Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2004., 17:52   #61
Re: Re: Re: OTKRIĆE!! Molitva rimske crkve za Židove!

Quote:
I.L kaže:
Je li to sav tvoj komentar evolucionisto... iluzionisto?

Stvarno si mega "intelektualna" veličina! Oprosti što te ovaj 'upis' probudio iz... sna. Nastavi spavati!
Ali ja sam se stvarno poceo brinuti. Samo tako dalje, ti si car!
__________________
California rest in peace
Simultaneous release
California show your teeth
She's my priestess, I'm your priest
Slartibartfast is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 18:03   #62
Cool AMEBA I KVANTNA FIZIKA...ili... Slartibartfast

Quote:
Slartibartfast kaže:
Ali ja sam se stvarno poceo brinuti. Samo tako dalje, ti si car!
Za tebe, očito jesam Car!

Brineš se ti, naravno, jer nisi u stanju odgovoriti na postavljeno pitanje. A što ćeš, znam ja da su evolucionisti malo retardirani. Pa ti odbijam na to!

Kako ste PLITKI... a željeli bi biti 'face'! Buahhhaaaahhhhhh!


Dakle pitanje topica jest: ZAŠTO JE GORE NAVEDENA MOLITVA - NESTALA?

Pošto se ti u relligiju kužiš kao... ameba u kvantnu fiziku, onda ću te zamoliti da ne kakiš svoje budalaštine (koje nemaju veze s topicom) po jednoj ozbiljnoj temi na podforumu Religija!
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 19:01   #63
Re: OTKRIĆE!! Molitva rimske crkve za Židove!

Quote:
I.L kaže:
MOLITVA ZA ŽIDOVE


"SVEMOĆNI I VJEČNI BOŽE, TI KOJI NE ODBIJAŠ SVOJE MILOSTI ČAK NI BEZVJERNIM ŽIDOVIMA, ČUJ MOLITVE KOJE UPUĆUJEMO ZBOG SLJEPOĆE TOGA NARODA, DA UZMOGNE SPOZNATI SVJETLO TVOJE ISTINE, KOJA JE U KRISTU ISUSU, I DA SE IZBAVI IZ SVOJE TMINE, PO ISTOM KRISTU, GOSPODINU NAŠEMU, AMEN."

Krasna molitva!

Haleluja, slava Bogu.
Maher Šalal Haš Baz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 19:16   #64
Re: AMEBA I KVANTNA FIZIKA...ili... Slartibartfast

Quote:
I.L kaže:
Za tebe, očito jesam Car!

Brineš se ti, naravno, jer nisi u stanju odgovoriti na postavljeno pitanje. A što ćeš, znam ja da su evolucionisti malo retardirani. Pa ti odbijam na to!

Kako ste PLITKI... a željeli bi biti 'face'! Buahhhaaaahhhhhh!


Dakle pitanje topica jest: ZAŠTO JE GORE NAVEDENA MOLITVA - NESTALA?

Pošto se ti u relligiju kužiš kao... ameba u kvantnu fiziku, onda ću te zamoliti da ne kakiš svoje budalaštine (koje nemaju veze s topicom) po jednoj ozbiljnoj temi na podforumu Religija!
Hahaha E jesi! Bas si car!
__________________
California rest in peace
Simultaneous release
California show your teeth
She's my priestess, I'm your priest
Slartibartfast is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 19:32   #65
Re: OTKRIĆE!! Molitva rimske crkve za Židove!

Quote:
I.L kaže:
MOLITVA ZA ŽIDOVE


"SVEMOĆNI I VJEČNI BOŽE, TI KOJI NE ODBIJAŠ SVOJE MILOSTI ČAK NI BEZVJERNIM ŽIDOVIMA, ČUJ MOLITVE KOJE UPUĆUJEMO ZBOG SLJEPOĆE TOGA NARODA, DA UZMOGNE SPOZNATI SVJETLO TVOJE ISTINE, KOJA JE U KRISTU ISUSU, I DA SE IZBAVI IZ SVOJE TMINE, PO ISTOM KRISTU, GOSPODINU NAŠEMU, AMEN."


