Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kazalište

Kazalište Daske koje život znače

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2007., 09:31   #1
Gluma za amatere

pozdrav svima!

zanima me jel postoji u Zg neki oblik radionice ili amaterska glumačka skupina u koju bih se mogla uključiti? Ili možda neki drugi prijedlog kako se čisto za vlastiti gušt (bez celebrity ambicija ) baviti glumom?Nemam iskustva i nikad se nisam bavila glumom (imam 25 g.), ali baš imam želju okušati se u nečem novom i naći malo vremena i za sebe i vlastite hobije, a gluma mi je jedna od zanimljivijih stvari..
Pa eto..
Hvala na odgovorima!
__________________
I'm sensitive and I'd like to stay that way
sensitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 23:05   #2
znam za Sisak,tamo glumim,ali u Zg ne znam...ima sigurno trebaš se mali raspitati...nikada nije kasno živi život...
__________________
Što te ne ubije učini te jačim
gillera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 08:48   #3
Quote:
gillera kaže: Pogledaj post
nikada nije kasno živi život...
potpuno se slažem.. trebaš pokušati ostvariti apsolutno sve o čemu sanjaš.. nedavno sam naišla na jednu anegdotu čitajući knjigu..

Stajao osamnaestogodišnjak u redu za prijave na fakultet. Kad se okrenuo otkrio je da iza njega stoji vrlo stari čovjek.
Mladić ga je zbunjeno pitao - Oprostite, što radite vi u ovom redu?
A starac mu odgovori kako se došao prijaviti na fakultet.
-Ali, koliko je vama godina? - začuđeno će mladić.
-74 . reče starac.
-Pa vi ćete za 4 godine imati 78 godina. Imat ćete 78 kad završite fakultet!!! - neumorno je nastavio dječak..
-Sinko, za 4 godine [B]svejedno[/] ću imati 78..


Meni je pričica odlična i podsjeća me da se trebamo truditi i trebamo se početi baviti glumom u 25 ili slikanjem u 40-im ili čime god nam srce poželi.. nikad nije kasno!
__________________
I'm sensitive and I'd like to stay that way
sensitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 09:04   #4
Imaš u Peščenici u Ivanićgradskoj neki kulturni centar,u sklopu toga teatar se zove Gaudeamus, a imaš i negdje na netu, proguglaj. Članarina ti je brijem 150 kn. Znam da negdje na Ribnjaku ima i besplatno,al ne znam niš više za to.
Verona_V is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 15:58   #5
Ima i dramska grupa u Otvorenom sveucilistu ...
goredolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 20:11   #6
Studio KUBUS

U Zagrebu postoji umjetnička organizacija Studio KUBUS. Imaju glumačke radionice, školu pjevanja i vokalnu radionicu i plesne radionice.
Upisi su im negdje krajem rujna, ali više i detaljno o svemu možeš vidjeti na njihovom blogu: studiokubus.blog.hr
Tamo ima ekipe koja se ozbiljno bavi glumom, a i ljudi kojima je to hobi.
Eto, nadam se a će ti informacija pomoći
hura is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 18:40   #7
koliko košta tečaj u tom kubusu? meni ne otvara blog
shljokica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 11:45   #8
Evo, bas gledam, na blogu nemaju cjenik, al' imaju sa strane mail na koji ih mozes pitati ([email protected]).
hura is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 14:55   #9
Ima li u Splitu nešto takvo di mogu amaterski glumit,neke radionice,dramske skupine??
Imam 18 godina i to bi mi pomoglo za upis na ADU jer namjeravam studirat glumu!
Molim vas,važno je.....
serafina splićanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 15:13   #10
Ovako, mene zanima ima li neka dramska skupina u Osijeku?
 
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 11:49   #11
Quote:
sensitive kaže: Pogledaj post

Meni je pričica odlična i podsjeća me da se trebamo truditi i trebamo se početi baviti glumom u 25 ili slikanjem u 40-im ili čime god nam srce poželi.. nikad nije kasno!
Ti to kažeš k'o da je loše imati 25 i početi glumiti.
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 12:46   #12
Da ne otvaram novu temu, evo mene ponovo ovdje. Dakle, danas sam u novinama (napokon) saznala za jednu dramsku skupinu u Osijeku "Promijeni kadar" vodi ju student glume i lutkarstva u Osijeku, sad mene zanima, ako ima nekog ovdje tko bi mi mogao reći nešto više o tome, budući da na netu ne mogu ništa naći. Išla sam na dramsku 5 godina u dječje kazalište,ali sam nažalost s početkom srednje škole morala odustati, zajedno s nekoliko još ljudi, jer budući da smo srednja škola ne možemo više biti u dječjem kazalištu. Ful smo zainteresirani, pa ako netko zna nešto više ima neki link ili tako nešto, molim da se javi

p.s. Znam jedino da su sa radom počeli otprilike u 5 mjesecu ove godine, te da su tada primali na intervju sve koji su zainteresirani, na taj sam članak naletjela, ništa više nisam uspjela saznati a stvarno me zanima.
 
