Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2004., 15:13   #61
ok

to sam si i mislila.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 15:18   #62
Quote:
Baphomet kaže:
Dok sam bio mlad, naivan i nadobudan fluffy mladić obilazio sam razne gatare i skidače uroka.

Jer, naravno, nisam ja bio kriv što mi je u životu bilo "loše" pa htjedoh da mi netko kaže da će mi biti lijepo.

Uglavnom, nikakve koristi od njih. Barem ne za mene.
a kako si zapravo došao do toga da se nazivaš Baphometom? ukratko, ali molim te,
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 15:20   #63
Quote:
"Bog" je haker.
Ako upad u vlastiti program uopce mozemo nazvati hakiranjem...
Ako je bog stanje morovanja nije on ni kaker ni moderator, jer je u njemu sve kompjutorsko znaje.... on je o ovom smislu virtualna globalno-- internetska. svijest....

uffff šta mogu kad sam FER-ovac
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 15:26   #64
ajde molim vas - dajte mi nekakvu, barem približnu, definiciju tog vidovnjaštva.
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 15:27   #65
Quote:
globus kaže:
Vidovnjastvo nije nista neobicno ni toliko fascinantno. To je kontakt sa jednim 'svijetom' s kojim bolje da se nema kontakata. Najvise stete vidovnjaci ce napraviti, odnosno rade, sami sebi. No to ce shvatiti (pre)kasno. Svijet iz kojeg vuku informacije je slican nasem svijetu po tome sto trgovina igra veliku ulogu. 'Dam ti informaciju, ali nesto mi moras dati zauzvrat.' Nista nije besplatno. Pogotovo ne ovakve, recimo 'plitke', stvari.
a kakav je to svijet, i kakva je to cijena?
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 16:54   #66
Quote:
mrkenangelo kaže:
a kakav je to svijet, i kakva je to cijena?
Pa to sam i ja pitala
Mozda da promijenim nick u nesto mracnije i duhovnije bi me se i udostojili odgovora
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 23:00   #67
Quote:
mrkenangelo:
a kako si zapravo došao do toga da se nazivaš Baphometom? ukratko, ali molim te,
Quote:
grizli kaže:
I ja bi se nazvao Baphometom kad bi mi narasli rogovi
Sad sam htjela zaljepit' sočan komentar na grizlija , ali neću.....govorimo o Baphometu, pa da se naš Bafi ne uvrijedi

Mrkenangelo je pitala za ime Baphomet.
Baš sam večeras slučajno naletila na jednu stranicu gdje su pisali nešto o Baphometu, pa da prenesem.

Baphomet je lik koji predstavlja jedinstvo dvojnosti. Muško-žensko, svjetlost-tama, ljudsko-životinjsko, svjetovno-božansko, 'solve' et 'coagula'.
Svrha magije je ujedinjenje svih dijelova osobnosti u jedno neodređeno sveobuhvatno biće, pa je Baphomet savršeni simbol magičara. Osim toga, Baphomet reprezentira i 5. element, spirit – ujedinjenje svih ostalih. Za magičara desne staze, cilj je ujedinjenje s bogom, a za magičara lijeve staze cilj je postati Baphomet.


A naš Bafi može nadopuniti ako želi

a ako kvarim temu, nek me moderatori prebace
 
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 00:50   #68
Quote:
mrkenangelo kaže:
a kako si zapravo došao do toga da se nazivaš Baphometom? ukratko, ali molim te,
Zgodan nick koji mi je ušao u naviku iako bi ga sada promjenio u nešto prikladnije.

Uglavnom je Oleander objasnila.

Uostalom, nitko s točnošću nezna o čemu se radi i šta znači a to ponekad zna biti i prikladno. Osim toga, taj nick u jednom obliku opisuje mene samog. (Ne, nisu rogovi u pitanju )
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 08:30   #69
Quote:
Baphomet kaže:

Uostalom, nitko s točnošću nezna o čemu se radi i šta znači a to ponekad zna biti i prikladno. Osim toga, taj nick u jednom obliku opisuje mene samog. (Ne, nisu rogovi u pitanju )
Negdje sam pročitao da su u srednjem vijeku i templari bili proganjani uz optužbu o štovanju ovog falusnog boga. Baphomet je francuski izraz, a porijeklo bi došlo od mafometa kojeg su štovali Arapi.
Nego, nešto što bi moglo i našeg Bafija sablazniti - kip baphometa se nalazi u crkvi Sv.Marije u Parizu - nisam to znao kad sam bio u Parizu, zanimalo bi me da li mu se posjetitelji klanjaju ili ga samo gledaju poprijeko .
planinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 08:57   #70
Quote:
Oleander kaže:
Sad sam htjela zaljepit' sočan komentar na grizlija , ali neću.....govorimo o Baphometu, pa da se naš Bafi ne uvrijedi

Mrkenangelo je pitala za ime Baphomet.
Baš sam večeras slučajno naletila na jednu stranicu gdje su pisali nešto o Baphometu, pa da prenesem.

