Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2013., 12:44   #1
DOBA online fakultet

Ima li itko kakvih iskustava, pozitivnih i negativnih, sa slovenskim fakultetom DOBA koji nudi i u Hrvatskoj svoje programe online i klasičnog studiranja. Posebno me zanima online varijanta. Previše košta da bih se uključio bez nešto dublje provjere
__________________
If it can’t be tested, it’s because there’s nothing to test
hrpaomota is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 11:21   #2
To i mene zanima. Možeš mi reć koliko košta?
Betty Mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 08:06   #3
Evo, tu sve stoji, samo sam htio vidjeti ima li iskustava drugih mimo onoga što piše u reklamama
http://www.doba.hr/
__________________
If it can’t be tested, it’s because there’s nothing to test
hrpaomota is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 17:37   #4
itko? makar iz druge ruke.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 23:42   #5
Thumbs up doba fakultet, program marketing

Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
itko? makar iz druge ruke.
Pozdrav,
Evo ja sam upisao navedeni fakultet i za sada sam vise nego zadovoljan, floksibilnost studiranja je stvarno ogromna. Neznam sta te jos zanima? Znam samo da je ove godine, tj.2013. upisano cca 50 studenata iz hrvatske.
fenomen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 00:11   #6
Mene isto zanima...

Dakle iskustva... Kako izgledaju predavanja, dali si zadovoljan profesorima... znanjem koje nude i sl. Kakva je težina studija... imaš li nekih stvari na koje se možeš požaliti i sl...

Hvala...
LudiBudha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 13:02   #7
Thumbs up

Quote:
LudiBudha kaže: Pogledaj post
Mene isto zanima...

Dakle iskustva... Kako izgledaju predavanja, dali si zadovoljan profesorima... znanjem koje nude i sl. Kakva je težina studija... imaš li nekih stvari na koje se možeš požaliti i sl...

Hvala...
Ovako, program marketing se temelji vise na prakticnom dijeli nego na teoriji. Dakle meni je to super jer nema klasicnog strebanja, vec se sve radi kroz odredene zadatke. Profesori su super, i stalno su na usluzi. Jedino sto sam mislio prije upisa na faks je to da cemo imati vise predavanja, a njih skoro pa i nemamo. Uglavnom dobijes literaturu i sve je jako dobro objasnjeno, tako da sam moras uciti. Bilo bi sigurno lakse kada bi bilo predavanja, ali svejedno nema puno strebanja. A sad o tezini to je relativna stvar, ja sam imao predznanja sa tog podrucja pa mi je za sada lagano, ali svejedno sam morao dosta vremena izdvojit za rad. Ako te jos nesto zanima, pitaj. Pozdrav
fenomen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 13:30   #8
Nisam im na stranici vidio popis predmeta s prve godine i literaturu, pa ako ti nije problem reci nešto o tome. Može i na pm.
Hvala.
LudiBudha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 23:32   #9
http://www.doba.hr/hr/marketing/list...eta/1-godinavo na ovom linku i as listu predmeta:
fenomen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 23:53   #10
Quote:
fenomen kaže: Pogledaj post
Ovako, program marketing se temelji vise na prakticnom dijeli nego na teoriji. Dakle meni je to super jer nema klasicnog strebanja, vec se sve radi kroz odredene zadatke. Profesori su super, i stalno su na usluzi. Jedino sto sam mislio prije upisa na faks je to da cemo imati vise predavanja, a njih skoro pa i nemamo. Uglavnom dobijes literaturu i sve je jako dobro objasnjeno, tako da sam moras uciti. Bilo bi sigurno lakse kada bi bilo predavanja, ali svejedno nema puno strebanja. A sad o tezini to je relativna stvar, ja sam imao predznanja sa tog podrucja pa mi je za sada lagano, ali svejedno sam morao dosta vremena izdvojit za rad. Ako te jos nesto zanima, pitaj. Pozdrav
Kakve zadatke dobivaš, možeš li navesti neki primjer? U kojem periodu ih moraš riješiti i što se dogodi ako zakasniš? Kako se profesori ponašaju prema tebi? Misliš da se za te novce isplati?
Betty Mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 16:35   #11
Quote:
fenomen kaže: Pogledaj post
@fenomen : studiraš online ili klasično?jako mi se sviđa popis kolegija...

imaš možda koji link sa literaturom?..nisam uspjela naći...

