seriju, s istim glumcima.

Quote:
Serije kakve su se prije snimale danas nisu ni moguće - koliko se toga događalo u telefonskim govornicama, gdje nije bila kamera na svakom ćošku, gdje nije svatko imao računalo u mobitelu.
Ti govoriš o mederniziranju, ja ti govorim o konceptualnom pristupu. On se uopće nije promjenio. Miami CSI, koji je najgledaniji od svih CSI serijala, je doslovce preslika Miami Vicea, samo što nije toliko ekperimentirao (pročitaj zašto je Miami Vice uopće otkazan - postao je premračan i prenapredan za tadašnje gledatelje - doslovce je završavao epizode bez happy enda, mračan i depresivan).

Quote:
Jednostavno, vremena se mijenjaju, time i priče serija, i to je sasvim normalno.
Baš i ne. Žandari još uvijek love lopove. Sherlock Holmes, vidim, nikako da odapne. Kao ni Poirot. Doduše, sad je tu neki realističniji pristup, tipa The Wire, koji ne bi uopće postojao da netko prije njih nije nešto eksperimentirao.

Quote:
Big Bang je za specifičnu publiku - geekove i ljude koji se kuže koliko toliko u znanosti razne (fizika, matematika, astrofizika) - puno je referenci. Poznajem ljude kojima se serija ne sviđa i jasno mi je zašto.
Zato što je serija brutalno glupa. Bila je smiješna na početku, sada je jednostavno bezvezna.

Quote:
I siguran sam da ste svjesni da postoje i sad kvalitetne serije, ali ne biste to nikad priznali. Jer takvi su nostalgičari...
Naravno da postoje, uvijek su postojale bolje i lošije serije Daredevil, prva sezona, Sherlock prva sezona... (ono što pratim) su brutalno dobre. Vi ste ti moderni likovi koji neće priznati da su stare serije ustvari imale kvalitetu i to bez mass-marketinga i inih gluposti već zato jer su bile dobre.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 19:24   #105
Quote:
Weekend Warrior kaže: Pogledaj post
Ne, nostalgičari bi bili ljudi koji bi govorili da su Sopranosi, Žica, Deadwood, Oz, The Shield, Homicide, Rome daleko bolji od Narcos, True Detective, Twin Peaks the Return, House of Cards, Orange is the New Black, Bojack Horseman...

Što ćemo s Breaking Bad?

Nedavno sam pogledao pokoju reprizu epizoda Oz-a i moram priznati da ga imam u boljem sjećanju nego što je.
Znači ajd da vidim jesam li dobro shvatio vašu logiku. Nostalgičar je onaj koji tvrdi da su Sopranosi i Žica bolji od True Detectivea, House of Cards i slično

Ti shvaćaš koliko je glup argument nostalgičara. Znači, po tvojoj logici nostalgičar je onaj koji tvrdi da su Godfather ili Goodfellas bolji filmovi od nekih današnjih. Ti shvaćaš da samim time ne dopuštat raspravu jer ispada da je zabranjeno tvrditi kako je nešto starije bolje. Ma kako sam se samo usudio.

Da ti ponovim. Žica, Sopranosi, Deadwood i ostale serije se smatraju najboljima ikada. Ove navedene se ne smatraju takvima. True Detective ima samo dvije sezone uključujući drugu koja nije tako dobro primljena kao prva. House of Cards nema tu što tražiti. Radi se o dobro političkoj drami koja je ustvari sapunica. Narcos je dobra serija, ali tu nemaš epizoda koje možeš pamtiti i reći da je kao od Sopranosa ona sa rusima ili Žica ona sa šahom.

Mislim, vi se pravite glupi. Niti jedna od navedenih serija se ne smatra al pari sa serijama koje smo mah i ja naveli. Ne uživaju o tom statusu. Dakle, onda su u publika i kritika nostalgičari.

