Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2017., 14:47   #121
Jucer isprobala nekoliko Chanel ekskluzivaca...Svidio mi se Boy i 1932...a Coromandel je na meni i vise nego too much...doduse, uglavnom ni ne podnosim dobro taj tip parfema. I jaaako me podsjetio na originalnu verziju Shalimara (nove nisam probala) koji je stvarno remek djelo...ali za mene isto pre(koncentriran?)vise
maryah1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 10:48   #122
Quote:
Veritas6 kaže: Pogledaj post
Pozdrav curke i molim vas ako bi netko znao odgovoriti na pitanje.

Chanel 5 postoji u više varijanti, ovisno o tome ima i više varijanti mirisa. Meni se sviđa najnoviji parfem koji je malo jači, nije toliko drvenast.
Ako kupujem parfem sa nekog sajta ili preko Njuškalo, kako ću znati koji je parfem najnoviji i da je verzija odgovarajuća?

Osim što moram provjeriti je li original, da li to mogu zaključiti po boji parfema (novi je proziran?), datumu kad je proizveden ili nečem trećem?
Hvala.
Misliš na L'Eau? Ni jedan nije drvenast iz obitelji No5

Moj ti je savjet Chanel kupovati isključivo u ovlaštenim retailerima (u HR su to Martimex, Douglas, Muller, Lana parfumerija, ne znam da li itko drugi).
Chanel se od svih parfema najviše fejka.
Na Krpicama je more fejkova Chanela (rekla bih čak 90%) koji se prodaju po cijeni originala.
Ne bih se upuštala u kodove, boju tekućine itd.

Najbolje je kad ljudi kupe fejk i smatraju ga originalom i onda pljuju po parfemu da je vaki naki nepostojan itd
Pa naravno da je kad je fejk
Calandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 01:03   #123
Jesu li parfemi unazad par godina jako poskupili? Prije 5-6 godina sam kupovao parfeme i npr. Dior Homme 100 ml je bilo oko 550-600 kn. Sada toliko kosta obican hugo boss od 50 ml! Dior Poison koji sam kupio za baku 50 ml - bio 370 kuna. Mislim da nije stvar do novih i starih parfema jer danas sam vidio acqua di gio - armani, prastar parfem, 50 ml - 500 kn! Sta se dogodilo? Ko je digao cijene - proizvodjaci?
goldentip is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 13:19   #124
Chanel Gabrielle

Zna li netko hoće li i kod nas Gabrielle biti u prodaji 1.9.?

Ako se ne varam, tad ide u prodaju u Europi i SAD-u.
Solitary is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 17:34   #125
Prosli tjedan kad sam kupovala Chanelov Chance eau tendre (koji sam btw odmah prosljedila jer ne traje na meni ni pola sata) mi je rekla prodavacica da za tjedan dana dobivaju Gabrielle. Tako da bi vec trebao stici ili ce doci sljedeci tjedan.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 17:42   #126
Super, baš me zanima.
Solitary is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 13:47   #127
Quote:
Solitary cat kaže: Pogledaj post
Zna li netko hoće li i kod nas Gabrielle biti u prodaji 1.9.?

Ako se ne varam, tad ide u prodaju u Europi i SAD-u.
Da, od 1.9. je i kod nas u prodaji.

Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Prosli tjedan kad sam kupovala Chanelov Chance eau tendre (koji sam btw odmah prosljedila jer ne traje na meni ni pola sata) mi je rekla prodavacica da za tjedan dana dobivaju Gabrielle. Tako da bi vec trebao stici ili ce doci sljedeci tjedan.
Mene uopce ne bi cudilo da i ovlasteni retaileri prodaju fejkove
Ali Eau Tendre i je neki slabasan miris, sastav mu je takav.
Na Gabrielle ne polazem nikakve nade jer oni ne znaju napraviti (dobar) cvjetni parfem i bolje bi im bilo da se okane corava posla.
Plus, poceli su vrtiti u krug pa me ne bi cudilo da je Gabrielle novi klon neceg do sad izdanog.
Nekad sam obozavala Chanel (i parfeme i kozmetiku, posebno dekorativu), medjutim, smatram da zadnjih 5-10 godina idu u krivom smjeru, ne stvaraju nista novo nego samo recikliraju podilazeć masovnom ukusu.
Calandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 17:01   #128
Jel probao tko Gabrielle danas?
Calandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 22:07   #129
Probala sam ga.

