Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2016., 05:41   #2001
Quote:
Kikica32 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Naime suprug mi ide raditi u Dubai i zanima me na koji način možemo najjeftinije komunicirati? Koji teleoperater je najpovoljniji i općenito na šta treba obratiti pozornost? Hvala vam

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Skype i whatsapp messenger ..
Dasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 08:20   #2002
Pozdrav.Sjutra idem iz Dohe za Sharjah da bih produžio turističku vizu za Katar. Povratni let je sledećeg dana,jer toliko treba vremena da produženje prodje kroz sistem.Da li neko zna da li mogu u nekom hotelu na aerodromu prespavali,odnosno da li mi treba tranzitna viza ili slično za to?Bilo kakva informacija je dobrodosla
Lorrach is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 21:00   #2003
viza

Quote:
Lorrach kaže: Pogledaj post
Pozdrav.Sjutra idem iz Dohe za Sharjah da bih produžio turističku vizu za Katar. Povratni let je sledećeg dana,jer toliko treba vremena da produženje prodje kroz sistem.Da li neko zna da li mogu u nekom hotelu na aerodromu prespavali,odnosno da li mi treba tranzitna viza ili slično za to?Bilo kakva informacija je dobrodosla

ako imas HR putovnicu vizu dobijes kada sletis u sharjah,nekosta nista i traje 3 mj
Perilica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 12:39   #2004
d

Quote:
RibljacCorba kaže: Pogledaj post
Vako decki. Zelim vanka iz drzave. Nemam nikakvo iskustvo, i imam trogodisnju skolu. Htio bi otici u Dubai raditi jedan ugovor od dvije godine u ugostiteljstvu, neka pocetna pozicija, samo da steknem iskustvo. Zelim pobjeci iz ovog sada dosadnog zivota gdje nista ne radim i sjedim po cjele dane za racunarom! Radio sam kod nas kratko 6 mjeseci, potezak posao, tako da mi ugostiteljstvo nece pasti tesko u dubaiju, necu se predati u startu. Engleski mi je odlican, imam mnogo slobodnog vremena tako da sam za zadnjih pola godine naucio americki akcenat, ne zvucim kao rus dok pricam engleski.

Slao sam aplikacije online, medjutim niko nista ne odgovara. Imam poznanika sa kojim nisam bas dobar, a i on mi nema vremena da ista odgovori. Uglavnom znam da je on otisao avionom za dubai kao turista i tamo nasao posao, radi kao konobar, nije neka plata, al on se ne zali jer je crni radnik. Ja hocu isto da uradim i trazim od vas savjete kako bih to mogao da izvedem. Nemam problema sa nekim da dijelim sobu, samo da nas nije preko 3 u sobi i ja sam zadovoljan (a i taj mi je poznanik rekao da njih ima 2-3 max po sobi). Sad sta bi bilo za dvije godine nemam pojma, ali u planu mi je vratiti se u evropu i zaposliti se negdje na rijecnom brodu i probati stvoriti karijeru ili bilo sta slicno tome.

Dakle da sve svedem u jedno, je li bolje da apliciram online za posao ili da odem tamo i raspitam se, jer poslovi konobara, utlity i slicno nema bas puno online, tako da nisam u mogucnosti online (mada svejedno pokusavam i saljem aplikacije). I molim vas nemojte smarati kako vi zaradjujete 50 000 Dinara, imate prevoz itd, dakle to me neinteresuje, zanima me samo kako naci posao.
zasto ne odes odmah na americke cruisere?? u Dubaiu ce ti biti losije nego na brodu.. americki naglasak nema uopce veze...bolje ti je imat normalan naglasak nego glumit amera a ti to nisi..nema zgoreg kad kao pricas balkanski sa americkim naglaskom..to zvuci moronski... bolje uci engleski akcenat ..to se bolje cijeni I zvuci kulturnije.. u dubaiu vazno da si bijel..ali vazno I sa kakvom putovnicom dolazis... Vidim da si iz Srbije? svejedno odi bolje na brod bit ces bolje cijenjen kao balkanac tamo nego u dubaiu...
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 12:53   #2005
f

Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
to znam..to je opće znanje vezano uz islam.
Njima koncept ateizma enormno diže živac (i zakone na noge) jer kuže da te boli kurac generalno za takve koncepte (tuđih) pravila, treši učenja i nadnaravnih komedija za djecu...

samo mi i dalje nije jasno..kako onda masa ateista (uspješni zapadnjaci..uglavnom ateistički odgojeni) odlučuju svjesno odseliti u takvo okruženje njima potpuno zaumno i neshvatljivo??


