Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2006., 02:07   #61
Quote:
znatiželja kaže:
karmela, imaš neki piling za lice koji preporučaš? kožda mi je baš dehidrirana. kenzo od djumbira se čini dobar.
Peelinzi, što prirodniji , to bolji.
Za lice, najbolje da je baza gel Aloe vera, jer dubinski vlaži, a nije agresivan za kožu. Imaš ih u raznim kombinacijama, različitih proizvođača i cijena.
Neli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 15:30   #62
Quote:
znatiželja kaže:
karmela, imaš neki piling za lice koji preporučaš? kožda mi je baš dehidrirana. kenzo od djumbira se čini dobar.

Pa nemam bas neku preporuku, jer ja preferiram microdermabraziju svakih nekoliko mjeseci. Sad sam si nabavila mali Neutrogena aparatic s kristalima i fino mi je. Nije bas kao profi, ali dosta je dobro.

Ne znam kakav je Kenzo s djumbirom, pretpostavljam da je fini. Kad govorim o blagim pelinzima ja prvenstveno mislim na enzimske (papaja, ananas...) ili kemijske eksfolijante, tipa BHA/AHA, salicilna kiselina i sl.

Nekima je dovoljno nakon umivanja lagano rucnikom istrljati kozu za dobar peling. Sve ovisi o tipu koze i sto volimo.

Muradova enzimska maska je dosta blaga, ali ne znam ima li toga kod nas.
Definitivno javi kakva je ta djumbirova, ako se odlucis za nju.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 15:52   #63
ok, totalni sam laik: što ti radi microdermoabrazija? u kozmetičkom salonu? pomaže li to u ujednačavanju tena? je li agresivno...? baš sam jučer odjednom skužila da mi je lice šareno - mrlje, crvenilo, pjegice, ne znam kako sam do sada mislila da je ok. možda microder.?
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 16:26   #64
Od Murada sam našla ovo AHA/BHA Exfoliating Cleanser, možda je to ok.
Je li ta tvoja maska Exfoliating Fruit Enzyme Mask? Kakva je?
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 16:43   #65
ima ovdje malo o mikrodermabraziji: https://www.forum.hr/showthread.php?t=78732
fruit enzyme mask - da to je ta! Lagana, bez mirisa, ne pecka. Ostavis je da se upije u kozu pola sata, zatim isperes.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 17:50   #66
Quote:
marija82 kaže:
ma ja imam normalnu kozu,koja je dosta blijeda i pomalo onako bljutava,bez sjaja,pa da me malo osvjezi...ne treba mi se za neke probleme tipa dehidriranost,u svakom slucaju da mi ne isusi kozu...
Marija, iskreno bih ti preporucila ovo:
http://www.shiseido.co.jp/e/bop/products/clarifying.htm
Koristi samo navecer prije stavljanja kreme. Radi tako 3 tjedna, a onda nastavi svaki drugi dan jos mjesec - dva. Nakon toga napravi pauzu i nastavi kad primjetis da ti koza ponovo gubi sjaj.
Takodjer preporucam ovo kao peeling:
http://www.origins.com/templates/pro...DUCT_ID=PROD70
2-3 puta na tjedan

Karmelin CAUDALIE VINOPERFECT Radiance Serum mi nije poznat ali izgleda Samo zelim upozoriti da se obicno sa ovakvim proizvodima (koji imaju moc izbjeljivanja tamnih mrlja itd.) treba jako oprezno na suncu. Sunblock je obavezan prilikom koristenja tako necega jer se inace na kozi moze stvoriti jos vise tamnih mrlja i pjegica. Cak iako se takav proizvod koristi samo nocu, preko dana treba nositi nekakav pristojan SPF.
__________________
Did you lost your mind?
No, I sold it on e-bay!
stefi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 18:54   #67
procitala ovo o mikroder., hvala za link karmela. mislim da će to pričekati da još malo ostarim.
ovaj shiseido mi dobro zvuci što je stefi navela, ali mi je malo skup. je li to ok za suhu kožu?
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 20:12   #68
Quote:
stefi kaže:

Karmelin CAUDALIE VINOPERFECT Radiance Serum mi nije poznat ali izgleda Samo zelim upozoriti da se obicno sa ovakvim proizvodima (koji imaju moc izbjeljivanja tamnih mrlja itd.) treba jako oprezno na suncu. Sunblock je obavezan prilikom koristenja tako necega jer se inace na kozi moze stvoriti jos vise tamnih mrlja i pjegica. Cak iako se takav proizvod koristi samo nocu, preko dana treba nositi nekakav pristojan SPF.

Odlicno upozorenje. Ja inace njegujem "aristokratsku put" vec dvije godine (imali smo i temu na ZK o tome ), pa se ponasam pomalo vampirski vec. Izbjegavam direktne sunceve zrake, a kad se "suncam" (3 ili 4 puta ovo ljeto), onda to radim tako sto legnem u hlad, namazana od glave do pete u SPF 30 (i to onaj sportski koji duze traje) maximalno 25 minuta.

