Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2008., 17:34   #81
ima tko od vas termalnu vodu je li to što valja milism kupiti jednu koža mi pati od vrućine pa da se mogu malo osvježiti
adrianadior is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 19:35   #82
Quote:
inesica2 kaže: Pogledaj post
Ovaj tjedan su dani zdrave kože na ZRINJEVCU gdje će bit velki šator i dermatolozi će ispitivat i određivat stanje i tip kože!!!
Od 28.5 do 30.5 10:00 -19:00 sati tj.od sutra do petka
si na to mislio???
Zašto sam ja to tek sad vidjela??
Baš bi trebala do dermatologa... Inesica, možeš li mi možda preporučiti koju kremu za lišajeve? U ljekarni su mi dali nešto od propolisa, a to mi ništa nije pomoglo...
philemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 22:35   #83
Quote:
reader kaže: Pogledaj post
Rekla mi je samo "dermatitis" i samo " vrlo osjetljiva"...?
hm??
a najbitnije je preskočila,ma zanimljivo...sad zapravo ne znaš kakav je tip kože!?!ajoj!!!
inesica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 22:37   #84
Quote:
adrianadior kaže: Pogledaj post
ima tko od vas termalnu vodu je li to što valja milism kupiti jednu koža mi pati od vrućine pa da se mogu malo osvježiti
da,ja koristim i meni je super...pogotovo za smirivanje kože i naravno osvježenje!!!!
inesica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 22:44   #85
Quote:
philemon kaže: Pogledaj post
Zašto sam ja to tek sad vidjela??
Baš bi trebala do dermatologa... Inesica, možeš li mi možda preporučiti koju kremu za lišajeve? U ljekarni su mi dali nešto od propolisa, a to mi ništa nije pomoglo...
Ak si iz zagreba i ak si zainteresirana za taj pregled kože (određivanje tipa i fototipa kože) slobodno mi se javi na pm!A kreme protiv lišajeva ne bi znala koje se preporučaju i koje su dobre...
inesica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 23:14   #86
bila ja danas na testiranju. nije mi prvi put, al je prvi put da vjerujem rezultatima
dakle, aparat ima 4 sonde - za melanin, sebum (masnocu), vlaznost i elasticnost.
meni je ispalo:
melanin 5/100
sebum 67/100 (na t-zoni jos i vise)
vlaznost 11/100
elasticnost 75/100 (ili 78 ne sjecam se vise) - to mi je jedino okej .
teta se cinila jako strucna, sve mi je to mjerila kod uha jer se tu vide najbolji rezultati posto tu malotko stavlja kreme i druga sredstva. a dodatno je mjerila i na t-zoni.
uglavnom, koza mi je izrazito dehidrirana i mjesovita koja zapravo naginje masnoj jer sam na obrazima na granici normalna/masna (0-35 suha, 36-65 normalna, 66-100 masna)

