Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2005., 14:47   #81
Quote:
Zmijica kaže:


Meni prvo pada na pamet alergija.... na neku klopu... jesi to provjerila?
A onda Helicobacter Pylori.
upravo to. možda i najbitnija stvar za provjeru kod akni nakon 25. godine. ako je s hormonima i jajnicima sve u redu, ovo je druga stvar koja se provjerava. a što se PCOS tiče, znam dosta cura koje imaju taj sindrom a lice čisto k'o suza.

ja sam utvrdila nakon 14 godina borbe s prištićima da je želudac tj. navedena bakterija uzrok br. 1, a uzrok br. 2 je alergija na određene kombinacije namirnica.

hormoni nisu uzrok a upravo je to ono s čime su me dermatolizi "šetali" punih 14 godina. katastrofa
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 14:51   #82
Quote:
FannyB kaže:
Hm, sjećam se da upravo na ovom forumu bila neka povika upravo vezana uz Diane35.
Zaboravih pojedinosti, ali ovdje zasigurno ima onih sa slonovskim pamčenjem!
Ja sam ti od njih bila jezivo depresivna, nervozna, plačljiva, udebljala se , ali lice mi se fino očistilo i ciklus (koji mi je prije bio jako neredovit) mi se regulirao
Tijana is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 16:19   #83
Ma kod mene je zdravstveno sve OK. Prvo sam krenula kod doktora, obavila sve moguće preglede po nekoliko puta u ovih par godina, pa sam krenula kod kozmetičarki, pa sam nakupovala kremica, vitamina, minerala i ostalog čuda po preporuci. Zdavala sam novcih za jedan fini autič do sada.
Na kraju svima ostaje onaj univerzalni odgovor kad se niš nemre ustanovit "to vam je od stresa".
Ajde bar se tješim da sam do tridesete bila prekrasna, kožica k'o u bebe samo sa par sunčanih pjegica po nosu.
Svejedno bi svakom savjetovala da prvo obiđe doktore jer uglavnom razlog leži u nekom poremečaju.
Meni je sad podosta dobro s tim uljem i kremom, a zajedno koštaju ni 200 kn i traju 3 mjeseca. Valjda će i potrajat.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 20:33   #84
Kanebo - Oil Control

Meni najugodnija kremica na svijetu

Djeluje tako da ujednačuje mješovitu kožu, to jest neće ti isušiti one već suhe dijelove, a smanjit će izlučivanje na masnijim, tako nešto

Nekima je navodno riješila i mitesere, što niti jedna druga krema kao ne može, ali u to ne bih ulazila

U svakom slučaju meni je jako odgovarala

Iz te linije mi je bila odlična i neka emulzija za noć (baš za suhu kožu) i sapun za čišćenje lica, ali naravno ne mogu ti garantirati da će i kod tebe upaliti, tako da me ne dođeš palicom tražiti ako ne bude valjalo
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 22:38   #85
Quote:
Tijana kaže:
Ja sam ti od njih bila jezivo depresivna, nervozna, plačljiva, udebljala se , ali lice mi se fino očistilo i ciklus (koji mi je prije bio jako neredovit) mi se regulirao
Apsolutno točno. Jedina indikacija po kojoj je moguće dobiti Diane 35 na recept je MKB šifra L04 ili poremećaji kože i kožnih adneksa. Inače se Diane 35 primjenjuje i kao kontraceptiv, no u tu svrhu ne može ići na teret HZZO-a.
Za kontracepciju se danas niti jedan preparat ne može dobiti na recept bez plaćanja.

Nuspojave koje navodiš su tipične nuspojave primjene estrogena, one se javljaju u oko 15 % žena i različitog su intenziteta, a obično se smanje ili prolaze s vremenom.
Danas postoje mnogi oralni kontraceptivni sa nižom koncentracijom estrogena (nor.Logest) koj kojih su i ove nuspojave manje.

