Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2010., 19:28   #2761
Jel itko od vas isao u inozemstvo radi operacije, mislim jeste li imali ikakve preporuke da je bolje otici u drugu zemlju nego kod nas.
Prije 2-3 mjeseca sam gledao na TV kako imaju u Turskoj za to operaciju jeftinije je nego u nas i bolje naprave (ne znam tocno cijenu), pričaju ti turci kao velika količina ljudi iz inozemstva dolazi njima na operacije i da su zadovoljni.
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Old 18.05.2010., 21:16   #2762
Quote:
Eva Destruction kaže: Pogledaj post
vratit će ti ga na misto tako da će ga polomit pa centrirat.
Ma daj....ma nema ga potrebe lomiti, već sam se ja raspitala. Meni je kost (i korijen nosa) ravna...nego se onaj donji hrskavični dio poslije operacije očito odlučio poljubiti sa desnim uhom...svakim danom sve više ide na njegovu stranu
Šala na stranu...činjenica je da ja nemam pojma jel moja prva operacija bila loša ili se moja devijacija jednostavno opet vratila...nekako se nadam da je ovo prvo, jer ako je drugo...što bi trebala ponavljati operacije svakih par godina?!

Nisam čula za Tursku...al sam čula za Thailand...da su tamo operacije nešto ful jeftine...oko 2000 kuna...i to ih imaš kao turističku ponudu hotela...ka ono soba tjedan dana + plastična operacija nosa u cijenu uključeno... ne uključeno...i te spike...toga imaš mislim po netu. Al meni je nekako sigurnije u Hrv...prvo zbog komunikacije s doktorom (jezik), drugo doma sam...nije susjedov travnjak uvijek zeleniji I još nešto...koliko god ljudi srali po hrv kirurzima-plastičarima, opet veliki broj ljudi iz inozemstva dolazi baš kod njih u Hrv na operacije...tako da...tko će tu biti pametan?! Najbolje svatko za sebe i to je to...
princess is offline  
Old 18.05.2010., 21:52   #2763
računajte i trošak prijevoza, boravka, hranjenja...u turskoj, tajlandu, kazahstanu...pa ne znam koliko se isplati
@SToni - evo, ja danas vadio tampone i mogu reć da sam tu sekundu koliko je trebalo za izvadit tampon iz pojedine nosnice osjetio užasnu bol, ali već sekundu nakon apsolutno ništa, tako da je sve prošlo super, a tebi su očito nešto gadno zajebali
__________________
...mala truba traži put za njene riječi...
glavonja is offline  
Old 18.05.2010., 22:19   #2764
Pozdrav svima... :-)

Bila sam kod doktora Džepine i dogovorila operaciju za 15.6.

Sad sam u panici jer sam svašta pročitala- tak da vas molim za par savjeta,i jel tko bio kod njega,kakva imate iskustva s njim?
FelisCatus9 is offline  
Old 18.05.2010., 22:22   #2765
Quote:
glavonja kaže: Pogledaj post
računajte i trošak prijevoza, boravka, hranjenja...u turskoj, tajlandu, kazahstanu...pa ne znam koliko se isplati
@SToni - evo, ja danas vadio tampone i mogu reć da sam tu sekundu koliko je trebalo za izvadit tampon iz pojedine nosnice osjetio užasnu bol, ali već sekundu nakon apsolutno ništa, tako da je sve prošlo super, a tebi su očito nešto gadno zajebali
Čuo sam da je to sve uračunato u cijenu dovedu te s areodroma oni te smjeste dok se ne oporavis.
Nisam nikako uspio naci po netu tu kliniku, rekli su da im kirurzi pričaju eng. pa tko ga dobro zna dobro ce mu doc.
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Old 18.05.2010., 22:24   #2766
Quote:
FelisCatus9 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima... :-)

Bila sam kod doktora Džepine i dogovorila operaciju za 15.6.