s tom tetom sam duuuugo pricala i dala mi je puno savjeta . kaze teta sto se roc hydra+ linije tice, da je rozi cep za suhu kozu (to smo vec znali ), zuti na kojem pise za sve tipove je zapravo za suhu al moze i za normalnu (za mjesovitu ni pod razno). plavi normalna (i to smo vec znali) i eventualno po zimi za mjesovitu. zeleni - za masnu (eventualno mjesovitu) ali ne za dehudruranu!!! tako da za moju kozu nije preporucila niti jednu od tih kremica.
zbog jadnog melanina veli teta da po zimi moram imati minimalno spf 15, a po ljeti minimalno 30, a na moru 50... nije da to nisam znala i do sad, al eto, malo sam zabusavala
tako da sam ja kao dnevnu kupila roc minesol triple defense (uva,30 spf, anty oxydant) - anti shine fluid creme, 50 ml = 104kn. na prvi pogled se cini jako fine teksture, ne ostavlja bijeli trag, nije rijetka, matira... kupila sam ju bez isprobavanja jer nije tako skupa a ako mi ne bude pasala budem ju koristila na moru
ovo je valda jedina teta koja ne reklamira iskljucivo proizvode kuce za koju radi ... nije znala sto bi mi najbolje pasalo za nocnu njegu pa mi je dala cijelu onu knjizicu od la roche posaya i tester or roc calmance soothing mosturizer. aveneove testere nisam uzimala jer sam vecinu toga probala. nuxe takodjer jer imm doma testere. vichy pogotovo jer od njega bjezim ko vrag od kriza nije da mi teta ne bi dala ... za ciscenje mi je preporucila micelarnu, ja kupila od avenea...
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 13:41   #87
e da, super da si to tako lijepo objasnila jog! ja sam isto nedavno bila na tom testiranju ovdje u ri, u jednoj parfumeriji doduse, gdje imaju taj aparat sa četiri mjerača.
melanin mi je ful slab ko i tebi, dakle jako sam svijetla, treba mi isto barem 40 zastitni faktor za po ljeti (zimi koristim 15).
sebum (dakle masnoća/suhoća, kod mene je riječ o (ne)masnoći mi je bio 1-3/100, ovisno na kojem dijelu lica mi je mjerila! jako sam dakle suhonjava! nije mogla zena vjerovat!
vlažnost mi je bila izvrsna, na obrazima čak 99/100!
elasticnost isto jako dobra, isto ko tebi jog između 75 i 90/100, koliko se sjecam!
svasta mi je nabajala sto bi trebala koristit, pa orlane, pa biotherm, sve skupo ko svetog petra kajgana, al ostajem ja pri svom aveneu i nuxeu. jedino planiram "čistač" promjenit, rekla mi je da mi je to mozda uzrok suhe koze, ostalo sve mi je super! dok nemam bora (vrlo malo mimickih), a s pristicima nikad nisam imala problema, necu se previse sekirat, mislim da su hidratacija i zastitni faktor u ovim nasim godinama primarni!
marija82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 12:58   #88
Quote:
just_one_girl kaže: Pogledaj post
tako da sam ja kao dnevnu kupila roc minesol triple defense (uva,30 spf, anty oxydant) - anti shine fluid creme, 50 ml = 104kn. .
Ja ne znam za tu kremu....Koliko je hidratantna, možeš usporediti sa Avene legere ili Avene UV 15?
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 13:01   #89
Quote:
adrianadior kaže: Pogledaj post
ima tko od vas termalnu vodu je li to što valja milism kupiti jednu koža mi pati od vrućine pa da se mogu malo osvježiti
Meni to nikako ne odgovara...dobim prišteve (Avene sam imala, čudo jdno kako mi ne odgovara). Pati mi jednom rekla da mi neki kloridi vjerojatno ne pašu, jer imam iste simptome i od morske vode...pa uvijek poslije kupanja moram se umiti..
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 13:05   #90
Quote:
reader kaže: Pogledaj post
Ja ne znam za tu kremu....Koliko je hidratantna, možeš usporediti sa Avene legere ili Avene UV 15?
avene uv15 mi nikako nije pasala - premasna, preteska. avene legere koristim godinama. sad za ljeto mi je malcice too much jer se zasjajim od nje. ova roc matira, fino se upije a ne istice dehidrirane dijelove... trebala bi biti laganija od avene legere ...
ne mogu ti puno reci jer sam ju stavila samo jednom. jutros sam zaboravila da ju uopce imam - ponedjeljak rano ujutro, pa ne znam ni kako se zovem
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 12:43   #91
a koliko košta taj postupak za određivanje kože u ljekarni....?
pozz svima
LadyMariposita* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 12:51   #92
Quote:
LadyMariposita* kaže: Pogledaj post
a koliko košta taj postupak za određivanje kože u ljekarni....?
pozz svima
dzabe je
samo moras potrefit kad je neka promocija tj kad imaju taj aparat...
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 15:31   #93
može mala pomoć? dakle imam masnu t zonu, mitesere na nosu ali ne previše, nisu baš vidljivi na prvi pogled, često za vrijeme pms-a mi se znaju potkožni prištići bas gadno upalit i to najčešće oko nosa i na području između gornje usne i nosa... ti upaljeni mi se pojave nekad i na bradi , a prije su mi bili i na čelu ali otkad imam šiške više se ne pojavljuju .. na čelu imam one potkožne koji se vide kao male "grbice".. obrazi su relativno ok nekad u pms-u zna se pojavit također taj potkožni koji se ne vidi nego kao grbica, a u njemu je kao bijeli "gnjoj".. Kakve preparate odn., za koji tip kože bi trebala koristiti? hvala unaprijed...
__________________
'Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
politicarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 15:56   #94
Quote:
politicarka kaže: Pogledaj post
može mala pomoć? dakle imam masnu t zonu, mitesere na nosu ali ne previše, nisu baš vidljivi na prvi pogled, često za vrijeme pms-a mi se znaju potkožni prištići bas gadno upalit i to najčešće oko nosa i na području između gornje usne i nosa... ti upaljeni mi se pojave nekad i na bradi , a prije su mi bili i na čelu ali otkad imam šiške više se ne pojavljuju .. na čelu imam one potkožne koji se vide kao male "grbice".. obrazi su relativno ok nekad u pms-u zna se pojavit također taj potkožni koji se ne vidi nego kao grbica, a u njemu je kao bijeli "gnjoj".. Kakve preparate odn., za koji tip kože bi trebala koristiti? hvala unaprijed...
kolko godina imas?
ovako na prvu - preparate za masnu kozu i protiv pristica...
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 10:43   #95
Quote:
just_one_girl kaže: Pogledaj post
dzabe je
samo moras potrefit kad je neka promocija tj kad imaju taj aparat...