Zašto je ova molitva IZBAČENA iz moljenja svakodnevnog...? I to poslije drugog VATIKANSKOG KONCILA?

Svakodnevnog?

Kako se tebi takva greska mogla dogoditi?

Istina je da su neke vrlo stare molitve (koje se mole na dan - obicno jedan) izmijenjene i da je ona za Zidove sada (poslije II vatikanskog sabora) preformulirana u molitvu za Židove "kojima je prvima Gospodin Bog naš govorio" i, koliko ja znam - nije mijenjano svih deset molitvi koje se mole na - taj jedan dan. Tako je, npr. molitva za "pogane" sada "molitva za one koji ne vjeruju u Krista...".
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 19:42   #66
Vjerojatno zato jer je na Drugom vatikanskom koncilu skinuta krivnja sa Židova za Kristovu smrt.
 
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 21:11   #67
Re: OTKRIĆE!! Molitva rimske crkve za Židove!

Quote:
I.L kaže:
MOLITVA ZA ŽIDOVE


"SVEMOĆNI I VJEČNI BOŽE, TI KOJI NE ODBIJAŠ SVOJE MILOSTI ČAK NI BEZVJERNIM ŽIDOVIMA, ČUJ MOLITVE KOJE UPUĆUJEMO ZBOG SLJEPOĆE TOGA NARODA, DA UZMOGNE SPOZNATI SVJETLO TVOJE ISTINE, KOJA JE U KRISTU ISUSU, I DA SE IZBAVI IZ SVOJE TMINE, PO ISTOM KRISTU, GOSPODINU NAŠEMU, AMEN."


Zašto je ova molitva IZBAČENA iz moljenja svakodnevnog...?
... Mozda jer su skuzili da su ONI u krivu, a ne Zidovi?

Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 23:57   #68
Hm, I.L. Pa čuj...
Može biti da su jednostavno uvidjeli da njihove molitve nemaju efekta.

"A vi kad se molite ne činite to tako kao što čine ljudi iz nacija misleći da će mnogim riječima njihove molitve biti uslišane"
(Matej 6:7)

No to nije pravi razlog, jer crkve i danas smatraju da je u svrhu obožavanja korisno primjeniti napamet naučene mnoge brzomrmljajuče molitve.

Zapravo, pravo bi pitanje bilo: Zašto Bog ne sluša takve i slične molitve?

Ipak, trenutno mi je nešto drugo pada u oči.
Mislim da ćeš se složiti sa mnom da je opća religiozna konfuzija koja traje već stolječima i koja je sve izraženija, jedan od razloga što se svijet nalazi u prilično jadnom duhovnom i moralnom stanju.
Ako je tome tako, onda mi je doista čudan tvoj poriv da neprestano tražiš zavjere i misteriozne spletke tamo gdje ih nema.
Neke su stvari takve kakve su, neke su jednostavno glupe, neke i nisu.
Milsim da to što je u programu molitve u katoličkoj crkvi nekad bila molitva za Židove, a danas ne, nema nikakvog začaja. Ne vidim da će raspredanje te "misterije" donjeti ikakvu duhovnu korist.
Na koncu, ostavi se tog nesretnog naroda. Svojevremno su nosili breme Zakona, danas više ne moraju, a ipak još uvjek ga nose. Duhovno stanje drugih naroda (kada posmatramo ljude kroz prizmu nacionalnih skupina) nije ništa bolje.
Savjet: Odmori um od traženja zavjera i idi tragom istinske duhovnosti, jer ne primječuješ da polako oboljevaš od bolesti koja se zove - gajenje duha vlastite samopravednosti. A to je podmukla bolest. Od nje su bolovali i židovi.
__________________
okrovogdo
odgovorko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2004., 11:45   #69
Hehe, Samedi.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2004., 18:19   #70
Očito je ILonja uspješno prebolio trovanje hranom u jednom domu za mentalno retadrirane Stančić-pored Dugog sela-oni koji žive u Hrvatskoh znaju da je tamo nedavo umrlo troje ljudi zbog trovanja hranom.


No oni nisu bili cilj, već jedan korisnik doma zvan IL, samo- prozvani prorok....to je bio još jedan napad masona, židova i
CIA-e, BBC, i CNN...jedan u nizu da se ušutka nositelj jednog i posljednjeg nezavisnog sijela , očišćenog od svih zala ovog svijeta......