Baphomet je lik koji predstavlja jedinstvo dvojnosti. Muško-žensko, svjetlost-tama, ljudsko-životinjsko, svjetovno-božansko, 'solve' et 'coagula'.
Svrha magije je ujedinjenje svih dijelova osobnosti u jedno neodređeno sveobuhvatno biće, pa je Baphomet savršeni simbol magičara. Osim toga, Baphomet reprezentira i 5. element, spirit – ujedinjenje svih ostalih. Za magičara desne staze, cilj je ujedinjenje s bogom, a za magičara lijeve staze cilj je postati Baphomet.


A naš Bafi može nadopuniti ako želi

a ako kvarim temu, nek me moderatori prebace
hvala, ali to nije bilo moje pitanje. nisam pitala tko je ili što baphomet, nego zašto si je dotični baš to ime izabrao za nick.
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 10:59   #71
baphomet

Quote:
Baphomet kaže:
Zgodan nick koji mi je ušao u naviku iako bi ga sada promjenio u nešto prikladnije.
Sad bi ja pitala u što ali ne smijem.......

Možeš ga promjeniti. Ili otvori novi, ili pitaj nekoga od administratora (npr. Pes) da ti promjene Baphomet u ono što želiš

Quote:
mrkenangelo:
hvala, ali to nije bilo moje pitanje. nisam pitala tko je ili što baphomet, nego zašto si je dotični baš to ime izabrao za nick
Vidjeh da je Bafi već objasnio, ali ako ti misliš da ćeš izvući više iz njega, svaka ti čast, samo hrabro


Quote:
planinar:
Negdje sam pročitao da su u srednjem vijeku i templari bili proganjani uz optužbu o štovanju ovog falusnog boga. Baphomet je francuski izraz, a porijeklo bi došlo od mafometa kojeg su štovali Arapi.
Nego, nešto što bi moglo i našeg Bafija sablazniti - kip baphometa se nalazi u crkvi Sv.Marije u Parizu - nisam to znao kad sam bio u Parizu, zanimalo bi me da li mu se posjetitelji klanjaju ili ga samo gledaju poprijeko
To nisam primjetila, ni znala. Hvala na informaciji. Btw, gdje se točno nalazi ta crkva?

Da, kažu da projeklo Bafometa dolazi od mafometa (Mohammat), a ima i još objašnjenja.

1. riječi "Baptism of Metis (Wisdom)."

2. od skraćenice 'Temp. ohp. Ab.' koja je u latinskom originalu 'Templi omnium hominum pacis abhas,' = otac univerzalnog mira među ljudima.

Po ovome zadnjem ima smisla što se nalazi u crkvi
 
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 18:21   #72
Re: baphomet

Quote:
Oleander kaže:


To nisam primjetila, ni znala. Hvala na informaciji. Btw, gdje se točno nalazi ta crkva?

Ne znam točno, kad sam bio u Parizu nisam znao za taj podatak, pa nisam crkvu ni potražio. Inače, izvor ovog podatka (o crkvi Sv. Marije) je iz knjige "Tajna društva", Norman MacKenzie, i u dijelu o templarima prikazana je fotografija statue, s bradom, rogovima i krilima
Ne bih rekao da se odnosi na poznatu crkvu Sv. Marije Magdalene, jer bi onda vjerojatno tako i napisali.
planinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2004., 15:33   #73
Ja "vidovnjake" koje susrećem i o kojima čujem držim manipulatorima. Kažu ti nešto što upiješ u podsvijest (a to najbolje možeš i sam), pa to onda materijaliziraš i misliš da ti je "pogođeno"....
Na to sam nadošla, nažalost iz osobnog iskustva.
__________________
kopriva ne prži kad je dobro stisneš
plaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2004., 17:30   #74
Nisam nikada bila kod nekog pravog vidovnjaka, ali me je jednom jedan moj drug vodio kod nekog svog prijatelja koji je, navodno, bio veliki poznavalac tarota i astrologije. Sećam se da je držao i neku emisiju na radiju i da su ga hvalili kako "sve pogađa". Moj drug je bio njime oduševljen i izuzetno ponosan što je tako dobar sa njim da nam ništa neće naplatiti. Kadgod se setim tog iskustva bude mi smešno. Hajde što je lik totalno smešan, ja bih čak rekla da i nije sasvim svoj, nego što mi ništa, ali baš ništa nije pogodio. Jadničak. To je bilo vrlo zabavno iskustvo.
Inače, imam jednu drugaricu koja živi na selu, a kako su sela uvek puna raznih baba gatara, tako me je ona vodila kod neke koja gleda u ciganske karte i šolju. Interesantno je da mi je ta polupismena baba više pogodila od onog poznavaoca tarota i astrologije. Mada, nisam baš mnogo zapamtila šta mi je ispričala za budućnost. Ja u ta proricanja mnogo ne verujem, pa ih i ne pamtim. Ne sumnjam da postoje zaista vidoviti ljudi, ali verujem da su retki. Pretpostavljam da su oni sami veoma opterećeni tim svojim darom, a nisam sigurna ni koliko zaista mogu da pomognu drugima, te da li je poznavanje budućnosti uopšte neka pomoć. Pitanje je koliko su određene i jasne vizije koje dobijaju... Osim toga, verujem da postoji više alternativa naše budućnosti. Predskazanja koja vidovnjaci imaju verovatno ukazuju na najverovatniju budućnost, ali ona svakako nije i jedina moguća.
Btw, ima priča i priča o "vidovnjacima", a neki su i u zatvoru završili.
 
