Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2004., 00:11   #61
Quote:
Lou Norman kaže:
A pretpostavljam da je htio rec da negdje pred bozic bi se trebao pojaviti Milton Keynes koncert na DVD-u. Prvi put to je receno u Rusiji u pocetkom petog mjeseca od strane njihovog menadjera, a u medjuvremenu je to potvrdio i Brian May. Pojedini snimci se mogu naci na divlje po netu (cini mi se da je to bilo 1982.).
__________________
- u zivotu prolazi samo vjeran pas
- da mi je biti morski pas
- ma pas mater
ble is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2004., 01:52   #62
Aaa, pa znam za skori izlazak Milton Keynesa '82.
Još će se neki liveovi objaviti u narednih par godina.
Što više - to bolje!
Lou Norman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2004., 09:31   #63
Evo jos jednog Queen fana! Sta da kazem o njima vise nego da su najbolji.

A sta se najljubse pjesme tice, stvarno mi je to tesko reci jer su mi bas sve drage, svaka na neki drugi nacin ali su sve zaista najmanje dobre.
A od onih manje poznatih (za one koje ne poznaju toliko Queene) isto bi se tezko odlucio ali evo ih nekoliko:

Doing allright (Queen I)
The loser in the end, Funny how love is (Queen II)
Tenement Funster,Dear Friends (sheer Heart Attack)
Teo Torriatte (A Day At The Races)
Mustapha, Dreamers Ball (Jazz)
Rock It (The Game)
Hitman (Innuendo)

Naravno vise je toga.

A njihovi koncerti, to je prica za sebe, najbolji live band, defenitivno!
VALUK is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2004., 14:30   #64
nisam ništa pročitala
samo bih htjela reć da su ljudi kojima je queen najbolji bend na svijetu empirički dokazano dosadni, amen
~Jesen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2004., 01:26   #65
autumn, glupa si, ok? I to čak ne treba empirički dokazivati, dokazala si sama.


OBAVIJEST SVIM SPLIĆANIMA: danas (5. X.) navečer u rock klubu CAPO, najvjerojatnije će biti tematska večer grupe QUEEN.

Force is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2004., 14:04   #66
Iz gornjeg posta, riječ "najvjerojatnije" zamijenite sa riječi "sigurno".


vaš D.J. večeras
Force is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 04:06   #67
Dragi Queenovci!
Pozdrav i hvala svima koji su večeras bili na (drugom po redu) Queen party-u u rock-clubu Capo.
Sa zadovoljstvom najavljujem uskoro i treći Queen party - ali uz projekcije spotova!
Force is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 08:37   #68
Quote:
autumn kaže:
nisam ništa pročitala
samo bih htjela reć da su ljudi kojima je queen najbolji bend na svijetu empirički dokazano dosadni, amen
VALUK is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2004., 19:08   #69
a šta da kažem nego ** the show must go on**
__________________
and then she'd say: it's alright, I got home late last night...
super*girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 21:05   #70
Obećanje - bit će ispunjeno!

Kao što sam prije mjesec dana najavio - uskoro ćemo u Splitu imati još jedan Queen party, treći po redu!
Ovaj put bit će to VIDEO PARTY, dakle cijelu večer će se na velikom platnu odvijati projekcije spotova grupe Queen (dok će zvuk izlaziti iz vrhunskih audiofilskih zvučnika marke B&W).

Ova Queen večer neće biti u klubu Capo, nego u klubu QUASIMODO (na 2. katu robne kuće "Dobri", Gundulićeva 26).
I još samo da najavim datum: srijeda, 17. XI., 20:00 h.
Force is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2004., 02:29   #71
Live at the Bowl

Konačno je izašao - prije točno 10 dana - novi dvostruki DVD i live album!!!

Queen - Live at the Bowl

To je snimka njihovog čuvenog stadionskog koncerta koji se održao 5. VI. 1982. u V. Britaniji (Milton Keynes).

Koncert otvaraju sa "Flash Gordon" albumom! Prvo ide "Flash" sa trake, a onda oni počinju svirati "The hero", na što se nastavlja brza verzija od "We will rock you"!

Ajmo CD-shopovi, give it to me!!!

Force is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 22:44   #72
Queen Video Party !

Samo podsjetnik:
za one u Splitu, ovu srijedu vidimo se na Queen Video Party-u!
Force is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2004., 17:56   #73
Evo da podignem topic
Danas je 13. godišnjica Fredijeve smrti


alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2004., 18:20   #74
Nisam neki njihov fan al..

bio je dobar dokumentarac o Queenu jutros

Nekako me rastužio
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2004., 19:41   #75
meni je jedna od najnajnajdrazih pjesama njihova...
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 11:20   #76
Force, pretpostavljam da ce te veselit vijest da Queen (valjda BM i RT bez JD) krecu na mini turneju u proljece... pjevat ce Paul Rodgers. Kako zvuce zajedno moze se cuti na http://anothercosmos.com/tracks/Mhof_04AlrightNow.mp3 (ima jos dvije stvari sa njima, ali ova mi se nekako najvise svidja )
__________________
- u zivotu prolazi samo vjeran pas
- da mi je biti morski pas
- ma pas mater
ble is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 14:00   #77
Thanx što javljaš.