Što se Helicobactera pylori tiče...mislim da sam negdje na jednom postu pisala o tome...u traganju za fokusom se njega svakako treba provjeriti, kao i prisutnost ameba u crijevu.
Riječanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 16:45   #86
Riječanka:
Quote:
Što se Helicobactera pylori tiče...mislim da sam negdje na jednom postu pisala o tome...u traganju za fokusom se njega svakako treba provjeriti, kao i prisutnost ameba u crijevu.
Lady in red:
Quote:
ja sam utvrdila nakon 14 godina borbe s prištićima da je želudac tj. navedena bakterija uzrok br. 1, a uzrok br. 2 je alergija na određene kombinacije namirnica.
Za ovu bakteriju i amebe u crijevu kao uzročnika kožnih problema prvi puta čujem. Ajde napišite kako ste uopće skužile da je to uzročnik i gdje ste obavile te pretrage?
Mene isto muče prištići i unatoč brojnim posjetima dermatolozima, ginekolozima, endokrinolozima nitko ne zna točno od čega mi je koža u komi. Popizdim kad mi spomenu stres i hranu jer od toga nije garant. A ne vjerujem niti da mi je od policističnih jajnika jer su nalazi u granicama normale.

Lady in red,
reci koju o ovim kombinacijama namirnica. Meni se zna desiti da mi koža poludi doslovce preko noći. Hrana?
rafaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 17:51   #87
Quote:
LadyInRed kaže:
upravo to. možda i najbitnija stvar za provjeru kod akni nakon 25. godine. ako je s hormonima i jajnicima sve u redu, ovo je druga stvar koja se provjerava. a što se PCOS tiče, znam dosta cura koje imaju taj sindrom a lice čisto k'o suza.

ja sam utvrdila nakon 14 godina borbe s prištićima da je želudac tj. navedena bakterija uzrok br. 1, a uzrok br. 2 je alergija na određene kombinacije namirnica.

hormoni nisu uzrok a upravo je to ono s čime su me dermatolizi "šetali" punih 14 godina. katastrofa
off topic:

Welcome back
I kakvi su dojmovi?
P.S. Otvori topic na Turizmu ili negdje.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 18:47   #88
ej Karmela dojmovi su takvi da sam u dubokoj depresiji od kada sam se vratila (prije 4 dana). tolikoj depresiji da mi se ne da ni topic otvarati
bilo je savršeno. volem Ameriku

što se bakterije tiče, oduvijek je želudac pored jajnika, krajnika i zubiju centar kojeg se smatra žarištem. te 4 točke uvijek treba pregledati. to su tvrdnje lječnika. također se sukladno tome razlikuju i tipovi akni, ovisno od čega se pojavljuju. hormonalne akne izgledaju drugačije nego one koje dođu od npr.suhoće zraka ili alergije. e da i alergije su često zaslužne za ta divna mala stvorenja

uglavnom, meni su dermatolozi liječili prištiće uvjereni da je razlog hormonalni (jer sam imala PCOS) ali kada mi je prije 3 godine otkrive Hellicobacteri, od lijekova koje sam pila za to, prošli su mi prištići i ten mi je bio kao alabaster. i nakon toga istražujući sa saznala da sve više liječnici smatraju da je Hellicobacteri čest uzrok. kao i prehrana bogata ugljikohidratima.


što se kombinacija namirnica tiče, ne znam koliko ti znači da ti ja napišem koje su to komb. što se mene tiče jer su meni utvrđene alergo testom. a onda sam skužila da sam se od te hrane i često osipala čudnim prištićima koji su svrbili,na čudnim dijelovima tijela (vrat, podlaktice i nadlaktice, sredina leđa) samo što prije nisam uzimala u obzir da bi moglo biti od hrane.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2005., 03:00   #89
Helicobacter pylori je senzibilizirajuća bakterija...svojim rastom stvara toksine koji se resorbiraju u krvotok i koji djeluju senzibilizirajuće na pojedina ciljna tkiva, među inima na folikule dlake i na glandule sebacee koje proizvode loj...isti efekt imaju i streptokoko i stafilokoki iz npr.kronično upaljenih sinusa.
Drugi mehanizam je da se bakterijski toksini vežu uz haptene - bjelančevine, najčešće iz hrane, pa se izaziva senzibilizacija organizma na hranu - alergija, pa nastaje oslobađanje vazoaktivnih amina koji izazivaju kožne promjene.
Bez obzira na mehanizam podražaja, podražena koža izgubi regulaciju lučenja loja, nastaje začepljenje izvodnih kanala lojnica lojem, što se manifesira kao pustula (prištić) na koji se nasele balterije..i eto začaranog kruga.
U terapiji H.pylori daju se i antibiotici, pa je efekt dvostruk : simptomatski (liječi upalu same kože) i uzročan (eradicira H.pylori koji je cijelu tu "feštu" i započeo).

Riječanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2005., 11:15   #90
Quote:
LadyInRed kaže:

što se kombinacija namirnica tiče, ne znam koliko ti znači da ti ja napišem koje su to komb. što se mene tiče jer su meni utvrđene alergo testom. a onda sam skužila da sam se od te hrane i često osipala čudnim prištićima koji su svrbili,na čudnim dijelovima tijela (vrat, podlaktice i nadlaktice, sredina leđa) samo što prije nisam uzimala u obzir da bi moglo biti od hrane.
ja se počnem čudno osjećati, to neko neodređeno svrdlanje pod kožom, ako pojedem nešto u čemu žumanci nisu termički obrađeni. Inače normalno jedem jaja, i cjepivo sam primila valjda napravljeno u jajetu, i ništa mi se nije desilo. Tiramisu mi krasno izgleda kao slika, ali u stvarnosti nisam previše luda za njim.
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2005., 18:31   #91
Moram priznati da sve ovo o čemu ste mi pisale zvuči strava. Ali očito sam ispustila jednu bitnu informaciju. Moja koža je već od 15. takva, ovo je sada još cool! Tako da misliim da te strave nisu moj problem. Ja nemam tako veeelike probleme, samo bi htjela jednu kremicu koja vlaži kožu a da mi pri tome ne izaziva akne jer mi se upravo to događa čim počnem nešto mazati. Iako piše da je za masnu kožu i da samo vlaži. Čiščenje i hrana stvarno nisu problem. I to za vlaženje mi je potrebno zbog boravka u prostorijamakoje se griju radijatorima pa mi to suši kožu na određenim djelovima. Pozdrav i hvala svima!!!
 
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 11:53   #92
Suha koža

...molim vas, pomozite!

u zadnje vrijeme mi se jako suši koža na licu, toliko da sam počel dobivati lišajeve. svaki dan mažem lice kremom i ujutro i navečer nakon što skinem šminku.

kaj da radim? ajd, budite dobre pa nabacite koji savjet!
nisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 11:58   #93
možda ti kreme koje koristiš ne odgovaraju po ovj ledari ....uz grijanje u prostorima još ti se više isušuje koža....kupi si termalnu vodu i više puta prskaj po licu i bepanthen dječja kremica za lice ( u ljakrni nekih 30-ak kn) će ti pomoć ako je mažeš po tim lišajevima....i meni se to desilo prije par godina od tada više ne....jednostavno malo jača njega po zimi i sve pet
__________________
živim....živim...i uopće mi nije loše..... :durica
rachelst is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 12:03   #94
hvala!
nisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 14:10   #95
trebam kupit termalnu!

jeli ima jos tko to osim Avene???

(nije da mi ne odgovara ta - ali zanima me!)
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 16:10   #96
ove zime imam dosta problema, ali sa suhom kozom na tijelu. Narocito ruke i ispod koljena. Ofkors da mi ne pomazu moje redovne kreme za tijelo (do sada su sve bile OK-od Avona, Balee, Cliniansa), onda sam presla na ono baby ulje u gelu of Johnsona, ali opet nista. Sad sam uzela Niveu za suhu kozu (onu plavu klasicnu), situacija je malo bolja, ali i dalje mi koza izgleda nekako NEELASTICNO. Nadam se da ce to proci do proljeca, kad prestane centralno grijanje, ali mozda netko ima savjet. Mozda bi pomogao Bepanthen losion za tijelo? Probao itko?