Breaking Bad je kategorija ispod svih tih serija, ali ću priznat da serija ima status velike serije iako se meni ne sviđa. True Detective, House of Cards nemaju.
Potokus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 19:28   #106
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Naravno da postoje, uvijek su postojale bolje i lošije serije Daredevil, prva sezona, Sherlock prva sezona... (ono što pratim) su brutalno dobre. Vi ste ti moderni likovi koji neće priznati da su stare serije ustvari imale kvalitetu i to bez mass-marketinga i inih gluposti već zato jer su bile dobre.
E da ovo tu. Mislim da ste krivo shvatili. Pa nitko ne tvrdi da danas nema loših serija već da su današnje serije lošije od starijih i ne vidim tu nikakav problem. Pa što bi me sad trebalo biti sram što mislim kako su Sopranosi, Deadwood i Žica bolje od svih današnjih. Ma zbog čega

Dakle, danas ima dobrih serija, ali jednostavno nisu na razini starijih. Humoristične isto. Al eto, odmah si etiketiran kao nostalgičar. To znači da ne smiješ tako tvrditi jer si zaslijepljen. Po toj logici ispada da su Sopranosi i Žica tamo neke prosječne serije.
Potokus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 19:28   #107
Quote:
Potokus kaže: Pogledaj post
Znači ajd da vidim jesam li dobro shvatio vašu logiku. Nostalgičar je onaj koji tvrdi da su Sopranosi i Žica bolji od True Detectivea, House of Cards i slično...
Nisi dobro shvatio našu logiku.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 19:30   #108
Oprosti

Ne ozbiljno, ima danas dobrih serija samo što smatram kako nisu na razini starijih. Uzmem top 10, top 20 tadašnjih i usporedim ih sa današnjim ne znam, važem i jednostavno mi starije uvjerljivo vode.
Potokus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 19:39   #109
Quote:
Potokus kaže: Pogledaj post
Oprosti

Ne ozbiljno, ima danas dobrih serija samo što smatram kako nisu na razini starijih. Uzmem top 10, top 20 tadašnjih i usporedim ih sa današnjim ne znam, važem i jednostavno mi starije uvjerljivo vode.
Razlika je sigurno točno 4%. Ne?
__________________
Stop jednoumlju.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 19:53   #110
Yep, ima meni i danas dobrih serija, evo sada sam pogledao 3. sezonu Narcosa i oduševljen sam, ali opet nije to razina Žice. Isto tako nisam vidio neku dramu toliko dobru kao Six Feet Under. Niti je Fargo dobar kao Sopranosi, makar je dobra serija u prve dvije sezone. Kada gledam neka smeća koja se danas snimaju i budu nahajpani od publike poput onog izdrkavanja zvanog Taboo. Od komedija se su mi najbolje stvari one animirane(Rick and Morty, Bojack, Archer), od običnih samo Sunny(koji već straj 12 godina) i Veep, ali ae pogledaj komedije koje su bili prije 10-15 godina, Arrested Development, Office, Curb, Seinfeld i Mućke prije. Onda tek one britanske poput Peep Showa, Spaceda, Mighty Boosha, It Crowda(koji jede TBBT samo tako), Extras. Jbg meni je to klasa iznad.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 19:57   #111
Da, upravo to. Six Feet Under sam zaboravio. Nema današnje serije na toj razini. Komedije si pogodio. Evo, Veep je dobra, ali je li to zbilja razina Seinfelda ili Mućki? Nekom možda i je, ali opet ponavljam Mućke i Seinfeld se smatraju među najboljim komdijama ikada, Veep iako hvaljena nema takav status.

O tome se radi. Pa Crna Guja, evo i Arrested Development. Fargo je dobra današnja serija, čak bih rekao jedna od boljih danas, ali opet u usporedbi sa Sopranosima dajte molim vas. Dobro je Deckard spomenuo tu neko sere za Miami Vice, a danas imaš CSI i ostale pičke materije. Miami Vice iako daleko od realnosti (čisto uljepšavanje serija) ali opet dobra. Jedna od boljih buddy cop serija.
Potokus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 11:36   #112
Quote:
Potokus kaže: Pogledaj post
Da, upravo to. Six Feet Under sam zaboravio. .
Zaboravio si i Firefly
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 14:57   #113
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
Zaboravio si i Firefly
To se ne zaboravlja
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 09:38   #114
Najgore ljeto u zadnjih 10 godina za filmsku industriju

Quote:
Disappointing August 2017 Closed Out the Worst Summer Movie Season in Over 10 Years

As the September box office attempts to get 2017 back on track—the month is currently up 14% compared to last year—the chapter ends on what was a dismal August 2017 at the domestic box office. August was the fourth month in a row to show a decline compared to the previous year, all of which contributed to the worst Summer movie season in over ten years, in which the total summer gross failed to top $4 billion for the first time since 2006.

http://www.boxofficemojo.com/news/?id=4326&p=.htm
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 09:40   #115
Stigli su potpuni rezultati za vikend 22.09-24.09.2017.

