Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Pogledaj rezultate ankete: Istiskujete li sami akne?
Nikad! 8 3.24%
Katkad. 84 34.01%
Na dnevnoj bazi... 155 62.75%
Glasovatelji: 247. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2014., 22:43   #881
Quote:
Moraxella kaže: Pogledaj post
Jučer me utakmica učinila nervoznom i uništila sam si dio leđa lol, ne smijem više gledat utakmice.
ne treba meni utakmica za to
ja sto vise mislim da necu dirat to vise cackam.
iako se u zadnje vrijeme dosta kontroliram tako da mi se dosta toga pocistilo


btw. da pitam, imate li oziljke mozda? cime ih tretirate ako ih uopce tretirate?
naime meni su ruke s vanjske strane skoro do lakta prekrivene sitnim flekicama koje se i ne primjete toliko ako nemam krastica u blizini
__________________
You should be careful what you wish for.
axal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 09:53   #882
Quote:
Sarajka_Mazza kaže: Pogledaj post
Kraljica si!
Hvala lol


Quote:
axal kaže: Pogledaj post

ne treba meni utakmica za to
ja sto vise mislim da necu dirat to vise cackam.
iako se u zadnje vrijeme dosta kontroliram tako da mi se dosta toga pocistilo


btw. da pitam, imate li oziljke mozda? cime ih tretirate ako ih uopce tretirate?
naime meni su ruke s vanjske strane skoro do lakta prekrivene sitnim flekicama koje se i ne primjete toliko ako nemam krastica u blizini
Imam ožiljaka naravno, ne tretiram ih ničim, nema smisla jer mi se stalno prave novi prištevi, nešto je bolja situacija nego kad sam bila tinejdžer, ali ne puno.
Dakle nastojim redovito prati kritična područja i to isto djeluje na smanjivanje ožiljaka i to je to.
Moraxella is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 17:30   #883
Dakle, imam osjećaj da je ovaj forum nešto kao moj vlastiti podsjetnik na to koliko sam glupa i nezrela, jer svako moje jadanje zbog sr.. koje sam si napravila, ostaje zapisano među ovim redovima ... najjadnije od svega je da imam 32 godine i da ću za cca 6 mj., kako zasad stvari stoje, postati mama, a još sam uvijek toliko nezrela da se ne mogu suzdržat od stiskanja prištića Toliko prolivenih suza, obećanja samoj sebi i bliskim ljudima da to više neću radit jer nam uništava društveni život ( malo je teže izać van kad ti nasred lica zjapi upaljena rupetina ), a ja sve i opet ponovim Gledala sam čak i one filmiće o toj bolesti stiskanja prištića za koju mi je link ostavila jedna forumašica, i da budem iskrena, prepala sam se. Ako sam stvarno došla do toga da je moje povremeno stiskanje prištića prešlo u bolest ... jedino šta mogu reć je - o bože ...
littlewing is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 18:01   #884
Littlewing, dodi na psihologiju, imamo tamo svoju temu, pa te ubacimo i u tajnu fejsbuk grupu? Ima nas dosta iz HR sto se borimo s time
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 10:11   #885
ispovjest

Konacno sam se prijavila na ovaj forum iako sam pazljivo iscitala sve postove.Prvo bih da se zahvalim svim djevojkama koje su bile hrabre i iskrene da djele svoja iskustva meni je mnogo pomoglo. Prvo kao saznanje da nisi sam, da te neko razumije u tom pogledu a ne gleda kao nekog frika kad ti vidi lice. Svu su uvijek samo spremni osudjivati i vrijedjati a niko ne shvata da imas problem i da treba naci uzrok. Niko te ne pita kako si jel ti se nesto desava, nego sta to radis, jesi normalana, pogledaj se.

Bas sam dugo pravila haos od lica. Trajalo je to jednu 3-4 godine i bilo je uvijek novih pokusaja, ali mi je problem bio sto me lice svrbilo i izlazile su nove akne, imala sam puno mitesera. Probavala sam sve gluposti za akne i nista nije pomagalo. Nedavno sam se okrenula prirodnoj kozmetici i kao da ima napretka. Prvo sam koristila Dr Gabriels kremu od curekota i lijepo mi se lice smirilo ali kao da mi je bila nedovoljna jer sam se umivala samo vodom, pa sam probala i sapun od curekota ali mi je isusivao kozu. Potom nadjem na internetu kako je Dr Pasha sapun od maka i cimeta odlican i stvarno jeste. Izvlaci nekako potkozne bubuljice prije na povrsinu, mitesri na nosu su mi se smanjili ali mi je isto isusivao lice i kupum dr pasha djeciju kremu i lice mi je buknulo od nje jer je masna( i nazzalost komedogena sto nisam znala). Kako mi je lice bilo katastrofa prckala sam samo po miteserima i napravila haos po licu a cim sam izbacila kremu vec je bolje. Sada sam pocela koristiti klindamicin 1% i benzanken 10% i kao da se lice poboljsava. Moja njega izgleda ovako ujutro dr pasha sapun mak i cimet pa ocistim lice klindamicinom , tu mi jos nedostaje jos neka krema, ali ne znm koju da kupim kako se ne razumijem u sastojke uvijek kupim neku komedogenu, Jel imate nekih prijedloga? Navece imam dvije opcije prva je umivanje dr pasha sapunom oko 20h jer nekako osjecam da mi je lice prljavo i da cu ako se ne umijem prcakti, poslije oko 22 h umijem lice obicnom vodom i drzim masku od curekota, nakon nje se umijem obicnom vodom ili blagim kozjim sapunom pa nanesem benzanken na problematicna mjesta. A druga opcija kada ne osjecam da mi je lice prljavo . Umijem se dr pasha sapunom i stavim benzanken. Sta mislite da li je moja njega ok?
sxwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 18:51   #886
Quote:
sxwy kaže: Pogledaj post
Konacno sam se prijavila na ovaj forum iako sam pazljivo iscitala sve postove.Prvo bih da se zahvalim svim djevojkama koje su bile hrabre i iskrene da djele svoja iskustva meni je mnogo pomoglo. Prvo kao saznanje da nisi sam, da te neko razumije u tom pogledu a ne gleda kao nekog frika kad ti vidi lice. Svu su uvijek samo spremni osudjivati i vrijedjati a niko ne shvata da imas problem i da treba naci uzrok. Niko te ne pita kako si jel ti se nesto desava, nego sta to radis, jesi normalana, pogledaj se.