Ne sviđa mi se. Čitala sam zadnjih mjesec-dva recenzije na Fragrantici koje su velikim dijelom loše (neki su imali prilike ranije probati), ali nisam htjela nasjedati, mislla sam da ljudi možda imaju baš velika očekivanja (opravdano, budući da se radi o Chanelu) i da su razočarani jer nije nešto groundbreaking, ali da je možda sasvim solidan casual parfem za svaki dan. Osobno ne volim teške parfeme i bila bih zadovoljna s jedim laganim, svježim parfemom za svaki dan, ali s nekim koji bi mi sjeo, naravno.
Ali nula bodova od mene, moram priznati da mi je puno lošiji nego što sam očekivala.

Nisam nešto vješta u opisivanju parfema i sastojaka, ali evo ukratko kakav je moj dojam:

početak mi je neka mješavina originalnog Chancea i Chance Eau Tendre. Nakon toga kao da počne prodirati neki val Coco Mademoiselle (možda više EdT nego EDP). Jasno sam osjećala da je parfem miks više tih dosadašnjih Chanelovih mirisa, kao što su neki primijetili i na Fragrantici.

Nakon toga asocijacije na te parfeme se gube i dolazi citrusna nota, dosta tanka i meni neprivlačna, baš onaj stil deterženata za pranje prozora (kao što su također neki na Fragrantici rekli).

Nakon toga počinje neka čajasta nota (to nisam vidjela da je itko igdje spominjao, ali to je moja asocijacija)...meni također lagano iritantna. Na početku kao nekakva kamilica, a poslije sve iritantnija citrusno-čajasta.

Kad se parfem razvije, na meni ostaju neke note koje više sliče na neke top note nego bazu: cirusno-čajaste 'tanke' note. Uf, ne sviđa mi se, nije mi ugodan. Na početku mi je čak ugodniji nego na kraju kad se razvije. Ništa, super, i skup je, bar ću uštediti (50 ml blizu 800 kn).

Bočica uživo ružnija nego na slici (bar meni), djeluje jeftinije i bez veze.

Eto, sorry, nisam neka za opisivanja i raščlanivanje nota, ovo su više moje asocijacije. Mislim da se tebi neće svidjeti, ti imaš istančan ukus, a ovo je (pre)teška konfekcija. Ali moraš probati, naravno.

Inače, parfem je laganija kategorija, ali sillage je dosta dobar, bar na meni, eto i satima nakon isprobavanja ga osjećam, ne mogu reći da je brzo ispario.

Inače, neću ga više isprobavati, nema šanse da mi se ikad svidi.
Solitary is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 01:30   #130
Jel mi vjeruješ da nemam niti neku želju isprobati ga
Hvala ti na opisu

Stalno vrte u krug jedno te isto, vidi se da nedostaje ideja (a možda i želja) da se napravi nešto STVARNO novo i originalno.

Prije je Chanel bio sinonim za stil, sad je samo moda. Da ne kažem pomodarstvo.
Calandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 01:43   #131
Mene si pridobila sredstvom za pranje i čajem tako da jedva čekam da ga pomirišim.

Na Beigu sam već godinama, Gardenia mi je fina ali nisam sigurna bi li mi bila prejaka na meni tako da... čaj, kamilica i sredstvo za prozore zvuči ful ok
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 13:01   #132
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Mene si pridobila sredstvom za pranje i čajem tako da jedva čekam da ga pomirišim.

Na Beigu sam već godinama, Gardenia mi je fina ali nisam sigurna bi li mi bila prejaka na meni tako da... čaj, kamilica i sredstvo za prozore zvuči ful ok
Eto, dok jednom ne smrkne drugom ne svane!

Nego, ljudi, radi li vama Fragrantica?
Meni se nešto zblesala, već tri dana ne mrda, tj. pokazuje zadnje recenzije od prije tri dana. Ne kužim šta se desilo.
Solitary is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 20:19   #133
Baš tako, dok nekom ne smrkne drugom ne svane.