Quote:
Weekend Box Office September 22-24, 2017

1.Kingsman: The Golden Circle Fox, $39,023,010 - 1. vikend
2.It, WB (NL), $29,757,494 /3.vikend pad od 50.5%
3.The LEGO Ninjago Movie, WB, $20,433,071 1.vikend
4.American Assassin, LGF, $6,255,617 /2.vikend pad od 57.9%
5.mother!, Par., $3,290,780 /2.vikend pad od 56.3%
6.Home Again, ORF, $3,232,156 /3.vikend pad od 37.6%
7.Friend Request, ENTMP, $2,002,863 1.vikend
8.Stronger, RAtt., $1,611,899 1.vikend
9.The Hitman's Bodyguard ,LG/S, $1,608,722 /6.vikend pad od 55.2%
10.Wind River, Wein., $1,257,881 /8.vikend pad od 51.1%

http://www.boxofficemojo.com/weekend/chart/
Kingsman: The Golden Circle je solidno debitirao sa 39 mil. u prvom vikendu u SAD-u i Kanadi te 58 mil. u ostatku svijeta na budžet od 103 mil. dolara. Ostaje vidjeti koliki će biti pad u idućem vikendu.

It je imao pad od oko 50% ali i dalje nastavlja sa visokim brojkama i u SAD-u i u ostatku svijeta, i sada je već na 478 mil. dolara na budžetu od svega 35 mil.

Animirani "The LEGO Ninjago Movie" je imao vrlo slabo otvoranje sa 20 mil. na budžet od čak 70 mil.
Za usporedbu "The LEGO Movie" je otvorio sam 69,050,279 u SAD-u na budžet od 60 mil. i nastavio do 257,760,692 mil. u SAD-u i 211,400,000 mil. u ostatku svijeta.
"The LEGO Batman Movie" je otvorio sa 53,003,468 mil. na budžet od 80 mil. ali je i on na kraju završio sa 175,750,384 mil. u SAD-u i 136,200,000 u ostatku svijeta.
Oba filma jesu imala mali pad vikendima i dugo su bili u TOP 10, ali to su bile mnogo veće brojke sa otvaranjem. LEGO je uložio u pogrešan vid franšize ovdje, što je šteta, jer su predhodna dva bila zabavna.

American Assassin je imao preveliki pad s obzirom na slab prvi vikend.
Za sada je na 26 mil. u SAD-u i na 12 u ostatku svijeta na budžet od 33. mil, dolara.

The Hitman's Bodyguard završava svoj niz u TOP 10, ali je na kraju ispao sasvim solidan komercijalni uspijeh. Imao je 73 mil. u SAD-u i 71 mi. u ostatku svijeta na budžet od 30 mil. dolara.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 12:42   #116
Samo neka štancaju sequele, prequele i rebootove pa da padaju dalje, zaslužili su.
Još da se kineska publika opameti i ne baca silne pare na ta smeća, vrlo brzo bi se Hollywood vratio originalnosti.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 13:13   #117
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
Samo neka štancaju sequele, prequele i rebootove pa da padaju dalje, zaslužili su.
Još da se kineska publika opameti i ne baca silne pare na ta smeća, vrlo brzo bi se Hollywood vratio originalnosti.
Nažalost još ove godine će Avengersi, Star Wars i Thor ponovo zaraditi brdo para kakvi god bili. Možda i novi Blade Runner.
Ajd novi Thor mi još djeluje OK.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 14:42   #118
Avengersi izlaze tek sljedeće godine.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 16:39   #119
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Avengersi izlaze tek sljedeće godine.
Sorry, mislio sam na Justice League
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 16:43   #120
Dokaz da nije svaki horor automatski uspijeh, makar bio ultrajeftin je "Friend Request".
Košta jeste samo 10 mil., ali ako je u prvom vikendu uzeo samo 2 mil. neće pokriti čak ni tu svotu.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:56.