Zato molimo se braćo svi skupa....za trajno izječenje pozivamo i sestru Rambi i brata Cro Faga, da daju doprinos u
MOLITVI za ILonju .

Da mu Bog da brzo izlječenje i usadi ljubav za sve ljude.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2004., 19:12   #71
Smile

Quote:
Maher Šalal Haš Baz kaže:
Krasna molitva!

Haleluja, slava Bogu.
Haleluja! Možda čak i ova sakrivena molitva obrati kojeg Židova, te od neznabošca i neprijatelj Gospodina našega, postane - vjernik?
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2004., 19:14   #72
Cool Re: Re: OTKRIĆE!! Molitva rimske crkve za Židove!

Quote:
Blaise kaže:
Svakodnevnog?

Kako se tebi takva greska mogla dogoditi?

Istina je da su neke vrlo stare molitve (koje se mole na dan - obicno jedan) izmijenjene i da je ona za Zidove sada (poslije II vatikanskog sabora) preformulirana u molitvu za Židove "kojima je prvima Gospodin Bog naš govorio" i, koliko ja znam - nije mijenjano svih deset molitvi koje se mole na - taj jedan dan. Tako je, npr. molitva za "pogane" sada "molitva za one koji ne vjeruju u Krista...".
Da, da crkva želi biti "u skladu s vremenom" a u biti, samo postaje sve više u skladu sa svijetom i 'duhom svijeta'!

A kako se Židovi iz drugog svjetskog rata - obogatili(bili su i prije toga bogati, ali su iza rata zasjeli u važne političke strukture) i dobili državu, Rim je odlučio okrenuti ploču. Izdaja... i samo izdaja, prilagođavanje svijetu, to je GLAVNO obilježje rimokatoličke sekte!
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2004., 19:31   #73
Cool

Quote:
odgovorko kaže:
Hm, I.L. Pa čuj...
Može biti da su jednostavno uvidjeli da njihove molitve nemaju efekta.

Sklon sam vjerovati u drugačiju verziju!



Quote:
"A vi kad se molite ne činite to tako kao što čine ljudi iz nacija misleći da će mnogim riječima njihove molitve biti uslišane"
(Matej 6:7)

No to nije pravi razlog, jer crkve i danas smatraju da je u svrhu obožavanja korisno primjeniti napamet naučene mnoge brzomrmljajuče molitve.

Zapravo, pravo bi pitanje bilo: Zašto Bog ne sluša takve i slične molitve?


Kako ti znaš da ne sluša... mislim, Bog... takve molitve?




Quote:
Ipak, trenutno mi je nešto drugo pada u oči.
Mislim da ćeš se složiti sa mnom da je opća religiozna konfuzija koja traje već stolječima i koja je sve izraženija, jedan od razloga što se svijet nalazi u prilično jadnom duhovnom i moralnom stanju.
Ako je tome tako, onda mi je doista čudan tvoj poriv da neprestano tražiš zavjere i misteriozne spletke tamo gdje ih nema.
Neke su stvari takve kakve su, neke su jednostavno glupe, neke i nisu.


Religiozna konfuzija mora postojati. Jer čuva svijet od religiozne DIKTATURE! Vlast papske sekte u stoljećima tame, pokazala je što je to -RELIGIJSKA DIKTATURA! Krvoproliće, nepravda i sotonsko oprgijanje - sve pod imenom i u ime - križa!

Kakav "poriv"? kakve "spletke"? Postavio sma pitanje zašto se rimokatolička crkva srami jedne svoje molitve? Zaštu su TU molitvu - ODBACILI? Pitao sam i koji je razlog...





Quote:
Milsim da to što je u programu molitve u katoličkoj crkvi nekad bila molitva za Židove, a danas ne, nema nikakvog začaja. Ne vidim da će raspredanje te "misterije" donjeti ikakvu duhovnu korist.
Na koncu, ostavi se tog nesretnog naroda. Svojevremno su nosili breme Zakona, danas više ne moraju, a ipak još uvjek ga nose. Duhovno stanje drugih naroda (kada posmatramo ljude kroz prizmu nacionalnih skupina) nije ništa bolje.
Savjet: Odmori um od traženja zavjera i idi tragom istinske duhovnosti, jer ne primječuješ da polako oboljevaš od bolesti koja se zove - gajenje duha vlastite samopravednosti. A to je podmukla bolest. Od nje su bolovali i židovi.



