Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kazalište

Kazalište Daske koje život znače

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2006., 22:57   #41
da vidimo...

poanta je svakako u samodestruktivnosti autorice koja se vidi na svakom koraku, zbog koje je i drama teska, pa bi mozda ljudima bilo lakse da ih se na to unaprijed upozorilo. da ce dva i pol sata gledati cetvero ljudi kako se muce, sami sebe a i medjusobno, i da na kraju ne ce biti za njih nikakvog olaksanja niti sretnog zavrsetka. daklem, sadrzajno teska.

nadalje, u krivom kazalistu. ne znam tko je to stavio u hnk i zasto, ali u hnk ne spada.

nadalje, tehnicki vrlo zanimljiva. i zahtjevna. ne mislim da ekrani odvlace paznju od sadrzaja, cak stovise dopunjavaju ga, ali treba se pomuciti oko pracenja pet ekrana istovremeno.

nadalje, glumci su bili dobri.

i konacno, prijevod na hrvatski je bio jako, jako los.

ljetopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2006., 23:14   #42
Quote:
*RE* kaže:
7 protiv Tebe &td
Proklet bio američki imperijalizam zbog kojeg nastaju ovakve autistične kritike istog!
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2006., 23:18   #43
mrzim ultrabogati mizanscen sa videozidovima u pozadini po mogucnosti...do sada to ni u jednoj predstavi koju sam gledala nije bilo prijeko potrebno, moglo je i bez toga. sva se syebem dok pratim sta se desava.

citala sam upravo suprotno, kao sto pise u onom linku sta sam ga stavila na prethodni post......Za nas je bitno to da je naša nacionalna kuća položila ispit...ova predstava zaslužuje našu pozornost ne samo kao fenomen nego i kao ozbiljan kazališni čin...Na pitanje je li toj predstavi mjesto u tom kazalištu odgovorit će publika sto bi sve upucivalo na to kako neki ipak smatraju da je genijalno sta je Zudnja postavljena tamo.

osobno nemam nista protiv takvih predtsava, apsolutno dapace, ali ipak ih radije vidim u ZeKaeMu nego u HNK, od koje se zna sta se ocekuje. jesam konzervativna? nisam u toku sa svjetsikm trendovima? bas me briga, po tom sam pitanju tradicionalist.

nemoggu sad kenjat o predtsavi koju nisam geldala, ali svakako zleim, i samo da nadodam kako mi se cini da ce toga biti jos...hype koji se prije par godina pokrenu oko marine cvetaevne koju su alternativni krugovi izvukli iz prasine intelektualnih ladica, sada se desava sa s.kane.

u svakom slucaju, bolje i to nego debeli brezovec
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2006., 23:40   #44
ja recimo nemam mis protiv konzervativizma

a filmsku klasiku u sigu mogu samo pozdraviti
ljetopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2006., 18:48   #45
moze jedna najava za prijatelja?



kabare

Nocas cu... (Adam Koncic uz klavirsku pratnju Duska Zubalja) od sinoch su gosti Gradske kavane svakog petka u 20:00 sati

preporucam

Nowa evo
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2006., 19:16   #46
Quote:
ljetopisac kaže:
ja recimo nemam mis protiv konzervativizma
Pretpostavljam da je trebalo pisati "niš protiv konzervatizma"?
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2006., 19:22   #47
Quote:
Mr Smoogj kaže:
Proklet bio američki imperijalizam zbog kojeg nastaju ovakve autistične kritike istog!
ajd ne kaki
*RE* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2006., 19:34   #48
Quote:
*RE* kaže:
ajd ne kaki
Kaj je? Predstava je ušminkano banalno govno. To je ništa. Šteta jedino cura koje se tako trude, njima svaka čast.
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2006., 19:44   #49
Tocka izvorista u ZKM-u (Kufer), nepretenciozno, osvjezavajuce
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 10:37   #50
Quote:
Mr Smoogj kaže:
Kaj je? Predstava je ušminkano banalno govno. To je ništa. Šteta jedino cura koje se tako trude, njima svaka čast.
a ha, ti si onaj tip koji je cijelo vrijeme petljao po mobitelu

predstava nikako nije ništa
nije ni vrhunac hr kazališta, daleko od toga
ali ima zanimljivih dijelova, čak i duhovitih
uvijek se može popravit, pa se nadam i da hoće
*RE* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 10:42   #51
Quote:
Mrtva mrkva kaže:
Tocka izvorista u ZKM-u (Kufer), nepretenciozno, osvjezavajuce
da, baš je bilo ok to pogledat
malo me nerviral nečiji 'uštogljeni' izgovor al kaj sad
*RE* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 12:02   #52
Ptičice, a prije toga (modernu verziju) Desdemone.
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 13:06   #53
Jucer sam bila u kazalistu Komedija i gledala sam Bajaderu. Zanimljiv presjek kroz razna razdoblja, dobra muzika, uz sarenilo na sceni, Sandru Bagaric s jedne strane , i Dinka Bogdanica s druge . U svakom slucaju preporucam, ugodno provedeno vrijeme.
miaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 13:56   #54
Quote:
*RE* kaže:
a ha, ti si onaj tip koji je cijelo vrijeme petljao po mobitelu
Ne, ja sam onaj tip kome su preko glave navlačili najlonsku plahtu.