Zadnje uređivanje peachwoman : 22.01.2014. at 16:57.
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2014., 23:02   #12
Pozdrav,
ovako, zadaci su tjedni i postoje tjedni rokovi za predaju zadataka. Svaki predmet traje mjesec dana. Osim zadataka ima i pismenih i usmenih zadataka, ovisno o kojem se predmetu radi. Ako se predmet ne riješava kontinuirano postoji mogučnost na kraju predmeta da se ide na završnu provjeru gdje treba napisati pismeni zadatak o tom predmetu i polaže se pismeni test. Opet ovisi kako kod kojeg predmeta, kod nekih se snima kamerom kod nekih ne. Profesori su stvarno dobri i stalno su na predispoziciji. Mislim da faks vrijedi te novce, a i nauči se dosta toga. Ja studiram online. Link od literature ne postoji, jer trebaš imati pristupne podatke sučelju u kojem se sve nalazi što se tiće studija. Na početku svakog predmeta se dobije literatura za taj predmet i raspored zadataka. Tako da na početku mjeseca možeš isplanirati cijeli mjesec. Nadam se da sam Vam pomogao.
fenomen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 09:24   #13
Thanks na detaljima
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 15:09   #14
Pozdrav,

imam 30 godina i htjela bi upisati ovaj fax ali prije toga bi ovdje pitala za mišljenje što mislite da li je to dobra ideja? Imam 1 malo dijete pa mi je baš zbog toga zgodno što je online! Kakve su mogućnosti za zapošljavanje kad se završi?? Hvala puunnoo na odgovoru!
tatjana23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 23:29   #15
da li je moguće upisati ovaj faks sa trogodišnjom srednjom?vidim spominje se samo četverogodišnja
i može li netko pojednostavniti objasniti kako uopće izgleda to"online"učenje? vidim primjer ovog blackboarda, ali opet mi nije ništa jasno kako sve skupa funkcionira :/

Zadnje uređivanje Dotty : 25.04.2014. at 23:44.
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 21:45   #16
Mene samo zanima tko će vam taj faks priznati kod nas.
Engine25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 15:58   #17
da li se po završetku studija priznaje diploma u hr?
choc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 17:15   #18
Slovenija je u EU i priznaju je jer je njihov fakultet i njihovo Ministarstvo im je dalo dopusnicu. Hrvatska je također u Eu i time bi automatski sve diplome EU-zemalja trebale biti priznate u svim EU-zemljama.

Ali znaš onu da Hrvatska nije toliko europska koliko je balkanska, pa se stvari moraju nostrificirati, što nije problem. No opet je problem VSS i VŠS koja je s bolonjom ukinuta no u Hrvatskoj se još uvijek vodi po evidencijama itd. Završi to i otiđi u svijet trbuhom za kruhom (moj iskren savjet koji dajem svim ljudima, što god studiraju). Ja namjeravam isto učiniti i za Hrvatsku slušati samo na vijestima u stranoj zemlji kao o nekoj zemlji koja konstantno propada u svim aspektima i bliži se lošijim afričkim standardima, a ne europskim.
Kajves is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 17:37   #19
slazem se, ono sto meni treba od fakulteta je diploma koja se priznaje u cijeloj europi (poželjno i u hrvatskoj) i konkretno znanje
da li ovaj fakultet uz otpusno pismo daje i konkretno upotrebljiivo znanje koje je updated? pogotovo sto se marketinga tice, to je područje koje se stalno razvija
na to bi mogao odgovoriti netko ko vec studira
choc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 22:19   #20
Ako nekoga zanimaju info o dobi, mogu se i meni obratiti...

Kada pitate je li teško ili lagano, jako je teško za odgovoriti iz jednog razloga; samog koncepta studija. Ovisi što smatrate teškim ili laganim.

Meni je lagano. Zato što mi je teško bilo na klasičnom studiju. Teško radi nedostatka kreativnosti, radi krajnje lošeg pristupa od strane asistenata i profesora, radi ne fer plej igre, radi zaostalosti u načinu ivođenja nastave, radi prevelike gužve i radi toga što si doslovno broj i mrtvo slovo na papiru.

Na dobi mi je lagano. A, zašto? Radi toga što su principi funkcioniranja timski rad, visoka razina individualnih radova, jako dobra komunikacija između mentora i studenata, bogata literatura, kreativnost se potiče, uvažava se različitost, nema stresa, jasna su pravila, sve je pravedno, sve je unaprijed određeno i s time si upoznat, studiraš iz svoje komocije gdje se želiš nalaziti, ne trpiš nered niti kaos i definitivno NEMA ŠTREBANJA, učenja napamet.

Ipak, preduvjet je predznanje iz područja ekonomije, baratanje kompom, samostalnost u radu, samodisciplina, kontinuiran trud i rad, pažljivo čitanje, poznavanje engleskoga jezika i dobra volja.

Jednom rječju, doba je sve što bi trebali biti i naši fakulteti; fokus je rad, učenje i znanje. Fokus nije štrebanje niti iživljavanje bolesnog ega sveučilišnih profesora.

Ovdje je skroz drugačiji mentalitet - zdraviji
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:04.