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 12:57   #13
Mene isto zanima da li postoje u Hrvatskoj (Zagreb; Osijek - ne racunam) radionice glume ili hobi glumacke skupine, znaci ne profesionalno bavljenje kazalistem.
Ovdje kod mene u Njemackoj adim to vec godinama sa svojom grupom ljudi koji obozavaju kazalise, ali nije im to profesija s obzirom da planiram zivjeti u Hrvatskoj zanima me da li postoji ta opcija; hocu li moci nastaviti svojim baviti hobijem.
lea* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 12:25   #14
kako postat glumica??

pozzzzzz svima...
imam 14 godina i idem u 8. razred i to je sad vrime kad moras odlucit cime se u zivotu zelis baviti....puno sam razmisljala o svemu tome sta bih htjela u ziivotu raditi.....ima stvarno puno poslova koji su mi ok,i lova je dobra ali nemogu jednostavno sebe zamislit da taj neki posao radim cili zivot...i onda sam jednostavno nakon nekog vrimena svatila da se ja zelim baviti glumom...to mi je jednostavno posao u kojem vidim sebe...ja sam osoba koja nemoze sta ja znam sjediti u uredu i pisati i tako svaki dan...zato sam svatila da je gluma ono sto ja hocu...gluma je za mene zivahna,interesantna to mi je nekakav gust...ali problem je u tome sto ja neman uopce NIKAKVOG iskustva sta se tice glume,neznam sta bih trebala napraviti da to uspijem....samo bih vas molila da mi recete koji je prvi korak koji ja mogu napraviti da postanem glumica...a i problem je to sto zivim u kastelima(to vam je kraj splita) pa tako nevirujen da ovdi ima tako nekih udruga ili slicno...molim vas recite mi koji je prvi korak da postanem glumica....unaprjed zahvaljujem...
jeje is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 12:09   #15
Zagrebačko kazalište mladih ili Tirena.

Ovo je za tinejđere ili mlađe klince koji se tek počinju baviti glumom; za starije, nažalost, ne znam.
vermicide is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 12:53   #16
Quote:
jeje kaže: Pogledaj post
problem je u tome sto ja neman uopce NIKAKVOG iskustva sta se tice glume,neznam sta bih trebala napraviti da to uspijem....samo bih vas molila da mi recete koji je prvi korak koji ja mogu napraviti da postanem glumica...a i problem je to sto zivim u kastelima(to vam je kraj splita) pa tako nevirujen da ovdi ima tako nekih udruga ili slicno...molim vas recite mi koji je prvi korak da postanem glumica....unaprjed zahvaljujem...
nema problema bas.
ides u Kocku, u SPLITSKO KAZALISTE MLADIH i krenes uciti

na sajtu im pise:
"Rad s djecom i mladima


U Gradskom kazalištu mladih, u skladu s tradicijom dugom više od pola stoljeća, djeluju studiji za djecu i mladež, koji trenutačno okupljaju oko 400 polaznika. U tim studijima djeca i mladi poučavaju se osnovama glume i scenskog pokreta te pjevanja i plesa, a na koncu polugodišta i školske godine javno prezentiraju svoj cjelokupni rad.

Upisi polaznika vrše se u Gradskom kazalištu mladih početkom školske godine odnosno tijekom rujna, a za sve dodatne informacije zainteresirani se mogu obratiti na telefon GKM-a broj 021/344-979."

i kasnije na akademiju u splitu probas upast i eto te
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 20:14   #17
Postoji li tako nešto u zadru i koga mogu kontakirati?
Echoplex is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 21:17   #18
......pozzz svima............ja sam glumac već dvije godine.............čini se malo ali je jako puno......................želim samo reči da ako se netko i želi bavit glumom neka se bavi ali mora shvatit da mora dat maksimum od sebe i vjerovat u sebe,također trebaš znat da nije lako.....nekad dobiješ ulogu koja ti se ne sviđa ali nemoj ju odbit.....samo glumi jer mnogi glumci su uspjeli s takvim bedastim ulogama........i da gluma je jedna jako zakon stvar...upoznaš mnogo utjecajnih i poznatih ljudi.....sklapljaš nova prijateljstva.........al najbolje je kad si na kazališnim daskama pa kad vidiš da svi ti ljudi slušaju tebe i dive ti se......e to je ono pravo.........želim sreću svima onima koji žele glumit.....ja na početku nisam baš htio.........ali sada...sada uživam i nema šanse da to pustim iz ruku...........vjerujte nećete požalit................i još ako je dobra ekipa.........odlično...........pozzzz svima....
Kralj Drame is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 22:08   #19
Tražim glumce koji bi se htjeli priključiti dramskoj skupini ''Kameleon'' u Zagrebu. Ako je itko zainteresiran, neka mi javi na PM.
__________________
U životu MORAM samo živjeti i umrijeti, sve ostalo TREBAM ČINITI jer mi je to DUŽNOST...
Veleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 15:10   #20
ciao....da li neko zna ako ima u Rijeci ili Zagrebu tečaj glume nakon koje se dobije diploma i zanima me koliko bi to koštalo.... hvala...
black_marina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:31.