Bas sam dugo pravila haos od lica. Trajalo je to jednu 3-4 godine i bilo je uvijek novih pokusaja, ali mi je problem bio sto me lice svrbilo i izlazile su nove akne, imala sam puno mitesera. Probavala sam sve gluposti za akne i nista nije pomagalo. Nedavno sam se okrenula prirodnoj kozmetici i kao da ima napretka. Prvo sam koristila Dr Gabriels kremu od curekota i lijepo mi se lice smirilo ali kao da mi je bila nedovoljna jer sam se umivala samo vodom, pa sam probala i sapun od curekota ali mi je isusivao kozu. Potom nadjem na internetu kako je Dr Pasha sapun od maka i cimeta odlican i stvarno jeste. Izvlaci nekako potkozne bubuljice prije na povrsinu, mitesri na nosu su mi se smanjili ali mi je isto isusivao lice i kupum dr pasha djeciju kremu i lice mi je buknulo od nje jer je masna( i nazzalost komedogena sto nisam znala). Kako mi je lice bilo katastrofa prckala sam samo po miteserima i napravila haos po licu a cim sam izbacila kremu vec je bolje. Sada sam pocela koristiti klindamicin 1% i benzanken 10% i kao da se lice poboljsava. Moja njega izgleda ovako ujutro dr pasha sapun mak i cimet pa ocistim lice klindamicinom , tu mi jos nedostaje jos neka krema, ali ne znm koju da kupim kako se ne razumijem u sastojke uvijek kupim neku komedogenu, Jel imate nekih prijedloga? Navece imam dvije opcije prva je umivanje dr pasha sapunom oko 20h jer nekako osjecam da mi je lice prljavo i da cu ako se ne umijem prcakti, poslije oko 22 h umijem lice obicnom vodom i drzim masku od curekota, nakon nje se umijem obicnom vodom ili blagim kozjim sapunom pa nanesem benzanken na problematicna mjesta. A druga opcija kada ne osjecam da mi je lice prljavo . Umijem se dr pasha sapunom i stavim benzanken. Sta mislite da li je moja njega ok?
Klindamicin nije za čistiti, već ga stavljaš samo na upale. Ja koristim Benzaknen 10%, ali ga stavljam na cijelo lice. Lice čistim micelarnom ujutro i navečer. Preko dana koristim Afroditinu kremu od kamilice, ali onu varijantu koja je za extra osjetljivu kožu.
luliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 10:45   #887
Quote:
luliana kaže: Pogledaj post
Klindamicin nije za čistiti, već ga stavljaš samo na upale. Ja koristim Benzaknen 10%, ali ga stavljam na cijelo lice. Lice čistim micelarnom ujutro i navečer. Preko dana koristim Afroditinu kremu od kamilice, ali onu varijantu koja je za extra osjetljivu kožu.
Hvaal ja sam dobila savjet da cistim jer mi je lice buknulo od ove komedogene kreme, ne zastalno. Ja sam tjela probati Avene Cleanance ili Effaclar Duo mnogo su hvaljene ali nazalost enamaju predstavnistvo u Bih pa se ne mogu kupiti testeri a proizvodi su im skupi a malo me strah da mi mozda ne bi odgovarale
sxwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 00:48   #888
Meni je preokret napravilo ponovno čitanje o aknama i sl. na netu, točnije o procesu širenja bakretija prilikom stiskanja. Ako se stišće dok je upaljeno, nešto izađe, ali većina tekućine je pod kožom i prilikom stiskanja se širi ispod kože i pojavljuje blizu mjesta stiskanja.
Iako sam već čitala prije o tome, nije baš koristilo.
A već 14 god. se zabavljam 'semaforima' po licu, koji su se ponekad ublažili, ali nikada nestali u potpunosti.

I onda sam prija 15-20 dana odlučila da ću radije držati prste dalje od lica (osim ako nisam sigurna da je već zrelo za istisnuti, odnosno da je upala prošla i nakon toga odmah pređem tinkturom od gaveza i maska od nima ili kurkume) i izdržati dok ne prođe, a proći će, jer ne želim više prolaziti agoniju s novonastalim brežuljcima i sl. Pa kako god da izgleda dok ne prođe. Jer začarani krug izbijanja akni i prištića je gori i duži od malo strpljenja ne diranja
__________________
Svaka vodoravna površina ubrzo postaje prenatrpana.
paulownia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 23:17   #889
Zvucat ce cudno, ali manje prckam po faci otkako sam otkrila razne YT pimple popping kanale.
Malo mi je to postalo guilty pleasure.

Dakle nagledam se tih stiskanja i nekako nemam potrebu rovariti po sebi.

Preporucam
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:46.