A nije mi jasna niti takva šatro "imigratorna" država koja tako diktatorski "toplo dočekuje" strance da se useljavaju... i dočekaju tamo krvavu mučnu smrt zbog jebeno ničega..
ne zaslužuju takvi kakvi jesu niti jednu osobu da useli, a kamoli milijune zainteresiranih budala. Nikakva lova meni neće oduzeti pravo javnog govora o bilo čemu...pa bilo to i pišanje na religije, kao takve... ili na bilo kakav srodni bezumni primitivizam


Odnosno, kod samog procesa imigracije, nije mi jasno kako ljudi, dijasporaši, ne pitaju unaprijed te ljude tamo da koji im je kurac, i kako oni smatraju da ću se ja svjesno odreći jebene slobode radi ičega...a kamoli nečega tako minornog kao što je ušljivih x tisuća eura?

disgusting.
zapravo mi se duboko gade zapadnjaci ako stvarno tamo pristaju na to...i na takva luđačka pravila igre..
zapadnjaci tamo idu kao expatrioti I imaju malo drugaciji status nego balkanci..I zive u nekim drugim krugovima.. trazena su roba I zato idu..takoder dobiju taj expat package,,znaci placeno sve..pa bi bilo blesavi da ne idu.... englez, amer I svabo su cijenjeniji nego ex jugoloven..na zalost to je tako..
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 13:13   #2006
f

Quote:
StuckMojo kaže: Pogledaj post
Dragi ljudi, kako se nadam da će netko imati odgovor na moje pitanje. Nedavno sam turistički bila u Dubaiu, upoznala puno naših ljudi i da sam bila pametnija, već bih prvog dana okolo počela ostavljati CV-e. Naime, makeup artist sam (/vizažistica/šminkerica), tetoviram obrve i crtam ornamente kanom - dakle sve ono što svaki drugi salon, hotel ili drogerija u Dubaiu trebaju. Da ne govorim da sam prirodno plava i ajmoreć atraktivna . Problem je taj što moje zanimanje ipak nije toliko ekskluzivno da bi me uvezli iz Hrvatske. Za većinu poslova već moram biti tamo, iako im govorim da nema problema - sama ću si platiti avionsku kartu.
Postoji li kakva jeftina opcija za otići tamo na koji mjesec da si nađem posao? Znam da u Kanadi imaju "prihvatilište" kojeg otplaćuješ tek kad nađeš posao. Rođaka i frendova u Dubaiu na žalost nemam, a u Kanadi mi je prehladno. I druga stvar koja me malo kopka - koliko mi je pametno samoj ići tamo? Meni nije bed, al ne znam što se tiče sigurnosti. Molim pomoć, jako želim tamo!
ja I muz bili u Bakuu neko vrijeme... I upoznali smo nasu curu koja je tamo solo radila u SPA za jedan poznati hotel.imala je smjestaj u tom hotelu I hranu I bilo joj je dobro.. imala je oko 1000 eura placu.. znaci nebi ti bilo lose aplicirati direktno u takve hotele..
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 20:09   #2007
Haj, ekipa
Muž radi u Dubaiju već neko određeno vrijeme, pa mu dolazim u posjet sad u četvrtak (20/04) pa na kojih skoro 2 tjedna... Inače smo u Singapuru već 12 godina, ja ostala tu s djecom da pozavrše svoje obaveze, a njega su eto ekonomske potrebe odvele u Dubai... i ja ću za njim za koju godinu (kad djeca obave svoje što imaju), inače imam resident pa ionako moram za sada svako malo dolazit da to održim...
Nego, on ionako radi ko i svi drugi "od-do", ja nemam pametnijeg posla preko dana nego obilazit mallove, što mi je već pomalo pun kufer jer ih ionako imam u SG-u i nije mi nešto do šopinga... sama dolazim, djeca ne idu sa mnom, imat ću vremena napretek, nažalost ne vozim (jer sam uvijek kratko, samo po max 2 tjedna pa ne stignem položiti vozački - ali, da smijem voziti, majkemi svugdje bi me bilo!!), pa eto ako ima netko da je za koju kavu bilo bi mi jako drago upoznat naše ljude jer ionako ću se preselit tamo uskoro pa da pomalo počnem hvatati konce života u Dubaiju.... u SGu nema baš puno naših, no i ovo malo što nas ima se uvijek nalazimo više-manje redovito, pogotovo ženske koje ne rade na nekoj tjednoj kavi (a raspon godina nam je od 30-ih pa do preko 60, tako da smo stvarno šarolike )
Inače, mi smo sa Krka, oko 50 godina (ja 49, on 52), u SGu 12 godina, a sad vjerojatno u Dubaiju do njegove penzije (akobogda).... muž radi u shippingu (u Business Bayu), stan nam je u Marini (u Cayanu), no ja sam ionako svuda po gradu jer mi se ne čami samoj u stanu cijeli dan, pa mi nije problem doći bilo gdje....
Bilo je ovdje ljudi koji su postali da im se javi na PP ako je netko za kavu, no postovi su još od prošle godine ili čak i od prije, pa nisam sigurna da li to još vrijedi i eto ne bih uznemiravala bezveze.....
Evo, ako je netko za, nek mi se javi pa da se dogovorimo, bit će mi jako drago!

