Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2004., 22:03   #41
Avene termalna voda....

Nego, jeste li znale da je Avene kozmetika samo jedan mali mali dio proizvodnje lječilišta Avene (koje je na izvorima termalne vode...blahblah) koju prodaju da bi mogli pozitivno financijski poslovati jer je to lječilište zapravo samo i isključivo za ljude koji imaju stvarno ozbiljne kožne bolesti, ožiljke, teške opekline i slično...i tamo možeš doći samo na uputnicu liječnika i zdravstveno osiguranje pokriva troškove LIJEČENJA tamo....

I(što je meni super poslovna politika) primaju samo zaista bolesne ljude, ne nude neke spa, wellness tretmane, da ti dođeš tamo, platiš si pa se namačeš u termalnoj vodici....
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 11:07   #42
Probala sam Vichy tester. Koza mi je cudno reagirala na kremu - pece me i koza pocrveni. Prva krema na koju imam 'alergiju'

Sad imam Biotherm Aquasource (za suhu kozu) i super mi je
sergio is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 19:37   #43
presuha koza

Cim jesen moja koza postane strasno suha...koza tijela(lice mi je uglavnom nepromijenjeno).
Ali ono bas suha,posebno noge,poslije tusiranja se jako peruta,izgleda fuj.
E "obicnim" danima koristim niveino ili afroditino mlijeko ali zimi bi mi trebalo nesta jace(masnije)...preporucujete li sta?
Je li ono vitamin B dobar za kosu,kozu,nokte?
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 20:27   #44
Ja ti mogu reći nešto iz svog iskustva. Imaš to na jednom drugom topicu, ali taj je zatrpan svime i svačime pa ću ovdje to ponoviti.

Imam dugu povijest suhe i presuhe kože i probala sam svašta; od klasičnih nivea, rosal, palmolive... bla bla bla preko eucerina s 10% uree, sebameda, avenea s termalnom vodom, jojobino ulje... tuširala sam se s uljima, medicinskim preparatima i tome slično.

A onda sam pročitala da je rijetko koja koža suha tako da joj fali masnoće - češće se na koži stvori odumrli sloj stanica i onda kreme i ostalo ne mogu prodrijeti u dublje slojeve kože pa je koža u osnovi dehidrirana. Nakon svih maženja kože ekstranježnim preparatima ja sam se iz očaja (i potaknuta savjetima na ovom podforumu) odlučila za piling koji nisam godinama radila.

Poslušala sam savjet o pilingu sa kukuruznim brašnom - uzela sam kukuruzno brašno, dodala mlijeka i meda i temeljito se ogulila. Jako mi je pasalo.

Namazala sam se avene kremom za suhu kožu - i voila - moja koža je procvjetala. Sad još radim (nježniji) piling svakih pet-šest dana, a kad totalno oporavim kožu - radit ću ga svakih tjedan dana.

Koža mi je savršena. Najsuše dijelove pošpricam avene termalnom vodom pa tek onda stavljam masno mlijeko za tijelo.

Preporučam sebamed mlijeko za suhu kožu - znatno je jeftinije i od avene i od eucerina a izvrsno je - masno i stvarno štiti.

Eto - nadam se da sam pomogla.
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 21:03   #45
Lucija
Zaista nisam radila peeling tijela...ma ne znam ni kad sam,probam.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2004., 00:26   #46
Quote:
lucija kaže:

Koža mi je savršena. Najsuše dijelove pošpricam avene termalnom vodom pa tek onda stavljam masno mlijeko za tijelo.
Preporučam sebamed mlijeko za suhu kožu - znatno je jeftinije i od avene i od eucerina a izvrsno je - masno i stvarno štiti.
Lucija, kakvo je to Avene mlijeko za tijelo? Koliko košta? Kakvo je pakiranje (u ml)?
A taj Sebamed? Koji koristiš: Body losion, Body milk ili Sebamed F+S lotion?

Ja u trudnoći sad koristim Vichy mlijeko za suhu kožu (ono br. 2) i super mi je. Cijena je 153 kn za bocu od 500 ml. I nadam se da ne bu niš od strija.

Zadnje uređivanje Tijana : 28.09.2004. at 01:40.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2004., 11:47   #47
je je peeling čini čuda...moja koža isto ono odvratno suha..otuširam se "namastim" ...i nakon po ure kad rođem po nzi ili ruci ostavlja bijeo od suhoće......od kada radim piling jednom tjedno to je druga priča...bar meni...i sad sam za zimu pribavila maslo za tijelo..uopće nije premasno baš mi je super i sad smo ja i moja koža u velikoj ljubavi
__________________
živim....živim...i uopće mi nije loše..... :durica
rachelst is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2004., 19:14   #48
Lucija taj piling,koliko otprilike stavis cega,jel' med i mlijeko tek toliko da poveze brasno?
Imal' kakav "gotov" peeling a povoljno?
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2004., 22:02   #49
Ja sam to otprilike radila - nekako je izgledalo kao kremica, a pod rukama je bilo hrapavo. Nije to neka atomska fizika i omjeri nisu toliko bitni

Ima povoljnih pilinga, ali ja sam izabrala prirodno jer mislim da su bolji za moju kožu - med, mlijeko, kuruza
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2004., 23:15   #50
bash sam kupila bratu kao neki gel za tijelo, od afrodite ak se ne varam, sa aloe verom.on ima jako suhu kozu, peruta se ko kokosh i veli da je bash fin gel.ja ga probala i isto mi je odlichan!
400 ml mislim da je kojih 29 kn u dmu pa probaj to...