Kako "nema nikakvog značaja"? Pa zašto je te molitva onda uopće postojala... i to DUGO vrijeme? Je li sve to DUGO vrijeme u stvari bila LAŽ?

Ne postoji nikakva "misterija". Postoje samo činjenice neprekinutog lanca izdaje svakog kršćanskog načela od strane Rima. Sve do otvorenog - sotonizma! Do otvorene suradnje sa - sotonizmom - masonstvom i judaizmom.

Na "koncu" koga da se to ja "ostavim"??

Neka se oni OSTAVE mene i kršćanstva. Neka prestanu blatiti i napadati Isusa, neka prestano svakodnevno ubijati Isusa - kroz sotonsku talmudsku propagandu, počev od Hollywooda do naših dnevnih tiskovina, TV -a, radia, interneta.

Zašto pokušavaš rokirati teze? Za koga to činiš?

"Breme" Zakona... zar to nije obveza i kršćanima danas? Kad i GDJE je to Bog ukinuo svoj Zakon? Temelj svoje vladavine i na nebu i na zemlji? Zar nismo ovdje imali temu o tome? Zar nismo dokazali da je Zakon NEPROLAZNA obveza svakog čovjeka - ne samo Židova? Zar nismo imali temu da je Isus uskrusnuo u - subotu a ne u nedjelju(jer se vi volite pozivati na "kršćansku" nedjelju - sol dei - dan boga sunca)?

Duh samopravednosti - ja vidim u tebi i tvojoj bratiji sektaškoj iz rimske crkve. Potom u bratiji protestantskoj i adventističkoj.

Vi biste da se šuti o istini a da se 'pripovijedaju' basne??

Pa basne prodaju i to na sve strane- Židovi!

I tko si ti da mene sudiš, a ne poznaješ ni moj vanjski niti unutarnji život?

Nisu li Židovi za Isusa kazali da "je Đavao u njemu... što ga slušate"? To su kazali za NAJNORMALNIJEG, NAJPRAVEDNIJEG i NAJSVETIJEG od svih ljudi! Pa... je li u Isusu bio Đavao ... ili duh PRAVDE koji ne pravi kompromise s grijehom?

Što ti kažeš?
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 00:30   #74
I.L. , gdje si čuo za tu molitvu i kada je ona nastala?
Nikola alokiN is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 00:32   #75
Re: OTKRIĆE!! Molitva rimske crkve za Židove!

Quote:
I.L kaže:
Zašto je ova molitva IZBAČENA iz moljenja svakodnevnog...?
A sto to nije ona koja je izbacena iz bogosluzja za Veliki petak ?
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 08:03   #76
A što je sa "Te Deum" ?
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 09:02   #77
Re: Re: OTKRIĆE!! Molitva rimske crkve za Židove!

Quote:
rambi kaže:
A sto to nije ona koja je izbacena iz bogosluzja za Veliki petak ?
Evo tko zna.

Mislim da nije izbacena. Zapravo, bila je izbacena, ali je vracena s izmijenjenim tekstovima, navela sam neke primjere.
To su sve vrlo, vrlo stare molitve i dio su liturgijskog obreda na Veliki petak.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 11:07   #78
uvijek nastaju nove molitve i ne mozemo moliti svakodnevno sve,nemaju krscani vremena za molitvu kao muslimani...
bitno je da molitva nije zabranjena?

evo ja cu izgovoriti poslije toliko godina tu molitvu!
"SVEMOĆNI I VJEČNI BOŽE, TI KOJI NE ODBIJAŠ SVOJE MILOSTI ČAK NI BEZVJERNIM ŽIDOVIMA, ČUJ MOLITVE KOJE UPUĆUJEMO ZBOG SLJEPOĆE TOGA NARODA, DA UZMOGNE SPOZNATI SVJETLO TVOJE ISTINE, KOJA JE U KRISTU ISUSU, I DA SE IZBAVI IZ SVOJE TMINE, PO ISTOM KRISTU, GOSPODINU NAŠEMU, AMEN."

jel grijeh,ako je svaki dan molim?
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;), ja se vise ne potpisujem.
Krkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 14:53   #79
Nisam nikad cula za tu molitvu.

