Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2004., 13:47   #21
osobno mislim da je skroz nepotrebno prati tushem unutrašnje prostore, jelte
...pa mislim, imamo taj unutrašnji sistem čišćenja, čemu pobogu onda unutarnje ispiranje?
mislim da je vanjsko temeljito,(među naborima jelte ) pranje skroz dovoljno.

a prati kokolu ( ) samo vodom mi je isto malo
*cactus* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 14:47   #22
Nije meni rekao zašto, al dobra frendica isto ide k njemu i njoj je rekao za te washeve.
Bum ju pitala pa se javim
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 15:04   #23
Re: feminine wash

Quote:
*cactus* kaže:
znam da je razlika u pH balansu.
ovaj pH je posebno izbalansiran za to područje.

u čemu je zapravo razlika u
odnosu na obične gelove za tuširanje?

dal to netko koristi pored običnog gela?

...ili u čemu je stvar, jel se to koristi samo kod nekih posebnih stanja?
upale, preosjetljiva sluznica, lako poremetljiv pH il slično?

meni osobno je dovoljano običan gel za tuširanje i sve super,
a dobih nedavno taj feminine wash pa pitam....

thx
Ako ti je dobar... onda nastavi. Zašto su bolji ivi za intimno pranje... dala si odgovor u samom pitanju. Gelovi za tuširanje su neutralnog pH, kokola je malo kiselkasta (ja mislim... ili je bazična, nije ni bitno).

Ne guraš ti ništa unutra nasilno, ali brate kad pereš moraš to fino i temeljito uraditi i sve ti se to nalazi oko sluzokože. Trenutno provavam Carefree, je nema mirisa nikakvog. Imala sam ranije... hmmm mislim da se zavlo Clea ili tako nešto. predivan miris, ali nije mi baš odgovarao.
Leeloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 15:13   #24
Ja do sada nisam niti znala da postoje ti posebni gelovi
Pak si to danas moram ici kupiti
Na kojem su odjelu, pored sapuna, obicnih gelova, sampona, regeneratora, peelinga...???
__________________
he he he
Pcela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 15:19   #25
Quote:
Pcela kaže:

Pak si to danas moram ici kupiti
nuspojava posjećivanja podforuma ''kozmetika''
*cactus* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 15:21   #26
Re: Re: feminine wash

Quote:
Leeloo kaže:
kokola je malo kiselkasta (ja mislim... ili je bazična, nije ni bitno)
da pH je lagano kiselkast

sperma je bazična

*cactus* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 22:31   #27
Glede pranja samo s vodom. I meni je ginokolog preporučio baš takvo pranje. I "ako baš neš moram stavit", nek' ju isperem kamilicom.

Al' ja ne mogu tako. Ne osjećam se čisto.

Daklem, pripadam ovoj brojnijoj (očito) grupaciji koja također koristi intimne gelove. Bez obzira što gospon G. laje.

I da... Koliko košta taj preskup što ga svi spominjete? Da znam hoću li uopće tražit... il' da ga odmah zaboravim.
Anteaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 23:25   #28
ja ne kupujem nikakve preskupe


Trenutno imam Bilba Magnolia - naravno da nema ni M od mirisa magnolije, ali ko da moja kokola zna....ugodan je, blag, pjeni, pere i koshta nekih 20 kuna 2 doze.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 23:40   #29
Ja trenutno nemam pooojma koliko koshta Lactacyd. 200 ml nije vishe od 10 Eurica. No, ne troshi se brzo - par kapi je dovoljno. Bash cu pogledati ako netko u medjuvremenu ne natipka ovdje.

No, ovdje su i druge marke u tom rangu shto se cijena tice, pa ga zato ne bi stavila u klasu PREskupih. Radi se mozda o Euro - dva vishe ili manje. Meni ovaj jednostavno najbolje mirishe i pashe.

