Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2017., 13:02   #1
Kako pravilno navesti literaturu?

Konkretno, zanima me ako kao literaturu koristim neke pdf dokumente s predavanja.

Npr. prije 2-3 godine sam imao kolegij. Na tom kolegiju smo imali pdf datoteke koje su sadržavale predavanja. Znam tko je profesor, ali ne znam jesu li ta predavanja njegova, ili je i on ih od negdje kopirao. Na tim datotekama nema navedene nikakve literature, niti ne piše autor.

U svom radu sam koristio dio tih predavanja. Kako sad to navesti pod literaturu?
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 15:27   #2
U pravilu nikako. Moraš naći druge izvore koji sadrže to što je profesor koristio za svoja predavanja. U sklopu kolegija obično ima syllabus s popisom literature koje su se koristile za izradu predavanja. Naravno da će bit teško baš sve pronaći jer se često i profesori ne drže te literature, ali možda je dobra polazna točka.

Ali velim, ovisi od profesora do profesora, fakulteta do fakulteta. Ako se radi o završnom ili diplomskom radu, tim gore.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 19:28   #3
Ili najbolje pitaš profesora kako bi to citirao ili ako trebaš original citirati, otkud mu rečenice.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 14:31   #4
Citiranje izvora slike strane literature

Bok svima,

Nisam siguran kako pravilno citirati izvor slike preuzete s online knjige.
Naime, obzirom da je literature na stranom jeziku, podatke iz naslova slike kao i same podatke iz slike sam preveo na HR.
Dali za izvor slike stavljam standardne podatke o samom autoru il pišem nešto tipa Izvor: Sistematizacija autora pa podatke o autoru?
Il nisam uopće trebao prevoditi već ubaciti sliku kakva jest pa onda u tekstu rada prevoditi podatke iz slike. Hvala.


EDIT: Dobio odgovor od prof. "ako ste ci preinačili ili malo promjenili sliku, onda pišete sistematizacija autora prema....izvor, a ako ste preuzeli istu sliku, onda pišete puni izvor. Ako ste preuzeli s interneta, onda pišete internet izvor i datum pristupanja. Svaka slika i prikaz moraju imati izvor: prezime, ime autora, naziv knjige, izdavač, grad, godina i br. stranice. "

Zadnje uređivanje berninho : 07.12.2017. at 14:50. Reason: Dobio odgovor.
berninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 00:20   #5
Ako si sam uređivao sliku, tj. ako je na slici bio tekst na engleskom, a ti si ga prevodio, onda moraš pisati "sistematizacija prema..." a ako si preuzeo i stavio takvu kakva je bez uređivanja, onda samo izvor i ostalo kaj ti je prof napisao/la u uputama. simple as that.

inače, dosta završnih i diplomskih radova su spremljeni ovdje. pretpostavka je da su provjereni i da nisu plagirani te uredno citirani i ostalo prema uputama.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 16:04   #6
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
Ako si sam uređivao sliku, tj. ako je na slici bio tekst na engleskom, a ti si ga prevodio, onda moraš pisati "sistematizacija prema..." a ako si preuzeo i stavio takvu kakva je bez uređivanja, onda samo izvor i ostalo kaj ti je prof napisao/la u uputama. simple as that.

inače, dosta završnih i diplomskih radova su spremljeni ovdje. pretpostavka je da su provjereni i da nisu plagirani te uredno citirani i ostalo prema uputama.
je, točno tako, hvala za link.
berninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2020., 06:07   #7
http://www.unizd.hr/Portals/32/docs/...literature.pdf

http://ark.mef.hr/citiranje.pdf
__________________
https://issuu.com/njega.lica/docs/skincare_za_po_etnike.docx
PerzefonaDD is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:38.