Nisam na Fragrantici ali evo sad sam pogledala i vidim komentare od danas
Calandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 21:32   #134
A dobro, sad sam je odblesala, počistila malo cache i tako... mogla sam se toga i ranije sjetiti.
Solitary is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 12:18   #135
Oduševila me Gabrielle uz Allure to je drugi njihov koji želim
scarfs is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 00:32   #136
Quote:
Solitary cat kaže: Pogledaj post
Probala sam ga.

Ne sviđa mi se. Čitala sam zadnjih mjesec-dva recenzije na Fragrantici koje su velikim dijelom loše (neki su imali prilike ranije probati), ali nisam htjela nasjedati, mislla sam da ljudi možda imaju baš velika očekivanja (opravdano, budući da se radi o Chanelu) i da su razočarani jer nije nešto groundbreaking, ali da je možda sasvim solidan casual parfem za svaki dan. Osobno ne volim teške parfeme i bila bih zadovoljna s jedim laganim, svježim parfemom za svaki dan, ali s nekim koji bi mi sjeo, naravno.
Ali nula bodova od mene, moram priznati da mi je puno lošiji nego što sam očekivala.

Nisam nešto vješta u opisivanju parfema i sastojaka, ali evo ukratko kakav je moj dojam:

početak mi je neka mješavina originalnog Chancea i Chance Eau Tendre. Nakon toga kao da počne prodirati neki val Coco Mademoiselle (možda više EdT nego EDP). Jasno sam osjećala da je parfem miks više tih dosadašnjih Chanelovih mirisa, kao što su neki primijetili i na Fragrantici.

Nakon toga asocijacije na te parfeme se gube i dolazi citrusna nota, dosta tanka i meni neprivlačna, baš onaj stil deterženata za pranje prozora (kao što su također neki na Fragrantici rekli).

Nakon toga počinje neka čajasta nota (to nisam vidjela da je itko igdje spominjao, ali to je moja asocijacija)...meni također lagano iritantna. Na početku kao nekakva kamilica, a poslije sve iritantnija citrusno-čajasta.

Kad se parfem razvije, na meni ostaju neke note koje više sliče na neke top note nego bazu: cirusno-čajaste 'tanke' note. Uf, ne sviđa mi se, nije mi ugodan. Na početku mi je čak ugodniji nego na kraju kad se razvije. Ništa, super, i skup je, bar ću uštediti (50 ml blizu 800 kn).

Bočica uživo ružnija nego na slici (bar meni), djeluje jeftinije i bez veze.

Eto, sorry, nisam neka za opisivanja i raščlanivanje nota, ovo su više moje asocijacije. Mislim da se tebi neće svidjeti, ti imaš istančan ukus, a ovo je (pre)teška konfekcija. Ali moraš probati, naravno.

Inače, parfem je laganija kategorija, ali sillage je dosta dobar, bar na meni, eto i satima nakon isprobavanja ga osjećam, ne mogu reći da je brzo ispario.

Inače, neću ga više isprobavati, nema šanse da mi se ikad svidi.
Solitary, probala sam ga jučer.
Parfem me još više razočarao od onog što sam očekivala.
Calandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 00:42   #137
Quote:
Calandre kaže: Pogledaj post
Solitary, probala sam ga jučer.
Parfem me još više razočarao od onog što sam očekivala.
A eto, šta ćemo!
Drago mi je da si ipak probala, znam da si rekla da nemaš ni želju probati.
Solitary is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 14:26   #138
Quote:
Solitary cat kaže: Pogledaj post
A eto, šta ćemo!
Drago mi je da si ipak probala, znam da si rekla da nemaš ni želju probati.
Za radoznalost nisu otkrili lijek
Calandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:44   #139
Gabrielle- dosada,banalnost i od reklamne kampanje mi se ježi koža...
big,biig pass...
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 16:49   #140
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
Gabrielle- dosada,banalnost i od reklamne kampanje mi se ježi koža...
big,biig pass...
Potpis od riječi do riječi.
Šta su ovu avetinju od Kirsten uzeli za zaštitno lice, nikako to shvatiti.
Ona se nesretnica okreće u grobu
Calandre is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:34.