Inace, skromno primjecujem kako je u Hrvatskoj izbor puno veci. Ovdje tek zadnjih godinu dana lansiraju neke nove markice. Do sada se radilo o dvije - tri vrste.
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 23:44   #30
zadnjih mjeseci koristim Hygieiu na preporuku ginekologa i ono...meni je to tako i tako sve isto,nemam pretjerano osjetljivu kožu/sluznicu e da bih primijetila veću razliku,jedino što npr lactacyd divno miriše,bionsen mi je isto jako valjao..nisam osobito mjerodavna
Lactacyd(standardna bočica,ne znam sad mililitre) košta 45kn(koštao je,u ljekarni,zadnji put kad sam ga kupila,prošle godine,traje i hm super miriše za te pare,dec it)
melange is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 23:46   #31
Quote:
*cactus* kaže:
osobno mislim da je skroz nepotrebno prati tushem unutrašnje prostore, jelte
...pa mislim, imamo taj unutrašnji sistem čišćenja, čemu pobogu onda unutarnje ispiranje?
mislim da je vanjsko temeljito,(među naborima jelte ) pranje skroz dovoljno.
Razlozi su uvijek osobni. Dosta zena ima problema s remecenjem kiselosti nakon seksa. Ja npr imam ponekad preduge mjesecnice koje se vuku i po 15 dana. Ispiranjem tushem skratim te muke i ubrzam proces. Ne volim to, neugodan osjecaj je uvijek, ali pomogne.

Pretpostavljam da zato stoji na kutiji da se ne preporuca za svakodnevnu upotrebu, vec da je za "specificne trenutke".
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 00:59   #32
holyplantovo od nevena mi super mirisi i njega koristim ...

nakon njega se osjecam svjeze i poletno

Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 01:26   #33
ja do sad isprobala oriflame i avon...meni sasvim ok
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 10:27   #34
Quote:
iggix kaže:
S tim da postoji i tecnost koju mijeshate s toplom vodom i pomocu vaginalnog tusha operete i unutrashnje prostore.
Dosta ginekologa to ne preporuca. Ja to zbilja rijetko koristim. Ne znam, tlaka mi je taj tush....A i nekako mi je nepotrebno...
ali, koja je svrha toga?!

meni to zvuci strasno!

Quote:
iggix kaže:
Ja npr imam ponekad preduge mjesecnice koje se vuku i po 15 dana. Ispiranjem tushem skratim te muke i ubrzam proces.
kako ispiranjem skracujes mjesecnice? zar ne bi to trebala rjesavati nekako drugacije?
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 10:30   #35
ej, tigrice, si nachila oprat kokolu



a da je vaginalno ispiranje neshto tako strashno i neuobichajeno, ne bi se u svakoj ljekarni prodavali irigatori.

Ja ga ne prakticiram, ali znam da se npr. kod nekih tezhih vaginalnih infekcija, kad 'kolonije' candide zahvate cijelu rodnicu, preporucha bash takvo ispiranje.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 10:32   #36
Quote:
magic kaže:
ej, tigrice, si nachila oprat kokolu
ma tako sam je i prije prala kako si ti objasnila, samo nisam ni znala da sam znala
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 11:20   #37
Evo, ja sam jučer postala ponosna vlasnica gela za intimno pranje.
Nije bio skup, Carefree nekih 15-ak kuna, no bilo je na polici i nekih od 50 kn. Uglavnom sad sam sva happy
__________________
he he he
Pcela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 11:37   #38
Quote:
Tigrica kaže:



kako ispiranjem skracujes mjesecnice? zar ne bi to trebala rjesavati nekako drugacije?
Rjeshavala drugacije, ali vishe ne mogu tako rjeshavati, pa je tush zgodna opcija. A kako - probaj, pa cesh vidjeti.

Nije ugodno, priznajem.

Pcela, cestitam. Sad si clan tajnog drushtva "Svjeze i poletne".
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 11:42   #39
a jel rozi ili plavi
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 11:54   #40
Quote:
Anteaa kaže:
Glede pranja samo s vodom. I meni je ginokolog preporučio baš takvo pranje. I "ako baš neš moram stavit", nek' ju isperem kamilicom.
meni moja ginekologica isto to preporucila, jos posebno kad sam imala probleme s gljivicama

sad uglavnom kombinirama "samo vodu" i pranje sa specialnim gelovima i trudim se ne porusiti pH. trenutno imam od Bionsena. cula sam pohvale za Lyactacid.
sergio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:11.