Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2012., 04:28   #21
E, baš za tim Fypryst-om se moj stari pomamio u PetCentru nedavno, bila je nekakva promocija/akcija pa je kupio 5-6 ampula za mačka, i danas sam mu stavila prvu (mačku, ne starom)
Drago mi je čuti da djeluje. Brzinski sam pogledala sastav, isto kao i Frontline, ne?
Protiv buha i krpelja, svaka 4 tjedna se treba ponoviti ampula

A cijena... 26.90 kuna, itekako povoljno.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 07:18   #22
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
E, baš za tim Fypryst-om se moj stari pomamio u PetCentru nedavno, bila je nekakva promocija/akcija pa je kupio 5-6 ampula za mačka, i danas sam mu stavila prvu (mačku, ne starom)
Drago mi je čuti da djeluje. Brzinski sam pogledala sastav, isto kao i Frontline, ne?
Protiv buha i krpelja, svaka 4 tjedna se treba ponoviti ampula

A cijena... 26.90 kuna, itekako povoljno.
Meni su 35 naplatili u Velikoj Gorici. Možda je ovo zbog promocije jeftinije bilo. Nisam siguran za sastav, ali djeluje

Meni je vet rekao protiv krpelja svaka 4 tjedna, protiv buha svaka 3 mjeseca.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 11:22   #23
Meni ne treba zastita protiv krpelja tako da koristim advantage cca 25 kn i povremeno stronghold kojeg podjelim na dvije macke pa me ispadne 24 kn po macki a unistava buhe, gliste i ušne šugarce.. Zastitu stavljam par puta godisnje, vise zbog novopridoslih zivotinja nego stvarne potrebe.. Za Fyprist sam cula da nije dobar (i da nije potpuno isti kao frontline) s vise strana.. Mama je kupila svojim macama, pokupili su krpelje..
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 12:38   #24
Quote:
Le0na kaže: Pogledaj post
Za Fyprist sam cula da nije dobar (i da nije potpuno isti kao frontline) s vise strana.. Mama je kupila svojim macama, pokupili su krpelje..
Ista je djelatna tvar (fipronil), a negdje sam naišla na informaciju da je Merial-u (proizvođač Frontlinea) istekla licenca pa je Krka sad smjela napraviti generički. Imam nešto vremena pa sam iskopala sastav:

Fyprist - pipeta (0,5 ml) sadržava: ljekovitu tvar fipronil 50 mg.

Indikacije: Sprječavanje i suzbijanje invazije pasa i mačaka buhama (Ctenocephalides spp.) i krpeljima (Rhipicephalus spp., Dermacentor spp., Ixodes spp.). Pomoć u liječenju i kontroli alergijskog dermatitisa pasa i mačaka uzrokovanog ubodima buha. Sprječavanje i suzbijanje infestacije pasa psećom pauši Trichodectes canis. Sprječavanje i liječenje infestacije mačaka mačjom pauši Felicola subrostratus.

---

Frontline Spot-On Cat: jedna doza, pipeta od 0.5ml, djelatna tvar = fipronil, 50mg


Frontline Combo Spot-On Cat: : Fipronil: 50 mg i (S)-metopren: 60 mg

Dakle, sastav "običnog" Frontline-a je jednak kao Fypryst.
Postoji razlika kod Combo varijante Frontlinea, jer ta ima još jedan djelatni sastojak: (S)–metopren (inhibitor razvoja ličinki koji prekida razvoj buhe).
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 15:39   #25
A vjerojatno je onda vetica mislila na frontline combo, iskreno i ja mislim na njega kad pomislim na frontline, ovaj obicni zaboravim..
Ne koristim frontline osim spreja za macice ali vidim da svi govore kako je Fyprist jeftin, koliko je onda frontline za macke? Advantage mi je savrsen protiv buha a cijena je ista kao kod Fyprista..
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 16:13   #26
"Obični" Frontline za mačke je 47,30 kn (Fypryst je 26,90 kn)
Frontline Combo je 54,50 kn
Advantage je 27,90 kn
Advocate je 67,00 kn
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 11:04   #27
Ja sam prije redovito stavljala svojima samo Frontline i bilo je super, nikad problema.
No onda je došao Fypryst i baš zbog istog sastava a razlike u cijeni, odlučila prijeći na Fypryst. Ispočetka nije bilo problema, no nakon nekog vremena kao da ampula više nije djelovala. Uopće. Nemam pojma zašto..
Tako da sam sada opet prešla na Frontline. A kakav je Advantage? Je li neko isprobao?
__________________
tell the devil I said “hey” when you get back to where you're from
LadyM* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 11:10   #28
ja svom redovito stavljam advantage (u biti zadnja 2 puta sam stavila fypryst jer mi ispada jeftinije ) i jako sam zadovoljna. dobro, on je uglavnom kućna mačka, sad ljeti ide jednom u 2 tjedna na vikendicu, ali mu svejedno stavljam da mu pas ne donese.
tako da, moje preporuke za advantage ali oprez - ne djeluje protiv krpelja!
Miss Bathory is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 11:13   #29
Eh, to me i mučilo.
Kod mene ne ide bez toga . Mace mi borave vani jako puno, tako da mi treba najviše zbog krpelja, a onda i zbog buha.
__________________
tell the devil I said “hey” when you get back to where you're from
LadyM* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 19:16   #30
Danas sam prvi put aplicirala ampule na naše 3 mačke (Frontline Combo).

