Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2010., 10:36   #161
nemam puno "stručnih" podataka o njoj, ali evo malo izprakse...
Mi smo svoje posadili prošle godine na moru (crikvenica), na izravnom je suncu cijeli dan ali joj u podnožju rastu grmovi lavande koji hlade korijen...Posadili smo ju kad smo došli na more (početak 7. mj) i u roku par tjedana je procvjetala...
Sad sam bila na moru, već cvjeta, vidim da se par grančica osušilo, valjda jer je bila oštra zima, ali nije nešto prebujna, tako da mi se čini da raste nešto sporije od očekivanog, pa ja osobno planiram dosadidti još koji clematis budući on jako brzo raste
Agy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 10:44   #162
hvala lijepa
novi vrtlar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 22:17   #163
Smile

ljudi dali mi netko može reći napokon sam uspjela nabaviti sjemenke passiflore,kada da posijem sjemenke???još uvijek su svježe u plodu.hvala unaprijed.
Alis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 14:36   #164
Quote:
Alis kaže: Pogledaj post
ljudi dali mi netko može reći napokon sam uspjela nabaviti sjemenke passiflore,kada da posijem sjemenke???još uvijek su svježe u plodu.hvala unaprijed.
draga Alis, zašto ne pročitaš ovih par stranica prije komentiranja, sve ti piše tu?! uživaj
pand0ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 19:43   #165
Pozdrav svim ljubiteljima passiflora!!
Evo jedne nove "uzgajivačice" pa da vam se pridružim... nedavno sam u konzumu kupila caeruleu "lavender lady", naravno oni su je samo frknuli na police, zemlja bila suha, pa je nakon par dana doma počela propadati odnosno listovi su se posušili... međutim, uz zalijevanje i malo ljubavi se oporavila i sada napreduje, ima puno listića i penje se svojim ticalima... nadam se da će uspjeti postati odrasla.. kad bude i cvjetić, pošaljem slikicu...
Htjela bih nabaviti još podvrsta, pogotovo edulis i imati preeeeeeefine marakuje, da li je u redu naručiti sjemenke preko oglasa ili je poželjnije kupiti već pravu biljčicu poput ove moje iz konzuma? Makar vidim i da se dijele u dobre ruke, pa ako netko slučajno ima viška - javljam se da se udomi u Zagorje

Zadnje uređivanje Pepy86 : 13.05.2012. at 20:47.
Pepy86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 11:26   #166
moja lavender lady


Zadnje uređivanje Pepy86 : 18.05.2012. at 11:36.
Pepy86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 12:13   #167
:D

Pepy86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 15:08   #168
pozdrav ljubiteljima cvijeća

Zanima me da li netko ima koju mladicu passiflore za mijenjati? Imam onu običnu i purple haze, pa me zanima da li netko ima p. alatu i p. edulis ?
Lili91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 09:33   #169
Pozdrav! Dižem temu pitanjem: zašto pasiflori žute listovi koji se i lako daju otkinuti i suše se mali izdanci i listici. Procvala je prvim cvijetom prekjučer. Hvala!
__________________
"Mišljenje je ko šupak,svako ga ima."
attention whore is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 18:10   #170
zna li itko kada se ovo presađuje,
i koji bi mogli biti uzroci tomu što ne cvate?
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 20:41   #171
Quote:
inflame kaže: Pogledaj post
zna li itko kada se ovo presađuje,
i koji bi mogli biti uzroci tomu što ne cvate?
Gdje raste, na kakvom položaju, koliko je stara biljka?
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 21:37   #172
mlada bilja, ovu godinu potjerala, na južnoj strani kuće, penje se uz zid.
možda tlo nije dobro? pročitao sam da pomažu kore od banane.

al najviše me zanima to vrijeme - kad se može presadit?
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 08:51   #173
Načelno se sve biljke presađuju u doba mirovanja, kasna jesen ili rano proljeće.
veliš da ne cvate a uzrok tome može biti sloša zemlja. Traži humsuom bogatu zemlju uz dodatak ilovače i pijeska.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 12:47   #174
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Načelno se sve biljke presađuju u doba mirovanja, kasna jesen ili rano proljeće.
veliš da ne cvate a uzrok tome može biti sloša zemlja. Traži humsuom bogatu zemlju uz dodatak ilovače i pijeska.
prije temperatura

Ja ju imam na moru (srednji Jadran) i raste ko blesava a korjen ima doslovno max 10 cm ispod zemlje - i to skrte zemlje ali joj je korjen u hladu jer je iznikla ispod hrpe crijepova i obrasla isti ali cim su ju presadim u Zg tu nastaju problemi pa sma odustala od toga.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2020., 10:25   #175
Evo i mene, narucila sam si sjeme pasiflore, crveni cvijet - passiflora quadrangularis. Losadila bas ovak kak je gore navedeno u zemlju..vec mjesec dana se nis ne desava.. sad sam druga 3 sjemena stavila u vodu da vidim oce tak uspjet. Ostale cuvam za proljece.. svekrva mi zivi u slavoniji i njena ljubicasta raste kao luda, daje hrpu cvjetova i prezimi vani bez problema, moze izdrzat do -15 stupnjwva. Moj plan je bio da ju vjesam na balkonu kako ce rast, al zivim na sjeveru gdje nije bas super toplo.. navijajte da se nesto pokrene.. proslo je oko 2 tj i jedna sjemenka u vodi mi se cini da je pustila korijen..nadam se!
Netko je gore napisao da ne smije bit na suncu ili? Ja namjerno stavila na prozorsku dasku..
brauneaugen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:03.