uuuu super, evo počinjem s patroliranjem!
LadyMariposita* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 13:34   #96
Quote:
politicarka kaže: Pogledaj post
može mala pomoć? dakle imam masnu t zonu, mitesere na nosu ali ne previše, nisu baš vidljivi na prvi pogled, često za vrijeme pms-a mi se znaju potkožni prištići bas gadno upalit i to najčešće oko nosa i na području između gornje usne i nosa... ti upaljeni mi se pojave nekad i na bradi , a prije su mi bili i na čelu ali otkad imam šiške više se ne pojavljuju .. na čelu imam one potkožne koji se vide kao male "grbice".. obrazi su relativno ok nekad u pms-u zna se pojavit također taj potkožni koji se ne vidi nego kao grbica, a u njemu je kao bijeli "gnjoj".. Kakve preparate odn., za koji tip kože bi trebala koristiti? hvala unaprijed...
ti su potkožni dosta zeznuti jer nisu upaljeni uglavnom al grozno izgleda kak kažeš kvrgice...i meni se često zna to raditi i to se jedino mora istisnut kod kozmetičarke nema druge...a preparati baš ne djeluju na te potkožne...a za ove upaljene prišteve ti preporučam adstigentni tonik ima ga garnier i vichy ne znam dal još tko...i uzmi neku kremu protiv prištića al ne neku koja će ti isušiti kožu...i redovito čisti kožu svako jutro i večer...
inesica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 14:40   #97
Quote:
just_one_girl kaže: Pogledaj post
kolko godina imas?
ovako na prvu - preparate za masnu kozu i protiv pristica...
Quote:
inesica2 kaže: Pogledaj post
ti su potkožni dosta zeznuti jer nisu upaljeni uglavnom al grozno izgleda kak kažeš kvrgice...i meni se često zna to raditi i to se jedino mora istisnut kod kozmetičarke nema druge...a preparati baš ne djeluju na te potkožne...a za ove upaljene prišteve ti preporučam adstigentni tonik ima ga garnier i vichy ne znam dal još tko...i uzmi neku kremu protiv prištića al ne neku koja će ti isušiti kožu...i redovito čisti kožu svako jutro i večer...
cure hvala vam puno! imam 18 god. Inace najvaznije mi je da se prvo rjesim tih upaljenih.. bili mogla postavit sliku od toga tonika? trazila sam ali nisam shvatila tocno koji je to..
__________________
'Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
politicarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 09:28   #98
Quote:
politicarka kaže: Pogledaj post
cure hvala vam puno! imam 18 god. Inace najvaznije mi je da se prvo rjesim tih upaljenih.. bili mogla postavit sliku od toga tonika? trazila sam ali nisam shvatila tocno koji je to..
ma naravno...evo slikica!!


TO TI JE ADSTINGENTNI TONIK!!IZA NA UPUTAMA PIŠE GARNIER PURE TONIK ZA ČIŠĆENJE I ZATVARANJE PORA.SA SASTOJCIMA ZA ČIŠĆENJE I CINKOM.FORMULA PROTIV PREKOMJERNOG SJAJA!!!
inesica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 11:01   #99
Quote:
just_one_girl kaže: Pogledaj post
dzabe je
samo moras potrefit kad je neka promocija tj kad imaju taj aparat...
Ma ne. Odeš u ljekarnu koja to organizira, prijaviš se i ona te upiše i kaže ti kad da dodješ.
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 17:11   #100
Quote:
inesica2 kaže: Pogledaj post
ma naravno...evo slikica!!

TO TI JE ADSTINGENTNI TONIK!!IZA NA UPUTAMA PIŠE GARNIER PURE TONIK ZA ČIŠĆENJE I ZATVARANJE PORA.SA SASTOJCIMA ZA ČIŠĆENJE I CINKOM.FORMULA PROTIV PREKOMJERNOG SJAJA!!!

Mislim da joj to neće pomoći ama baš ništa! Većina proizvoda iz dma ne radi ništa, samo isušuje kožu pa se ona brže masti, ali to je moje iskustvo.
Mislim da je kod potkožnih potrebna malo kvalitetnija preparativa, tipa Avene, Hyseke...
philemon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:41.