P.S. ako vam treba nešto iz SGa, javite još danas da stignem nabaviti jer ionako imam mjesta u prtljazi... ovdje nemamo HR dućan pa paštete i Kraš keksi ne dolaze u obzir, no tog ionako ima u Dubaiju pa pretpostavljam da nije pod 'must'....
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 23:39   #2008
Malo je zamrla tema ali nadam se da ce se naci netko da odgovori. Zanima me kako stoje IT i pharma industrija u Dubai ako je netko upoznat? Dali se dobro zaraduje i ima li posla? Kako s vizama?

Opcenito...kako ste se navikli na vrucine is to se radi od 5-10mj kad su temp 40-50C
pika2711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 08:28   #2009
Quote:
pika2711 kaže: Pogledaj post
Malo je zamrla tema ali nadam se da ce se naci netko da odgovori. Zanima me kako stoje IT i pharma industrija u Dubai ako je netko upoznat? Dali se dobro zaraduje i ima li posla? Kako s vizama?

Opcenito...kako ste se navikli na vrucine is to se radi od 5-10mj kad su temp 40-50C
Pozdrav .. za IT ne znam ,ali pharma industrija ..jako lose .. place su pale .. situacija se dosta promijenila u odnosu na prosle dvije godine .. ako te nesto konkretno zanima slobodno mi posalji upit na PM .. sto se temperatu tice navikli dmo :-) .. iskreno ,meni vise pase ovih 50 nego -20 u Svedskoj .. ali to je sve relativno .. prvu godinu sam ovdje u UAE cmizdrila a sad sam se navikla i bojim se stresa koji ce se pojaviti nakon povratka u HR ..
Dasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 13:45   #2010
Zna li netko neku WEB stranicu turistickih agencija u UAE?
Nesto tipa www.opodo.de !?
Pokusao sam googlati ali nisam uspio nista "pametnog" naci.
Trazimo prvenstveno mogucnost booking-a turistickih putovanja iz Dubai prema Ekvatoru
Vjerujem da ima i tursiticki agencija, pa pls informacija koje su za preporuciti.
Biti cemo tek 3-4 dana u Dubai i trazimo mogucnost da iz Dubai odemo "nekamo" dalje.

Svaki tip dobro dosao...

Thx
laremial is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 07:01   #2011
Pozdrav,

ima li koja dobra dusa da podijeli informaciju gdje traziti posao u Dubaiju / SA / Qatar... Onako, orijentaciono, koji siteovi, linkedin?! Radim 6+ godina na baustelama kao inzenjer zavarivanja i kvalitete.
__________________
Sreća je izbor
leesha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2018., 15:22   #2012
Ima li kakvih novosti vezano za oporezivanje na relaciji HR - Dubai, zadnje što vidim je ovo u NN :

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/..._11_13_71.html

Po tome bi bilo odjava prebivališta, sa HZZOa te sa porezne, i pod time se smatra da si nerezident, te nema dvostrukog oporezivanja? Što ukoliko se dobrovoljno želi uplaćivati u mirovinsko u HR na račun toga da se računa staž u HR za vrijeme rada u inozemstvu?

Hvala unaprijed!
Hyb is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2018., 11:42   #2013
Quote:
Hyb kaže: Pogledaj post
Ima li kakvih novosti vezano za oporezivanje na relaciji HR - Dubai, zadnje što vidim je ovo u NN :

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/..._11_13_71.html

Po tome bi bilo odjava prebivališta, sa HZZOa te sa porezne, i pod time se smatra da si nerezident, te nema dvostrukog oporezivanja? Što ukoliko se dobrovoljno želi uplaćivati u mirovinsko u HR na račun toga da se računa staž u HR za vrijeme rada u inozemstvu?

