Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > iOS

iOS Apple uređaji pokretani iOS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2017., 21:16   #1
Kupnja Apple proizvoda u USA (HR državljanin)

Pozdrav svima, idem u NYC ove jeseni i planiram obnoviti jabučni fond.
Zanimaju me iskustva s kupnjom općenito:

1) Koja je procedura s povratom poreza kod njih i koliki je porez na IT opremu (ili mobitele ako to ide pod drugu kategoriju).
Idem na 10 dana pa me zanima hoću li uspjeti u tom roku realizirati povrat poreza.

2) Jesu li cijene ovakve koje su navedene na www ili odudaraju?

3) Ima netko preporuku za neki dobar reNew/reFurbished shop u NYC?

Molim dobronamjerne savjete bez prepucavanja i govorenja napamet. Hvala!
b0r15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 11:49   #2
Koliko znam, njihove stope poreza su puno niže od naših 25%, tako da mislim da je bolje da platiš njihov porez i "prošvecaš" u Hrvatsku kao dio osobne prtljage, nego da platiš naš porez i tražiš povrat njihovog.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 12:41   #3
Samo budi oprezna kod "sverca" jer sam cuo od kolega koji su putovali iz USA, da njih carina voli detaljnije pregledati. Vec su i oni skuzili da se tamo isplati kupiti tehniku. :-)
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 13:09   #4
osobno se ne bi bacao u takav "sverc" pod osobnu prtljagu, nedavno sam gledao neku njemacku emisiju bas o tome kako na dolasku u frankfurt (ili tamo negdje) pretresaju i udaraju kazne/poreze (sto god), pogotovo kad vide znak jabuke
znaju sto se tamo kupuje..
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 13:50   #5
A što kad neko stvarno ima iphone i putuje s njim van?
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 13:58   #6
to se normalno prijavi na vrijeme valjda..
najsigurnije je nazvat carinu pa pitat

a to sto sam vidio u toj emisiji su bili lovci na laptope kupljene u usa
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 14:00   #7
Koliko znam, mobiteli su uredno osobna prtljaga i ne treba ništa posebno prijavljivati (kao što ne prijavljuješ ostalu osobnu prtljagu, npr. odjeću).
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 16:01   #8
To nije tocno.
Meni su na povratku iz SADa detaljno pregledali i rucnu i svu ostalu prtljagu. Ako imas bilo sto vece od onoga sto ti stane u dzep, velika je sansa da ce ti to naci, a onda placas ogromnu kaznu jer nisi sam prijavio. Trazili su me i mobitel da vide da nije slucajno tamo kupljen. Sve Apple proizvode su mi provjerili serijski broj na svom programu da vide gdje je kupljeno. Ako to nosite , bolje ponesite sa sobom i racun iz Hrvatske da ustedite vrijeme.
__________________
The only place where Success comes before Work is in the dictionary.
Geppetto is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 16:04   #9
A kako će to vidjeti?
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 16:13   #10
Imaju neki racunalni program gdje pomocu serijskog broja nadu gdje je kupljeno. Meni su izdali carinsku potvrdu za to sto su provjerili da sljedeci put to odmah pokazem jer je ovako trajalo vise od pola sata dok su sve provjerili.
__________________
The only place where Success comes before Work is in the dictionary.
Geppetto is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 16:44   #11
Cijene na internetu su bez poreza, on ovisi u kojoj saveznoj državi kupuješ/živiš...
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 01:59   #12
Kupnja Apple proizvoda u USA (HR državljanin)

Stavis iPhone dzep ili u kofer za Macove i iPadove i to je to. Samo kutiju ne nosi. Provjereno.
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 08:09   #13
Quote:
Geppetto kaže: Pogledaj post
To nije tocno.
Meni su na povratku iz SADa detaljno pregledali i rucnu i svu ostalu prtljagu. Ako imas bilo sto vece od onoga sto ti stane u dzep, velika je sansa da ce ti to naci, a onda placas ogromnu kaznu jer nisi sam prijavio. Trazili su me i mobitel da vide da nije slucajno tamo kupljen. Sve Apple proizvode su mi provjerili serijski broj na svom programu da vide gdje je kupljeno. Ako to nosite , bolje ponesite sa sobom i racun iz Hrvatske da ustedite vrijeme.
Gdje si presjedao? To je bilo prije ulaska u eu?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 19:54   #14
U Frankfurtu. To je bilo u srpnju ove godine. Tamo su mi pregledali samo rucnu prtljagu, ostalo je automatski prebaceno iz jednog u drugi avion, ali zato su mi u Zagrebu sve pregledali detaljno. Mobitel se jos moze prosvercati ako imas skrivenih dzepova, ali kutiju onda obavezno baciti i imati rezervni mobitel da im pokazes kad te pitaju.
__________________
The only place where Success comes before Work is in the dictionary.
Geppetto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 07:55   #15
Čuo sam i od drugih o problemima u Zagrebu, ne u smislu da nešto švercaju nego bespotrebni detaljni pregledi. Ja ionako radije letim iz susjedstva. Možda onda bolja varijanta čekirati prtljagu samo do Frankfurta (ili gdje se već presjeda u eu) i tamo odraditi carinu
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 12:30   #16
I meni su u Zg prekopavali kofer, dolazim u posjetu u hr a ovi kopaju ko da sam kriminalac, stoka balkanska.
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 13:29   #17
Quote:
zemljanin80 kaže: Pogledaj post
I meni su u Zg prekopavali kofer, dolazim u posjetu u hr a ovi kopaju ko da sam kriminalac, stoka balkanska.
a kad ti prekopaju u njemackoj onda je stoka njemacka?
a kad ti u usa prekopaju tjelesne otvore, onda je to stoka americka?
normalna stvar da ce prekopavat, vidis kakvih fanatika ima i sta rade, to je sasvim u redu i podrzavam to
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 14:58   #18
Quote:
Digitall kaže: Pogledaj post
a kad ti prekopaju u njemackoj onda je stoka njemacka?
a kad ti u usa prekopaju tjelesne otvore, onda je to stoka americka?
normalna stvar da ce prekopavat, vidis kakvih fanatika ima i sta rade, to je sasvim u redu i podrzavam to
Nije normalna stvar ako na susjednim aerodromima nije takva praksa. Ako tamo nešto pitaju (ne prekopavaju nego pitaju) to je zbog cigareta i gotovine a ne mobitela.
O kakvim fanaticima govoriš? Pa nitko ne šverca nedozvoljene stvari avionom da bi ih negdje drugdje upotrijebio.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 15:30   #19
Quote:
Digitall kaže: Pogledaj post
a kad ti prekopaju u njemackoj onda je stoka njemacka?
a kad ti u usa prekopaju tjelesne otvore, onda je to stoka americka?
normalna stvar da ce prekopavat, vidis kakvih fanatika ima i sta rade, to je sasvim u redu i podrzavam to
Najgore sam tretiran od nasih, umjesto da mi sa smjeskom kazu "dobro dosli nazad u hr" oni me tretiraju ko da sam kriminalac.
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 03:07   #20
prijatelj mi uskoro dolazi iz USA, bio je tamo poslovno pa sam mu reko da mi uzme 8 plus. on ima kanadsko drzavljanstvo pa me zanima da li ce ga carina zezat ako unosi zapakiran mobitel? on trenutno zivi i radi u Hrvatskoj, ali kao sto sam napisao, koristi kanadsku putovnicu.
soap is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:52.