Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2007., 13:16   #61
preko ljeta je ne bi smjela koristiti ni pod razno, na jesen ce ti lice poludit...
bimbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 13:21   #62
eto ja je koristim vec 3 godine i meni je kozmeticarka rekla ljeti da,al samo navecer i ok mi bude lice,ne primjecujem vece probleme nakon ljeta osim mozda potkoznih pristica od sunca.
Monika25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 13:57   #63
Quote:
mikka kaže: Pogledaj post
Aha kiseline su definitivno prava stvar za kožu. Mene jedino zanima smiju li se koristiti na osjetljivoj koži, s kuperozom (crvenilo).Zna li tko?
hm.. ne znam na kakav tip crvenila ti misliš, ali ja recimo sam isto imala s tim problema dosta davno, samo što je moje crvenilo uzrokovano time što imam jako tanku i blijedu kožu, koja onda malo osjetljivije reagira na promjene-toplo hladno i to je upravo zbog tankoće kože bilo dosta izraženo. no usprkos tome, već godinama koristim Novaderm kremu s AHA kiselinama, i koža mi nikad nije imala nikakvih problema (osim prvih dva tjedna u fazi navikavanja, ali vjerujem da je tako kod svih koji koriste aha kiseline), štoviše koža se preporodila, odlično izgleda, bez akni, mitesera, masnih zona, glatka je i zdrava. pretpostavljam da niti kod tebe onda to crvenilo ne bi trebalo biti problem. no za svaki slučaj odi dermatologu, jer je i meni ta krema preporučena nakon dermatološkog pregleda.

btw. što se tiče problema crvenila, meni je problem trajno riješila od Avene krema Diroseal, namjenjena baš tom crvenilu. u ljekarni dođe oko 70-80 kn
*Fenrir* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 14:15   #64
Quote:
bimbi kaže: Pogledaj post
ljeti se uopce ne smiju koristit!
Niti na jednom proizvodu (niti na uputama) s AHA kiselinama kojeg sam vidjela nije navedeno da se ne smije koristiti ljeti.

FDA u clanku A Primer on Summer Safety kaze ovo:
"Cosmetics that contain alpha hydroxy acids (AHAs) may also increase sun sensitivity and the possibility of sunburn. Examples are glycolic acid and lactic acid. It is important to protect your skin from the sun while using AHA-containing products and for a week after discontinuing their use. "

A buduci da je UVA zracenje (koje cini vise stete) gotovo iste jacine u rano jutro, podne i vecer (dok ima Sunca), te takodjer ljeti i zimi, ako AHA treba izbjegavati ljeti, treba ih izbjegavati cijele godine.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 14:18   #65
Quote:
Monika25 kaže: Pogledaj post
sad mi je 25 godina. vec se pomalo pitam i razmisljam do kad cu je koristit tj. kad da pocnem sa prevencijom protiv bora.
Ovisi sto smatras prevencijom protiv bora. Kremu trebas birati prema svom tipu koze, ne prema godinama koje su navedene na pakiranju. Sto se tice AHA, one vizualno pomladjuju kozu, cine bore manje vidljivima, ali djeluju samo dok se koriste.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 15:41   #66
Quote:
bimbi kaže: Pogledaj post
ljeti se uopce ne smiju koristit!
TAKO JE BIMBI!
ice cream girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 16:28   #67
Quote:
bimbi kaže: Pogledaj post
ljeti se uopce ne smiju koristit!
ma da?
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 16:31   #68
Quote:
mikka kaže: Pogledaj post
Aha kiseline su definitivno prava stvar za kožu. Mene jedino zanima smiju li se koristiti na osjetljivoj koži, s kuperozom (crvenilo).Zna li tko?
Dozvoljeno je. A sada u kojem % i koliko cesto ovisi od stanja tvoje koze. To ces morati sama vidjeti.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 00:46   #69
cure, vase lice - vas izbor!!!!

ja vam govorim za vase dobro, vi kako hocete! Sama logika vam govori da kiselne i sunce zajedno cine fotoosjetljivost na kozi i kad-tad cete vidjeti posljedice! i sama sam godinama radila iste greske dok nisam naisla na ludilo forum di su me naucili stvari koje me nijedan dermatolog nije naucio, i sad nemam ni jednu upalu na licu!