nek,vidla sam i kao da su dobili u kutijici neko body butter, balea ja mislim, od aloa vere i jedan od breskve.20ak kn.
netko probao?je valja?
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2004., 23:23   #51
ja na jos mokru kozu natrackam baby ulje, kapljice vode pobrisem rucnikom i sve za 5!
piling je OK, al mislim da s njim ne treba pretjerivati, treba pustiti kozu da se prirodno obnavlja.
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 01:49   #52
Quote:
Bocca della Verita kaže:
ja na jos mokru kozu natrackam baby ulje, kapljice vode pobrisem rucnikom i sve za 5!
probala-ne pali...naprotiv
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 01:52   #53
Quote:
lucija kaže:
Ja sam to otprilike radila - nekako je izgledalo kao kremica, a pod rukama je bilo hrapavo. Nije to neka atomska fizika i omjeri nisu toliko bitni

Ima povoljnih pilinga, ali ja sam izabrala prirodno jer mislim da su bolji za moju kožu - med, mlijeko, kuruza
Ma pisti mene...moram sve detalje utvrditi
Probala sam veceras,zgulila se,namazala se...pravi rezultat cu znati sutra,ako se opet zaperutam dizem ruke,cekat cu ljeto da mi koza opet pocne liciti na nesto.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 09:30   #54
Quote:
Tijana kaže:
Lucija, kakvo je to Avene mlijeko za tijelo? Koliko košta? Kakvo je pakiranje (u ml)?
A taj Sebamed? Koji koristiš: Body losion, Body milk ili Sebamed F+S lotion?

Ja u trudnoći sad koristim Vichy mlijeko za suhu kožu (ono br. 2) i super mi je. Cijena je 153 kn za bocu od 500 ml. I nadam se da ne bu niš od strija.
Trudnice - aven trixera za suhu kožu, negdje oko 100 kn je koštalo. Sebamed - body milk za suhu kožu. Javi jesi li prošla bez strija
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 09:31   #55
Quote:
smjeskica kaže:
Ma pisti mene...moram sve detalje utvrditi
Probala sam veceras,zgulila se,namazala se...pravi rezultat cu znati sutra,ako se opet zaperutam dizem ruke,cekat cu ljeto da mi koza opet pocne liciti na nesto.
Nadam se da je pomoglo. Ako nije - nemoj odustati - ima još raznih stvari koje mogu pomoći.

Za jako oštećenu kožu preporučam ti Eucerin 10% uree - on je prejak za održavanje kože, ali u slučajevu kao što je tvoj mjesec dana mazanja s njim može popraviti stvar.
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 11:21   #56
Quote:
lucija kaže:
Javi jesi li prošla bez strija
Za sada niš od strija!
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 12:06   #57
Hej ovo izgleda obecavajuce,koza mi stvarno izgleda bolja...ma znala sam ja da ovaj forum nije gubljenje vremena
Hvala Lucija,mislim da mi je zaista peeling trebao...ono nije mi koza jos uvijek barsunasto mekana ali bar je bolje upila mlijeko i nema u onoj mjeri onog ruznog perutanja.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 12:14   #58
ja imam povremeno napade uzasno suhe koze po tijelu (ne znam zasto) i tad mi je tusiranje muka jer nakon toga se sva izgrebem koliko me svrbi... inace mi je koza normalna.
onda sam otkrila za tusiranje Lipidiose (Vichy, ima i dva razlicita mlijeka za poslije tusiranja i scrub). sad to koristim uvijek i kad mi je koza normalna i suha i stvarno mi je to super. ako nemam nista za lice s time se i umijem i skinem sminku, uzasno je blago, ne isusuje i pod prstima kao da je "masno", ali kad se ispere vodom, nista masno ne ostaje, nemajte brige
nema prekrasan miris (zapravao valjda nema nikakav dodani miris), ali to je jedna od stvarno efikasnih stvari koje mislim koristit dok ne odapnem (ili dok ne ukinu kolekciju)

scrub je prilicno blag, tako ako je netko jako osjetljiv, mozda mu pomogne. ako netko nije osjetljiv, L'Orealov Exfotonic (onaj koji ne pjeni) je po mojem misljenju, najbolji scrub normalne cijene.
mlijeko je dobro, ali ima i jeftinijih dobrih mlijeka, tako da ako netko nije jako osjetljiv, mozda tu moze ustedjeti
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 20:32   #59
Quote:
lucija kaže:
.

Preporučam sebamed mlijeko za suhu kožu - znatno je jeftinije i od avene i od eucerina a izvrsno je - masno i stvarno štiti.

o, ovo ne smije ostati nezapazeno

bas me zanima kakav je, jer mi jedino preporuke od ljudi koji stvarno imaju problema s kozom vrijede...najgore mi je kad mi neko hvali neku kremu za tijelo, ja se zainteresiram, a ispadne da je njemu super jer 'super mirisi'
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2004., 23:37   #60
Danas konačno uspjela isprobati taj Lushov peeling za tijelo Buffy The Backside Slayer i oduševljena sam
Kožu fino "ispilingira" i na kraju (nakon što se peeling ispere) ona fino ostane masna. Savršeno nešto za one sa suhom kožom.
Nakon toga sam još otopila i kakao maslac pa se i time namazala
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:37.