Vjerujem da ce sve zene u buducnosti raditi slicno ili cak biti radikalnije od mene po pitanju zastite od sunca.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 22:51   #69
back to serumi

meni je ovo bilo odlicno

http://uk.clarins.com/main.cfm?prodID=324
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 07:37   #70
Quote:
tough_cookie kaže:

ovo mi se sviđa, samo ne znam znam da li mi je prerano za to? što piše, za koje godine se preporučuje?
__________________
volim more
bubu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 08:18   #71
Quote:
bubu kaže:
ovo mi se sviđa, samo ne znam znam da li mi je prerano za to? što piše, za koje godine se preporučuje?
joj, ne znam, ja to nisam kupovala, nego sam imala majusni tester a iskoristila sam ga nekih 4-5 puta (s tim da sam stavljala jednom u tjedan-dva) - a testere sam dobivala postom jer sam skuzila da kad nesto kupis, ima dva papirica u kutiji - jedan je za sami proizvod, a drugi kao nesto tvoje misljenje o proizvodima, to onda popunis i posaljes na neku od njihovih adresa (ja sam za eksperiment slala i nasim distributerima, pa u francusku, englesku, italiju ... dobivala sam onda tako cak i testere eau dynamisante parfemica i ove fine serume) i onda ti oni posalju ili nesto sto imaju ili nesto sto si trazila (jer na formularu ima pitanje sto bi voljela probat) ...

jooooj, to su bila vremena ... ah, clarins ... moja neprezaljena ljubav
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 13:59   #72
hvala svima na savjetima, bacam se u potragu! mozda negdje uspijem dobit i kakav tester...
marija82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 07:39   #73
Ja sam čula od Givenchy serum - No surgetics da je jako dobar, ali nisam ga isprobala. I ima jedan od dr. Murad za izbjeljivanje, oko 450 kn košta, efekt je isti kao onaj kojeg je spomenula Karmela.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 18:41   #74
Murad linija nije losa, sama po sebi ali meni su Caudalie puno bolji.

nego da nastavim: dobila pregrst ovih testera. I nakon dva dana zakljucujem da mi ne uopce ne svidjaju. Ostavlja film, pecka (cini se da ima masu alkohola ili nekog slicnog iritanta), i sto je najgore mirise na javorov sirup.

A to me podsjeca na Neutrogenin anit-aging serum. Slican miris, ali neuporedivo bolje se upija i cijena mu je 5 puta jeftinija. Daklem ako ste ljubiteljice mirisa javorovog sirupa, ulozite radije novac u ovaj Neutrogenin.

Nije serum ali je dobar, pa cu ga preporuciti ovdje Lorac oil free neutralizer. Moze se koristi kao tekuci puder ili kao korektor. Prekriva crvene oziljke, kapilare ili sunceve pjegice i napravljen je za osjetljivu kozu. Blag je, lako se razmazuje, lako se upija. Tester je ogroman, moze mi trajati mjesec dana. Jako malo produkta je potrebno za prekriti nedostatke. Ja ga koristim kao podlogu puderu (nakon hidratantne kreme, stavim malo ovoga i onda utapkam lagano puder u prahu). Sminka je postojanija i cijeli dan izgledam svjeze.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2006., 11:23   #75
ovaj serum od clarinsa total double serum je za njegu nakon 40-te . imam njihov katalog tako piše unutra....
Euterpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 13:50   #76
Ja bi volila isprobati ovaj Caudalie sad kad prođe ljeto. Gdje ga ima za kupiti osim što se može naručiti preko neta?
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 19:48   #77
Quote:
anya kaže:
Ja bi volila isprobati ovaj Caudalie sad kad prođe ljeto. Gdje ga ima za kupiti osim što se može naručiti preko neta?

Buduci su europska firma trebali bi biti dostupni skoro svima. Evo sad sam chekirala njihov site i evo mapa njihovih trgovina u EU.

Mozda neke ljekarne iamju neke produkte iz njihove kolekcije? Ja svoje kupujem ovdje u USA, u trgovini zdrave hrane.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 13:59   #78
Jucer sam vidjela Muradov AHA/BHA Exfoliating Cleanser, ali mislim da to nije primjereno dehidriranoj koži, jer sa svim ti čudima kojima se ispire lice se isušuje.
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 15:07   #79
Quote:
t.star kaže:
ja koristim guinot-ov serum za hidratizaciju,
koji? Možda Replenishing Comfort Gel Serum?
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 07:57   #80
Quote:
Karmela kaže:
Buduci su europska firma trebali bi biti dostupni skoro svima. Evo sad sam chekirala njihov site i evo mapa njihovih trgovina u EU.

Mozda neke ljekarne iamju neke produkte iz njihove kolekcije? Ja svoje kupujem ovdje u USA, u trgovini zdrave hrane.

Hvala Vidim da nema u hr pa ću probati ponovno naručiti preko neta.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:53.