Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2006., 14:06   #61
najbolje mi je učit navečer, tada je sve mirno i koncentracija je tu, ali ako treba učim i po danu.
Anonimna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 21:00   #62
cd s gradivom u komp/knjiga na stol, muzika, kava, cigarete... pa dok ti oci ne ispadnu.
najbolje-ujutro.
__________________
Tu, tu es mort, et moi, moi, je suis la!
naiirobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 21:04   #63
A ucim tako da procitam sa razumjevanjem, izvadim navaznije na papir i poslije to izvadjeno ucim. Knjiga je predebela za drzanje

da. jedna moja je debela do te mjere da sam stavljala kriglu od karlovacke na jednu stranu dok bi citala drugu-inace se zatvarala.
__________________
Tu, tu es mort, et moi, moi, je suis la!
naiirobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 21:14   #64
Quote:
naiirobi kaže:
A ucim tako da procitam sa razumjevanjem, izvadim navaznije na papir i poslije to izvadjeno ucim. Knjiga je predebela za drzanje

da. jedna moja je debela do te mjere da sam stavljala kriglu od karlovacke na jednu stranu dok bi citala drugu-inace se zatvarala.
Pa šta to studiraš? Medicinu?

Ja sam za ovaj ispit odlučila skriptu jer nemam vremena ni volje sve čitati. A bolje zapamtim ka pišem. Rukom naravno...
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 22:42   #65
I ja pisem rukom. Komp koristim jer/kad moram buduci da nam knjige nisu dostupne u onoj mjeri u kolikoj profesor misli da bi trebalo za ispit. Onda je nadobudno napravio 2 CD-a s ne-znam-ti-ni-ja koliko slika (2500-3000) i tako... malo page up, malo page down, malo gavom u zid
__________________
Tu, tu es mort, et moi, moi, je suis la!
naiirobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 13:37   #66
Quote:
Belle kaže:
To je i moj problem- nemam navike.

Učim samo dok zagusti. Na taj način prolazim sa četvorkom, većinu vremena se zafrkavam, a kada STVARNO treba učiti nekako izdržim, uz jedvite jade, budna do dugo u noć... Jer se puno toga nagomila. Tom metodom idem cijelu srednju skolu...No pitam se kako će biti na faksu...
isto sam tako i ja radio dok sam bio u srednjoj

sad kad sam na faxu, sjebada svaki dan
kako samo dani prolaze, za sve je kriva cuga
jebem ti fax
vernon_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 13:38   #67
Quote:
Piggy kaže:
Ćerce, ne kojem si ti faksu???
medicina, btw kolko ja ucim to je jos i malo spram drugih..al nije to bitno, bitno je da se polozi pa makar i s 2
__________________
Pain is temporary pride lasts forever.
Night.Elf. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 22:25   #68
Jel ikad itko strebao da bude vodic nekoj skupini turista? Mene su dotukli uglavnom...kao treba voditi grupu studenata u obilazak obliznjih gradova, a buduci da je jedini vodic jednog obliznjeg grada u koji sam ja znala dolazit umro, jucer meni objave da ja trebam glumit vodica iako nista slicno nisam nikad radila. I tako lijepo prihvatim ja taj izazov, skinem s neta sve sto trebam pricati, prevedem i onda sam se cijelu noc budila da naucim to kaj trebam pricat. A uopce nisam nocni tip, to nisam radila ni kad sam studirala.
I ono sto je najzanimljivije, kad pocnes pricati okupljenim ljudima je kad te gledaju i klimaju glavom, a ti se pokusavas sjetiti sto trebas sljedece reci, to totalno dekoncentrira.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 23:04   #69
uvijek učim po noći zato je poslije podne obično spavam par sati,a i mirnije mi je i tišina je.obično učim naglas i ne mogu učiti iz knjiga već si sve skraćujem(dugo traje ,ali mi pomaže).
__________________
"Jebeš ti što je ona slatka kad je obucena ko drolija, pjesma joj saksa i plesacice su joj obucene ko prostitutke, a plešu ko jeftine striptizete. Ili kao da se seksaju za zrakom." -by:aktovka
Barica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 23:43   #70
Učim uz televiziju ili nešto jer drugačije ne mogu. Efektivno u komadu učiti mogu možda pola sata. No, meni je to i više nego dosta.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 13:49   #71
Učenje

E,žao mi je šta otvaram ovakvu temu,jer vjerovatno nisam prvi...ali eto.... ja trebam vaše mišljenje i savjete-problem je u sljedećem; Ja nemogu učit,mislim kad se nekak uspijem natjerat-i skoncentrirat,ide mi,i to super...ali problem je u tome šta ima nekih dosadnih lekcija itd...i meni misli odlutaju u 3 PM, nemrem se skoncentrirat,mislim ić u gimnaziju-imam bodova,ali želim naučit učit()prije toga-pa ako netko ima tehniku nekakvu...neka kaže....jer ja ...nejde....
gawran is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 13:57   #72
Ja ti preporučujem tzv. kognitivne mape (eng. mind mapping). Jako korisno, olakšava učenje, zabavnije je.
Ima tečajeva za to, nije komplicirano, ali bolje je da ti netko pokaže kako to funkcionira.

