Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2016., 22:37   #61
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
da, to sam čula, da ju trebam brati u vrijeme cvatnje (6. mjesec?). a šta onda s cvijetom? njega ne ostavljam za čaj, pretpostavljam. da ga bacim?
Zašto bacati cvijet, i njega u čaj.

Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
e a ima li na medvednici (ili u okolici) gospine trave? gdje da ju nađem?
Ne znam za Medvednicu ali u okolici Vukomerića je ima.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 00:43   #62
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
e a ima li na medvednici (ili u okolici) gospine trave? gdje da ju nađem?
Moja je majka brala gospinu travu na puno mjesta (udaljenih od prometnica). Primjerice, livade (oko) poljoprivrednog dobra Agronomskog fakulteta, livade preko potoka kod Studentskog grada u Dubravi, u podnožju Medvednice.

Gospina trava je prilično rasprostranjena biljka, pa ćeš je lako naći manje više na svakoj suhoj livadi, šumarku, pašnjaku...
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2016., 18:23   #63
nekada su naš stari u Dalamaciji sakupljali plodove zrelih smričaka (smriške) kuhali - i prodavali. zanima me za koju namjenu ?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 10:46   #64
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
nekada su naš stari u Dalamaciji sakupljali plodove zrelih smričaka (smriške) kuhali - i prodavali. zanima me za koju namjenu ?
Juniperus communis ili obična borovica.
Koristi se kao začin i u narodnoj medicini.
Koristi se za pripremu rakija, točnije gina.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 13:39   #65
Mislio sam na juniperius oxycedrus. znam googlajući da je strašno bogat bobicama sa C vitaminom (72 %) lijepo gori i miriše
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 22:44   #66
http://www.plantea.com.hr/smrika/

Quote:
UPOTREBA Plodni češeri smolasta su i gorkasta okusa te nisu jestivi u svježem stanju, no mogu se koristiti prokuhani kao začin različitim varivima. Sadrže tvari koje djeluju protiv crijevnih parazita i pospješuju izlučivanje mokraće. Od njih se radi rakija “smrikovača” kao i eterično ulje.[2] Drvo šmrike je tvrdo i žilavo, može poslužiti za izradu manjih predmeta, primjerice drvenog posuđa i ukrasnih stvarčica. Od grana se destilacijom vodenom parom dobiva eterično ulje koje se, između ostalog, može koristiti u pripravcima za njegu kose.
Vitamin C

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 18:58   #67
https://www.google.com/url?q=http://...6FqxkrN2iMNAGw
http://teambushcraft.com/forum/index.php?topic=3829.0

Zadnje uređivanje kanjar : 27.12.2016. at 19:38.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 15:59   #68
valjda je ok tema za pitat, zna li iko di se može u splitu ili okolici nabavit biljka pelin (grančice iste..)
__________________
"Uvijek ima žita u kukolju i tu mi ne možemo. Ponavljam, državne institucije. Zahvalio bih se malteškoj policiji. Jeste li pitali maltešku policiju koji su problemi bili. Nadam se da... mi ćemo samo igrati nogomet".
disibija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 00:12   #69
Pozz ekipa, radi li netko od vas jos kucne lijekove od aloe? Poznata mi je aloa arborescens i njezino ljekovito djelovanje s medom..vise puta istrazeno i isprobano...jako dobro za podizanje imunskog sustava, posebice nakon kemoterapije... sad me zanima ova moja aloa...aloa ciliaris. sto s njom? Znaci siri mi se nenormalno, a ja sam u stanu i nema gdje nisam pelcere posadila, ali jednostavno nemam vise mjesta,pokraj svoje ostale dzungle... htjela bih iskoristiti ove najstarije,najdeblje stabljike, jer bacanje za mene ne dolazi u obzir... zna li netko neki receptic? Citam po netu, da se i zlicica gela moze ubaciti u jelo ili pice u koje zelim,ali ne previse, jer ima i laksativno djelovanje hehe... zna li tko sta?

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
brauneaugen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 10:38   #70
Aloa ciliaris nije ljekovita.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 12:03   #71
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Aloa ciliaris nije ljekovita.
Bas nikako ju ne mogu iskoristiti?

