Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2009., 09:49   #61
Quote:
petra_wb kaže: Pogledaj post
Ne pričaj gluposti, dugo se čeka kao i na sve ostalo u našoj truloj državi!
Šta bi ja tebi govorila da zašto sam slala?
Ne kenjuckaj bezveze
I sama si znala da ti prelazi cenzus i da time nemas pravo za stipendiju, cemu onda slanje? Kad je receno da se moraju ispuniti svi uvjeti stipendije
FatalERROR is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 15:41   #62
listam ja tako malo tu po forumu za stipendiju, i znate kad su prosle godine izasli rezultati!? 23.11.
ringo starr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 15:52   #63
Quote:
FatalERROR kaže: Pogledaj post
I sama si znala da ti prelazi cenzus i da time nemas pravo za stipendiju, cemu onda slanje? Kad je receno da se moraju ispuniti svi uvjeti stipendije
i dobro da je slala. svi smo trebali slati. (ja nisam slala zbog jebenog cenzusa i sad mi je žao). pa neka nas odbiju.
Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 16:32   #64
Quote:
ringo starr kaže: Pogledaj post
listam ja tako malo tu po forumu za stipendiju, i znate kad su prosle godine izasli rezultati!? 23.11.
ove godine ili su se ulijenili ili nije izborna godina

a mislim stvarno bi mogli stavit rezultate... jos malo evo 2. mj. dok krenu isplate i to.... ak ide sve ovakvim tempom...taman pred ljeto dobijemo ....
james_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 17:05   #65
oooo pa ovo je izborna godina ! lokani su izbori !! ahh !! zakaj se sve mora kroz politiku provlačit !?!?
shibba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 17:18   #66
prošle godine stipendija se isplačivala za razdoblje od 9.mjeseca 2007 zaključno sa 6. mjesecom 2008.
ove godine isplata će biti za razdoblje od 10. mjeseca zaključno sa 7 mjesecom 2009. na taj način su "kupili" još jedan mjesec pa isplate možete očekivati u 3, mjesecu..za razliku odo prošle godine kad su bili krajem 1. mjeseca..bijedno moram priznat..
nevjerujem da nemaju love..fond HB je najstabilniji od svih..vrijednost mu uopće nije pala za razliku od ostalih fondova..
I moram priznat da ne razumim zašto se neki bune na braniteljske stipendije..Pa dabog da stipendija bilo još više..i to razno raznih..dabog da svi tokom svog školovanja mogu ubost kakvu stipendiju..
yeast is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 18:29   #67
Quote:
FatalERROR kaže: Pogledaj post
I sama si znala da ti prelazi cenzus i da time nemas pravo za stipendiju, cemu onda slanje? Kad je receno da se moraju ispuniti svi uvjeti stipendije
Već sam ti rekla, ne kenjuckaj bezveze.
Ako nemaš ništa pametno za reć, onda jednostavno šuti.
Tko si ti da ovdje pričaš o tome da li sam ja nešto znala ili ne.
Gledaj svoja posla!
petra_wb is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 19:17   #68
Bok ljudi!
Evo malo citam postove i slusam ljude koji vec odkad sam faks upisala govore kao sta se djeci branitelja daje poseban status na upisima kao bolje da se dalo nekim marljivim ljudima! Tak sta sam prave budale mogu rec.Kao djeca branitelja se upisu na faks i onda svi oni padaju godine il odustanu i takve stvari..Ja sam imala poseban status na upisu, isla sam na prijemni takodjer i ne bi dosla do 4.godine da je tako kak drugi ljude misle, odnosno oni koji nemaju braniteljska prava.Milsim nije u redu da se po nikome pljuje.Ne razumijem odkud taj glupi stav da djeca branitelja nisu sposobna davat ispite i ne padat godine? No dobro ne vrijedi se oko budala zivcirat. Rezultatu stipendije ce biti krajem 1.mjeseca pocetkom 2.
Pozdrav svima
afrodita13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 19:54   #69
Ma ti svi koji imaju nešto protiv djece branitelja su ili bolesni u glavu ili ne znam kaj ! Dok su njihovi straci(tate) hladili da ne velim kaj naši s bili na prvim crtama. Od toga danas nemaju ništa . Kao posljedica svega su razne bolesti od koji oboljevaju, a velika je vjerojatnost da je to sve zbog stresa kojeg im je priuštio rat. Stvarno ne vidim odakle tolika alergija na tu bijedu koja je jedina stvar koju nam je borba naših roditelja donjela !! Mislim da vas sve može biti sram !!
shibba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 19:55   #70
Quote:
afrodita13 kaže: Pogledaj post
Bok ljudi!
Evo malo citam postove i slusam ljude koji vec odkad sam faks upisala govore kao sta se djeci branitelja daje poseban status na upisima kao bolje da se dalo nekim marljivim ljudima! Tak sta sam prave budale mogu rec.Kao djeca branitelja se upisu na faks i onda svi oni padaju godine il odustanu i takve stvari..Ja sam imala poseban status na upisu, isla sam na prijemni takodjer i ne bi dosla do 4.godine da je tako kak drugi ljude misle, odnosno oni koji nemaju braniteljska prava.Milsim nije u redu da se po nikome pljuje.Ne razumijem odkud taj glupi stav da djeca branitelja nisu sposobna davat ispite i ne padat godine? No dobro ne vrijedi se oko budala zivcirat. Rezultatu stipendije ce biti krajem 1.mjeseca pocetkom 2.
Pozdrav svima
Ja sam također dijete HRVI-a..faks sam upisa godinu prije nego šta su bili ti upisi..iako moran priznat da se ne slažem sa takvom politikom upisivanja mislim da bi bija među prvima koji bi to objeručke prihvatija..iz razloga što predugo gledan kako se drugi guraju u životu na račun privilegija pa zašto nebi i ja..zaboli me neka stvar šta bi neko mislija..svi..ali ama baš svi bi iskoristili takvu privilegiju..a ta rečenica da su djeca branitelja nesposobna je vjerojatno krivo formulirana..a tebi svaka čast šta si dogurala do 4.
pozdrav!


