Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2016., 08:49   #961
Svoj osvrt na box set "The early years" počet ću same riječju - fantastično. Ne želim se ovdje osvrtati na svaki pojedini dio koji je podijeljen po godinama nego na sveukupan dojam. Počinje se, naravno, s neprežaljenim Sydom Berretom. Taj period, po mom shvaćanju, ima velikih uspona i padova te traženja svog glazbenog izričaja. Moja kćer, koja inače ne sluša PF, došla je i pitala što to slušamo, a kad sam joj rekao da su to PF ona je komentirala zašto zvuče tako beatlesovski. Da ima pjesama koje nevjerojatno sliče legendarnim Beatlesima i njihovom načinu izvođenja ali i izvanrednim pjesama poput Instellar overdrive i dr. Napominjem da su video snimke u ovom box-setu za današnje pojmove tehnički vrlo loše ali imaju neprocjenjivu vrijednost u kolekcionarstvu. Očiti primjer za to je izvedba Interstellar overdrive s legendarnim Francom Zappom. Audio CD-ovi su nanovo izmiksani i daju odličan zvuk te ih je pravi užitak slušati. Gledanje DVD-ova je isto tako vrlo zanimljivo ali veliki dio materijala oslanja se na dvije tri ključne pjesme koje se onda u različitim izvedbama donose na tim snimkama. Ugodno me iznenadilo kad sam u box-setu našao i zamijenski CD jer je "navodno" onaj u kompletu krivi a radi se o snimci na audio CD-u čuvenog koncerta "Live at Pompeii" koji ne pripada na mjesto koje je stavljeno jer uopće nije niti smio biti stavljen u box-set te ga treba zamijeniti s pravim koji nam donosi remix "Obscured by clouds". I na jednom i na drugom CD-u piše da se radi o "Obscured by clouds" ali na pogrešnom je "Live at Pompeii" audio smnimka. U box-setu se inače nalazi film "Live at Pompeii" u Director Cut verziji. Zvuk je fantastičan te će Vam ukoliko imate dobru audio opremu pričinjati pravo zadovoljstvo pogledati ovu snimku. Imam osjećaj da će u slijedećim izdanjima biti unaprijed maknut krivi CD te će ovim prvim box-setovima naglo skočiti cijena.
Sve u svemu ovo bi svaki ljubitelj PF morao imati u svojoj kolekciji te ga stoga toplo preporučan unatoč paklenoj cijeni.
HKTV is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 12:57   #962
Beatlesi i Floydi često su se družili tijekom pauza snimanja u Abbey Roadu, tako da ni ne čudi utjecaj jednih na druge i obrnuto. Ima zanimljivih anegdota iz tih perioda, posebno vezano uz Watersa i McCartneya.
Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 11:52   #963
Quote:
Grimble Gromble kaže: Pogledaj post
Beatlesi i Floydi često su se družili tijekom pauza snimanja u Abbey Roadu, tako da ni ne čudi utjecaj jednih na druge i obrnuto. Ima zanimljivih anegdota iz tih perioda, posebno vezano uz Watersa i McCartneya.
DO TELL!
__________________
"Travelling makes you witty, but he who departes dull shall return dull"

TIGR
diogen1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 20:06   #964
Rođo se vraća u Hrvatsku iduće godine u sklopu turneje Us + Them. Na repertoaru će se naći DSOTM, WYWH, Animals i The Wall, plus stvari s novog albuma. Ide se, ofkors.

https://rogerwaters.com/tour.php
Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 20:26   #965
Quote:
Grimble Gromble kaže: Pogledaj post
Rođo se vraća u Hrvatsku iduće godine u sklopu turneje Us + Them. Na repertoaru će se naći DSOTM, WYWH, Animals i The Wall, plus stvari s novog albuma. Ide se, ofkors.

https://rogerwaters.com/tour.php
jesi li mu poslušao zadnji?
__________________
Jebe mi se. A vama?
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 20:31   #966
Quote:
wolfpack kaže: Pogledaj post
jesi li mu poslušao zadnji?
Nisam. Ti? Kakav je?
Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 20:57   #967
Quote:
Grimble Gromble kaže: Pogledaj post
Nisam. Ti? Kakav je?
nemam živaca
__________________
Jebe mi se. A vama?
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 20:59   #968
Quote:
wolfpack kaže: Pogledaj post
nemam živaca
Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 23:39   #969
Moram ovo podijeliti

Serengeti is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 18:34   #970
https://pbs.twimg.com/media/DJ5UKG1VoAEytln.jpg

Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 18:42   #971
Odlična vijest.

Samo se nadam da je za europsku publiku priremio malo drugačije projekcije jer mi se ne da gledati Trumpovu facu na svakoj pjesmi.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 11:23   #972
Od četvrtka u prodaji

http://www.sound-report.com/vijesti/...rtka-u-prodaji

Vaše ulaznice možete kupiti u sustavu Eventima po cijenama od: 360 / 395 / 400 / 450 / 490 / 495 / 690 / 800
Prodaja ulaznica počinje 28.09.2017. u 10:00 na www.eventim.hr
everest is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 11:57   #973
Uzima se odmah... Sumnjam da će planuti kao za Gilmoura, ali ipak je ovo drugačija turneja, pa nije pametno riskirati...
Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 17:46   #974
Jel ima di shema dvorane po sektorima? Kako da odaberem poziciju di hocu?
Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 18:38   #975
A čekaj četvrtak, vjerojatno će se online moći birat pozicija.
everest is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 12:14   #976
Frend posudio oriđinal CD "Is this the life we really want" od Watersa. Poslušao sam ga 3 puta do sada i moram reći da su predrasude gadna stvar. Nakon što sam ovo pogledao i poslušao rekao sam si Roger good night and good luck... i naravno bio sam u krivu jer je album jako dobar. Ne bolji od Amused to death, ali ipak jako dobar. Slušatelj se treba pomiriti s činjenicom da je Waters opsjednut tematikom rata koja se provlači čak i od prvog albuma Floyda (Corporal Clegg) pa sve do The Wall, The final cut, Amused to death ...
Ono što me se najviše dojmilo su izleti u psihodeliju koje nisam više očekivao od ovog čiče, puno referenci na prijašnje albume Floyda (WYWH, Animals...) što daje jedan poseban štih cijelom albumu i odlična produkcija Nigela Godricha ponekad nazvanim i šestim članom Radioheada. Highlight albuma je svakako pjesma Picture that. Apsolutna preporuka.
__________________
Jebe mi se. A vama?
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 16:57   #977
Jebate, taman idem sa psom u šetnju i mislim si mislim što ću danas slušati, sve presušilo, nemam inspiracije, ništa... A kad veliš da je tak dobar, idem baciti uho.
Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 17:24   #978
Quote:
Grimble Gromble kaže: Pogledaj post
Jebate, taman idem sa psom u šetnju i mislim si mislim što ću danas slušati, sve presušilo, nemam inspiracije, ništa... A kad veliš da je tak dobar, idem baciti uho.
nemoj previše očekivati. nije mu to vrh, ali me ipak ugodno iznenadio
__________________
Jebe mi se. A vama?
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 07:39   #979
Quote:
wolfpack kaže: Pogledaj post
od prvog albuma Floyda (Corporal Clegg)
ma nego šta pametnjakoviću
__________________
Jebe mi se. A vama?
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:20   #980
Ipak nema biranja pozicije
everest is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:09.