Sad sam u panici jer sam svašta pročitala- tak da vas molim za par savjeta,i jel tko bio kod njega,kakva imate iskustva s njim?
Dr. Dzepine u Vukovarskoj?
Vec sam isto pitao prije par dana, no nitko me nije dozivio. Ako ti netko odgovori, ocito je problem u meni (valjda mi je nos ruzan ).
HelloShitty is offline  
Old 18.05.2010., 23:30   #2767
Quote:
BLueSea kaže: Pogledaj post
Wow. Ovo je bezobrazno.
da definitivno
Lana zgb is offline  
Old 19.05.2010., 00:18   #2768
Quote:
princess kaže: Pogledaj post
Ma daj....ma nema ga potrebe lomiti, već sam se ja raspitala. Meni je kost (i korijen nosa) ravna...nego se onaj donji hrskavični dio poslije operacije očito odlučio poljubiti sa desnim uhom...svakim danom sve više ide na njegovu stranu
Šala na stranu...činjenica je da ja nemam pojma jel moja prva operacija bila loša ili se moja devijacija jednostavno opet vratila...nekako se nadam da je ovo prvo, jer ako je drugo...što bi trebala ponavljati operacije svakih par godina?!
...
ne znam kako je kod tebe.ja sam imala devijaciju,iša mi nos u livo i nisam mogla disat na jednu nosnicu.polomilo ga,centriralo,maklo neke hrskavičice..sve zatvorenom tehnikom.nije bilo strašno.sad dišem normalno,nos izgleda super.nije naravno u mm simetrična liva i desna strana al to ni ne očekujem niti mi smeta.važno je da-dišem normlno.nos izgleda normalno.ništa drugo.sa doktorom sam prezadovoljna.

Quote:
BLueSea kaže: Pogledaj post
Wow. Ovo je bezobrazno.
wow.nije.samo je realno.
Eva Destruction is offline  
Old 19.05.2010., 01:59   #2769
Quote:
HelloShitty kaže: Pogledaj post
Dr. Dzepine u Vukovarskoj?
Vec sam isto pitao prije par dana, no nitko me nije dozivio. Ako ti netko odgovori, ocito je problem u meni (valjda mi je nos ruzan ).
Ne, prilaz Gjure Deželića.Bila sam na razgovoru.
Ful je profesionalan.Kad sam došla bila me trema,al onda sam vidjela kak su sestre ugodne i kak je on uredu.Dobila sam onaj osjećaj sigurnosti,da im mogu povjerit "sebe".To mi je bilo najbitnije osjećat se sigurno,a ne da se brinem hoću li se probudit iz anestezije ili ne...

http://www.glumicic-dzepina.com/hr/homepage_hr.html
FelisCatus9 is offline  
Old 19.05.2010., 15:25   #2770
Kandidat za septoplastiku :)

Nakon godina problema sa upalama grla i upalom sinusa koja je prešla u kroničnu, plus što znam da imam devijaciju septuma (neki davni slučajni udarci u nos valjda, nisam "lomila" nos nikad) - konačno sam otišla na pregled. KB Merkur (Zajčeva), ORL.
Doc koji me pregledao (po godinama mlađi, spec. otorinolaringolog) je u cca 5-6 minuta pregleda (rinoskopija, vizualni pregled) odredio:
"indicirana je op septoplastica", s dijagnozom "Fractura septi nasi..."
Odmah sam naručena za operaciju (pod općom anestezijom), za mjesec dana je termin.
Dva dana prije op. imam razgovor/pregled kod anesteziologa, u međuvremenu hrpa pretraga zbog operacije tj opće anestezije.

Ono što sam ustvari očekivala, je ipak jedan malo opširniji razgovor s kirurgom/operaterom (isti onaj koji me primio na pregled), no tamo je gužva i svi su poprilično nervozni (iako je dr bio okej). No nije bilo prilike...
I sad mi je sve to navrat-nanos, mislim okej mogu guglati o septoplastici do besvijesti no...
Nemam želju za nikakvom estetskom korekcijom nosa, zadovoljna sam njime ovakvim kakav je. No eto, nisam pitala niti da li je moguće da oblikom ostane jednak... Najbolje je što se zakrivljenje jedva vidi, blago, u jednu stranu, i to tek ako se dobro zagleda.

Obzirom da me frka same operacije, i da nemam blagog pojma o postoperativnom tijeku (osim ovog pročitanog na forumu), kao i da ne znam ustvari ništa o nužnosti same operacije i da bih željela ipak znati više o svemu - dr na pregledu me prilično "rutinski" riješio u smislu "aha, operacija, to je to, odite kod sestre po termin"... planiram otići po drugo mišljenje.
Frendica mi je preporučila dr Borića (Petrova), a ovdje na forumu i drugdje se dosta spominju i dr Tončić i dr Ostojić - no svi se oni koliko vidim više bave estetskom kirurgijom, koja meni u ovom slučaju nije prioritet.