Quote:
Izdaja... i samo izdaja, prilagođavanje svijetu, to je GLAVNO obilježje rimokatoličke sekte!
Ima li molitava i za progonitelje crkve kao naseg I.L-a?
Nesto ovako:

Gospodine, oprosti nasem I.L-u sto ga je opcarala ona baba sektarica imenom Elena White sa njenim dosad svim neispunjenim prorocanstvima i sto on usprkos svim njenim prorockim promasajima ipak vjeruje u nju i progoni Tvoju svetu crkvu.
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 23:28   #80
Zašto rimska patrijarhšija (koja je sebe prozvala rimokatolička crkva) i vatikanska kurija sve više podanički i popustljivo nastupaju nastupaju prema ekspanzivnom cionizmu, mondijalizmu, čak i prema masoneriji, koja je do skoro pokretala gradjanske revolucije u kojima je slabljena moć rimskog patrijarha? Jednostavno što je shvatila da moć počiva u mondijalističkim projektima i zamasima koje upravlja cionističko-iluminatska hidra. Rimski patrijarh je tako morao teatralno i za odnos svoje crkve prema Judejcima da prizna svoj nehat, svoju krivicu (mea culpa).

Rim je se u početku gnušao i protestanskih ekumenskih projekta, a danas je najglasniji u pozivima na ekumenski dijalog i 'suradnju'. Ne tako davno, u jednoj papskoj enciklici (Humanus Genus) se osudjuje masonski ekumenizam: "Otvarajući svoja vrata osobama svih vera oni potpomažu, u stvari, veliku modernu grešku religiozne ravnodušnosti i jednakosti svih veroispovesti, što je najbolji način da se izbrišu sve religije, naročito katolička, koja se budući da je jedina prava, ne može spojiti sa ostalima a da joj se ne nanese ogromna nepravda."- Masonerija, pseudohermetička religija, prihvata ljude svih religija, pogotovo one bogate i sposobne da podlože sebi 'slabe', uključujući i rimokatolicizam, dok nekada 'beskompromisni' papizam sada je spreman da paktira i da 'jača' crkvu i sa afričkim šamanima koji su nešto malo čuli o Hristu.

Mnoštvo Judejaca je uključeno i u sinkretičku babilonsku New Age religiju. Nju Ejdž pokret se zapravo pokazuje kao snaga koja ima mnogo jači ekumensko-objedinjujući zamah nego rimokatolicizam. Kako katolici da mole za otrežnjenje Judejaca, kad su se oni, eto, toliko uzdigli, da predvode čak i jednu novu svetsku religiju, koja predstavlja vaskrs svih starih gnusoba natrunjenih sa nešto malo istine, kao mamce za bezazlene i neupućene duše.

Dok je se rimska crkva preko jezuita subverzivno ubacivala u protestanske redove, dotle je masonsko-cionistička hidra obuhvatila glavu katolizma. Tako da danas nekakva protivljenja perifernog sveštenstva cionizmu i mondijalizmu ostaju bez ikakvog upliva i odjeka.

Kolika je moć masonsko-cionističkog zloduha, mogu pokaziti dizajni novčanica EU. Na svakoj papirnatoj novčanici prikazana je 'trijumfalna kapija' iz neke veće i reprezentativnije države EU. Kapija je masonski solarni simbol, koji je ugradjen i u oznaci za UNESCO. Ali to je i drevni simbol gvozdenog rimskog carstva, koje masonerija vaskrsava. Poznata je pod nazivom 'jaram'. Naime, kad bi Rim hteo da ponizi trijumfalno neku pobedjenu vojsku, njene zarobljenike bi paradno proveo ispod 'kapije' načinjene od 3 koplja: dva uspravna i jedno položeno pri vrhu.
__________________
brat Vasa (Potražiti Aurora Aurea blog ...)
Aurora Aurea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:07.