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
brauneaugen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 14:46   #72
Quote:
brauneaugen kaže: Pogledaj post
Bas nikako ju ne mogu iskoristiti?

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Jedino kao ukrasnu biljku.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 09:15   #73
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Jedino kao ukrasnu biljku.
Evo citam..na nekim drugim forumima..nije za oralnu primjenu, ali je jako ljekovita za kozu, opekline, suhu kozu.. ja vjerujem da su skoro sve ljekovite pa tako i ta, ako nista,da ima umirujuca svojstva... kako vidim, mnogi ju mijesaju u kreme, pa cu i ja tako

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
brauneaugen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 11:39   #74
Quote:
brauneaugen kaže: Pogledaj post
Evo citam..na nekim drugim forumima..nije za oralnu primjenu, ali je jako ljekovita za kozu, opekline, suhu kozu.. ja vjerujem da su skoro sve ljekovite pa tako i ta, ako nista,da ima umirujuca svojstva... kako vidim, mnogi ju mijesaju u kreme, pa cu i ja tako

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Vjerovanje temeljiš na čemu? Na učenju ili čitanju pizdarija po forumima?
Gledaj, od nekih 250 vrsta aloa, ljekovite su samo 4 vrste, Aloe Barbadensis, Aloe Arborescens, Aloe Chinensis i Aloe Ferox.
Ova koju imaš nije ljekovita bez obzira na tvoje vjerovanje a biljka bi ti mogla više naškoditi nego pomoći.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 14:05   #75
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Vjerovanje temeljiš na čemu? Na učenju ili čitanju pizdarija po forumima?
Gledaj, od nekih 250 vrsta aloa, ljekovite su samo 4 vrste, Aloe Barbadensis, Aloe Arborescens, Aloe Chinensis i Aloe Ferox.
Ova koju imaš nije ljekovita bez obzira na tvoje vjerovanje a biljka bi ti mogla više naškoditi nego pomoći.
Ak cemo se na taj nacin razgovarat, onda je i ovo sto ti pises pizdarija na netu... mozda nije ljekovita ok... na cemu ti to temeljis? Izjasni se a ne napadaj, isti ti si me napao na drugoj temi jer nismo dijelili misljenje.. forum je zato da se raspravlja i iznosi misljenja.. koja su, zamisli, nekad razlicita.. pitala sam dali netko ima iskustva ok? I da, na forumu sam procitala da neki imaju.. zaobidji jednostavno ak se ne slazes...

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
brauneaugen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 14:29   #76
Najnormalnije komuniciramo, postavio sam pitanje na čemu temeljiš vjerovanje i dobijem jezikovu juhu.
To što pišem temeljim na stečenom znanju, nešto faks, nešto razni tečajevi i dugogodišnji rad s ljekovitim biljem.
Dao sam ti dobronamjerni savjet a ti radi što želiš.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 20:53   #77
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Najnormalnije komuniciramo, postavio sam pitanje na čemu temeljiš vjerovanje i dobijem jezikovu juhu.
To što pišem temeljim na stečenom znanju, nešto faks, nešto razni tečajevi i dugogodišnji rad s ljekovitim biljem.
Dao sam ti dobronamjerni savjet a ti radi što želiš.
Pa drugacije mi se cinilo... ali cijenim to ako je bilo dobronamjerno... jer pratim te rasprave i vidim da imas dosta znanja o biljkama. Samo si me vec prije popljuvao u vezi necega sto sam spomenula a znala sto posto pa sam mislila da je opet tako.Nije vrijedno spomena, sve pet

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
brauneaugen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 21:05   #78
Ako trebaš ljekovitu aloju, Aloe Barbadensis, rado ti uvalim nekoliko malih...imam viška.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 20:52   #79
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ako trebaš ljekovitu aloju, Aloe Barbadensis, rado ti uvalim nekoliko malih...imam viška.
Hvala, ne trebam..imam arborescens...a ova ciliaris mi se mnozi ko luda isto,nemam kud s njom jer sam u stanu...

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
brauneaugen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2020., 21:28   #80
Kupim prošle godine par kesica sjemena, posijem, kesice bacim, ove godine niklo....ali ne znam šta. Prilično sam sigurna da je jedno matičnjak.

Može li neko pomoći, ako se razumije?



banjaluka078 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:33.