Quote:
*RE* kaže:
predstava nikako nije ništa
nije ni vrhunac hr kazališta, daleko od toga
ali ima zanimljivih dijelova, čak i duhovitih
uvijek se može popravit, pa se nadam i da hoće
A da bi ostali čitači ovog topica dobili malo jasniju sliku o kakvoj se predstavi radi, evo što piše u programu predstave:

Za razliku od Eshilove tragedije Sedmorica protiv Tebe, koja analizira uzurpaciju vlasti i njezine posljedice u situaciji kada je cjelokupna društvena moć odlučivanja koncentrirana u jednom pojedincu, ova predstava polazi od mikrofizike moći koja je rezultat odnosa i rada sudionika na ovom projektu u specifičnom institucionalnom okruženju.

Za polazište se uzima simulacija čitanja Eshila koje se bavi problemom onoga što može biti označeno kao ženski identitet u situaciji kada su ženski izvođači stavljeni u poziciju da reprezentiraju muške likove, u trenutku kada je zbog rata udio ženskog odlučivanja dodatno smanjen. Ovime se samo otvara kompleksniji problem onoga što uopće može biti označeno kao identitet. Na različitim izvedbenim razinama problematizira se ona ideja identiteta koja pretpostavlja da najprije mora postojati identitet, a da se tek onda mogu elaborirati politički interesi i zatim poduzeti političke akcije za njihovu realizaciju. Ovaj problem se dodatno potencira kroz kazalište kao stroj za multipliciranje identiteta.

Kroz problem identiteta, kao pretpostavke za elaboriranje i realiziranje političkog interesa, ova predstava ulazi i u problem kazališne reprezentacije i njezinog kompleksnog odnosa s političkom reprezentacijom. U tom smislu se Eshilov tekst ne uzima kroz parcijalnu političku akciju koju priziva kroz niz fikcionalnih dramskih situacija, niti kroz zbroj svih performativnih mogućnosti koje ga kao ukupnost mogu reprezentirati, već kao sjecište najrazličitih flukseva koji destabiliziraju sve što bi moglo preuzeti fikciju identiteta.

S onu stranu pokušaja aktualiziranja Eshila, koja bi pokazala tobožnju vječnost i bitnu nepromjenjivost mehanizama funkcioniranja moći i njezine konkretizacije kroz ovaj ili onaj oblik državne vlasti, pri čemu bi kazalište poslužilo kao samo još jedno mjesto za verifikaciju njezine esencije, ova predstava se okreće teatarskom prostoru u njegovoj mogućnosti suspendiranja onih praksi koje konstituiraju političku svakodnevnicu, njome normiranu komunikaciju i njezino simplificirajuće moraliziranje.
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 08:32   #55
Ah..gledao sam Krležinu monodramu..."Na rubu pameti" u Despotovoj adaptaciji i to je naprosto fantastično.
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 10:27   #56
Quote:
*RE* kaže:
malo me nerviral nečiji 'uštogljeni' izgovor al kaj sad
Pa ako uzmes u obzir da su glumci dobrim dijelom amateri, onda bi takvim stvarima trebalo pridati manju paznju nego ustogljenim profesionalcima u drugim predstavama.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 10:44   #57
nisam mislila na dobar dio amatera
*RE* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 10:52   #58
Ah, zo
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 13:10   #59
Quote:
*RE* kaže:
7 protiv Tebe &td
pitanje: jel dosadna predstava?


i jel ovo tocno: "U predstavi ima dosta citata iz pop kulture, rocka, Michaela Jacksona, ali i elemenata iz radova Elfriede Jelinek i Brechta"?

za sada mi zvuci kao predstava koju ne bih gledala..kao ni Zudnju, pa me molim vas razuvjerite
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 17:43   #60
SEdmorica protiv TEBE

Predstava od Frljića je jako dobra. To je energetska bomba koja te ne može ostaviti ravnodušnim. Sjedneš i uživaš, a poslije puno o njoj misliš. MIsliš i misliš i shvatiš da sve što si mislio o represiji, ratu, seksizmu, militantnim sustavima da je sve to to. Svakako pogledati. Maštovito, energično i zdravo.
budo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:44.