Uz to možeš raditi kartice s pitanjima na koje sam sebi odgovaraš nakon što prođeš neku lekciju.

U bilježnici ostavi s jedne strane slobodnog prostora (marginu) i nakon što pročitaš lekciju, na marginu izvadi ključne riječi pomoću kojih će ti biti lakše reproducirati naučeno. Dakle, kad hoćeš ispričati sam sebi što si pročitao, prekrij ispisani tekst, a gledaj samo ključne riječi.
pitam_ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 14:02   #73
Što se koncentracije tiče:

Probaj učiti za stolom, po mogućnosti uvijek na istom mjestu. Ugasi radio, tv ili bilo što što ti može odvući pažnju. Postavi si cilj poput toga da želiš u gimnaziju, podcilj: za to moram imati dobre ocjene, podcilj: za to moram naučiti za taj i taj ispit i sl. Neku motivaciju moraš naći.
Zatvori oči, udahni par puta i kreni.

Najteže je početi i zagrijati se, s vremenom je lakše.

Najbolje ti je učiti max 45-60 min bez prestanka i onda napraviti pauzu od max 10-15 min. Ne radi dužu pauzu, jer će ti opet biti teže zagrijati se za nastavak učenja.

Svaki dan ponovi pomoću kognitivne mape ili kartica ili ključnih riječi ono što si naučio prethodnog dana.
pitam_ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 20:42   #74
uzmeš knjigu i više puta pročitaš neki odlomak, ponoviš na glas. i tak dalje, nema tu neke posebne mudrosti
sunčeko55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 02:06   #75
Nema tu nikakvih tehnika,il možeš učit il ne možeš,it's that simple

Ovi koji mogu učiti su babyface-i
Ignoramus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 12:21   #76
uzmeš knjigu i vadiš natuknice, zatim ih čitaš kolko god ti puta treba dok ne naučiš sve(najbolje po noći)
5MJ35KO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 12:43   #77
ucim ovisno o predmetu, od 4-7 sati, u komadu mogu sad i po 4-5..s tim da ucim na glas, puno crtam, podcrtavam..itd.
ljudi, od citanja teksta necete ga zapamtit, trebate ga smisleno ponavljat i povezivat, to vam je najucinkovitije i jedini nacin da ono sto naucite i zadrzite..naravno necete moc sve detalje znat kao i za ispit..al osnove da ti se dive kak ti sve znas, definitivno
p.s.-vec sam postala na ovaj topic, al morala sam opet, jer druga je godina, drugi je sistem..a i naviknes se da trebas gomilu gradiva naucit, pa sad i nije neki bed
__________________
Pain is temporary pride lasts forever.
Night.Elf. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 13:05   #78
Quote:
Belle kaže:
To je i moj problem- nemam navike.

Učim samo dok zagusti. Na taj način prolazim sa četvorkom, većinu vremena se zafrkavam, a kada STVARNO treba učiti nekako izdržim, uz jedvite jade, budna do dugo u noć... Jer se puno toga nagomila. Tom metodom idem cijelu srednju skolu...No pitam se kako će biti na faksu...
i moj( nemam navike ) tocnije izgubila naviku, nakon 5 godina od srednje odlucih da idem na prijemni, oznojim se nakon 2 strane a nikaj ne pamtim, ako netko ima kakav savjet...
ikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 13:10   #79
hm..ovo je ili stvarno nemas navike..ili se bolje zapitaj..dali stvarno zelis to nesto upisat..jer ako stvarno zelis, natjerat ces se svim silama da ucis i polozis prijemni ..ne znam
ne kuzim ljude koji kazu, ja bi 5 (ili evo u tvom slucaju, upisala doticni fax), a nitko nece ucit..jer kao nemaju navike


ne vidim problem, ako zelis, sjest ces, naucit, polozit i amen
sretno
__________________
Pain is temporary pride lasts forever.
Night.Elf. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 01:53   #80
Quote:
Night.Elf. kaže:
hm..ovo je ili stvarno nemas navike..ili se bolje zapitaj..dali stvarno zelis to nesto upisat..jer ako stvarno zelis, natjerat ces se svim silama da ucis i polozis prijemni ..ne znam
ne kuzim ljude koji kazu, ja bi 5 (ili evo u tvom slucaju, upisala doticni fax), a nitko nece ucit..jer kao nemaju navike


ne vidim problem, ako zelis, sjest ces, naucit, polozit i amen
sretno
hm malo si strog, al kuzim kaj zelis reci
tnx
ikas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:35.