Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > iOS

iOS Apple uređaji pokretani iOS-om

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2017., 14:19   #21
Quote:
Digitall kaže: Pogledaj post
i ne, na iosu ne mozes staviti default neki drugi web preglednik umjesto safaria npr... osim ako se nesto nije promijenilo u zadnje vrijeme
možeš, ako aplikacija to nudi. i nije to baš od nedavno.

https://photos.app.goo.gl/rxvUiz5IAWWYW6tn2

https://photos.app.goo.gl/S4WBKmH9HuRYuumw1

https://photos.app.goo.gl/7wvGNogfGnMs4Ri63

https://photos.app.goo.gl/QLvGRxAhSo2XeTrh2
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Old 10.09.2017., 15:10   #22
da, to je samo ako pojedina app to nudi. to znam.
govorim na sistemskoj razini, kao u windowsima npr.

i btw zasto je ova tema na ios podforumu
Digitall is offline  
Old 10.09.2017., 16:18   #23
Kroz trnje i smilje! 😀 (iOS vs Android)

Pokazala sam ti mail app koja ima mogućnost odabira browsera. Isto tako app za kalendar. U kojoj možeš odabrati i app za lokacijske linkove.
Ne padaju linkovi na web stranice ni od kuda. Nalaziš ih u appovima, a ti appovi imaju mogućnost da odrediš koji browser će otvoriti link.
Sad upličeš windowse koji veze nemaju s ovom temom. Može li se odrediti defaultna aplikacija u Androidu?

Tema je tu gdje je jer su moderatori tako odlučili. A odluka je takva jer tema donosi iskustvo iPhone korisnika.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Old 10.09.2017., 16:36   #24
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
Pokazala sam ti mail app koja ima mogućnost odabira browsera. Isto tako app za kalendar. U kojoj možeš odabrati i app za lokacijske linkove.
Ne padaju likovi na web stranice ni od kuda. Nalaziš ih u appovima, a ti appovi imaju mogućnost da odrediš koji browser će otvoriti link.
Sad upličeš windowse koji veze nemaju s ovom temom. Može li se odrediti defaultna aplikacija u Androidu?

Tema je tu gdje je jer su moderatori tako odlučili. A odluka je takva jer tema donosi iskustvo iPhone korisnika.
namjerno sam spomenuo windows da dobijes dojam o cem pricam. da, na androidu je kao u win. ako je nesto default za otvaranje necega onda se automatski u toj app otvara, ne kao na ios da te pita svaki pita u cem da otvoris i to samo ako ta app ima tu mogucnost.
i ne radi se samo za otvaranje necega iz neke aplikacije nego sistemski siroko.. ako postoji npr dugme na uredaju ili slusalicama koje pokrece glazbeni player, onda ce pokrenuti onaj player koji je postavljen kao default.. nadam se da sad shvacas...
btw tema je definitivno na krivom mjestu
Digitall is offline  
Old 10.09.2017., 18:21   #25
ok, kužim. no meni je i ovako sasvim ok. možda i jer ne znam bolje
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Old 20.10.2017., 06:28   #26
Quote:
Dyma kaže: Pogledaj post
Evo moram priznati da se dvoumim da ipak uzmem 8 plus. Jest da je mobitel dosta velik i ima dosta mesa gore i dolje naspram mog s8, ali želim se vratiti na ios. Mislio sam čekati X, ali bit će papreno skup i mislim da ga neću sigurno moći uzeti do nagodinu, tako da sam sve bliže odluci da dam s8 i nadoplatim za 8 plus.
Doduše, razmišljam i o boji. Uvijek sam imao crne iphone jer su bijeli kao ženski , ali mislim da ću sad uzeti silver, on ima bijelu prednju stranu jel tak?
Dal je kamera na s8 dobro slikala? Sad mozes priznati. Frendu na novom je slikala mutno, kao da je folija na kameri bila. Jos smo isli gledat dali je folija gore i nije bila. Citam da ima problema sa kamerom.
zemljanin80 is offline  
Old 20.10.2017., 22:55   #27
Iskreno sada kad ga već imam neko vrijeme i mogu stvarno usporediti uređaje, iphone ima bolju kameru. Nije kamera na s8 loša, ali kada ih usporedim, na iphoneu to nekako bolje funkcionira. Recimo, kad slikaš s iphoneom, smije ti ruka malo drhtiti ili ono smiješ pomaknuti uređaj i slika ti neće ispasti katastrofa, dok na s8, moraš biti jako miran kad slikaš ili slika bude mutna. Baš mi to ide na živce.
Dyma is offline  
Old 20.10.2017., 23:31   #28
Čekaj sa kojim ti to iPhoneom uspoređuješ s8? Najiskrenije bi volio da je tome tako kako si rekao ali iPhonove kamere po osobnom iskustvu i po gotovo svakoj recenziji na internetu ili kroz novine (BUG i sl.) ispadaju lošije od flagship modela Samsunga. Ono što se odmah primijeti na kamerama kod iPhonea je da su slike nekako isprane i bljedunjave. Na stranu što je tu fancy iOS sa stotinu podfunkcija i izbora (posebno ovi novi plus modeli), no sama slika kao slika ispadne gotovo uvijek lošija. I ovo govorim kao korisnik iPhonea koji bi bio najsretniji da tome nije tako
soundvision is offline  
Old 21.10.2017., 00:00   #29
Ne, ne s 8, s iphone 7.
A ne znam, iskreno imam takav dojam kod slikanja, da na kraju slika bolje ispadne s iphoneom, nego sad sa s8. Živcira me iskreno to na s8 što moraš biti jako mirne ruke ili se zamuti odmah, s i7 nisam imao tih problema.
Dyma is offline  
Old 21.10.2017., 16:54   #30
Quote:
Dyma kaže: Pogledaj post
Iskreno sada kad ga već imam neko vrijeme i mogu stvarno usporediti uređaje, iphone ima bolju kameru. Nije kamera na s8 loša, ali kada ih usporedim, na iphoneu to nekako bolje funkcionira. Recimo, kad slikaš s iphoneom, smije ti ruka malo drhtiti ili ono smiješ pomaknuti uređaj i slika ti neće ispasti katastrofa, dok na s8, moraš biti jako miran kad slikaš ili slika bude mutna. Baš mi to ide na živce.
Zato sam i pitao
Frendov novi S8 je slikao nekoliko nivoa losije po mraku od mojeg skoro 1g starog ip7. Mozda S8 slika bolje u laboratorijskim uvjetima. Casopis je jedno, real life drugo.
zemljanin80 is offline  
Old 19.11.2017., 18:46   #31
iPhone X (iPhone 10)

