Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2006., 00:16   #41
portugalski ruleees! i ja namjeravam studirati portugalski i živa je istina da je između brazilskog i portugalskog portugalskog velika razlika. poznajem govornike i jednog i drugog, štoviše, jedan od najboljih frendova mi je brazilac i brazilska je varijanta puno melodičnija, suptilnija, ima puno nazala i palatala i to meni jako paše. što se tiče ovog drugog portugalskog, vrlo je grub i nekako suh, kao da je iscijeđen i kad sam ga čula skužila sam da ne želim ni primiristai njemu. srećom, vani se nudi učenje portugalskog po izboru pa je onda lako. uglavnom, super jezik.
ropeclimber is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 11:53   #42
portugalski je prekrasan jezik...nekome se čini grub i tvrd u izgovoru ali meni je predivan....brazilski je mekši to je istina i za ove koje se žele udati il naći dobrog je**** bolji izbor....a naučit se može izgovor gledajući brazilske sapunjare kome idu jezici općenito nije problem.....

btw...kiki, da nije bilo Portugala ne bi tebi brazilski zvučao zavodnički i sexy... a to što pola Brazila bježi u Portugal?
isto kao što ti 'ne daš' na Brazil tako ja isto 'NE DAM' na Portugal !

ko nije bio tamo idite obavezno.....ljudi su divni.... prilaze ti i nude pomoć sami ako vide da se ne snalaziš! engleski se bez problema može pričati sa svima ako i ne..ako znate talijanski ili španjolski bez problema se sporazumijete!
NOćni život sadržajan i odličan!
__________________
Optimism's my best defense...
baby jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 00:41   #43
Prekrasna pjesma , podsjeca na prekrasne dane u Portugalu... Oxala can bring back time
baby_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 05:37   #44
Jedan dobar website za one koji uce portugalski.

http://bitesizedportuguese.moonfruit.com/

To je website moje uciteljice portugalskog.
OK je i za one koji su pocetnici (ali ne apsolutni pocetnici) i za one koji su advanced.
Ponesto za svakoga.
Takodjer ima mp3 download za slusanje fraza i rijeci itd...
Nadam se da ce nekog od vas dobro posluzit.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 20:52   #45
kako se tvore umanjenice ženskog roda u portugalskom?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 03:06   #46
a sta oces?
Koju rijec...obicno se doda inha, Tako bi ja bila Kikinha
ili Hrvatica (tj Hrvaticica)-Croatinha, itd...
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 23:19   #47
Kiki,jesi objavila negdje javno svoj putopis iz Brazila? Jer,planiram i ja tamo iduće ljeto,pa da čujem od nekog gledajući iz naše perspektive.... ((:
Paranoid Sheep is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 00:35   #48
eto čitam malo vaše postove i dobila sam i sama želju da se konačno prihvatim tog portugalskog... nego, ako netko možda zna, lijepo molim, jako mi se sviđa ona pjesma lambada....a što to znači o čemu uopće ona teta pjeva?! eto, puno hvala ako netko odgovori... a ako ne, moram dakle sama prionut na učenje...
anvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 01:45   #49
Ja neam pojma o cem pjeva,al sam neki dan umirala od smijeha gledajuci taj spot..kakve face..
Paranoid Sheep is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 22:12   #50
Portugalski - knjiga za učenje


moze li mi netko reci dali postoji negdej po zagrebu naci neku knjigu s pretecim cd-rom za ucenje portugalskom?moze i englesko portugalski jos bolje ako postoji hrvatska verzija..

Zadnje uređivanje marko-split : 16.02.2007. at 22:47.
marko-split is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 11:03   #51
algoritam?
__________________
__________ disciplina kičme _____________ _uvijek imati na umu.
shosho is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 15:07   #52
[


u splitu u algoritma nemaju pojma dal uopce oni to izdaju!!!strasno!!
marko-split is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 12:38   #53
najbolja knjiga za uciti portugalski je FALA BRASIL, ali je ne mozes lako kupiti.
druga ok je PORTUGUESE FOR DUMMIES (dobijes CD)

najbolja gramatika je MODERN PORTUGUESE. Mário Perini. Yale University Press (mozes preko amazona kupiti)

a za izgovor TALKING BRAZILIAN od istog autora (Mario Perini). Isto Yale University Press (dobijes 2 cda s tim)
camundongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 17:54   #54
Lindooooo esse foro, hein?!?!?