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 07:30   #75
Quote:
Enchantress kaže:
ima priča i priča o "vidovnjacima", a neki su i u zatvoru završili.
da... baš kao i automehaničari...
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 22:50   #76
Skupljam kristalne lubanje,one su mi ljepse od kristanih kugli,ona iz londoskog muzeja je predivna.Al nece da mi kaze nista...valjda zato sto nisam iz Atlantide
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2005., 20:01   #77
Alan Jakovina?

Ko ne zna, to je lik koji predviđa/proriče, uglavnom, kao, vidovit je.
Ja sam uvijek otvorena za sve opcije, ali ne znam kaj da si mislim.Sa dosta strana sam cula da lik nije muljator, moja frendica je bila(narucis se i cekas 3 mjeseca dok dodjes na red), uglavnom kaze da joj je lik pogodio dosta stvari. No kad je prepricavala, onak skuzila sam da kad joj je pricao to su bile opcenite stvari.
Koliko je to sve stvar sugestije, neverbalnog komuniciranja iz kojeg se da iscitati puno toga, uostalom, kad ti sve ide i nemas problema u ljubavi/poslu/zivotu i ne obracas se takvim ljudima za pomoc? Ono, tip te pita kaj te najvise interesira i i ti recimo velis ljubav.Evidentno je da te nekaj muci i da nisi siguran u partnera/partnericu....Koliko je tesko prepozanti mimuku lica i govor tijela dok pricas nekome nes opcenito. Lako se moze skuziti koliko tu osobu "pogadjas" ili ne?

Zanima me jer netko bio kod bilo koga od tih vidovitih i kakva su iskustva? Sto su vam konkretno rekli da ste skuzili da su vidoviti?

Imate li vi neki oblik vidovitosti?

E da, sorry ak je tema vec bila...
__________________
It's fabulous darling.
BabyNicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2005., 23:57   #78
Re: Alan Jakovina?

Quote:
BabyNicky kaže:
Imate li vi neki oblik vidovitosti?
Imam ja, ali nažalost, uvijek dođe neočekivano. Ne mogu ga prizvati kada želim.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2005., 00:32   #79
Re: Alan Jakovina?

Quote:
BabyNicky kaže:
Ko ne zna, to je lik koji predviđa/proriče, uglavnom, kao, vidovit je.
Ja sam uvijek otvorena za sve opcije, ali ne znam kaj da si mislim.Sa dosta strana sam cula da lik nije muljator, moja frendica je bila(narucis se i cekas 3 mjeseca dok dodjes na red), uglavnom kaze da joj je lik pogodio dosta stvari. No kad je prepricavala, onak skuzila sam da kad joj je pricao to su bile opcenite stvari.
Koliko je to sve stvar sugestije, neverbalnog komuniciranja iz kojeg se da iscitati puno toga, uostalom, kad ti sve ide i nemas problema u ljubavi/poslu/zivotu i ne obracas se takvim ljudima za pomoc? Ono, tip te pita kaj te najvise interesira i i ti recimo velis ljubav.Evidentno je da te nekaj muci i da nisi siguran u partnera/partnericu....Koliko je tesko prepozanti mimuku lica i govor tijela dok pricas nekome nes opcenito. Lako se moze skuziti koliko tu osobu "pogadjas" ili ne?

Zanima me jer netko bio kod bilo koga od tih vidovitih i kakva su iskustva? Sto su vam konkretno rekli da ste skuzili da su vidoviti?

Imate li vi neki oblik vidovitosti?

E da, sorry ak je tema vec bila...
Prvo, mislim da te neko moze preveslat da mu sve kazes, a da si siguran da mu nisi nista nego da ti je "pogodio"....takve ljude poznam

Znao sam jednu zenu koja je tvrdila da prostim okom vidi auru....i nije me u to previse uvjeravala, pa sam joj povjerovao, tako da vjerujem da ima takvih ljudi.
Interpol is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2005., 22:41   #80
Re: Alan Jakovina?

Quote:
BabyNicky kaže:

Imate li vi neki oblik vidovitosti?
Nemam neke vizije ili slicno, ali cesto znam sto ce se dogoditi. Npr. na zadnjem ispitu (usmenom) sam znao koja ce mi pitanja doci.
aenima11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:08.