Ima li netko preporuku, kod koga otići po drugo mišljenje, na jedan "pošteni" pregled i opširniji razgovor i pro/contra operacije? Hvala.
ryell is offline  
Old 19.05.2010., 21:08   #2771
Quote:
Eva Destruction kaže: Pogledaj post
ne znam kako je kod tebe.ja sam imala devijaciju,iša mi nos u livo i nisam mogla disat na jednu nosnicu.polomilo ga,centriralo,maklo neke hrskavičice..sve zatvorenom tehnikom.nije bilo strašno.sad dišem normalno,nos izgleda super.nije naravno u mm simetrična liva i desna strana al to ni ne očekujem niti mi smeta.važno je da-dišem normlno.nos izgleda normalno.ništa drugo.sa doktorom sam prezadovoljna.
Ma daaaaj? Kod koga si ti bila? Možda si i rekla, al mi je očito promaknulo
princess is offline  
Old 20.05.2010., 07:33   #2772
bila sam jucer na operaciji,vise iz zdravstvenih razloga,ali podignula sam ga malo i imam rez unutar usnice. sad je to jakooo nateceno i gornja usnica ide prema dolje. koliko to traje odprilike?
martina84 is offline  
Old 21.05.2010., 10:51   #2773
Quote:
Samojedica kaže: Pogledaj post
pozdrav svima.
Čitala sam gotovo sve no opet me muče vaša iskustva.
Imam oduvijek problema sa upalama sinusa.
Sada je došlo do krajnosti, česte gnojne upale, posebno u sinusima ispod očiju., imam dosta veliki nivo tekućine.
Bolovi su jaki, glavobolje, zubi bole, čak mi su se bubnjići uvukli i nekada me i uši bole. Ukupno sam 21 dan na antibioticima i na inhalacijama ali čim izađem van na malo hladniji zrak kao da sam na početku.
Bila na sv.duhu, kod dr.Gudelja.
Imam izrazitu devijaciju spetuma zbog koje on tvrdi da mi se to sve i događa.
Trebam ići na operaciju gdje će mi koliko sam shvatila raditi rekonstrukciju hrskavice. No, upala je i dalje tu.
Da li netko ima iskustva - ide li se na operaciju i pod upalom??
I da li je netko išao na sv. duh kod dr. Gudelja??
I koliko je trajao oporavak...
Molim vas da mi pomognete savjetima.
Baš sam uplašena..
NEMOJ ICI KOD GUDELJA. Ja sam isla, na funkcionalnu i estetsku. Mjesec-dva nakon operacije je nos bio skoro pa savrsen, a onda se nakon par mjeseci poceo deformirati, poprimati oblik tobogana, i sad je ruzniji nego prije. Gudelj ne priznaje gresku, sad se cak ispricava da je on zapravo namjerno (!) izvinuo nos jer je njemu to tako lijepo. Takvo izvijanje nosa nismo ni spomenuli u razgovorima prije operacije, naravno, nije najavio da ce on za razliku od drugih koji nos ravnaju, moj izvinuti, niti je postivao moju izricitu uputu da vrlo malo smanji piramidu nosa, skinuo je puno, kao sto je i sam rekao neposredno nakon operacije, a vrh nosa uopce nije suzio iako je rekao da bude.
snjezana7 is offline  
Old 21.05.2010., 11:29   #2774
Quote:
andjelina kaže: Pogledaj post
Prvo sam mislila kod Glumičića pa sam odustala i onda sam slucajno preko jedne prijateljice dosla do dr.Ivkica u Vinogradskoj i stvarno sam se odusevila njime (a i pomoglo je sta je njoj napravio super nos )...i tako nakon dva termina za konzultacije napokon imam termin operacije ..... ma isčitala sam sve i spašava me šta ipak ispada da to (u većini slučajeva)nije tako strašno, malo se pretrpi al kasnije vrijedi.....
ja planiram na popravak, a vinogradska i rebro mi dolaze u obzir, pa te molim da stavis slikice svog nosa (i prijateljicinog, ako bi se ona slozila), please!
snjezana7 is offline  
Old 21.05.2010., 11:30   #2775
imam molbu za sve curke koje su rekla da im se ne svidaju glumičićevi nosevi - gdje mogu naci slike tih noseva? hvala!
snjezana7 is offline  
Old 21.05.2010., 13:58   #2776
Quote:
snjezana7 kaže: Pogledaj post
imam molbu za sve curke koje su rekla da im se ne svidaju glumičićevi nosevi - gdje mogu naci slike tih noseva? hvala!
Pa na njegovoj stranici... http://www.glumicic-dzepina.com/inde...mid=15&lang=hr
princess is offline  
Old 21.05.2010., 15:31   #2777
imam jedno pitanje, prije sedam dana sam bio na operaciji i moram priznat da sam se sokirao kad su mi skinuli kalup, nos mi je bio za moj ukus preuzak i prcast..vec dan, dva nakon se malo rasirio, sto mi izgleda prirodnije, sad, to je vjerojatno ta natecenost koje se svi plase a ja bi volio da mi nos ostane tako Stoga, pitanje za ove koji su prosli to sve skupa, kako ce to izgledat na koncu, nesto izmedju ili drito onako nakon sto se skinuo kalup..vidim da se vrh spusti kad otpadnu savovi ali sta je sto se tice sirine nosa. Zahvaljujem
ivan3333 is offline  
Old 22.05.2010., 17:29   #2778
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Nakon godina problema sa upalama grla i upalom sinusa koja je prešla u kroničnu, plus što znam da imam devijaciju septuma (neki davni slučajni udarci u nos valjda, nisam "lomila" nos nikad) - konačno sam otišla na pregled. KB Merkur (Zajčeva), ORL.
Doc koji me pregledao (po godinama mlađi, spec. otorinolaringolog) je u cca 5-6 minuta pregleda (rinoskopija, vizualni pregled) odredio:
"indicirana je op septoplastica", s dijagnozom "Fractura septi nasi..."
Odmah sam naručena za operaciju (pod općom anestezijom), za mjesec dana je termin.
Dva dana prije op. imam razgovor/pregled kod anesteziologa, u međuvremenu hrpa pretraga zbog operacije tj opće anestezije.