Estou muito feliz, pois achava nao há muitas pessoas que gostam lingua portuguesa!!!!!

beijoooos...
__________________
Ljubav ne čezne ni za čim drugim do za tim da se sama ispuni. - - - O amor nao tem outro desejo senao consumar-se.
marrakesh is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 11:53   #55
Quote:
marrakesh kaže: Pogledaj post
Lindooooo esse foro, hein?!?!?

Estou muito feliz, pois achava nao há muitas pessoas que gostam lingua portuguesa!!!!!

beijoooos...
kaze se fórum a ne foro

u brazilu se ovako kaze:
Eu estou muito feliz, pois eu achava que não tinha muitas pessoas que gostam da língua portuguesa.

ili po Vuku
eu istou muintu felis poizeu ašava ki nãu~ čij~a muitas pesoas ki gostãu~ da lingua pohtugeza

[ã = a kroz nos; j~ = j kroz nos; u~ = u kroz nos]
camundongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 03:45   #56
ima li tko onaj kompjuterski tečaj portugalskog "Tell me more"... navodno je jako dobar... i skup....
kubamanijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 20:16   #57
Quote:
camundongo kaže: Pogledaj post
kaze se fórum a ne foro

u brazilu se ovako kaze:
Eu estou muito feliz, pois eu achava que não tinha muitas pessoas que gostam da língua portuguesa.

ili po Vuku
eu istou muintu felis poizeu ašava ki nãu~ čij~a muitas pesoas ki gostãu~ da lingua pohtugeza

[ã = a kroz nos; j~ = j kroz nos; u~ = u kroz nos]
Picajzla.

Nego, ljudi, što mislite o onim brzim jednomjesečnim tečajevima kao neka podloga, čisto osnova radi, a poslije sam? Isplati li se? Najviše volim sama učiti ili kroz konverzaciju. Ali mislim da bi bilo i više no ok da mi netko da smjernice. Ha?
Walpurgas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 04:21   #58
Quote:
Walpurgas kaže: Pogledaj post
Picajzla.

Nego, ljudi, što mislite o onim brzim jednomjesečnim tečajevima kao neka podloga, čisto osnova radi, a poslije sam? Isplati li se? Najviše volim sama učiti ili kroz konverzaciju. Ali mislim da bi bilo i više no ok da mi netko da smjernice. Ha?
nadji nekog brazilca u zg i pricaj
nemoj stavljati prevelik naglasak na gramatiku

ja sam ucio 2 godine gramatiku ko budala a onda upoznao jednu brazilku tu i naucio u mjesec dana pricati vise nego sto sam u te 2 godine...

i onda otisao na godinu dana u brazil i naucio...sad ga govorim bolje neg engleski...

sjeti se da ne ucis samo jezik nego i kulturu, pa se pripremi na moguce shockove
camundongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 12:14   #59
Quote:
camundongo kaže: Pogledaj post
nadji nekog brazilca u zg i pricaj
nemoj stavljati prevelik naglasak na gramatiku

ja sam ucio 2 godine gramatiku ko budala a onda upoznao jednu brazilku tu i naucio u mjesec dana pricati vise nego sto sam u te 2 godine...

i onda otisao na godinu dana u brazil i naucio...sad ga govorim bolje neg engleski...

sjeti se da ne ucis samo jezik nego i kulturu, pa se pripremi na moguce shockove
Ma dobro,ja sam lani i ove godine sve skupa proveo 5 mjeseci u brazilu tako da govorim tekuće ali totalno indijanski, nemam nikakve gramatičke strukture i volio bih naučit. Naravno, ako ima koja brazilka za konverzaciju ovdje u hr, bit ću presretan. Živim u Rijeci, moj mail [email protected]
hvala unaprijed, Alan
kubamanijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 20:37   #60
Quote:
camundongo kaže: Pogledaj post
nadji nekog brazilca u zg i pricaj
nemoj stavljati prevelik naglasak na gramatiku
Imaš nekog Brazilca za mene?
Walpurgas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.