Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2006., 15:38   #21
naručit ću ih, pa javim rezultate, hvala!
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 12:07   #22
Quote:
zzbabac kaže:
Kako se rijesiti krtice u vrtu i sto je najgore na travnjaku. Molio bih pomoc, a do sada sam svasta probao, no bez rezultata. Najvise se pojavljuju u jesen i u proljece. Postoji li ista protiv tog crnog vraga koji me izludjuje. POMAGAJTE!
kupi si psa i drži ga na travnjaku, krtice će pokrepati
pojmeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 14:02   #23
Klopka za krta

Evo kako si mozete naraviti za hvatanje krta,pronadete jednu cijev od cca 10 #10 cm i dugu 25 cm jedan kraj cijevi zatvorite najbolje sa limom ,izrezete jedan lim u krug malo manji od cijevi (tak da se moze taj lim vrtjeti u cijevi) posto imate okrugli lim koji vam odgovara za cijev ,sad u gornjoj polovici toga okruglog lima izbusite 2 rupice -razmak od rupe do rupe 5 milimetara izmedu tih rupa sad stavite jedan cavao 14 cm dugi ( je bolja jer je duza i sa svake ) osto ste stavili cavao() sad kroz one dvije rupice koje ste prije na limu izbusili provedete zicu (za vezanje armature) i z jedne u drugu rupu,u sredini vam je cavao i zavezete cavao ali nesmmijete stegnuti jako zicu nek toliko da se lijepo drzi (taj cavao je osovina koja ce se pokretati) sad ste to napravili,idemo sad urediti plasticnu cijev #10 cm- od pocetka cijevi odmijerimo 7cm i tu ju probusimo sa busilicom s jedne na drugu stranu ,ali moramo uzeti malo veci borer nego nam je cavao ,tako da seavao moze lagano vrtjeti u rupi ,nakon toga napravmo jos nekoliko rupa po duzem dijelu cijevi-tu gdje bi treala biti krtica.Sad idemo sastavljat uzmemo plasticnu cijev u ruke i okrugli lim te stavimo limic u cijev i izvana kroz rupu navodimo cavao tad preko lima (izmedu one zice koju sm pre zavezali) i na drugu stranu cijevi van,sad kad je to slozeno moramo sa unutrasnj strane zavrati samo jedan sraf za drvo ali sa gornje strane tak da ne moze otvoriti izutra a mi ga izvana mozemo prema unutra otvoriti,sad je to slozeno sad treba samo zatvoriti drugu stranu cijevi ,mzete ju zatvoriti sa limom, ovakve klopke je najbolje napraviti 2 i postave se ovako ,iskopate njegov krtinac gdje je izbacivao zemlju i postavite ako ste napravili 2 jednu nasuprot druge ( posto neznate sa koje strane bude dolazil) i ja VAM GARANTIRAM AKO BUDETE OVAKO NAPRAVILI KO STO SAM NAPISAO DA CETE IH ULOVITI !

Zadnje uređivanje maksica6 : 05.02.2007. at 16:14.
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 20:08   #24
i onda s njim u susjedovo dvorište!
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 20:10   #25
hehe, ovo bi trebalo citati kad si napusen
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 17:33   #26
Ma nema šanse jer krtica uvije ispred sebe gura zemlju Kada naiđe na promjenu u svom dotadašnjem kanalu jednostavno se tu zaustavi jer za nju je to kraj svijeta No kao bi nas demantirao pokaži slikicu bar jedne krtice koju si ob+vako uhitio (nema ljutiš?)
droljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 16:50   #27
ajme, maksica, nicim izazvan!
almarass is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 11:38   #28
Quote:
almarass kaže:
ajme, maksica, nicim izazvan!
Nije ju problem uhvatiti-ali ih kod mene vise NEMA,pa gdje cu ju uhvatiti?
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 21:15   #29
Ne trebati hvatati krte, nego samo u rupu od krta stavite govance od pasića. garantirano krtica više neće biti - živa istina
gujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 13:20   #30
krtice

Imam vrt. U kojem caruju krtice. Cak sumnjam da su mi unistili bor a mozda i javor, patuljasti naravno.

Tips and tricks?