Ono što sam ustvari očekivala, je ipak jedan malo opširniji razgovor s kirurgom/operaterom (isti onaj koji me primio na pregled), no tamo je gužva i svi su poprilično nervozni (iako je dr bio okej). No nije bilo prilike...
I sad mi je sve to navrat-nanos, mislim okej mogu guglati o septoplastici do besvijesti no...
Nemam želju za nikakvom estetskom korekcijom nosa, zadovoljna sam njime ovakvim kakav je. No eto, nisam pitala niti da li je moguće da oblikom ostane jednak... Najbolje je što se zakrivljenje jedva vidi, blago, u jednu stranu, i to tek ako se dobro zagleda.

Obzirom da me frka same operacije, i da nemam blagog pojma o postoperativnom tijeku (osim ovog pročitanog na forumu), kao i da ne znam ustvari ništa o nužnosti same operacije i da bih željela ipak znati više o svemu - dr na pregledu me prilično "rutinski" riješio u smislu "aha, operacija, to je to, odite kod sestre po termin"... planiram otići po drugo mišljenje.
Frendica mi je preporučila dr Borića (Petrova), a ovdje na forumu i drugdje se dosta spominju i dr Tončić i dr Ostojić - no svi se oni koliko vidim više bave estetskom kirurgijom, koja meni u ovom slučaju nije prioritet.

Ima li netko preporuku, kod koga otići po drugo mišljenje, na jedan "pošteni" pregled i opširniji razgovor i pro/contra operacije? Hvala.
Moja preporuka ti je poliklinika Gulic, tamo ti rade iskljucivo otorinci pa mislim da se oni vise bave operacijama nosa i vise su u tome opcenito...Ja sam bila tamo prije mj. dana u vezi sekundarne rino jer prva nije prosla dobro.. Eto ti vidi...
kiki11 is offline  
Old 23.05.2010., 02:57   #2779
Quote:
ivan3333 kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje, prije sedam dana sam bio na operaciji i moram priznat da sam se sokirao kad su mi skinuli kalup, nos mi je bio za moj ukus preuzak i prcast..vec dan, dva nakon se malo rasirio, sto mi izgleda prirodnije, sad, to je vjerojatno ta natecenost koje se svi plase a ja bi volio da mi nos ostane tako Stoga, pitanje za ove koji su prosli to sve skupa, kako ce to izgledat na koncu, nesto izmedju ili drito onako nakon sto se skinuo kalup..vidim da se vrh spusti kad otpadnu savovi ali sta je sto se tice sirine nosa. Zahvaljujem
Ako neko sa iskustvom moze dogovorit jer vec ludim lagano..
ivan3333 is offline  
Old 23.05.2010., 11:25   #2780
evo i slike http://i821.photobucket.com/albums/z...an3333/nos.jpg
lijevo je odma nakon skidanja kalupa, desno je par dana nakon.
ivan3333 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:18.