Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2014., 19:05   #101
Quote:
jp1 kaže: Pogledaj post
Koje su ovo vrste aloje i da li izgledaju zdravo?

http://oi42.tinypic.com/143nmev.jpg
http://oi41.tinypic.com/vo52k7.jpg
Meni izgleda ko da su sve Aloe arborescens samo su rasle u razlčitim uvjetima pa su neke svjetlije zelene
bella11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 00:25   #102
Imam doma aloe veru. 4 male bebe, drzim ih na balkonu i zalijevam sa 1 litrom vode jednom tjedno. Ali npr neke grancice imaju smede pjegice a neke su dobile smedu boju. Trebam savjete plizzzzzz
__________________
Fala bogu imam male cice ,a vece dupe. Lakse mi idu cucnjevi nego sklekovi.
Ja sam san svakog muskarca ah btw ne peglam.
nerata211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 13:33   #103
pozz, kupio aloe arborescens staru cca 3 god. Ima po sebi izdanke pa rekao idem ja to presadit. Oprezno otrgnuo i zasadio u zemlju. Nisam puno zaljevao, nalazi se u hladu, a sunca vidi 3h dnevno i to poslije 5h. Izgubila je zelenu boju i poprimila neku tamniju. Uz to listovi su joj se zatvorili po širini. Bodlje lijeve i desne strane se spojile. Presadena je prije 2mj. I jos nema korjen. Kaj da radim sa njom? Ova velika ima jos izdanaka, a žao mi rezat. Hvala.

Slika: http://i62.tinypic.com/289cvts.jpg
http://i57.tinypic.com/2je7p8w.jpg
toom01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 00:30   #104
Trebam pomoc! Imam alou humilis i ne znam sto sa cvijetnom stapkom poslije cvjetanja? Trebam li ju odrezat ili.... hvala na pomoci!
devang is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 18:24   #105
Gdje se mogu nabaviti sadnice aloe vere u Hr?
__________________
I don't wanna claim that I'm special

Zadnje uređivanje fermina-daza : 20.06.2017. at 16:40. Reason: pogledati popis tima prije postanja
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 18:26   #106
Gdje ih nabavljate? Mislim na aloa veru.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 11:30   #107
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Gdje se mogu nabaviti sadnice aloe vere u Hr?
Pa bilo je u ZG na puno mjesta.
Od Bauhausa, Konzuma povremeno, trešnjevačkog placa, oglas Njuškalo...
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 03:16   #108
Quote:
nerata211 kaže: Pogledaj post
Imam doma aloe veru. 4 male bebe, drzim ih na balkonu i zalijevam sa 1 litrom vode jednom tjedno. Ali npr neke grancice imaju smede pjegice a neke su dobile smedu boju. Trebam savjete plizzzzzz
ovo se i meni dogodilo
je li to od previše zalijevanja?
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 10:32   #109
Da. Bolje ih je zaljevati tek kad se potpuno osuše na način da ih se potopi u vodu na nekoliko minuta i zatim ocjedi višak.
A zimi im je i prehladno za bit na balkonu.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 10:45   #110
Quote:
dragone kaže: Pogledaj post
ovo se i meni dogodilo
je li to od previše zalijevanja?
Nije.
To je od hladnoće. Spremi ih na toplo mjesto, oporavit će se.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 17:15   #111
Imam aloe veru kupljenu u lidlu prošle godine. kako sam je ostavila u onoj posudici s kojom sam je i dobila, mislim da bih je trebla presaditi, očito je da joj je premala, baš su joj listovi veliki. e sad, s obzirom ja nisam baš od tog zanata, molila bih da me prosvijetlite. ne bih je još sad presađivala, eventualno na proljeće ali me zanima postupak. jel je mogu samo izvaditi iz te posudice i staviti u malo veću s novom zemljom i pijeskom? negdje sam pročitala da se treba staviti malo lomljene cigle na dno za drenažu?
dana85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 18:54   #112
Quote:
dana85 kaže: Pogledaj post
Imam aloe veru kupljenu u lidlu prošle godine. kako sam je ostavila u onoj posudici s kojom sam je i dobila, mislim da bih je trebla presaditi, očito je da joj je premala, baš su joj listovi veliki. e sad, s obzirom ja nisam baš od tog zanata, molila bih da me prosvijetlite. ne bih je još sad presađivala, eventualno na proljeće ali me zanima postupak. jel je mogu samo izvaditi iz te posudice i staviti u malo veću s novom zemljom i pijeskom? negdje sam pročitala da se treba staviti malo lomljene cigle na dno za drenažu?
Napravi tako kako si napisala.
Ako možeš, kupi zemlju za kaktuse i dodaj još malo pijeska.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2018., 10:19   #113
Bi li neki znalac bio tako dobar pa mi rekao koja je ovo vrsta?

https://imgur.com/KNc8Ft7
gost na forumu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2018., 10:37   #114
Quote:
gost na forumu kaže: Pogledaj post
Bi li neki znalac bio tako dobar pa mi rekao koja je ovo vrsta?

https://imgur.com/KNc8Ft7
Nisam sasvim siguran ali mogla bi biti Aloe acutissima.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2018., 12:58   #115
zahvaljujem
gost na forumu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2018., 19:36   #116
Prije cca 2 tjedna presadih jednu aloe veru jer su je konstantno pretjerano zalijevali i uopće se nije primila kako spada. Nemam nikakve specijalne mikseve za kaktuse i sukulente, ja sam uzela običnu zemlju i pomiješala je s pijeskom i šljunkom, sve u otprilike jednakom omjeru; to radim za sve biljke koje iziskuju nešto bolju drenažu, nadam se da valja (?) No, do sada mi se čini da se ona i dalje nije primila ni u ovu novu zemlju. Nije promijenila boju ni ništa, čini se sasvim zdravo, korijenje je bilo bijelo i mesnato, iako ne previše veliko. Neobično mi je to što je i dalje onako "labava" na dodir. Držim je na sobnom prozoru okrenutom ka jugu i prima najmanje 10h izravnog sunca, temperatura u sobi nikad nije ispod 10 stupnjeva uvečer. Zalijevam je svaka 2 tjedna - dosad je od mene dakle jednom dobila vode - tj. kada se zemlja dobro osuši. Radim li nešto krivo? Znam da je biljkama svako presađivanje stresno i da puštanje korijenja traje nekad jako dugo, no brine me da će mi uginuti iz nekog razloga i ne znam što dalje mogu.
Guloth is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:20.