Nema predaje!
mihmih is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 17:26   #31
rado bi ti pomogla kada ne bi voljela ta divna, slatka stvorenja
ja i puževe grabim jednog po jednog pa ih odnosim na livadu
point76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 20:13   #32
ponovno:
1litra sirutke na 5 litara vode - ulijevati u rupe koje naprave. Mrze miris sirutke i tu se vise nece pojaviti.
Treba samo biti uporan i krtice ce se preseliti susjedima
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 23:46   #33
Quote:
point76 kaže: Pogledaj post
ja i puževe grabim jednog po jednog pa ih odnosim na livadu
Point, ti si mi srodna duša! Ja isto radim
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 21:59   #34
Ne zelimo ubiti krtice.Zelimo ih otjerati.
Neki iskusni stari pricaju da ih otjera smrad usmrdjene sardele koju se ubaci u krticnjak.Zvuci dobro i jeftino.
monsignor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 23:23   #35
Quote:
mihmih kaže: Pogledaj post
Imam vrt. U kojem caruju krtice. Cak sumnjam da su mi unistili bor a mozda i javor, patuljasti naravno.

Tips and tricks?

Nema predaje!
Postoje na tržištu elektricni uređaji koji stvaraju neugodne vibracije krticama,napajane baterijama i solarno.
__________________
Vozi sigurno,vozi bager.
vepar81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 18:02   #36
koja im je cijena? ja ih imam tisuce ispod sijena i lud sam! idu mi na jetra nemogu razmaknut ni 1cm2 sijena da ne naiđem ja jeb*** rupu!!!!!
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 18:28   #37
Quote:
osbourne kaže: Pogledaj post
koja im je cijena? ja ih imam tisuce ispod sijena i lud sam! idu mi na jetra nemogu razmaknut ni 1cm2 sijena da ne naiđem ja jeb*** rupu!!!!!
Zavisi , ne više od 100.00 kn.
__________________
Vozi sigurno,vozi bager.
vepar81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 21:54   #38
Već sam pisao negdje na forumu o krticama i mogu ponoviti da nikakav ultrazvučni, vibracijski ili kvazisuperextrasonični uređaj neće otjerati ni jednu krticu. Ja sam ih isprobao nekoliko vrsta. Efekt? Nema ga.

Možda to djeluje na površini na kojoj nema krtica, pa da uopće ne dođu - to, priznajem, nisam probao.

Ako se stvarno želiš riješiti ovih napasnika - kupi klopke. Možda dobiješ grižnju savjesti kad vidiš svoj prvi ulov, ali brzo te prođe :-).
Dinosaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 10:52   #39
Quote:
monsignor kaže: Pogledaj post
Ne zelimo ubiti krtice.Zelimo ih otjerati.
Neki iskusni stari pricaju da ih otjera smrad usmrdjene sardele koju se ubaci u krticnjak.Zvuci dobro i jeftino.
miris sirutke ih tjera a ne ubija. Srdelom ces dovuci i mrave.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 10:21   #40
Quote:
Dinosaur kaže: Pogledaj post
Već sam pisao negdje na forumu o krticama i mogu ponoviti da nikakav ultrazvučni, vibracijski ili kvazisuperextrasonični uređaj neće otjerati ni jednu krticu. Ja sam ih isprobao nekoliko vrsta. Efekt? Nema ga.

Možda to djeluje na površini na kojoj nema krtica, pa da uopće ne dođu - to, priznajem, nisam probao.

Ako se stvarno želiš riješiti ovih napasnika - kupi klopke. Možda dobiješ grižnju savjesti kad vidiš svoj prvi ulov, ali brzo te prođe :-).
Moj tata ima rješenje...

Prerezati plastičnu bocu od 1,5 l ( ne vratiti u kaufland za pol kune ) tako da ostane dio kod čepa.Razrezati u dužini od cca 10 cm i saviti pod pravim kutem tako da liči na propeler.
U zemlju zabiti štap,na njega pričvrstiti kraći ( da bude u obliku slova T) i kroz otvor čepa staviti na "T" provizorni propeler.
Vjetar okreće "propeler" i stvara određeni zvuk koje se ne sviđa krticama.krtice pakiraju kofere i sele susjedima.
"Uređaje" strateški rasporediti po vrtu-imanju.
Provjereno.
Meni je to bilo smiješno i nevjerojatno,ali već nekoliko godina nemamo niti jedne krtice na vrtu.
Smotani is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:53.