p.S: dajte nam stipendije!
yeast is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 20:19   #71
Quote:
afrodita13 kaže: Pogledaj post
Bok ljudi!
Evo malo citam postove i slusam ljude koji vec odkad sam faks upisala govore kao sta se djeci branitelja daje poseban status na upisima kao bolje da se dalo nekim marljivim ljudima! Tak sta sam prave budale mogu rec.Kao djeca branitelja se upisu na faks i onda svi oni padaju godine il odustanu i takve stvari..Ja sam imala poseban status na upisu, isla sam na prijemni takodjer i ne bi dosla do 4.godine da je tako kak drugi ljude misle, odnosno oni koji nemaju braniteljska prava.Milsim nije u redu da se po nikome pljuje.Ne razumijem odkud taj glupi stav da djeca branitelja nisu sposobna davat ispite i ne padat godine? No dobro ne vrijedi se oko budala zivcirat. Rezultatu stipendije ce biti krajem 1.mjeseca pocetkom 2.
Pozdrav svima
to se zove ljubomora
__________________
hic Rhodus, hic salta
livmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 20:24   #72
ni ja se ne slažem s "povlaštenim" upisima. bolje da nam stipendije daju (koje toooliko zaslužujemo i na koje "imamo" pravo). al ne, oni daju "povlaštene upise" (koji nam ne trebaju jer nismo glupi) i misle da su napravili neznam kaj. još se onda ti upisi izvlače iz guzice "uzeo si mjesto nekomu.."
ali se šepure na tv-u kak su oni pomogli obrazovanje branitelja ma daaj...

jednostavno ne znam čemu to dijeljenje branitelja od branitelja.
j***** ih cenzusi
Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 20:46   #73
Quote:
Whisper kaže: Pogledaj post
ni ja se ne slažem s "povlaštenim" upisima. bolje da nam stipendije daju (koje toooliko zaslužujemo i na koje "imamo" pravo). al ne, oni daju "povlaštene upise" (koji nam ne trebaju jer nismo glupi) i misle da su napravili neznam kaj. još se onda ti upisi izvlače iz guzice "uzeo si mjesto nekomu.."
ali se šepure na tv-u kak su oni pomogli obrazovanje branitelja ma daaj...

jednostavno ne znam čemu to dijeljenje branitelja od branitelja.
j***** ih cenzusi
šta se tiče cenzusa, tu su pokušali ubacit nekakvi socijalni kriterij..s takvim načinom se slažem jer socijalnog kriterija nema nigdje..niti u natječaju za dom niti u državnim stipendijama ( E-kategorija-zanemarivo )..jedino možda bi trebalo povisit taj cenzus ili uvesti kategorije primanja i ovisno o tome bodovi..naravno to bi povlačilo i bodovanje svega ostalog šta se traži u natječaju što je malo komplicirano..al sve u svemu mislim da je ova stipendija pohvalna..socijalno ugroženi dobijaju priliku za stipendiju..
yeast is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 21:15   #74
ma daj molim te, ja se uopće ne slažem s tim da cenzus mora postojati, zasto bi morao biti socijalni kriterij?? oni su nam dali primanja i sami znaju koliko imamo pa je to samo način da nas se sreže..meni je tata poginuo u ratu i ja nemam pravo na tu stipendiju jer prelazim cenzus pa mi nemoj reći da je to pravedno!
sinkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 21:47   #75
Quote:
sinkat kaže: Pogledaj post
ma daj molim te, ja se uopće ne slažem s tim da cenzus mora postojati, zasto bi morao biti socijalni kriterij?? oni su nam dali primanja i sami znaju koliko imamo pa je to samo način da nas se sreže..meni je tata poginuo u ratu i ja nemam pravo na tu stipendiju jer prelazim cenzus pa mi nemoj reći da je to pravedno!
ova stipendija je zasnovana na više kriterija..jedan je da si dijete branitelja ( poginulog, invalida, dragovoljca), a drugi je socijalni kriterij..smisao takve stipendije je da se pomogne studentima kojima treba..znači socijalni karakter je bitan..ne kažem da je dobro razrađen taj cenzus al po meni treba socijalni status biti uključen..
državne stipendije su postale najveća glupost..natječaji za domove također..
slažem se s tobom da nije najpravednije napravljeno..ali je napravljena da dobiju oni najugroženiji..
yeast is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 00:38   #76
Što se tiče tog cenzusa, neznam šta bi rekla...
Ajde, neka i postoji taj nekakav cenzus...
Ali opet, koliko je to realno?
Ne živimo svi u istom kraju, i nisu svugdje standardi jednaki.
Ja živim u Istri, za koju svi znaju da je strahovito skupa za život.
I sad zato jer je u mojoj obitelji iznos tog cenzusa 2200 kn, ja ispadam neki bogatun u odnosu na nekog iz Slavonije ili neznam kog dijela Hrvatske, kome taj cenzus iznosi npr. 1600 kn.
A ne vjerujem da ja živim ništa bolje od tog nekog kome cenzus iznosi 1600 kn.
Smiješno mi je to.
Svi smo mi u istom košu, oni sa 1600 kn i cijenom života u tim krajevima, ili ja sa 2200 kn i cijenom života u Istri.