Sa kozom lica nemam nikakvih problema, koristim trenutno neku Avonovu s lipopsomima i sasvim je OK.
cutecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 16:15   #97
za takve probleme koristim Zagrebački melem i fakat mi je super. koža ti omekša, ali uz njega si koristi još nešto, recimo, običnu Niveu.
nisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 20:55   #98
Ja imam valjda najsuhlju kožu u galaksiji i ništa mi nije pomagalo, pa sam se bacila u beskonačna čitanja i na kraju završila na izradi svoje kozmetike. Ipak, ne moraš ući u taj projekt (puno suđa se prlja ), ali moraš znati neke osnovne stvari o toj koži, a bome i o kozmetici kao takvoj da bi kupila pravu stvar.

Dakle, suhoj koži može nedostajati voda i / ili maščoba. Dehidriranoj koži treba više vode, onoj bez masti - mast i neki zaštitni sloj, a vrlo često zbog suhoće na površini se kože stvara sloj odumrlih stanica koje sprečavaju prodor vode / masti u svoj živih stanica. Zato ljudi sa suhom kožom moraju raditi pilinge - najbolje domaći (ja koristim kukuruzno brašno, med i mlijeko i turbo sam zadovoljna ili jedan koji se kod nas ne može kupiti).

E sad o kozmetici - većina kozmetike sadrži nusproizvode petrokemijske industrije, petrolate, mineralna ulja i ostale divote koje se može kritizirati na ovoj ili onoj osnovi, ali čak i da su totalno ispravni i ne-štetni ostaje banalna činjenica da su te molekule VEĆE od pora, tako da redovito samo ostaju na površini kože, čime se sprečava hranjenje kože, a i začepljavaju se pore i na taj način ništa nisi napravila.

Zato bih ti ja, iz svojega iskustva, preporučila prirodnu kozmetiku, ali ne onu "S EKSTRAKTIMA" ili onu koja ima nacrtano bilje i koja se takvom reklamira, nego doista pravu, prirodnu kozmetiku na bazi voska, baznih ulja, kakao maslaca, shea buttera i sličnih tvari.

Toga kod nas puno nema, ali probaj ovako. Uzmi nešto od recimo Welede ili sličnih proizvođača (u biljnim ljekarnama i apotekama), namaži se, a preko toga stavi sloj nekog baznog ulja (ja preferiram kombinaciju bademovog ulja i ulja pšeničnih klica ili maslinovo ulje u koje dodam malo lavande koja je dobra za suhu kožu jer djeluje regenerativno).

MIneralna ulja iz konvencionalne kozmetike na dulji rok dalje isušuje kožu tako da bih na tvom mjestu iz tih stopa prestala koristiti bilo što što sadrži petrolatume, mineralna ulja i druge sastojke.

Na ovom forumu je bilo diskusije o knjigama koje govore istinu (to je nemoguća misija, ali od nečega se mora početi) o kozmetici. Za početak se informiraj na netu o sastojcima i nauči čitati deklaracije.

Još nešto - zimi je suhoj koži potrebno da joj krema stvori umjetni sloj. Dakle ZABORAVI na kreme koje se skroz upijaju i potraži nešto stvarno masno.
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 20:58   #99
Usput, na hrpi proizvoda piše da su za suhu kožu, ali to je čista glupost. Ja pravog gustog, masnog proizvoda koji bi me štitio kao krema koju doma radim na policama nisam vidjela ni u jednom platnom razredu...
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 21:07   #100
Quote:
cutecat :
ove zime imam dosta problema, ali sa suhom kozom na tijelu. Narocito ruke i ispod koljena. Ofkors da mi ne pomazu moje redovne kreme za tijelo (do sada su sve bile OK-od Avona, Balee, Cliniansa), onda sam presla na ono baby ulje u gelu of Johnsona, ali opet nista. Sad sam uzela Niveu za suhu kozu (onu plavu klasicnu), situacija je malo bolja, ali i dalje mi koza izgleda nekako NEELASTICNO. Nadam se da ce to proci do proljeca, kad prestane centralno grijanje, ali mozda netko ima savjet. Mozda bi pomogao Bepanthen losion za tijelo? Probao itko?

zaboravi na te kremice...
moja je koža i inače extra suha, a zimi je mogu mazat svim i svačim i ništa ne pomaže.
osim vazelina.
pchelica maja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:54.