aha, bha kiseline i retinoidi NE SMIJU SE NI SLUČAJNO LJETI KORISTITI!!!
bimbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 01:05   #70
dobro,ali ako ja tu kremu nanesem samo navecer,i tek se 15 sati kasnije idem suncati, zasto je to onda stetno?
Monika25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 01:17   #71
Problem je sto ta krema stanjuje kozu i cini ju osjetljivijom na UV zracenje. Na FDA stranici pise da se UV zastita mora koristiti tjedan dana nakon prestanka s kiselinama. Kad koristis kremu s AHA, trebas koristiti visoku UV zastitu za situacije kad se moras izlagati Suncu. Suncanje ne preporucujem ni u kojem slucaju. No, kao sto vec napisah, isto je UVA zracenje zimi u 9 ujutro i ljeti u podne. Razlika je u UVB zracenju, no UVA zracenje cini vise stete.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 10:57   #72
Prvo je bitno razlučiti o kojem postotku AHA kiselina govorimo. U kućnoj upotrebi nije pametno koristiti niša više recimo od 15%, kozmetičari mogu raditi pilinge do 40%, a sve ostalo dermatolog. Preporučila bih da se inače svi pilinzi kiselinama rade kod dermatologa jer svatko reagira na svoj način, ako se i dogodi reakcija liječnik će vas znati "pokrpati". Istina je da sa AHA kiselinama ne smijete na sunce jer mogu izazvati hiperpigmentaciju (tamno obojiti kožu). Bimbi kaže da "ne bi smjela koristiti preko ljeta jer će ti lice ujesen poludit", međutim masna koža ujesen poludi, zbog izlaganja suncu, a ne zbog aha kiselina. Sunce privremeno pomaže masnoj koži i očisti je. ono što se stvarno događa je drugačije. Masna koža na suncu zadeblja (jače se razvija rožnati sloj) i na taj način se začepe pore te u jesen lice bukne. dakle koristiti zaštitu od sunca za masnu kožu, i povremeno raditi piling kod kuće(ne AHA kiselinama). AHA kiseline u manjem postotku koristiti navečer. Usput, ako imate tamne mrljice na licu (ostaci akni ili prištića) ne izlaziti na sunce bez zaštite jer ćete najvjerojatnije morati na tretmane izbjeljivanja.
jazi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 18:15   #73
Evo,ja sam sad u fazi izbjeljivanja ožiljaka od akni tako da sam napravila već jedno 5 tretmana AHA kiselinama.Idem kod dermatologice gdje mi stavlja 70 % kiselinu.Kako imam vrlo osjetljivo lice drži mi svega 5 minuta a na nekim dijelovima mora i ranije skidati jer pocrveni.Nakon toga mi stavlja neku fino masku i koža mi stvarno bude glađa nakon toga.Ali,svaki put nakon tetmana mi se oguli nos tako da jedno dva dana šećem okolo sa crvenim nosićem ko Rudolf.Prije 3 dana sam bila zadnji put i sljedeći put idem 2.5.. Radimo dosta velike razmake jer kao što sam rekla osjetljivo mi je lice,pa je ovako bolje.Nakon tog tretmana više neću ić jer dolazi ljeto. Dermatologica mi je rekla,a i svugdje gdje sam čitala o tome piše da se tretmani sa AHA kiselinama ne rade ljeti. Inače izašla je nova linija od HYSEKA--ima gel za umivanje,losion i krema.Probala sam gel i kremu i sviđa mi se. Do sad sam koristila gel od Avena i kremu od Uriaga za dan,te navečer Differin.
jelly! is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 15:12   #74
Quote:
jelly! kaže: Pogledaj post
Evo,ja sam sad u fazi izbjeljivanja ožiljaka od akni tako da sam napravila već jedno 5 tretmana AHA kiselinama.Idem kod dermatologice gdje mi stavlja 70 % kiselinu.Kako imam vrlo osjetljivo lice drži mi svega 5 minuta a na nekim dijelovima mora i ranije skidati jer pocrveni.Nakon toga mi stavlja neku fino masku i koža mi stvarno bude glađa nakon toga.Ali,svaki put nakon tetmana mi se oguli nos tako da jedno dva dana šećem okolo sa crvenim nosićem ko Rudolf.Prije 3 dana sam bila zadnji put i sljedeći put idem 2.5.. Radimo dosta velike razmake jer kao što sam rekla osjetljivo mi je lice,pa je ovako bolje.Nakon tog tretmana više neću ić jer dolazi ljeto. Dermatologica mi je rekla,a i svugdje gdje sam čitala o tome piše da se tretmani sa AHA kiselinama ne rade ljeti. Inače izašla je nova linija od HYSEKA--ima gel za umivanje,losion i krema.Probala sam gel i kremu i sviđa mi se. Do sad sam koristila gel od Avena i kremu od Uriaga za dan,te navečer Differin.
a kakvi su rezultati?
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 15:17   #75
ja isto idem na neki tretman za uklanjanje ožiljaka od akni
al nisu to aha kiseline neg neam pojma kakve neke kao jače
prvo mi namažu s tom kiselinom i drže jako jako malo jer me brzo počinje svrbit pa onda još s nečim namažu pa idem pod neki aparat pa mi on ne znam kaj radi
kao 10 tretmana, ja sam sad na 3. i ne vidim još neke pomake
__________________
..even the stars look brighter tonight..
plasibou is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 15:27   #76
Trikloroctena?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 15:43   #77
neam pojma stvarno
znam da sam pitala al se ne sjećam
__________________
..even the stars look brighter tonight..
plasibou is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 16:46   #78
eto vidite da se ne smije stavljati ljeti! meni su rekli da je ljeti najvaznije po danu stavljati kremu sa sto vecim faktorom ( avene ima spf 50, krema za osjetljivu kozu ), a po noci hidratantnu kremu... zasto riskirati?
bimbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 18:22   #79
Zato jer se nakon prestanka koristenja AHA ubrzo sve vraca na staro, tj. djeluje dok se koristi (pricam o proizvodima koji se koriste doma, naravno).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 23:06   #80
imam jedno pitanje u vezi aha kiselina. jel moguće da se koža nakon nekog vremena navikne na njih i da više nemaju takav utjecaj na nju? meni je zasad još ok, ali primjetila sam da mi koža sad reagira malo slabije nego prije (koristim Novaderm sa 7% glikolne već 6 godina). dal se to može kako spriječiti osim prekidom upotrebe proizvoda s aha kiselinama? glupo mi je prestati koristiti kremu koja mi savršeno odgovara tim više jer imam specifičnu kožu pa dosad nisam pronašla nijedan proizvod bez aha kiselina koji bi mi odgovarao.
*Fenrir* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:57.