Hvala unaprijed!
odi u HZMO i pitaj ih da li mozes uplacivati mirovinsko ako si trajno odjavljen/odjavljena iz RH. Na osnovu njihovog odgovora cemo dalje proguglati/provjeriti.

isto to pitanje, ako mozes, postavi u dvije ispostave HZMOa, ili putem maila, odnosno na neki 'sluzbeni' nacin, da poslije ne bi bilo da su ti krivo odgovorili
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2018., 19:12   #2014
mi moze netko reci tko je u Dubaiju preko cega se moze besplatno razgovarati jer koliko vidim skype call radi samo u shopping centrima i ostalim komercijalnim mjestima, a u stanu ne...

eto ako netko zna koja aplikacija trenutno funkcionira, bio bih stvarno zahvalan jer se ni wapp ne cuje ni skype...

citao sam o magic jacku i jos jednoj


pls help
radradirad is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2018., 11:31   #2015
Quote:
radradirad kaže: Pogledaj post
mi moze netko reci tko je u Dubaiju preko cega se moze besplatno razgovarati jer koliko vidim skype call radi samo u shopping centrima i ostalim komercijalnim mjestima, a u stanu ne...

eto ako netko zna koja aplikacija trenutno funkcionira, bio bih stvarno zahvalan jer se ni wapp ne cuje ni skype...

citao sam o magic jacku i jos jednoj


pls help
Jesi li probao Viber ili Whats Up ili FaceTime.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2018., 12:13   #2016
Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
Jesi li probao Viber ili Whats Up ili FaceTime.
WA i Viber pozivi su blokirani.... onaj koji zove čuje da zvoni drugome, ali čim se taj javi onda nema glasa....
Za FaceTime ne znam....

Čula sam da neki koriste neku VPN aplikaciju koju se mora kupiti (ne ona na mjesečnu pretplatu od telekompanija), ali navodno da preko nje funkcioniraju Skype pozivi.. ..
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2018., 17:14   #2017
jedno vrijeme signal app je radila, medjutim sad nista. i ako uplatis provajderima za skajp, sipak. opet steka..
__________________
"I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it"
vagrant is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2018., 18:15   #2018
Quote:
AndrejaB. kaže: Pogledaj post

Čula sam da neki koriste neku VPN aplikaciju koju se mora kupiti (ne ona na mjesečnu pretplatu od telekompanija), ali navodno da preko nje funkcioniraju Skype pozivi.. ..
to sam i ja cuo ali ne znam koja je to VPN aplikacija pa ako netko zna... emirati
radradirad is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2018., 18:43   #2019
ima li tkogod da živi u abu dhabiju i da zna da li je naselje al muneera dobro za život?
naime, bitno mi je da živim među europljanima i ostalim zapadnjacima, u zgradi koja ima portira, u naselju u koje se ne može ući baš samo tako,gdje se čovjek može osjećati sigurno, a pogodnosti koje takvo naselje može pružiti - bazeni, teretane, restorani, trgovine, slično, bile bi jako zgodan bonus.
ffirma gura stan u tom naselju, jer je on tek neznatno skuplji od onog što su rekli da plaćaju, pa će kao još i tu razliku oni preuzeti na sebe. ostali stanovi koje smo gledali su za cca 1200 do 1800 € skuplji od onoga što oni moraju preuzeti na sebe, i naravno, toliko neće progledati kroz prste, a meni se ne da plaćati tu razliku ako je to što oni guraju u redu
peso meso is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2018., 18:44   #2020
ima li tkogod da živi u abu dhabiju i da zna da li je naselje al muneera dobro za život?
naime, bitno mi je da živim među europljanima i ostalim zapadnjacima, u zgradi koja ima portira, u naselju u koje se ne može ući baš samo tako,gdje se čovjek može osjećati sigurno, a pogodnosti koje takvo naselje može pružiti - bazeni, teretane, restorani, trgovine, slično, bile bi jako zgodan bonus.
ffirma gura stan u tom naselju, jer je on tek neznatno skuplji od onog što su rekli da plaćaju, pa će kao još i tu razliku oni preuzeti na sebe. ostali stanovi koje smo gledali su za cca 1200 do 1800 € skuplji od onoga što oni moraju preuzeti na sebe, i naravno, toliko neće progledati kroz prste, a meni se ne da plaćati tu razliku ako je to što oni guraju u redu
peso meso is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:25.