Quote:
Digitall kaže: Pogledaj post
a probao si ih koliko tocno i koje modele i na koji nacin si dosao do tog podatka?

Pa otprilike barem duplo od tebe, buduci da imam trgovinu i servis mobitela vec godinama.
Napuni jedan S8, S8+ na 90% popunjenosti i jedan iPhone.
Pa onda usporedi brzinu otvaranja aplikacija, otvaranja galerije itd...



Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Old 19.11.2017., 19:46   #32
Quote:
Juventino85 kaže: Pogledaj post
Pa otprilike barem duplo od tebe, buduci da imam trgovinu i servis mobitela vec godinama.
Napuni jedan S8, S8+ na 90% popunjenosti i jedan iPhone.
Pa onda usporedi brzinu otvaranja aplikacija, otvaranja galerije itd...



Sent from my iPhone using Tapatalk
vjerojatno cu dobit karton jer je ot al ajd posto mogu reci iz osobnog iskustva napisat cu, s7e ostalo 500mb slobodno nakon snimanja i slikanja, i pogodi sto, potpuno jednako je sve radilo kao i do tada
Digitall is offline  
Received Warning
Old 19.11.2017., 19:48   #33
Naravno, da nisam vidio svakodnevno mozda bi i povjerovao. Ti slobodno zivi u svojim uvjerenjima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Old 19.11.2017., 20:03   #34
neki drugi odgovor nisam ni ocekivao, pogotovo na ovom pdf, najljepse je kad netko zna bolje od mojih ociju. zivio ti meni, poz
edit: mozda si imao sd karticu u njemu pa je to neka druga prica koja nema veze sa os-om
Digitall is offline  
Old 19.11.2017., 20:18   #35
Odgovor jednak tvojem. Komentiras u iOS podforumu sa strane android usera, bez da imas vise uredjaja odjednom. Imas testove na netu sa skriptama brzine flash memorije oba uredjaja pa prouci...


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Old 19.11.2017., 20:57   #36
znam, prouceno sve odavno. sto u real life koristenju samo po sebi ne znaci skoro pa nista, jer "dozivljaj usporavanja" ovisi o jako puno stvari..

a sto ja komentiram na ovom ili onom podforumu je nebitno jer komentiram samo iz osobnog iskustva, sto mi je relevantnije od rekla kazala i nekih tamo subjetivnih testova po netu.. a komentiram samo tvoju izjavu da si ti nesto "vidao", pa je to sada tako crno bijelo, i to je to, gotovo.. ma vrhunski..

i mate 9 me onda isto laze.. morat cu im poslat neku prosvjednu notu, da ipak malo uspore uredaj kad se napuni.. evo rjesen problem
uzivaj
Digitall is offline  
Old 19.11.2017., 21:45   #37
Ti imas prouceno, ja to imam dokazano jer svakako se u to uvjeravam iz dana u dan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Old 19.11.2017., 22:06   #38
Quote:
Juventino85 kaže: Pogledaj post
Ti imas prouceno, ja to imam dokazano jer svakako se u to uvjeravam iz dana u dan.
Sent from my iPhone using Tapatalk
ajd da ovo zavrsimo jer nema smisla dalje.
evo ne vjerujem svojim ocima i ovome sto mi je u rukama, vjerujem tebi.
jel ok?

jer ocigledno sto god se nedaj boze pozitivno kaze za android u ios gnjezdu, naci ce se odredena ekipa koja ce svim silama govoriti suprotno.. nist novo.. valjda nekakvo samoopravdanje za iskesirane pare za nesto khm khm drugo..
Digitall is offline  
Old 19.11.2017., 22:12   #39
ali stvarno je dosta!
ovdje se generalno ne može govoriti pozitivno za android jer je ovo pdf namijenjen appleu. dakle android je ovdje off topic. ova tema je izuzetak koja samo potvrđuje da nije pametno dopustiti niti iznimke.
a o samoopravdavanju dok istovremeno flagship androidi koštaju rame uz rame s appleom nećemo.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:11.