Isto tako, na natječaj smo se sad javili na koncu 2008. godine,
a u obzir za cenzus nam ulazi 2007. godina.
Pa ljudi svaki dan otkaze dobivaju,
koliko se toga izmjeni u toliko puno vremena...
Život moje obitelji se u to vrijeme okrenuo za 180 stupnjeva.
Nismo više ista obitelj.
Niti imamo približno ista primanja u 2008. kao što smo ih imali u 2007.
Ali tko mene pita za to?
Da se razumijemo, vodje nije riječ isključivo o meni.
Samo sam na svom primjeru navela ono šta se dešava u životu,
i vjerujem da su se mnogi prepoznali u ovoj priči.
petra_wb is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 14:32   #77
isto iz istre, najskuplji život... potpisujem sve što si napisala
sinkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 16:04   #78
kao što sam već napisao smatram da nije najpravednije napravljen kriterij stipendiranja..
mislim da bi najpošteniji način bio da se uvede bodovanje..nešto slično kao što je državna stipendija koncipirana..
tako bi se primanja podjelila u kategorije..ovisno o svakoj kategoriji kojoj pripadate dobivalo bi se određeni broj bodova..
isto tako tako bodovao bi se status roditelja koji je bio u ratu..
maximalni broj bodova bi naravno dobilo dijete poginulog branitelja, a dalje bi se linearno smanjivalo (npr. po kategorijama invalidnosti, dragovoljci)..
šta se tiče ocjena, neka ostane ovako kako je..ako se uvede bodovanje prosjeka bit će opet nezadovoljnika jer će se uspoređivat težina pojedinih fakulteta, pa broj položenih ispita..
Još jedna bitna stvar koja se po meni mora promjenit jest da oni koji ostvare stipendije nastave primat stipendije i slijedeće godine a ne da se svake godine moraju javljat na natječaj.. ugl. svake godine nakon upisa ministarstvu branitelja bi se dostavili papiri ( u ovom slučaju to bi bili prijepis ocijena, izvadak iz porezne uprave o visini primanja) te bi se automatski nastavila isplata stipendija.. Za predavanje tih dokumenata mogao bi se dati neki rok (recimo 1.11, do tada su svima gotovi upisi)..a natječaj bi se objavio kasnije..
takav sistem ima ministarstvo znanosti..i mislim da je to puno bolji sustav od trenutnog..da napomenem, 1.godine kad se počela isplačivati ova stipendija u ugovoru je stajalo da će stipendija teći za sve vrijeme školovanja (ukoliko se ostvare uvijeti i slijedeće godine, znači bez ponovnog prijavljivanja na natječaj) ..slijedeće godine je to promjenjeno..
yeast is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 18:03   #79
ok, ideje su ti dobre ali to što ih nama ovdje pišeš nema nikakve korisit...tamo u ministarstvu bi to trebali čuti....
sinkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 18:19   #80
Quote:
sinkat kaže: Pogledaj post
ok, ideje su ti dobre ali to što ih nama ovdje pišeš nema nikakve korisit...tamo u ministarstvu bi to trebali čuti....
da san osvrt..jer san po postovima skužio da ima puno nezadovoljnika..pa da se nekako organizirat i poslat nekakav službeni prijedlog poboljšanja ove stipendije bilo bi dobro..ja kao pojedinac neman ni vrimena ni volje da bi se bavija s tim stvarima..jer je to uzaludan posao..ako bi se uspili nekako organizirat to bi već bila druga priča..
yeast is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:25.