Imaju kratku dlaku, ali doći do kože je skoro mission impossible.

Jel netko ima isti problem ili sam ja najnesposobnija vlasnica ever?
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 23:39   #31
Ampule se stavljaju na međulopatično područje kod maca i pasa..danas sam stavila mojoj maci ampulu međutim kad sam već "ispustila" sadržaj ampule skužila sam da joj nisam stavila baš na međulopatično područje (kad se nečkala pa mi je bilo teško) nego malo više..više prema vratu..

Jel to ima kakve veze,bude ampula svejedno djelovala?

Ubiti je moje pitanje ovo:ampule se preporučuju staviti na to mjesto spomenuto gore zato jer na tom mjestu maca ne može polizati sadržaj..ali dali je onda po tome svejedno gdje se točno stavi ampula?

Jer koliko ja znam ona se ionak "razlije" po tijelu i štiti cijelo..

Jesam li ga zakomplicirala
__________________
...tu,solo tu...

A M N E S I A
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 23:44   #32
tako je, bitno da ne liže
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 20:23   #33
Mi koristimo Broadline kod svoje mace... Slično ampuli, samo što je jednostavnije nanošenje jer ima uz sebe aplikator pa nema komplikacija sa razlijevanjem i ostalim čudima. Maca ni ne osjeti da smo nešto radili, a razlog više što ga preporučam svima je što štiti i protiv vanjskih i protiv unutrašnjih parazita! Tako da ste mirni. Nama ga je veterinar preporučio, kaže da su reakcije super, i mi se evo slažemo.
azraiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 18:15   #34
Quote:
azraiva kaže: Pogledaj post
Mi koristimo Broadline kod svoje mace... Slično ampuli, samo što je jednostavnije nanošenje jer ima uz sebe aplikator pa nema komplikacija sa razlijevanjem i ostalim čudima. Maca ni ne osjeti da smo nešto radili, a razlog više što ga preporučam svima je što štiti i protiv vanjskih i protiv unutrašnjih parazita! Tako da ste mirni. Nama ga je veterinar preporučio, kaže da su reakcije super, i mi se evo slažemo.
gdje se može kupiti i po kojoj cijeni
matik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 00:13   #35
Jeste li probali DM-ove? Vidjela sam ih danas po prvi put, 3 pipete su u pakiranju, nekih 34-35 kn
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 11:19   #36
Kupio sam stronghold 45 mg za svoju majku koja je trenutno gravidna. Čitao sam da se može primijeniti i na gravidne mačke, a i za one koje doje. Razmišljam da ga apliciram nakon što se mačka omaci jer bi onda po mojoj pretpostavci i mačići preko mlijeka i dodirom s mačkom mogli biti zaštićeni. Jesam li u pravu? Mačka je dosad bila tretirana samo caniverm tabletama, a ima šugarce i možda pokoju buhu.
Nied is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 14:56   #37
Edit: za svoju mačku, a ne majku
Nied is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 12:39   #38
Quote:
azraiva kaže: Pogledaj post
Mi koristimo Broadline kod svoje mace... Slično ampuli, samo što je jednostavnije nanošenje jer ima uz sebe aplikator pa nema komplikacija sa razlijevanjem i ostalim čudima. Maca ni ne osjeti da smo nešto radili, a razlog više što ga preporučam svima je što štiti i protiv vanjskih i protiv unutrašnjih parazita! Tako da ste mirni. Nama ga je veterinar preporučio, kaže da su reakcije super, i mi se evo slažemo.


i mi isto.....na kutiji je nacrtano od čega sve štiti, traje mjesec dana, bude 3 kom u pakiranju

__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 17:29   #39
Gdje se mogu kupiti te Broadline ampule? Ja sam na zapadu ZG.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 19:19   #40
Ima li ko iskustva sa Vectrom felis?
http://mount-trade.hr/2016/12/08/vec...-4-kg-08-ml-2/
Broadline-a nije bilo,stronghold ima novu suludu cijenu,preporučio mi vet ovo.
Stronghold plus vani
https://www.animeddirect.co.uk/stron...on-3-pack.html
Kod nas jedna ampula 160 kn.
Dammy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:01.