Nisam oduševljen. I nisam jedini. Ne može se ići na turneju pod imenom "Queen". I pri tom ne mislim na Freddievu smrt. Pod imenom "Queen" nastupati mogu Brian, Roger i John. To znači da im se nitko ne pridruži kao pjevač. To podrazumjeva Brianovo i Rogerovo pjevanje, što nije ništa neobično, jer su na ranim albumima Queena bili znatno vokalno zastupljeni, a i kasnije, sve do kraja, ostali su back-vokali. I dobro to odrađivali.

Dakle, "Queen" - ali sa novim vokalom i BEZ JOHNA!? Ne... sramote se.
Brian je prije neki dan nešto objašnjavao - kako Paul Rodgers ne postaje dio Queen-a, itd, bla, bla - ali u komentarima fanova prevladava - ljutnja i razočaranje.
Iako - svi želimo vidjeti Briana i Rogera (kad već Johna ne možemo, jer čini se da se trajno povukao) - ali ne na ovakav način!



No, ima i puno važnijih vijesti.
Nisam htio pisati o tome, jer me zanimalo kada će i kako netko javiti o tome, ali čini se da nitko ništa ne zna ili da nikoga nije briga.

22. XII. 2004. - čuveni mjuzikl "WE WILL ROCK YOU" baziran na glazbi Queena - nakon New Yorka, Londona, Moskve, dolazi u SPLIT!!!

Vijest je u nekim krugovima procurila prije nešto više od mjesec dana, a službeno objavljena u javnosti prije nekih 20-ak dana.

Organizatori i dalje pokušavaju dovesti kao gosta u Split Briana i/ili Rogera, ali mislim da su im šanse gotovo nikakve.


I nitko punih mjesec dana da spomene ovo...
Force is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 15:13   #78
Ma vidio sam da ima jednih i drugih... mene vise to ne smeta toliko (ono, ima danas masu grupa gdje nema clana ili dva, a koji imaju ime banda kakav je bio u originalu)... Ono, decki su dobro svirali, mislim da su sada prestari da bi i svirali i pjevali pa neka onda rade ono sto najbolje znaju - pisu pjesme i sviraju. Ja bi ih volio vidjet uzivo na koncertu i cut neke stare stvari i to je to. FM nema i sa time su se valjda vec svi pomirili... ali potraznja da oni odsviraju ponesto ipak postoji tako da sto se mene osobno tice sve za pet... Uostalo,, decki to rade godinama pa neka tako i nastave. Ono, ljudi ce uvijek doci na njihove koncerte da cuju Queen stvari, a ne njihove solo (premda i tu ima dobrih pjesama).

Ovo za Split prvi put cujem. Odakle ti to? Jel ima to na nekoj sluzbenoj stranici? Ako je pak netko najavio da bi to doveo (znaci dobio fransizu koja bi potom uz blagoslov cijelog managementa dobila prolaz) onda je to drugi par rukava... iskreno, kada se najavi tako nesto uvijek se sjetim koncerata koji su vec sluzbeno bili "tu" za tjedan dva, ali onda bi bili ponisteni. Imat takvu predstavu na repertoaru neko vrijeme mislim da u hr ne bi proslo pa sumnjam u to. Osim ako ne bude WWRY turneja... tada gostovanje od jednog dana u hr ima smisla, ali to bi vjerojatno tada bilo u Zg (kvantiteta ljudi=kvantiteta novca).
__________________
- u zivotu prolazi samo vjeran pas
- da mi je biti morski pas
- ma pas mater
ble is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 16:03   #79
Da... Hrvatska = Zagreb...




Cijeli Split je već oblijepljen Queen plakatima. Ulaznice od (samo!) 50 kn su već u prodaji. Dva puta je u "Slobodnoj Dalmaciji" bio veliki članak o ovom izvanrednom i jedinstvenom događaju. Vode se pregovori s Londonom o eventualnom sudjelovanju nekog našeg pjavača u predstavi. Prihod ide u humanitarne svrhe. I da - WE WILL ROCK YOU dolazi u Split, a neće biti ni u Zagrebu, ni u Sarajevu, ni u Ljubljani, ni u Beogradu.
Force is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 20:22   #80
Mislim super, ali jesi li ti siguran da splitski WWRY ima ikakve veze sa originalnim, tj. onima koji se vrte u Londonu, Las Vegasu, Koelnu, Moskvi, Sidneyu i po Spanjolskoj? Ja nigdje nisam nasao sluzbenu informaciju na WWRY siteu da se ista organizira u hr. Nemoj krivo shvatit, ali skeptican sam jer nema sluzbene informacije nigdje na sluzbenom siteu. Ako je to doista autentican dogadjaj i koji ima zeleno svijetlo onih koji su vlasnici cijele stvari onda sve za pet (vidis vidis, mogao bi im baciti email i pitat ih za autenticnost). Ja sam show gledao u Londonu i fakat je fenomenalno. Posebice me zatekao vizualni ugodjaj jer je on totalno ispunjen specijalnim efektima i to je bilo zadnje sto sam ocekivao. Pravi spektakl.
__________________
- u zivotu prolazi samo vjeran pas
- da mi je biti morski pas
- ma pas mater
ble is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:34.